|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.3.2013 13:07:29   
Sesilija 83
Belanac smo poceli sa nekih 11,5 meseci
.prvo sam joj dala kao projaru,pa gibanicu..i tako par dana i posto nije bilo reakcije onda sam joj dala bareno jedan dan 1/4, pa polovinu a pa celo i tako,
a vocni jogurt voli i ona, sad sam joj davala sa visnjom ,pa sad uvodimo ananas isto prvo joj dam kao vocni jogurt pa onda svez..
.sta vi dajete od juznog voca,moja citruse nece nista ,narandzu i mandarinu nikako,samo lizne i pljune.

< Poruku je uredio Sesilija 83 -- 26.3.2013 13:13:19 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2251
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.3.2013 16:36:00   
babyblue

IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: babyblue

Milicicak jel to vama bas danas rodjendan?

Bio je prosle nedelje, treba da promenim tiker user posted image
hvala drage moje na savetima. Znaci, to belance sad nekad pa postepeno...



E pa dobro, ali svakako srecan rodjendan sa malim zakasnjenjem :) Sa belancem probaj tako kako si sama rekla, bice sigurno ok.

A evo naseg danasnjeg menia do sada

10h dorucak: popara i casa jogurta
13h rucak: Piletina sa brokolijem, bundevom i krompiricima
16h uzina: 1 pomorandza

Vecera je u 19h, to cu jos da smislim sta a mleko u 21h

_____________________________

"Znamo šta jesmo ali ne znamo šta možemo biti"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2252
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.3.2013 21:41:19   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Sesilija 83
sta vi dajete od juznog voca,moja citruse nece nista ,narandzu i mandarinu nikako,samo lizne i pljune.

Ja sam sa juznim vocem pocela negde sa 11 meseci, kada sam shvatila da mi dete nista osim jabuke ne jede... probaj na pijaci da nadjes crvene pomorandze, one su malo sladje, mozda ce ih prihvatiti... Tara ih obozava

a ja se belanca bas bojim, valjda zato sto ja reagujem na jaja, ali probacu za vikend kada smo i mm i ja kod kuce...

Nas dnevni raspored je priblizno ovakav
8-8:30 cokolino ili 7 corn
oko 11 pomorandza
13-13:30 rucak (meso i povrce i dalje pasirano i posebno kuvano za nju ali stavljam malo zacina i kalijumovu so)
oko 16 pecena jabuka i posna plazma
19 palenta i dva puta nedeljno pirinac sa zumancetom
oko 21 sisa pred spavanje

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 2253
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.3.2013 21:59:56   
Ana RR
Moje dete voli voće i sam traži kad mu se jede ali problem je što npr. danas smaže celu narandžu (pod uslovom da je kisela, slatku neće) ali sutra neće ni da je okusi. Jedno veče je pojeo čini mi se pola ananasa, sutradan nije hteo ni da omiriše. Pomelo mu se nešto ne dopada, jede ali nije baš oduševljen. Nar mu je amin, to bi jeo danju i noću user posted image

Danas je bilo ovako:

doručak: palenta sa sirom, vlašcem i pavlakom
umesto užine je pojeo omlet koji sam spremala sebi za posao user posted image
ručak: ćuretina i grašak sa krompirom
užina: kruška
večera: isto što i za ručak
mleko pre spavanja

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2254
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
26.3.2013 22:01:35   
Ana RR
Što se tiče belanca, ja sam počela sa nekih 13 meseci da ga uvodim, ako se dobro sećam. Prvo kroz testeninu, kiflice, pitu, a onda sam kad mu spremam omlet polako povećavala količinu belanceta dok nismo došli do celog jajeta.

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.3.2013 22:02:22 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2255
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.3.2013 15:15:43   
babyblue
Mame, imam jedno pitanjce, citala sam postove ali ne videh nigde, jel vase bebice imaju svoje tanjirice ili vec jedu iz "obicnih/klasicnih" kako da kazem user posted image koje i vi koristite za rucak? Valjda nisam i temu omasila user posted image

< Poruku je uredio babyblue -- 27.3.2013 15:16:42 >


_____________________________

"Znamo šta jesmo ali ne znamo šta možemo biti"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2256
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.3.2013 16:06:52   
Anoniman
Moja ima svoj tanjiric, a kako kada nekada jede iz svog, nakada iz obicnoguser posted image

Nas danasnji meni user posted image :
dorucak : dva parceta pileceg filea, pola parceta tost hleba sa dzemom, i 1 vocni jogurt
pred spavanje 200ml melak
rucak : teleca corbica, aostalo cemo smilsiti

(odgovor članu babyblue)
  Direktna veza do poruke: 2257
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.3.2013 17:07:46   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: babyblue

... jel vase bebice imaju svoje tanjirice ili vec jedu iz "obicnih/klasicnih" kako da kazem user posted image koje i vi koristite za rucak?


One imaju plasticne tanjirice od kad su bebe bile, kao dve tri posudice pa iz toga i ruckaju, mada sam ja jos kupila tih malih plasticnih posudica pa svasta jedu iz toga, sto rucak, sto grickalice...

Malopre mm ruca i uzeo cveklu za salatu a njih dve sele pored i viljuskama napale cveklu user posted image nisam ni znala da je vole tako samu user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 27.3.2013 17:08:41 >

(odgovor članu babyblue)
Direktna veza do poruke: 2258
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
27.3.2013 23:51:39   
babyblue

Hvala na odgovorima Unina m i Anck. I moja mala koristi taj svoj prvi bebeci tanjiric, samo sto tek sada jede a da je tanjiric zapravo pun, dok su iz takvog identicnog klinci iz komsiluka ruckali sa 8-9 meseci i to ko od sale puna mala cinijica, a ovo moje cudo sa 8 meseci ne zelim ni da se secam kako je grozno bilo dati joj ista da pojede, o kolicini nisam imala kad da razmisljam bilo je daj sta das. Mi smo danas dorucak imali u 9i30 przenica ( kajgana od ostatka jaja) + jogurt, u 12h uzina: banana + sok od cedjene pomorandze, rucak u 16h spanac sa junetinom, krompiricima i sargarepicom, 19h vecera: keksolino, u 21h: 250ml mleka koje iskljucivo pijemo na kasicicu user posted image

_____________________________

"Znamo šta jesmo ali ne znamo šta možemo biti"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2259
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.3.2013 13:05:19   
Sesilija 83
na kasicicu? jesi probala one case sa piskom ili slamcicom?
Kod nas juce ovako
Dorucak oko 9 kifla i jogurt
Uzina oko11;30,vocni jogurt visnja
Rucak oko14;30blitva,junetina,sargarepa,hleb,i kocka sira
Uzina ananas,pa par tak krekera
Vecera oko19;30 cokolino
Mleko pred spavanje oko200ml...

(odgovor članu babyblue)
Direktna veza do poruke: 2260
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.3.2013 13:30:58   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: babyblue

u 21h: 250ml mleka koje iskljucivo pijemo na kasicicu user posted image



P akoliko dugo joj treba da popije mleko user posted image

Ako nece iz neke flasice probaj na casu, obicnu plasticnu.

Ja sam kupila novu flasicu na slamku kad je H imala oko godinu dana, i ona nije htela duuugo na nju da pije vodu, pa je presla na obicnu casu, i fino je pila samo sto sam ja uvek morala da strazarim pored nje ...i tako sam joj je uvek nutkala, i stavljala pred nju, na kraju je naucila user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 28.3.2013 13:31:46 >

(odgovor članu babyblue)
Direktna veza do poruke: 2261
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.3.2013 14:59:15   
babyblue

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: babyblue

u 21h: 250ml mleka koje iskljucivo pijemo na kasicicu user posted image



P akoliko dugo joj treba da popije mleko user posted image

Ako nece iz neke flasice probaj na casu, obicnu plasticnu.

Ja sam kupila novu flasicu na slamku kad je H imala oko godinu dana, i ona nije htela duuugo na nju da pije vodu, pa je presla na obicnu casu, i fino je pila samo sto sam ja uvek morala da strazarim pored nje ...i tako sam joj je uvek nutkala, i stavljala pred nju, na kraju je naucila user posted image



Moja mala je imala GER i flasica za mleko ne dolazi u obzir, ma nikako. Ranije je umela da se ispovraca kad bi samo videla da joj prilazim sa flasicom punom mleka. Inace sve drugo pije iz cega god stigne case, flase i to one obicne flase,a ima bar dve flasice od vode sa onim malim otvorom i casu sa slamcicom i bukvalno u sobi na stocicu uvek stoji flasica sa vodom koja je sa piskom, casa sa slamcicom i mala flasica od vode tako da kad god pije vodi ona menja svoje case/flase, ali mleko valjda posto smo je jedva primolili da ga pije i to od 13og meseca (10,11,12 i pola 13 meseca nije pila mleko zapravo jeste ali oko 50-100ml dnevno i to samo kada spava) i onda sam jedno vece dok su je mucili zubici i nije htela da zaspi do 1-2h nocu ja napravim mleko i polako kasicicu po kasicicu, popila je recimo oko 100ml i ja sam se raspametila, a pritom nije puno ni povratila sto je bilo jos fascinantnije. I od tada uvek na kasicicu. Do duse pije kad je raspolozena polovinu iz solje a polovinu joj dam opet na kasicicu. A inace treba joj oko 5 min da popije 250ml, nekad mozda koji minut duze kad krene da se nesto vrpolji.

_____________________________

"Znamo šta jesmo ali ne znamo šta možemo biti"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2262
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.3.2013 19:04:44   
Yula
L. ima te plasticne tanjirice, ali uglavnom jede iz obicnih, gde cu mu supu sipati u plasticne. Jos uvek ga ja hranim, ali cesto jede i sam. Sve mi mrsko da se fleka. Flasice smo izbacili odavno i vodu pije iz staklene case ili direktno iz flase.

D: Poparica sa pavlakom i fetom.
U: Kompotic od jabuke i visnje, 1 plazma.
R: Supica sa vrlo malo rezanaca ali gomilom povrca ( blitva, karfiol, sargarepa, c.luk... ), 2 virsle, one Nemacke, debele.
U: Opet kompot od jabuke i kasnije jedan maleni Danone desert, to je nesto izmedju jogurtica i pudinga.
V: Opet supica i becarac sa malo krem sira i kriskicom hleba.

Pred spavanje ce biti 210ml mleka sa malo cerealija.


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu babyblue)
Direktna veza do poruke: 2263
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.3.2013 22:04:14   
Anoniman
d - pavlaka na hleb, jogurt
r - piletina sa povrcem (sargarepa, karfiol i krompir)
210 ml mleka
u - jabuka, mandarine, plazma
v - domaca riblja psteta, hleb, jogurt
210 ml mleka

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 2264
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.3.2013 22:05:56   
Anoniman
juce:
d - maslac, dzem od sljiva, hleb, mleko
r - piletina, brokoli i sargarepa
210 ml mleka
u - kompot od sljiva i jabuka
v - kiselo mleko i kifla
210 ml mleka

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2265
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.3.2013 22:40:44   
Christabel
Koju flasiranu vodu dajete deci od otprilike 18 meseci? Mi smo jos uvek na Rosi. Zanima me jos par stvrari - koje ulje koristite za pripremu hrane i dodavanje u rucak? Koliko zacinjavate hranu deci, tj.koliko solite? Koliko puta nedeljno dajete ribu i jaje za uzrast oko 18 meseci (jaje dajem samo za dorucak, ne za rucak)? I intersuje me zasto razblaujete sokove moja pije sok svaki dan posle rucka, ugavnom od sveze iscedjenog voca / povrca, nekad kupovni, li nikad ne razblazim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2266
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
28.3.2013 23:00:56   
Anoniman
evo ja user posted image
dajemo odmenjsku ili vrnjci, kako kad. rosa mi je gorka, meni se ne dopada, pa je ni detetu ne dajem.
koristim iskljucivo maslinovo hladno cedjeno ulje, suncokretovo sam izbacila i iz nase ishrane. ponekad spremam na maslacu. planiram da joj malo vise ubacim u ishranu svinjsku mast.
jede isto sto i mi, znaci isto toliko zacinjenu. ja za nas ne solim previse, koristim kalijumovu ili morsku so, ali koristim puno drugih zacina i beka jede isto tako.
ribu ne dajem cesto, mada planiram da to promenim, a jaje ne jedemo jos uvek (nadam se da ce se od ponedeljka nesto promeniti po tom pitanju).
moja nece sokove uopste, tako da joj i ne dajem. pokusavala sam vise puta, odbijala je, tako da sam odustala. pije samo vodu.
e da.. i user posted image nisam te dugo videla..

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 2267
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.3.2013 13:48:18   
Christabel
user posted image Nisam se dugo javljala, uglavnom citam sa mobilnog pa mi cesto pojede poruku, narocito ako je dugacka...

Sto se tice mojih pitanja, neko mi je kazao da sad dete ne mora da pije vodu sa tako malo suvog ostatka kao sto ima rosa, vec moze i aqua vivu, ako se dobro secam, ali zaboravila sam da pitam dr. Moja inace u poslednje vreme jako malo vode pije, a sok dobije oko 150ml svaki dan posle rucka i to je to. Mleka pije dosta - punu flasicu pred spavanje, pa rano ujutro 200ml Bebelaca, a nkad to rano ujutru bude bas rano rano, ne znam sta joj je, ali kad se probudi, kad god to bilo, odmah je am am ! Mlecno voli u svim oblicima, mozda cak jede i vise nego sto bi trebalo, ne znam...
Moracu i ja da probam ta hladno cedjena ulja, za nas koristim suncokretovo obicno ali bih htela da se J.ipak zdravije hrani. Solim i ja, ali ni nama nikad previse, ja bih mogla sve klot jesti, a svekrva kad dodje da cuva malu, tad i skuva, pa vise zacini, zato pitam. Takodje ona vise voli da koristi mast a ja nsto ne bih jos da dajem J, nekako mi se cini da je teska za stomak.
Jaje jede uglavnom 2x nedeljno za dorucak - bareno ili kajganicu, valjda je to dosta. Ribu uglavnom 1x nedeljno, a nekad i 2x jer se desi da neke nedelje preskocim, mada to cu morati da popravim.

Evo sta je danas za jelo:
rano ujutro popila oko 180ml mleka
dorucak - bareno jaje, trecina case kiselog mleka, parce hleba
uzina - jabuka
rucak ce biti govedje meso sa boraijom, krompirom, malo sargarepe- kuvano; pa sok od 2 narandze
uzina neka vocka- verovatno banana
vecera planiram neko pecivo sa jogurtom, mozda fornetti sa sirom i jogurt
mleko pred spavanje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2268
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.3.2013 13:59:52   
Christabel
Inace jos uvek cesto dajem i griz za dorucak ili veceru, i one bebi cerealije, najcesce nestle 8 zitarica. Jede i slaninicu sa hlebom, rendani tvrdi sir svekrva joj da i neke pilece salame ali ja izbegavam. Za veceru cesto dobije slicno kao za rucak - ili neko povrce kao gusta corba ili povrce sa manje mesa nego za rucak, ili bude neka vrsta mlecnog obroka. Ali posto sam napisala da se cesto nocu ili pred jutro probudi i trazi mleko (iako zna bez problema da prespava do dorucka), mada nekad popije samo pola, razmisljala sam da pocem da joj dajem malo jacu veceru. Cesto mi se cini da to budjenje i nije zapravo glad nego nesto drugo, a cini mi se i da se trojke spremaju, ali ako se vec probudi, voda ne pali vec samo mleko

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2269
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.3.2013 14:03:16   
Anoniman
ja sam se zapanjila kad sam videla da moja drugarica daje malom cesmusu, i to neprokuvanu, onako direkt mu sipa sa cesme u flasicu. mislim da mozes da probas i druge vode, nista joj nece biti.. druga drugarica pak daje deci ( ima ih cetvoro) prolom od prvog dana, jer je kupuje i za sebe.
sto se masti tice, moje misljenje je da je jako zdrava i da je nepravedno izbacena iz ishrane. naravno, najbolje je ako je muguce naci domacu, ja nemam od koga da nabavim, pa onda ovu iz mesare ipak ne koristim precesto. citala sam da su se poslednjih 50-ag godina naglo pojavile srcane i koronarne bolesti upravo zbog pojave margarina i rafinisanih ulja. tako da sam ja to sve izbacila iz upotrebe. koristim samo maslinovo i svinjsku mast, a suncokretovo samo kada moram, kada neko drugi kuva.

danas..
d - kacamak sa pavlakom, jogurt
r - posna sarma + pileca dzigerica
210 ml mleka pred spavanje
u - dacu bananu + crveni grejp
v - ne znam jos
210 ml mleka pred spavanje

< Poruku je uredio Macaki -- 29.3.2013 14:06:22 >

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 2270
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.3.2013 14:53:02   
babyblue

IZVORNA PORUKA: Christabel

Koju flasiranu vodu dajete deci od otprilike 18 meseci? Mi smo jos uvek na Rosi. Zanima me jos par stvrari - koje ulje koristite za pripremu hrane i dodavanje u rucak? Koliko zacinjavate hranu deci, tj.koliko solite? Koliko puta nedeljno dajete ribu i jaje za uzrast oko 18 meseci (jaje dajem samo za dorucak, ne za rucak)? I intersuje me zasto razblaujete sokove moja pije sok svaki dan posle rucka, ugavnom od sveze iscedjenog voca / povrca, nekad kupovni, li nikad ne razblazim


Pozz Christabel, najzad da nismo na temi refluks user posted image ja sam D. davala Rosu i Aqua Vivu, cak sam joj recimo jos u7-8 mesecu davala naizmenicno te dve vode, jer u pocetku nije htela Rosu, pa sam uz konsultaciju sa nekoliko doktora probala Vivu i bilo je ok, pa opet probali Rosu i ostali i dan danas da pijemo nju. Cesmovacu user posted image nesto izbegavam, a ova moja kreketusa pije vise od 500ml vode dnevno, posto sokove retko pije, a ja je ne forsiram, nekad joj dam sveze cedjenu pomorandzu, ali u kombinaciji sa nekom vockicom pa nam to bude kao uzina. Inace, dugo sam joj rucak spremala sa susamovim uljem, a onda posle nekoliko pokusaja sa razlicitim proizvodjacima maslinovog ulja, presla sam na monini hladno cedjeno, jer jedino od njega ja nisam povracala, posto mi jako smeta miris maslinovg ulja, prosto nisam mogla da spremim detetu rucak a da se bar 2x ne ispovracam, ali hvala bogu pa sam pregrmela krizu a i ovo ulje je stvarno fenomenalno. Sto se soli tice, koristim obicnu kuhinjsku, ali tek onako blago posolim, posto ni ja ne volim puno slano. Inace origano, razno suseno povrce koje nije slano naravno, s vremena na vreme ubacim u rucak i ova moja se odusevi.
A nasa klopa danas do sada
D: griz
U:jabuka, malo banane + sok od pomorandze

_____________________________

"Znamo šta jesmo ali ne znamo šta možemo biti"

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2271
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.3.2013 15:00:17   
Christabel
Hm, palent, to bas davno nisam kuvala jer je moj nij volela, mada ko zna, mozda joj se sad svidi. Hajd napisacu ti pp ovih dana, da vidim sta imate novo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2272
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.3.2013 23:47:15   
Yula

IZVORNA PORUKA: Christabel

Koju flasiranu vodu dajete deci od otprilike 18 meseci? Mi smo jos uvek na Rosi. Zanima me jos par stvrari - koje ulje koristite za pripremu hrane i dodavanje u rucak? Koliko zacinjavate hranu deci, tj.koliko solite? Koliko puta nedeljno dajete ribu i jaje za uzrast oko 18 meseci (jaje dajem samo za dorucak, ne za rucak)? I intersuje me zasto razblaujete sokove moja pije sok svaki dan posle rucka, ugavnom od sveze iscedjenog voca / povrca, nekad kupovni, li nikad ne razblazim


Posto ne zivim u SRB necu ti govoriti koje marke vode pijemo jer ti to nista nece znaciti, ali pije flasiranu vodu koju i mi, a mi u poslednje vreme cesto menjamo. Ne pravi pitanje, obozava vodu.

Ulje koristimo obicno suncokretovo za kuvanje, przenje, za salate maslinovo cedjeno na hladno. Planiram da kupim jos nekih tih kvalitetnijih ulja, ali nikako da se setim.

Ribu jede najcesce 2x nedeljno, obozava je. Vise voli onu paniranu, ali jede i onu mariniranu i pecenu u foliji.

Sokove kao sto sam vec pisala, retko dajem kupovne, i kada dajem najcesce, ako se setim, ih razblazujem jer su preslatki i da se ne bi navukao na njih. Cedim mu samo sok od pomorandze i njega naravno ne razblazujem.

Sa 18 meseci je jeo vec sve isto sto i mi, isto zacinjeno, isto slano. Jaja ni mi ne jedemo stalno pa tako ni on, znaci ako je nesto pohovano ili u musaki, palacinkama, nekom kolacu.... Sve u svemu retko nam jaja budu na stolu.

Ovo nije losa ideja da mu posle rucka dajem sok od pomorandze, to sam potpuno smetnula s uma a ranije sam tako praktikovala. Hvala ti na ideji. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2273
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
29.3.2013 23:54:17   
Yula
I da, imajte u vidu to da se maslinovo ulje cedjeno na hladno ne zagreva jer ispusta neke toksine i ne da nije zdravo vec je stetno. Imaju posebna maslinova ulja koja se mogu koristi za kuvanje ali ne bih znala tacno da vas uputim koja su to.

I ja sam cula to za svinjsku mast ali nikako da krenem da spremam na njoj, eno stoji mi u frizideru, ali... Mislim da cu to ostaviti za kada dodjem u Srbiju i kada budem znala od koga kupujem.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2274
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
30.3.2013 23:15:43   
Christabel
eto sta sve treba znati o uljima, meni je to sve nepoznato. Negde sam za suncokretovo citala da ne sme da se zagreva na velikim temperaturama sta god to znacilo. A ja mast nekako ne volim, mada sve treba umereno. Ok za sokove, mislila sam da razblazujete sveze cedjene, takve joj najcesce dajem i voli

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here