|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi koraci
15.11.2012 17:12:45   
gagilly
Moj sin je sa 15 meseci stabilno hodao, a poceo je da pravi korake posle prvog rodjendana. Trebalo mu je dosta vremena da se ucvrsti, ja nisam brinula nikada.

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Prvi koraci
17.11.2012 14:31:50   
Maslacak15
Moj mali je upotpunio repertoar i sa punih 11 meseci hoda stabilno i bez ogranicenja.user posted image Sa tacno 10 meseci po je poceo da se pusta 7-8 koraka, na sigurnim distancama, od stola do sofe,meni u susret itd. Prilicno je bio stabilan od pocetka , jer je jako dugo pre toga hodao uz namestaj tako da je 7-8 preraslo u 20-30 i vise u roku od desetak dana. Imao je samo jedan problemcic, kad izgubi ravnotezu i sedne na sred sobe nije uspevao sam da ustane bez toga da se uz nesto povuce, tako da je morao da otpuzi do najblize vertikale nebi li se restartovao. Pre pet sest dana je razresio i tu misteriju tako da su sad igre bez granicauser posted image Jurnjava po celoj kuci, kad bupne ustane ko da se nista nije desilo i nastavlja. Mnogo mi je sladakuser posted image I moram da priznam da sam pomalo ponosna hihihiuser posted image

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Prvi koraci
17.11.2012 14:34:25   
Anoniman
Maslacak user posted image user posted image user posted image
i mi smo prohodali sa punih 11 meseci, i sada jurimo i po kuci, i po napolju, dosta je stabilna za svoj uzrast, ume da ustane kada padne, a uglavnom pada na guzu, ma sva mi je medena kada se gega kao patkica mala.user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 353
   RE: Prvi koraci
17.11.2012 14:40:35   
Maslacak15
user posted image user posted image Za Unu, maminu patkicuuser posted image Da mnogo mi je to slatko, jer nekako kad prohodaju, pa kad se pojave ko neki mali ljudi odjednom a ne bebe sto u sustini jesu...Brzo leti vreme.
Eto malisa je pre neki dan setkao po ordinaciji dok sam isla na kontrolu, da vidimo kako raste batica. Kad pomislim da smo pre godinu dana jos gledali njega na ultrazvuku kod iste doktorke...user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Prvi koraci
27.11.2012 11:18:07   
Anck Su Nmaun
Evo , tek sad sa 14 meseci je pocela aktivno da hoda! Valjda je prosao onaj strah....user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Prvi koraci
27.11.2012 13:36:12   
ivbo
Bravooooooo!user posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Prvi koraci
30.12.2012 13:58:03   
jelenica011

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Evo , tek sad sa 14 meseci je pocela aktivno da hoda! Valjda je prosao onaj strah....user posted image


i moj sin je prohodao tek sa 17 meseci, jako se plasila a govorili mi "ne nerviraj se ne postoji covek koji nije prohodao". sad trckara po kuci :)))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Prvi koraci
5.4.2013 11:07:55   
milicicak
Baka je upravo javila da je potomak napravio svojih prvih pet samostalnih koraka user posted image

Poraslo mi dete skroz, ljubi je majka user posted image

(odgovor članu jelenica011)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Prvi koraci
5.4.2013 11:29:29   
Olga75
bravo za malu hodalicu user posted image
mama sad novo poglavlje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Prvi koraci
5.4.2013 11:33:24   
milicicak
Hvala, Olga user posted image

kad se budem vracala sa posla moram da obnovim zalihe margarina user posted image

ja jos ne mogu da verujem da je ona moja mrvica od 2550 porasla, ona je meni jos beba...

a evo vec hoda user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Prvi koraci
9.5.2013 23:08:10   
pandina
Danas je prvi put samostalno, bez oslanjanja na namestaj, stajao jedno desetak sekundi drzeci sa obe ruke igracku. Ali nista od koraka. Kada ga vodim, cini mi se lenj, ako ga nesto ne motivise ne mari za hodanje, a dosta je i tezak. Presao je 13 kg user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Prvi koraci
9.5.2013 23:38:58   
Bebilina
I moj sinak tako stoji bez drzanja i pusti se pa napravi po 2 koraka izmedju namestaja, ali ne vise od toga. Fascinantno mi je kako se brzo menja, prosle nedelje je kad se pusti padao na guzu, nedelju pre toga ko poseceno stablo user posted image I on je krupan, al nije ga to do sad sputavalo jer nije buca vec jako, jako visok. user posted image
Cera mi je prohodala sa 9.5 meseci, po principu inercije- kad se zahukta nema stajanja user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Prvi koraci
22.7.2013 10:38:12   
zvrk.mrvica
Curke ja imam par pitanja
Prva beba pa bas neznam te stvari kako idu hehehehe
Moja mala sjedi sa 6 mjeseci, sa 7 pocela vojnicki puzati sa 9 propuzala " pravilno" sa 9 i par dana se pocela dizati uz namjestaj i poslije par danaa je pocela hodati uz namjestaj. Ispocetka je to bilo jako kratko sad vec dosta brzo hoda uz namjestaj sa strane . Nekada nece da puze pa je uzmem za rukice i tada malo kao hoda, vec par dana se zna pustiti dok se igra sa igrackom to je kratko stoji i odmah krene nazad ili se pridrzi uz nnamjestaj. Mene interesujr da li grijesim, fizijatar mi je rekao da je ne drzim za rukice iznad glave nego pored medutim to je nemoguce jer neda, jedino je drzim ispod pazuhe da bi " hodala" jer je dosta nestabilna, je li to ok sto radim?
I ima obicaj kad krene negdje samo se pusti i krene naprijed da padne tu sam uvijek ja da je pridrzim neki mi govore nemoj go neka padne smaa ce nauciti da hoda neko mi kaze moras je sada cuvati da ne padne kasniej ce ti prohodati prepasti se i nece htjeti hodati .
Da ne napominjem da su me isprepadali moras biti uz nju stalni da ne padne tako da se moj dan sastoji kad ona puze ja puzem iznad nje cuvam je pridrzavam tako da sve sto ina radi ja sam iza nje, je li to ok?
Poslije kolkko su vase bebe pocele pustati se ? Poslije hdodanja uz namjestaj.
Za par dana puni 11 mjeseci okolina me pritisce sto jos nije prohodala mene krivi sto je ne drzi za rukice iznad glave i tako s njom ne hodam po cijeli dan
Ja se nekako vodim logikom kada bude fizioloski spremna prohodati ce , da su to automatske radnje koje se ne trebaju uciti a okolina moja misli drugacije, imam griznju savjest
Izvinite na dugom postu

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Prvi koraci
22.7.2013 12:33:53   
Ana RR
Zvrk, prvo što ću ti reći je da apsolutno ignorišeš te pametnjakoviće i da slušaš samo sebe i svoje dete. Hodanje se ne može naučiti, to je radnja koja se dešava kada je dete psihološki spremno i kada taj klik bude u njenoj glavici sama će se pustiti. Kod nekoga je to sa 10 meseci, kod nekoga sa 14, 15.. nema tu pravila.

To držanje za rukice iznad glave nije preporučljivo ni zbog bebe a ni zbog roditelja, pa kičma će ti pući.

Druga stvar, nemoj ići stalno za njom, pusti je neka puzi i istražuje a ti budi negde u prikrajku, pazi samo da se ne povredi. Nema potrebe da puziš iznad nje, pa ti onda čitav dan samo to radiš user posted image

Evo primer, moje dete je počelo da ustaje sa 7 meseci, sa 8 je propuzao, sa 9 je stajao uz nameštaj a sa 10,5 je prohodao. Uvek je bio zvrk, penjao se svuda, preskakao, baš jedno aktivno dete.

Naš kumić je 4 meseca stariji, on je sa 12 meseci propuzao (pre toga je bio vrlo statičan, nije se podizao, kako ga ostaviš da sedne tako ga zatekneš i posle 2 sata), sa skoro 15 je prohodao, i evo sada su on i moj Marko isti. Sve što radi jedan radi i drugi, nema veze ko je kada prohodao.

Tvoja beba se neće pustiti sama da hoda sve dok ona na to ne bude spremna i to je to. Niko je neće naterati. Ona neka je živa i zdrava a okolina neka gleda svoja posla user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 22.7.2013 12:34:43 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Prvi koraci
22.7.2013 16:46:44   
zvrk.mrvica
Hvala na odgovoru .Pa otprilike tako i izgleda moj dan ja sam joj kao sjena milimetar od nje i tako cijeli dan za njom a da napomenem da je beba koja spava svega pola sata u danu i to 3 x po 10 min.. Samo hodam za njom a vidim da to nema smilsa jer mi se zmala udariti a da ne stignemni odreagovati a pored nje sam tik.; pa me onda poprijeko gledaju kao da ne pazim na nju kada bude nateceno celo jer je pala nekako...
Hvala a odgovoru
Mene nervira ko god je cuva uzmeje pod ruke i hajmo hodati
Uh sto me to yna izbaciti iz takta

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Prvi koraci
22.7.2013 17:02:51   
Moiraina
Eto, kad kod pomislim koliko je teško biti ceo dan sama sa bebom, kad ovo pročitam shvatim da to itekako ima svojih prednosti. Šta tebe ima ko da popreko gleda? Ti si majka tom detetu i sigurno oni ne brinu za njega više nego ti.
A što se tiče prohodavanja, moje iskustvo je da će se to desiti kada beba bude spremna, a ne onda kada rodbina očekuje. Mi smo na to čekali malo duže, prohodao je sa 14,5 meseci, ali od onda mogu na prste da nabrojim koliko puta je pao. Očigledno da nije hteo da se pusti dok nije bio 100% stabilan i siguran u sebe, do tada je puzao baš brzo, pa mu je izgleda više odgovaralo da se na taj način kreće. Nama su pomogli i oni kaiševi (ali mogu da zamislim tek komentare na to user posted image ), znam da su mnogi protiv njih, ali mi smo ih iskoristili možda 2-3 puta i pomogli su mu da stekne sigurnost, više nije bilo potrebe.

< Poruku je uredio Moiraina -- 22.7.2013 17:03:28 >

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Prvi koraci
24.7.2013 16:53:38   
zvrk.mrvica
Eh krive me zato sto nisam dala da mi stavljaju dijete u hodalicu, od 4 mjrseca ide fizijatru svako mjesec na kontrolu i sve do sada je bilo dobro, kaze fizijatar ona po skolski, sa 6 prosjedila sa 9 propuzala pravo, i kad sam rekla da sa 10 mjeseci dize se i pomalo hoda uz namjestaj dobila je cistu 10 i kaze pozurila ona to malo...
Otisla mi citava baterija dok procita cijelu ovu temu
Citam i suze mi naviru na oci

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Prvi koraci
25.7.2013 0:51:25   
Bebilina
Joj Zvrk draga user posted image user posted image user posted image
Jako mi je zao sto te tako cime muce takvi ljudi... Ti si mila najbolju odluku donela i u vezi hodalice i toga da dete ne forsiras i vodas pod misice. Pa nije ono cirkusko majmunce, zar im nije zao da tako dete gledaju, sta bi trebalo, a ne da slave sta vec ume i moze. Ne razumem, nikad necu razumeti takve individue user posted image
Nemoj da se sekiras, eto imas strucnjake da ti potvrde da ti dete vise nego super napreduje. Ja prijateljici kazem nedavno da se sve to izravna i vrlo brzo ne vidi razlika ko je kad prohodao, dal dan, dva, pet ili pedeset__ ranije ili kasnije.

Sto se tice motivacije evo moje sveze iskustvo. Mi smo sa sinom probali da ga mamimo, dozivamo, prevarimo jer se videlo da moze da hoda samo se ne osmeljuje. Stajao bi, krenuo 2-3 koraka, shvatao sta radi, stoj u mestu par trenutaka i bup na guzu. Nedelju dana kasnije bi stao, okrenuo se u mestu i vratio se nazad. To mu je bilo sigurnije nego da produzi jos nekoliko koraka. user posted image I onda ja njega krisom vidim da hoda sam kad nas nema u sobi. Kazem mm-u, pa ajde opet da probamo, ma jok, nema sanse pred nama. Hoda kad je skoncentrisan na nesto drugo, ode, vrati se, presparta pola sobe bez problema. Sledeci dan uz smejanje i igru krenu i za nas, od mm-a meni, mene njemu, spontano, bez mamljenja ili bilo cega. Jednostavno mu je tad "kliknulo". Pred cerom je jos neko vreme puzao jer ga ona podize, nosi okolo, tako da on kad je vidi odmah seda, verovatno mu je sigurnije nego da ga ona obori user posted image
A ona je bila druga prica za prohodavanje. Preko noci bukvalno, odjednom se je pustila i pretrcala sa jednog na drugi kraj sobe. Kod nje tu opreza nije bilo, a kod njega zato opreza nema ni za sta drugo. Ko nebo i zemlja su user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 25.7.2013 0:52:36 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Prvi koraci
25.7.2013 8:07:54   
zvrk.mrvica
Za sada na komentare koje dobijam samo sutim ali mislim da necu jos dugo jer lose spavamo po danu lose spavamo po noci tako da je samo vrijeme kada cu odbrusiti
Gledam ja nju jucer pusti se ona da stoji ali kratko i ondah se hvata , jos nije prosla od stola do kauca sama da se malo pusti hoce ali da se drzi inace je jako zivahna ali opreznaaa

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Prvi koraci
25.7.2013 8:37:31   
Maslacak15
Draga zvrk mrvice,

Neznam ko ti i sta suflira, ali nije bas najnormalniji. I ocigledno nema pojma o razvoju beba. Sa 11 meseci vecina dece ne hoda. Definitivno je tako. To je druga stvar sto se mame dece koja su izuzeci, pohvale sto je ljudski i ja sam u prethodnim postovima to cinila a ostale cute pa se stvara iskrivljena predstava sta je normalno sta ne. Svaki pedijatar ce ti reci da oko prvog rodjendana polovina dece pusti po neki korak polovina jos ne ! Ne treba ni da forsiras dete, hodanje se ne moze nauciti. Ne trebaju hodalice ni drzanje za ruke, to je prirodan proces. Samo treba ostaviti detetu prostora i mogucnost da samo isprobava.
Da ovde pricamo o detetu koje sa godinu i po dana ne hoda pa da razumem, ali sa 11 meseci je stvarno idiotizam iscudjavati se. Puno te pozdravljam i probaj da se ne brines. Zvuci da se tvoje zlato najnoralnije raste i razvija.user posted image

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Prvi koraci
31.7.2013 10:32:07   
zvrk.mrvica
Dragi moji da vam se javim...
Koliko god ja izbjegavala drzanje za rukice moje zlato samo dode do kraja namjestaj i samo se pusti a jos nema taj balans pa krene upasti nesto se pozitivno dogodilo u njenon glavi damo hocr da hoda a jos se nije osamostalila odnosno jos izglrda nema hrabrosti da se pusti, mene ledja zabolise od vodanja za rukice samo bi da hoda

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Prvi koraci
31.7.2013 11:59:41   
zvrk.mrvica
Lutkamoja ljubi je mama

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Prvi koraci
16.8.2013 9:47:03   
Наташица
е како ме нервирају ти мудријаши с тим како не хода, је ли проходала...што је не ставиш у ходалицу, водај дијете...па тачно би шмарала се редом. доктор, ортопед, кажу да је пустимо све саму. шта она може урадити да пустимо, ништа на силу. још моја цурица има мало криве зглобиће ка унутра, па још морам дубоку обућу обувати и радити вјежбице. моја свекрва је толико напорна да лудимо од ње...сваки пут кад се видимо она ти "још није проходала, па како?" и накачи се водати дијете по кући. тада је још била мања почела тек да устаје уз кревет (11мј.) и сад хода уз намајештај и полако направи по пола корака сама, али нема равнотежу...још је њој пузање главно. има 12 мјесеци. тако да немојте да обраћате пажњу на те приче људи около. мада и сама се нервирам због околине (уствари нико ништа не говори, сви се понашају нормално...сем свекрве) user posted image



_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Prvi koraci
24.8.2013 14:43:05   
zvrk.mrvica
Opet ja hehe
Uskoro punimo 12 mjeseci i vjerujte da se pitam kako to izgleda kada beba sama hoda i sta treba uraditi da prohoda da se oslobodi.. Oduzilo se ovo prohodavanje, pa oko 2 mjeseca ona hoce samo da voda za rukice , sada trenutno je fazi da hoda drzeci me za jednu ruku ali mi djeluje dostanestabilna , kao i svako dijete medutim nece da se pusti ma nema sanse ako je ja pustim samo sjedne na guzu. Nije upala jer je gledam kao oci u glavi da se ne udari ( i kako mi kazu prepadne pa kasnije prohoda) i samo hodam za njom drzeci je za ruke , dode do necega i odma pruza ruke da bi mogla hodati i odeeeee ali sve da se drzi za ruku.. Ledja me rasturaju, hajde to nego da hoce se osloboditi neznam vise sta uraditi da jepodstaknem?
Bas se pitam i svako jutro ustanem i pomislim e nocas joj je nesto kliknulo u glavi krenuti ce sama, ali od toga nista..
Molim za savjete da li su se vasa djeca sama pustila u samostalni hod ili stw ih vi pustili ili kako ti ide vec

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Prvi koraci
24.8.2013 15:26:18   
Janncica
zvrk,probaj da cucnes ispred nje,stavi je da stoji,pustis i dozivas je kod tebe...mi smo tako radili. To bude 2,3 koraka,ali neka vidi da moze. Pa kod nekog drugog od tebe... Prohodace ona,posle neces moci da je stignes...Secam se kako sam ja mm probudila da bih mu rekla da se ona sama pustila.user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Neka ovo leto bude najsrećnije do sada!
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here