|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Citomegalo virus
27.3.2011 18:57:50   
Bono
Veliko hvala. Ja inace nisam u zivotu veliki optimista jos kad me je snasla ta visemesecna slabost to me je ubilo....Nacitala sam se svacega pa mi je bilo jos gore. Znaci ta cifra igg sto mi je toliko visoka nije strasno ?
Ovdasnje labaratorije rade samo takozvane frakcije=igg obicno preporucuju po dve frakcije a da bude jos gore u mom gradu ne postoji ni imunolog ni infektolog.....Hvala jos jednom

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Citomegalo virus
11.8.2011 16:19:10   
majared
Od celog TORCH testa samo mi ovo deluje zabrinjavajuce
CMV IgG 99aU/ml
IgM 0.12 aU/ml user posted image

(odgovor članu Bono)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Citomegalo virus
11.8.2011 18:07:13   
Verus
ne znam koje su granice i referentne vrednosti, ali ovo pokazuje visok IgG sto je dugotrajni imunitete,  a IgM je akutna (trenutna) infekcija, tako da nema sta da te brineuser posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Citomegalo virus
23.10.2011 15:47:16   
mina minka
 pozdrav!
imala sam prekid trudnoce u 32 nedjelji do tada sve je bilo uredu otisla sam na redovan pregled i receno mi je da beba ima slobodnu tecnost u sebi i da se moram odmah poroditi.uradila sam obdukciju i nalazi su pokazali da su bile razne infekcije.uradila sam torch nalaze u julu ove godine cmv-igg-23212, rubeola-igg-9,3, herpes simplex-igg-18690 a prekid trudnoce bio je u aprilu ove godine.ponovo sam uradila torch nalaz u oktobru cmv-igg-28661, rubeola-igg-10,9, herpes simplex-igg-8882,a igm su negativni na oba testa.da li smijem planirati trudnocu ubrzo?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Citomegalo virus
23.10.2011 17:21:31   
Verus
mina minka: jako mi je zao sto si to sve morala prociuser posted image  IgM ukazuju na trenutnu infekciju, a IgG na trajni imunitet, pa bih rekla da je sve ok ako su IgM negativni, ALI ovo je ipak nesto sto bi ti tvoj lekar ili infektolog morao reci i posavetovati te, da ne bi nista radila na svoju ruku.  Cuvaj se i puuuno srece i da ubrzo imas svoju bebicuuser posted image

(odgovor članu mina minka)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Citomegalo virus
24.10.2011 10:04:59   
mina minka
hvala verus na podrsciuser posted image
ja znam da je da ako je igm negativan da nema trenutno infekcije al mi je dr rekao da cmv virus mi je previsok i da ga moram smanjit ispod 20000 a kod mene je 28000. to je sve do imuniteta,al nikako da ga podignemuser posted image


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Citomegalo virus
9.9.2012 20:46:31   
anonimnaa
Imam jedno pitanje...u trudnoci mi je konstatovano prisustvo cmv virusa tj.igg je bio pozitivan a igm negativan...ono sto me interesuje je da li smem da dojim bebu s obzirom da se virus prenosi i putem mlekauser posted image ...jasno mi je da je bebac dobio moja igg antitela i da valjda u tom periodu ne moze nista da se desi ali ta moja antitela iz njegovog organizma nestaju do sestog meseca,sta onda?Nije mi to bas najjasnije pa molim nekog strucnijeg za pomoc...

(odgovor članu mina minka)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Citomegalo virus
10.9.2012 9:33:31   
anonimnaa
Neko?user posted image

(odgovor članu Bono)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Citomegalo virus
10.9.2012 11:21:30   
New Mom
Naravno da možeš da dojiš. IgG znači da je to stara infekcija tj. da si to preležala (da si sada bolesna IgM bi bila pozitivna i onda nema dojenja). Nisi sada zarazna (IgM bi se prenosila na bebu).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu anonimnaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Citomegalo virus
10.9.2012 11:38:05   
anonimnaa
Hvala ti,nesto sam se bas zabrinula ...a moze li se ta infekcija reaktivirati pa da ne znajuci prenesem ta igm antitela bebi?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Citomegalo virus
12.9.2012 23:28:33   
anonimnaa
user posted image ....ne mogu da verujem da bas nikog ne interesuje ova tema s obzirom da je to virus koji svaka treca zena nosi u sebi a u masi slucajeva ni ne zna da je nosioc dok se ne testira..posebno zene koje vec imaju decu koja idu u obdaniste posto se i na taj nacin prenosi kontaktom ...mozda sam previse zabrinuta ali nije mi bas svejednouser posted image

(odgovor članu anonimnaa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Citomegalo virus
12.9.2012 23:52:31   
Anoniman
Nisam sigurna šta očekuješ od nas? Da se svi testiramo, i ako nam je Igg slučajno pozitivan da svako malo proveravamo sebi i deci dal je Igm ok, kako ne bi prenoili u vrtiću? Znam da je ovo opasan virus, ali definitivno nije jedini opasan, pa zamisli da se testiramo na sve opasno svaki čas... Mislim da ne može tako da se gleda na svet - poludećemo.

(odgovor članu anonimnaa)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Citomegalo virus
13.9.2012 8:13:00   
anonimnaa
U pravu si...mene samo zanima moze li se taj virus reaktivirati pa da slucajno dojenjem prenesem virus bebi?A videla sam,citajuci postove tu i tamo da ima i clanica medicinske struke kao i drugih koje se u dosta stvari razumeju pa rekoh da pitam...

(odgovor članu Bono)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Citomegalo virus
1.3.2013 18:28:58   
reve84
Da malo aktiviramo temu..ako nekog zanima TORCH analiza moze da se uradi u Zavodu za javno zdravlje u BG..sa uputom iz doma zdravlja..besplatno...
Guzve nema uopste i rezultat dobijes za 3 dana. Ja sam se pozitivno iznenadila.

Pozdrav!

(odgovor članu anonimnaa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Citomegalo virus
22.3.2013 13:14:06   
alenaa
molim vas za pomoc ! imala sam dva misseda i svi nalazi hormoni cervikalni bris vaginalni brisevi su mi dobri sad sam radila TORCH i u rezultatu pise da su mi rubeola igG I CMV igG pozitivni,da jeli opasno i smem li da sad zatrudnim.

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Citomegalo virus
19.11.2016 10:34:14   
Linali
Molim vas da li neko moze da
mi protumaci rezultat😕
Vzv igG 0.12
Negativan 0.8
Neodredjen0.8-1.1
Pozitivan 1.1

Vzv igm 0.60
Negativan 0.8
Neodredjen 0.8-1.1
Pozitivan 1 .1
U sedmom sam mesecu trudnoce
Molim vas😕

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here