|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RAK
2.11.2012 8:30:31   
Anoniman
Novembar mesec je mesec borbe protiv raka pluća.... user posted image Za sve koji su nekog izgubili od ove bolesti.
I mom dedi koji nikad neće biti zaboravljen user posted image
KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: RAK
2.11.2012 8:33:31   
Anoniman
Pepino... sad sam tek pročitala... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: RAK
2.11.2012 17:05:08   
Mishica 77
MR spada u dijagnostičke procedure koje nisu hitne tj. u one procedure za koje se u zemlji Srbiji tzv. "liste čekanja", a "liste čekanja" formira svaka ustanova na osn. kliničke slike i ukupnog zdravstvenog stanja pacijenta. Ako je slučaj hitan, onda se pacijent ili ne stavlja na listu tj. odmah mu se radi MR ili se sa liste skida i prosleđuje na MR.
Nisam ukapirala da li baka leži u bolnici ili je kod kuće. U svakom slučaju, koliko je hitno i da li je hitno, mora da proceni lekar koji je leči. Ne znam da li vam je on išta rekao? Ako je tako kao što ti navodiš, da joj je ta tumorska masa toliko narasla za nedelju dana, mislim da to jeste hitno. Ali.... i ako jeste hitna, opet mora da se proceni stepen hitnosti njenog slučaja u odnosu na stepen hitnosti nekog drugog. Znači,npr., neko možda ima isti tumor kao ona ali je životno ugrožen, a baka tvog muža nije i samim tim taj drugi ima prednost. Moraš uzeti u obzir i jedan otežavajući faktor u našoj Srbijici, a to je da je sve ovo što ti rekoh teorija tj. ono kako bi trebalo da bude. Ali.... ne biva uvek.
U svako slučaju, ako vam lekar kaše da "jeste hitno ali eto nema tehničkih mogućnosti da se uradi MR u narednih 30 dana", onda neka vam lepo da pismeno obrazloženje tj. potvrdu(postoji obrazac) sa kojom odlazite i odradite MR u privatnoj praksi i to posle refundirate od svog zdravstvenog osiguranja. Podnosite zahtev filijali RFZO, na posebnom obrazcu koji uzmete kod njih i uz to priložite i celokupnu bakinu med. dokumentaciju , dr-ovu potvrdu i račun od privatnika.
E, onda oni u filijali procenjuju koliko je vaš zahrev za refundaciju osnovan i isplaćuju novac ili ne.
Uf! Valjda sam bila razumljiva... user posted image
Možda i pomognem..... user posted image


< Poruku je uredio Mishica 77 -- 2.11.2012 17:09:18 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: RAK
2.11.2012 23:21:23   
Dve_srece_najvece_
Razumela, tako sam i ja shvatila ono sto sam procitala ...ali nisam bila sigurna.

Neznam koliko je hitna...nama deluje hitno zbog bolova koje trpi...
Ona nema josh onkologa, jer je tek pre nedelju dana saznala da ima tumor... tj jedno vece je zaboleo stomak, odveli smo je u hitnu, oni je prosledili u bolnicu, gde su joj radili analize i preglede...izmedju ostalog rtg abdomena i karlice, na papiru od te noci pishe da ima veliki tumor, velichine mushke glave koji se nalazi u abdomenu i shiri u karlicu... Pustena je kuci, a sutradan je isla na pregled kod ginekologa i gastrologa, koji su ovo potvrdili.... e sad....kad se to deshavalo njen stomak je bio normalnog oblika....2-3 dana kasnije se izoblicio...kao da je to izashlo vishe napolje, i spustilo se dole... Nije hospitalizovana, ali kuci lezi, josh uvek moze do toaleta, ali u pratnji, a koliko je boli, dovoljno je reci da je na trodonu...user posted image

E da....zaboravila sam reci...kad je dobila uput za mr, otisli smo da zakazemo, u cetvrtak su nam zakazali za utorak ( ovaj sto je sada prosao), da bi je u utorak 4 sata pred snimanje zvali da je aparat pokvaren. Sada cekamo informaciju veze koju imamo u bolnici , da li je aparat zaista pokvaren. Verujem da po ovom sto si ti napisala, ona nije hitan slucaj, jer svako mladji je hitniji, u danasnje vreme osobe preko 80 godina nisu prioritet nikome....

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: RAK
22.11.2012 13:23:52   
sanji
Moj svekar je pre godinu i po operisao tumor na bešici. To je prošli kao O.K. Išao redovno na kontrole i sve je bilo dobro. U nedelju mu je blago pozlilo, u utorak otišli kod neuropsihijatra koji ga je poslao u Svetog Save i tamo mu na skeneru našli tumor mozga! Metastazirao i neće ga operisati. Na zadnjoj i prednjoj strani! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: RAK
22.11.2012 14:08:03   
jance
sanji user posted image
hoce li dobiti hemoterapiju? zracenje?

moj svekar je imao 4 cvora, dva u prednjem delu a dva u zadnjem...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: RAK
22.11.2012 14:08:23   
viking
Sanji, stvarno? Koliko su mu dali? Kako se drže M. i R.?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: RAK
22.11.2012 14:17:32   
sanji
Zakazali su danas konzilijum za 07.12. pa ćemo videti za terapiju. Sad prima samo one inekcije da spadne otok!
Viking još smo svi sluđeni a moja duša je na putu i dolazi sledeće nedelje. Nisam stigla ni da popričam sa njim. Čuli smo se na par minuta. Sutra ćemo malo duže da popričamo kad stigne u Italiju. Trebalo bi da stigne ovamo do prvog. Mi se taman bacili u planove za rođendanka i slavu i sad nas ovo strefilo.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: RAK
22.11.2012 14:18:54   
sanji
Nisu ništa prognozirali, svi su nešto suzdržani.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: RAK
22.11.2012 14:21:52   
NadaR
Žao mi je Sanji user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: RAK
22.11.2012 14:22:58   
viking
Kakav užas... Pozdravi ga. Ako mi nešto možemo da pomognemo, reci. Imaš moj broj.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: RAK
22.11.2012 14:28:41   
sanji
Hvala devojke! Baš sam tužna!
Viking, nismo još nikome ni rekli, malo mi je bezveze da zovem ljude i donosim ružne vesti. Oni su hteli i od M da sakriju (kao da mu ne kažemo još par dana) ali ja nisam bila za to da ga lažem. Sad čekamo sedmi da vidimo koliko se čeka na terapije. Sveki se još i dobro nosi sa svim tim, stvarno je žena zmaj!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: RAK
20.12.2012 15:29:22   
sanji
Nama opet loše vesti! user posted image
Svekar je sve gore, nisu mu dali nikakvu terapiju, sem trodona koje su mu prepisali juče! user posted image Poslednje dve nedelje je polu pokretan, ne može sam ni u kupatilo. Noćas mu je bilo jako loše i povraćao je celu noć pa je mm sad kod njih i ostaće bar do sutra. Pre neki dan smo išli zajedno da ga vidimo. Ljudi, kakva je tuga gledati a znati da ne možeš nikako da pomogneš! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: RAK
20.12.2012 21:48:07   
branki*
sanjiuser posted image tesko je,pretesko,glupi rak.moj svekar je umro od raka zeluca,za 2 meseca od kako mu je dijagnostifikovan,covek se osusio,izoblicio,coveka koji je po 18 sati radio i teglio,bio skolovan i na polozaju,srozao dotle da nosi pelene i ceka da ga neko okrene u krevetu,nista nije mogao..toliko degradirajuce.jos pamtim one njegove oci i pogled..tuga i jaduser posted image da bar covek moze dostojanstveno da umre,a ne tako,uzas...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: RAK
18.1.2013 0:31:43   
Ivanka 75
Jednostavni lekovi protiv raka

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: RAK
12.9.2013 20:50:47   
dunja RR
Meni je u februaru rođeni ujak umro od raka pluća (za dve nedelje ode čovek) ..baš pred moju VTO ..jedva sam se sabrala od šoka, bili smo jako bliski user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: RAK
12.9.2013 20:52:10   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pepino

Zenice moje sta nas je sa ovom mukom!Uhuser posted image user posted image

Ja imam jedno pitanje za moderatore;Da li smijem da otvorim temu za ovu Kubansku vakcinu za karcinom pluca?
Zelim sto vise ljudi da informisem i ako moze pomognem koliko mogu,imam sve informacije,pa ko zeli da moze procitati?
Ljubim vas sve


Moj brat je nabavio ujaku ali tačno tog dana kada je preminuo user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: RAK
12.9.2013 21:21:08   
dijana1*
Dunjauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: RAK
12.9.2013 22:05:30   
Bebilina
user posted image user posted image user posted image
I ja sam danas dobila vesti o asistentici iz skole koja je od raka pluca umrla... Jako zalosno, deca su joj svasta pisala i slala dok je bolovala... user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: RAK
12.9.2013 22:24:07   
dunja RR

Ja, dok se ovo nije desilo ujaku, nisam ni znala da je rak pluća tako opak, i da odnese život bukvalno za dve nedelje, u ujakovom slučaju. Skoro (u julu) je preminuo prijatelj od mm, saznao je u aprilu da boluje od raka pluća. Posle ujakove sudbine, nekako sam znala ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: RAK
12.9.2013 22:29:34   
pepino
Dunjice jako mi je zao...ali sve znam...na zalost...
Ali vjerujte mi svi kad vec nema spasa bolje i za par nedelja,mjesec nego da se pati kao moj dragi skoro 2 godine a zna da mu nema lijekajavascript:void(AddText('user posted image '))
I ta vakcina je obicna prevara,moj dragi je sve isprimao,dali mu lazne nade a ni malo nije pomogla niti ikome sa kim god sam se cula preko neta,svi su sad vec pokojniuser posted image
Drzite se,to je opaka bolest koja na zalost nosi mnoge zivote sve vise i vise...ko zna sta nas sve ceka...

Ljubim vas

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: RAK
12.9.2013 22:32:42   
viking
Pepino user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: RAK
12.9.2013 22:35:39   
pepino
user posted image Viking

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: RAK
12.9.2013 22:45:54   
dunja RR
Pepino mila user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: RAK
12.9.2013 22:55:02   
Ana RR
Pepino user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here