|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prekvalifikacija
16.1.2014 13:54:33   
Figaro88
Resila sam da idem na prekvalifikaciju sa rudarskog tehnicara na ginekolosko-akusersku sestru.Vec sam se raspitala sta mi sve treba za upis,ali sam zaboravila da pitam za praksu,a na internetu ne mogu da pronadjem nista.Posto sam vec isla godinu dana redovno u medicinsku znam da smo u prvoj godini imali praksu u skoli,ali za dalje ne znam,i da li je isto kada se ide vanredno?Pa ako neko zna znacilo bi mi da napise user posted image
Dvoumim se i oko smera,sestra je zavrsila i visu,isto babica,ali su joj trazili prekvalifikaciju na medicinsku sestru ako misli da pronadje posao.....
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 13:59:00   
17 joka
praksa treba, a po zavrsenoj skoli 6 meseci staziranja i drzavni ispit!

ja sam zavrsila u BG u Deligradskoj za fizioterapeuta zato znam a u višegradskoj su bile babice

puno sreceuser posted image user posted image

< Poruku je uredio 17 joka -- 16.1.2014 14:00:07 >


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 14:00:24   
New Mom
Isidora88 je na prekvalifikaciji baš (i to vrednouser posted image ), verujem da ti može pomoći.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 14:06:19   
Figaro88
Hvalauser posted image Ovako ne mogu da nadjem posao,a zbog te jedne godine i izbacivanja se kajem,pa da ispravim dok moguuser posted image Upisujem u Valjevu,tamo mi je mama pa moze da mi pomogne oko Andree,onda cu verovatno tamo i na praksu,mada su devojke iz Beograda bile ovde u Lazarevcu.Sad sam u potrazi za knjigama,ja sam svoje poklonila sestri,a ona ih prodala,mada nisu skupe ni da se kupe...


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 14:07:38   
17 joka
ma bitna je volja i uspeh za knjige ces lakouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 14:11:15   
Figaro88
Joj Joko,mene tako strah da cu nesto zeznutiuser posted image Odlicna stvar je to sto se secam 60% gradiva koje sam ucila(onog dok me nisu izbaciliuser posted image ),pa mi prva godina nece biti problem,a i lako ucim,dovoljno je dva puta nesto da iscitam i znam,ali za dalje se bas plasim,pogotovo prakse....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 17:36:13   
ivaMark
Figaro, evo iz prve tj druge ruke user posted image
moja sestra rodjena je davala razliku predmeta (skola iz N. Sada, ne znam kako se tacno zove)
Davala je ispite po godinama, a praksu je imala u bolnici, za sve cetiri godine. Skoro dva i po meseca je bila na praksi, puno radno vreme. Ona je opsti smer uzela.
Iskreno i sama razmisljam o ovoj vrsti prekvalifikacije, jer i od moje diplome slaba vajda.. Samo ne znam ni ja koji bih smer a i cekam muza da posaljem u Rusiju user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 17:46:51   
isidora88
ja sam na prekvalifikaciji za pedijatrijsku sestru, praksa mi je u decijoj bolnici, od marta cu krenuti sa praksom jer tad zavrsavam.
mozes ici odmah na praksu, ali mi je lakse ovako sve odjednom da odradim.
sta god te zanima pitajuser posted image
sad sam 4.godina, jos 5 ispita i gotovouser posted image

< Poruku je uredio isidora88 -- 16.1.2014 17:48:26 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 17:51:33   
ivaMark
isidora user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 20:49:37   
Figaro88
Isidorauser posted image Zanimala me je praksa,zanima me i kako se placa-odjednom sve ili ispit kad polazes tada placas?Koliko si predmeta polagala za prvu godinu?Meni se samo razlikuju strucni-anatomija,prva pomoc,nega,latinski,pa koliko sam shvatila samo to i polazem?
Na praksu ides gde hoces ili te oni salju?

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 21:26:41   
17 joka
Figaro praksa je najlepši i najbitniji deo, teorija je bitna ali praksa je ono sto u zivotu mnogo znaci.

bitno je da to volis

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 21:32:17   
isidora88
praksu sam mogla da biram bolnica ili porodiliste, ali mi je direktor savetovao da i praksu i staz radim u bolnici jer cu tu steci najvse iskustva, jedino sto za staz sam obavezna i 3 meseca da radim u domu zdravlja. (praksa ce mi trajati oko 3 meseca, a staz sveukupno 6 meseci)
ja imam samo strucne predmete, latinski i ostalo sam imala u gimnaziji.tebe ce kaciti svi predmeti koje nisi imala( psihologija, gradjansko/veronauka, hemija, fizika)
trebalo bi na sajtu da imas spisak predmeta po godinama i gledas ono sto nisi imala to i polazes, a ostale ti ocene prepisuju iz tvoje skole.
skolarina se placa na rate, a ispite placas pred ispit, bar kod mene u skoli, dodatno se jos placa i maturski, a praksa je 500din. po godini=2000 dinara za celo skolovanje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 21:33:22   
isidora88
za prvu godinu sam imala prvu pomoc, zdravstvenu negu i anatomiju.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 21:36:41   
Figaro88
Imala sam i fiziku tri godine kao i u med.Hemiju i biologiju samo dve godine,matematiku i Srpski isto kao i u med,gradjansko isto,u prvoj godini mi je razlika cetiri predmeta,u drugoj 6,u trecoj 7,a u cetvrtoj 10.A kada polazem npr anatomiju,polazem celu godinu odjednom(sve iz knjige)ili iz vise puta?


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 21:41:34   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: 17 joka

Figaro praksa je najlepši i najbitniji deo, teorija je bitna ali praksa je ono sto u zivotu mnogo znaci.

bitno je da to volis

Volim,ali totalno mi je nezamislivo da ja proveravam koliko je neka zena otvorena na primer.Osecaj je cudan,uzbudjena sam,ali i uplasena,ali to je valjda i normalno...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 21:44:20   
isidora88
polazes ceo ispit odjednomuser posted image dobijes pitanja i po tome ucis, u sustini dobijem nazive poglavlja i moras sve da znas.
ja polazem po 3, meni je razlika ukupno 19 predmeta, prva godina 3, druga 6, treca i cetvrta godina po 5.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 21:45:01   
17 joka
ja sam imala brdo tih strucnih predmeta
a i fiziku i hemiju , biologiju, biohemiju, latinski prvu pomoc, patologiju negu fiz. terapiju, rehabilitaciju, masazu...

sociologiju, psihologiju, filozofiju svasta

pa čak muzicko , likovno itd istoriju i geografiju bio je haos ali sam to volela i nije bilo tesko

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 21:48:53   
Figaro88
Super,nemas puno.Ucenje mi nije problem,volim da ucimuser posted image Oduvek sam bila streber,a i ostale ocene su mi 5 i 4,pa je i to superuser posted image
U Lazarevcu imamo porodiliste pa mogu praksu tu,ali i nema bas puno porodjaja pa je mozda bolje u Valjevu.Nisam znala da moras da odradis sest meseci pre diplomskog.Valjda cu uspeti da uskladim sa Andreom.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 21:53:32   
isidora88
ne, odradis praksu koju mozes uporedo dok ides u skolu, meni je lakse kad sve ispolazem, imacu neko znanje, a i vremenski jedino tako mogu da se uklopim.
kad zavrsis sve ispite i praksu, polazes maturski rad. posle toga se prijavljujes za staziranje, posle tih 6 meseci se prijavljujes za polaganje drzavnog ispita i tek posle toga mozes da trazis zaposlenjeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 22:02:22   
Figaro88
Hvala puno Isidorauser posted image I Jokouser posted image Sad mi je sve jasnouser posted image Ostalo mi je jos da pronadjem knjige i da odem da se upisem,i da overim kopije svedocanstva i diplome u opstini.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 22:28:16   
isidora88
srecnouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prekvalifikacija
16.1.2014 22:57:52   
Klarita
Ljubim vas vrednice moje user posted image Ja sam profesor strucnih predmeta u medicinskoj skoli u Le Ako treba neka pomoc javite se user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 10:31:46   
Figaro88
Hvala Klaritauser posted image Svedocanstva i diplome su overene,Andrea da ozdravi i mogu da odem da se upisemuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 11:06:45   
Klarita
Ne zelim da te razocaram, ali kod nas je upis jedino pocetkom skolske godine i ceka se odobrenje ministarstva prosvete za upis i broj ucenika po smerovima. Bude bas guzva, nekako dosta ljudi resilo da se prekvalifikuje u med sestre pa recimo za taj smer bude 4-5 kandidata za jedno mesto, za GAK sestru taman, pa onda se oformi komisija, pa rang lista, pa zalbe...Ne znam kako je u ostalim skolama, raspitaj se bolje!
I da, i zavisi ocigledno od skole do skole, ali kod nas ti je uslov za ispit odradjena praksa, ne mozes da polazes teoriju bez odradjenih vezbi i prakse, kao ni prakticni deo ispita koji vecina strucnih predmeta ima. Setih sse da napomenem, jer vidim Isi spominje praksu nakom polozenih ispitauser posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 17.1.2014 11:09:10 >

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 11:13:42   
Figaro88
Rekla sam mami da ode da pita,kod njih na sajtu pise da moze u toku cele godine pa nisam ni pitalauser posted image Oticice u ponedeljak,taman da pita i za praksu.Nije mi problem da cekam do septembra,mogu da iskoristim leto za ucenje,samo da znam da cu moci sigurno da upisem...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here