|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeni kredit
26.8.2011 16:21:08   
Anoniman
Cula sam to za EFG..Pogotovo za ljude koji su dizali kredite u svajcarcima..
No, tako je, moramo se raspitati..
Mi nemamo nekretninu u posedu...Ta opcija ce svuda otpasti ako je budu ttraziliuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 251
   RE: Stambeni kredit
29.12.2011 13:56:09   
Rivana
Ovo je strasno sta nam rade sa ovim kreditima za stan. kada sam pocela da ga otplacujem pre tri godine rata je bila oko17.000 sada je oko 27.000 i to im nije dosta juce me zvali da ponovu salju procenitelja koga moram da platim 10.000 kazu mora to svake tri godine a to niko nije rekao kad sam uzimla kredit.
A inace kad sam uzimala kredit bio je procenitelj i tada sam ga platila 10.000, zasto sad opet pa nemam odakle jedva i za ratu skupim. Jesu li normalni?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Stambeni kredit
29.12.2011 14:04:41   
pepeljuga
Rivana, u ugovoru sigurno pise jer u protivnom ne bi smeli da ti traze to. Veruj mi da se banka uvek pravno pokrije, pa cak i sada, kad je novi zakon stupio na snagu. Na nasu zalost, kada poslujes sa bankom, uvek racunaj na to da banka zaradjuje vise od tebe, to je prosto tako. Ti njima placas za finansijske usluge, kao sto placas sve druge usluge. E sad, sto oni koriste sto je nas kompletni sistem truo, to je druga stvar...

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Stambeni kredit
11.1.2012 12:50:35   
Rivana
Procitala sam ugovor ponovo i NIGDE ne pise da procenitelj mora da izlazi svake trece godine da procenjuje nekretninu pod hipotekom.

< Poruku je uredio Rivana -- 11.1.2012 12:57:37 >

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Stambeni kredit
11.1.2012 15:29:46   
Adriana83
Rivana,ne znam u kojoj si banci uzela kredit ali znam da je bilo price o tome pre par meseci. Pitaj u banci da ;li mora procenitelj ili je dovoljno resenje iz poreske sluzbe ili tako nesto slicno. Koliko znam dovoljno je to resenje o porezu( valjda godisnjem) ali banke to ne spominju dok ti ne pitas.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Stambeni kredit
11.1.2012 22:32:42   
pepeljuga
Rivana, takodje proveri da li i sta pise u Opstim pravilima poslovanja, koje si takodje morala da dobijes i potpises prilikom sklapanja ugovora o kreditu.

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Stambeni kredit
1.4.2012 19:12:35   
isidora88
imam par pitanja pa ako neko zna neka pise.
mm i ja planiramo da kupimo stan ili mozda plac i kucu da gradimo,posto hocemo vecu kvadraturu od 80 kvadrata kuca je najbolja opcija ali nam je problem oko papira,dozvola i para naravno.
imacemo veci deo u kesu a falice nam oko 10-15000 eura, kakav kredit mozemo podici,koji rok otplate,kakve su kamate?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Stambeni kredit
2.4.2012 11:30:03   
isidora88
zar niko ne zna?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Stambeni kredit
2.4.2012 11:33:12   
anajid
Isidora to je najbolje da sve proveris u banci.Svaka banka ima svoje uslove.Ako dizes stambeni,znam da ima nekih pogodnosti.MM i ja smo digli nenamenski pa nam je malo veca rata.A sto se tice roka otplate i to zavisi od iznosa,primanja itd.Meni je rata morala biti manja od trecine plate.Ali kazem sve zavisi od banke i kredita.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Stambeni kredit
2.4.2012 12:02:20   
isidora88
treba mi neki kredit koji se brzo dobija i gde ne treba gomila papira jer zbog mm posla ne mozemo da setkamo svaki dan do banke.
kredite nemam(osim kreditne kartice koju cemo isplatiti za 2 meseca) i administrativne zabrane koju cemo otplatiti za 3 meseca.
treba nam neki kredit koji je najpovoljniji na taj iznos koji nam treba jer bi od tih para opremili stan i mozda placali neke vandredne troskoveuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Stambeni kredit
2.4.2012 12:43:13   
mamamikka
koliko znam teško da ćete naći kredit oko koga nema puno šećkanja na taj iznos pa da je i sa povoljnim kamatnim stopama. Mi imamo stambeni, subvencionisani kredit, nije moglo veće opterećenje od trećine plate, potpuno čista slika sa kreditnog biroa, a naših 18000 evra je 130 evra mesečno na 19 godina. Zadnjih 5god je rata 60 evra. Eto, ako ti pomaže info.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Stambeni kredit
2.4.2012 14:47:49   
vukosava
Da ne bude ovako i kod nas sa tim kreditima: klikni

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Stambeni kredit
2.4.2012 14:59:39   
isidora88
mamamikka hvala ti,znaci mi ta info dosta,preko koje banke ste uzeli kredit,koliko ste imali troskova oko kredita i kupovine stana ili kuce ako nije tajna,mislim na one neplanirane troskove

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Stambeni kredit
2.4.2012 15:36:57   
mamamikka
uzeli preko komerc. tada je bila najpovoljnija, što se tiče troškova, imali smo da damo 1000evra učešće, oko 500 evra osiguranje kod države pa 50 evra osiguranje kod delte pa odmah prva rata- 130 evra znači oko 2000 evra- ima tu još overa u sudu i hipoteka pa vađenje kojekakvih uverenja i izvoda, uglavnom to je otprilike cifra. da i procenitelj je bio oko 100 evra, ali ne znam da li ti on treba za kredit za adaptaciju, tj renoviranje stana ako ste mislili na takav kredit?user posted image

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Stambeni kredit
2.4.2012 16:21:59   
isidora88
nemam pojma koji bismo kredit jer jos nismo odlucili da li cemo kucu ili stan,cekamo pare da nam legnu pa cemo onda da vidimo sta i kako.
inace smo mislili ako bi uzimali stan digli bi verovatno stambeni u iznosu do 15000 jer ce nam toliko max.faliti tj.tako bi trebalo da bude.
ako varijanta za stan otpadne uzeli bismo kucu,e sad tu je problem naci odgovarajuci plac(da je uknjizen,da ima sprovedenu struju,vodu...),montazna kuca bi nas izasla oko 50000 eura plus plac koji nemam pojma koliko moze da nas kosta jer hocemo u NS da uzmemo plus i sve to sto ide od troskova i naravno opremanjeuser posted image
vec me glava boli od kalkulacija,vise mi nista nije jasno,ovima u bankama ne verujem nista a vala ni ne razumem ih,nemam pojma sta mu dojde euribor i tako touser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Stambeni kredit
2.4.2012 16:25:30   
Odri Hepbern
Mi uzimamo kredit za adaptaciju i isto traze i hipoteku i osiguranje kod nkoks-a... sve kao za kredit za kupovinu stana.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Stambeni kredit
2.4.2012 17:18:59   
mamamikka

IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Mi uzimamo kredit za adaptaciju i isto traze i hipoteku i osiguranje kod nkoks-a... sve kao za kredit za kupovinu stana.

Onda se dobro sećam. A jel traže procenitelja ili im je dosta uverenje iz poreske?

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Stambeni kredit
13.6.2013 22:28:48   
meyo
ja i nekako mogu uzet kredit i sve te peripetije su sveli na najmanju mjeru al ne mogu iole pristojan stan po normalnoj cijeni.. drugo dosla bukvalno prije neki dan do kupovine stana dok provjerom papira saznam da stan covjek nije otkupio u vlasnistvu firme koja mu ga dodijelila.. i on za pisljivih 1000-2000e koliko mu je oktup nece to da uradi ne znam u cemu je fora nego ceka nego da mu naleti "na divlje " da ga proda..

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Stambeni kredit
24.12.2013 22:00:46   
Didy
Jedva čekam da nam istekne makar jedan kredit, jedva krpimo. Dođe kraj meseca, mi ostanemo na hiljadu dinara do plate.user posted image Kod nas nije bilo drugog rešenja, ali zavidim svima koji su bez kredita uspeli da obezbede neku nekretninu.
Mi smo uzeli kredit na 20 godina, prošle su 4, a uzeli smo i kredit za građevinski materijal na 5 godina, taj nam ističe u septembru. Jedva čekam! S jednim ćemo lakše gurati...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Stambeni kredit
7.11.2014 8:03:19   
mirkam
Sve nesto piskaram po ostalim temama, pa se konacno nakanih da napisem sve u pravoj temi.
Ja sam inace sa primorja a udala sam se u Pg.Tata mi na zalost preminuo prije 16 godina, a ja sam jedinica i imam samo mamu.E sad, kako sam ja ovamo vec 6 godina, mama je prije izvjesnog vremena rijesila da proda stan koji imamo tamo i preseli se u Pg da bi nam naravno bila blize.U pocetku smo planirali da kupimo njoj jednosoban stan, ali kako se mm i ona odlicno slazu i maltene se obozavaju,njih dvoje su rijesili (bez mog znanja) da kupimo dvosoban i da ona zivi sa nama.Kad su mi rekli, iskreno nisam bila za (nekako mi dilo glupo, ne zivimo ni sa njegovima a sad treba s mojom mamom). Mm i mama idu logikom, svakako taj stan ostaje nama, ali zar nije bolje da se sad, dok smo jos mladi uzme kredit i veci stan, nego kasnije da zivimo u jednosobnom a za sve to vrijeme placamo privatno stan a ona pored nas zivi sama.Aj ima logike i ubijedise me.
E sad, trazili smo i trazili i nista nam nije odgovaralo a cijene katastrofa.I konacno nadjosmo prije neki dan!Dio novca imamo (od prodaje maminog stana) a dio cemo uzeti stambeni kredit. Kredit smo odabrali "najpovoljniji" sa 8% kamate, a rata ce nam biti po trecina od mm i moje plate u narednih 15 godina.Moramo udruziti plate jer jedno nema dovoljnu za visinu rate.
Znaci ne da mi je frka, nego mi je frka na kvadrat! Petnaest godina!Po trecina od obje plate!Znam da drugog resenja nema i nemamo cemu drugom da se nadamo i ovo moramo da uradimo.Svakao bi bili podstanari citav zivot, ovako cemo ipak otplacivati svoj stan.Ali opet me je strasno strah.Pa ko meni garantuje da cemo raditi 15 godina kod privatnika u danasnje vrijeme.
Uh,ne znam , sta je tu je, tako mora.Samo sam htjela da podijelim svoje strahove sa vama, cini mi se lakse mi je.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Stambeni kredit
7.11.2014 8:48:43   
Biserce
mirkam, sve jedno bi placali kiriju tih 15god, ovako cete znati da ulazete u svoje, ne u tudje. Mi smo prosle god napravili kucu, malu, 50tak kvadrata za pocetak, plac bez struje, vode, kanalizacije, sve smo to uveli. Sad sa nasih 40tak hilj otplacujemo 18hilj samo kredite i jos 1500eura treba da vratimo mm ovim rodjacima za god dana i 1000e mojima kad tad. Svi su nam pomagali, u hrani, materijalu, radnoj snazi.Tesko jeste, puno puta lenes praznog stomaka, glave pune brige kako od 5tog u mesecu preziveti do 25tog ali bar znas da to nije uzalud, da je krov nad glavom tvoj. Srecno!

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Stambeni kredit
7.11.2014 9:01:26   
jess021
Mirkam, verujem da te je strah, stambeni kredit nije mala stvar. Mm i ja sam, pre 4 godine, kupili stan na kredit na 23 godine, i imamo bas veliku ratu, a pomoci ni od koga. Bilo je svega, od porasta kursa, smanjenja plata, bas teskih situacija, ali smo se izborili.
Ja na to gledam ovako, nekad moras da preseces i da se upustis u rizik, niko ti nista ne moze granatovati, ali dok smo zivi i zdravi snaci cemo se, nekako.
Po meni je to 1000 puta bolje nego placanje kirije, to je bacanje para, a ovako bar znas sta placas.
Samo napred, nemoj razmisljati sta moze poci naopako, vec samo pozitivno, bice to sve dobro, videces.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Stambeni kredit
7.11.2014 9:16:32   
branki*
mirka,nemam sta pametno da kazem,iste bi me brige mucile kao i tebe da sam u toj situaciji...
zelim vam puno srece i snage u svakom slucajuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Stambeni kredit
7.11.2014 10:12:54   
Klarita
Isi, mene zanima sta vi uradiste na kraju...mi smo trenutno u slicnoj situacijiuser posted image Koja banka> Koji kredit? Kakva rata? Tako to...sem sto sam duduk za tehniku i kuhinju, duduk sam i za papirologiju...je l' moramo hipoteku na nesto nase>ili recimo moze hipoteka na kucu svekrauser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Stambeni kredit
7.11.2014 10:22:24   
Trcosava
Žene, jel imate negde u okolini Unicredit banku? Ovde su oni super za mušterije, a ni u Bg-u nisu loši. vidite tamo oko kredita, znam da je mm ovde imao sa bivšom kod njih kredit stambeni

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here