|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeni kredit
19.1.2011 23:03:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Mi smo trenutno u akciji skupljanja papira....ali za kredit za gradnju kuce...idemo polako pa kako bude....mislim da ce nam najmanji problem biti dizanje kredita....papirologija za plac je najobilnija...nikad kraja...user posted image


Smeshkice i mi to planiramo da uradimo. Imamo plac, ali ne znam koja papirologija je u pitanju. Postoji dozvola za vodu, kanalizaciju i jos nesto ali ne znam stauser posted image  Znam da moram da se pokupim i raspitam...Nego, koliki kredit dizete ako nije tajna (pitam zato sto bi mi prizemnu kucu, kao hacijendicu, sa 120kv u osnovi, ali se dvoumimo oko velicine kredita),  i znas li mozda koliko kosta dozvola za gradnju?Ide li to po kvadratu ili..?


Mi smo odustali ....mm dobio otkaz, ja posao nemam, dzaba smo ushtedeli kad sam nemamo nikakve prihode....tako da do daljnjeg nishta user posted image

Mi nismo josh nishta od dozvola pokrenuli...ali koliko sam chula dozvola za gradnju je oko 30 000, struja oko 150 000 ....

E da...nama je jedan prijatelj, koji ima gradjevinsku firmu izrachunao...tj napravio predrachun... kuca od 50 kvm (unutrashnje mere) bez zavrshinih radova, znachi chisto zgrada pod krovom bez prozora i vrata 8 i po hiljada evra...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Stambeni kredit
1.3.2011 12:02:18   
noblica.ns
Mi smo upravo u postupku uzimanja subvencionisanog kredita kod Banke Inteza.Kamata nije fiksna i rata je u evrima ista, e sad jedino što evro oscilira ...Stan će biti uskoro gotov, pa se nadamo da ćemo se seliti negde u aprilu.

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Stambeni kredit
1.3.2011 12:10:03   
isidora88
mm i ja razmisljamo o kreditu ali ne znam koliko je pametno da se sad zakopamo sa tim,kolega od mm je pre 3 god.uzeo kredit u svajcarcima(50.000 eura) i rata mu je bila 18.000 a sada mu varira od 42.000 do 45.000 uzas zato nas je i strah,kad bi kamate bile nize user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu noblica.ns)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Stambeni kredit
1.3.2011 12:12:03   
noblica.ns



[/quote]


I mi polako ulazimo u pricu o subvencionisanim, posto se mm bavi geodezijom i saradjuje sa mnogo investitora tacno zna kvalitet i nacin gradnje kao i koreknost istih.
Gradjevinska direkcija Srbije gradi stanove u NS tj. zavrsava zapocete vojne, ali dok mi ne ispunimo sve uslove... Razgrabice se svi stanovi. Inace, sendvich zid i jako funkcionlni stanovi...

[/quote]
Ksenija, mi kupujemo stan koji je gradila Gradjevinska direkcija Srbije u N.Sadu i jeste stvarno je kvalitetna gradnja i baš smo zadovoljni.Nemoj da brineš, neće se razgrabiti svi stanovi. Ostalo je tačno polovina neprodatih stanova, negde oko 70 stanova u četiri zgrade i prodaja ne ide tako super kako su oni najavljivali. Nadam se da ćete uskoro ispuniti uslove, pa da budemo komšinice.user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Stambeni kredit
1.3.2011 12:17:39   
noblica.ns
Joj, to je baš zeznuto. Ne znam i mi smo sto kalkulacija izvodili šta ćemo i kako ćemo,ali s obzirom da smo podstanari i da ne možemo ovako večno rešili smo da se upustimo u tu avanturu zvanu stambeni kredit na 30 godina.Do 31.10.2012.godine biće nam ta subvencionisana rata oko 100 evra što je manje nego što sad plaćamo kiriju, a posle će rata biti oko 300e i poslednjih pet godina 250e pa sad videćemo.user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Stambeni kredit
1.3.2011 12:39:43   
isidora88
noblice kakvi su to stanovi?ikoliko je kvadrat?i ako smem da pitam koliki kredit uzimate?mozes i na pp da posaljes user posted image user posted image
i koliko para treba da dozvole,troskove kredita i te takse sta li vec?

< Poruku je uredio isidora88 -- 1.3.2011 12:41:03 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu noblica.ns)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Stambeni kredit
1.3.2011 22:05:40   
noblica.ns
Isidora imaš pp.user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Stambeni kredit
2.4.2011 9:27:42   
meyo
meni treba savjet .. razmisljamo naravno o kreditu
kamata je 7% + tromjesecni euribor koji iznosi 1.28
sto bi dakle bilo za godinu 8.2% ...
imamo primanja oko 1000e mjesecno stim sto ja radim
u drzavnoj firmi sa platom od 450e dok platu mm. nece bnka da
uzme u obzir jer je privatnik..postoji li neki modus da bi mi priohvatili i njegovo
realno primanje jer za razliku od mene njemu ni jedan mjesec ne kasni
plata... e sad dal se isplati davat 250-300e za ratu ( sada nam je kirija 150e)
... bas sam u velikoj nedoumici a drugo dal je isplativije
kupiti stan ili plac+ montazna kucica... jer ipak ne kupujes stan svaki dan
i zeljela bih da svom djetetu obezbijedim komfor i udobnost a ne da dovijeka
zivim u 30 kvadrata ne znam mozda grijesim ali mi recite sto mislite sve sugestije prihvatam vrlo rado!!!
kao sto je to slucaj bio samnom

(odgovor članu noblica.ns)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Stambeni kredit
2.4.2011 9:33:40   
Anoniman
Prvo da te savetujem da kredit ne dizes do juna-ne znam tacno da ti objasnim, ali nesto se menja u sistemu kamata i bice povoljnije za potrosache (tako mi je brat objasnio, posto i ja dizem kredit). E sad, ja sam uvek za kucu, ali gde je gradite? Ako je u Bgd-u, placevi su uzasno skupi i u tom slucaju je jeftinije kupiti stan. I da, naravno da ti se isplati da placas ratu 300 evra..Ulazes u buducnost...Sto se tice posla tvoga muza, uvazavaju svaku vrstu primanja koja je overena.

(odgovor članu meyo)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Stambeni kredit
3.4.2011 15:32:07   
meyo
verolino ja sam ti iz CG. tako da gledajuci kod vas
povoljnije je masnu nego ovamo raspitat cu se kod drugih banaka
svakako u vezi primanja .. ovjere oni njemu sve ...al banka nece da uvaziuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Stambeni kredit
5.4.2011 20:29:47   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: verolino

Prvo da te savetujem da kredit ne dizes do juna-ne znam tacno da ti objasnim, ali nesto se menja u sistemu kamata i bice povoljnije za potrosache (tako mi je brat objasnio, posto i ja dizem kredit).


Verolino.. ovo me je bas zainteresovalo... jel mozes ipak da proveris i kazes nam zasto? mi planiramo da dignemo kredit, sto bi bilo negde u maju...eventualno junu...pa ako si u pravu ovo za kamate da se ne zaletimo pre vremena...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Stambeni kredit
5.4.2011 20:32:04   
Anoniman
E, hocu andrea...Prekosutra ce mi doci brat, pa cu sve potanko zabeleziti...

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Stambeni kredit
5.4.2011 20:33:12   
AndreaK
Super!! Hvala ti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Stambeni kredit
14.4.2011 21:34:22   
AndreaK
nema novosti?

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Stambeni kredit
2.5.2011 10:22:03   
meyo
evo mene ponovo i dalje aktuelnim nedoumicama
nesto sam gledala tragala i maksimum mogu podici 30 hiljada e. kredita
i za to kupiti jednosoban stan od nekih 50ak kvadrata
sad iskreno ne znam sta raditi  to je jednosoban stan a planiram jos jedno dijete
pa mi jedna spavaca soba dodje malo jer bih zeljela djeci barem oni da imaju svoju sobu kad
nisam ja to su mozda neki moji kompleksi al nekako kad kupujem zeljela bih kupit nesto komforno koliko
toliko a opet trenutno kakvo je stanje to ne mogu ... gradnja kuce za sad otpada jer su placevi uzasno skupi
a i dozvole i sve to jer pojedini nisu upisani u planove i slicno...user posted image bas ne znam sta cu ???

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Stambeni kredit
2.5.2011 13:32:05   
Anck Su Nmaun
Mi smo upravo predali sve papire za kredit.
Meyo, jel kupujete stan u izgradnji.
Ovako smo mi..... Po planu nas stan je trebao biti jednosoban ili bolje reci, dnevna, kuhinja i jedna sobica, medjutim posto smo uzeli u izgradnji , mi smo sami birali  pa podigli jedan zid i sad nam je stan veci za jednu sobi s tim sto smo spojili dnevnu sa kuhinjom.
Nije idealno ali bolje tako nego da ja spavam u dnevnoj sobi, a deca mi stalno bauljaju tuda.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Stambeni kredit
2.5.2011 16:51:20   
Crvenkapa85
IZVORNA PORUKA: meyo

evo mene ponovo i dalje aktuelnim nedoumicama
nesto sam gledala tragala i maksimum mogu podici 30 hiljada e. kredita
i za to kupiti jednosoban stan od nekih 50ak kvadrata
sad iskreno ne znam sta raditi  to je jednosoban stan a planiram jos jedno dijete
pa mi jedna spavaca soba dodje malo jer bih zeljela djeci barem oni da imaju svoju sobu kad
nisam ja to su mozda neki moji kompleksi al nekako kad kupujem zeljela bih kupit nesto komforno koliko
toliko a opet trenutno kakvo je stanje to ne mogu ... gradnja kuce za sad otpada jer su placevi uzasno skupi
a i dozvole i sve to jer pojedini nisu upisani u planove i slicno...user posted image bas ne znam sta cu ???

pa mozes ga lako pregraditi gde ti odgovara sa onim gipsanim plocama.moj stan je od 50 kvadrata a imam 2 sobe(jedna za svekra jedna nama)predsoblje,kupatilo,kuhinju sa trpezarijom i spaiz....i terasu....a ima nas sad 4 clana,stize i mihjlo u julu,al mi planiramo da probusimo beton kroz nasu sobu do podruma pa da stavimo stepenice...podrum je sredjen i sve to al kad nema para za dalje

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Stambeni kredit
2.5.2011 17:13:19   
mati
I mi cemo uzeti stambeti, ali smo vise za kucu, a i cena kvadrata kuce je duplo jeftinija. Jedino mora biti uknjizena i mozda ne moze preko subvencionisanog, jer oni uslovljavaju novogradnju.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Stambeni kredit
3.5.2011 22:45:10   
meyo
ma u mom mjestu skoro nista nema novogradnja a i ako ima uzasno je skupo preko 900e m kvadratni
a to ne mogu priustiti sada... placevi su isto uzas skupi
razmatrala sam i opciju manji plac + montazna kuca
a ako ne gledat cu stan koji se moze pregraditi....user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Stambeni kredit
4.5.2011 0:13:08   
isidora88
zna li neko koji su uslovi za kredit za plac i montaznu kucu? mm i ja razmisljamo o tome jer ne bismo uzeli sto vecvi prostor jer planiramo jos dece ako bog da user posted image
ja ne bih stan jer mozemo uzeti oko 60,70 kvadrata a to mi je nekako malo user posted image
i koliko je obavezno ucesce?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Stambeni kredit
4.5.2011 0:52:24   
mati
Za montaznu kucu znam sigurno da moze, a za plac ne znam. A obavezno ucesce, tj min je 10 posto. I ja bi montaznu, to mi je nekako i najbolja i najjeftinija varijanta, ali nemamo plac, a u dvoristu kod nasih ne bismo, mislim ne dolazi u obzir.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Stambeni kredit
27.5.2011 14:49:06   
AndreaK
evo mi smo ovih dana, ustvari nedelja, u fazi trazenja, razmatranja, uporedjivanja, obilazenja...
a kad nadjemo nema nam druge do da dignemo stambeni kredit... te smo prikupili neke informacije...

... cula sam da se negde krajem juna menja visina ucesca, sada je 10% i nije obavezno, a iznosice 20% i bice obavezno (informacija od strane direktora jedne filijale). To je za sada nezvanicna informacija...

mi se baziramo samo na ERSTE banku jer mm radi tamo i samim tim ima neke povlastice, a da li su povoljniji u odnosu na druge banke ne bih znala reci...

Osim ucesca vazno je i osiguranje...ono iznosi nekih 20% od iznosa kredita... ovo je jedna od dve varijante, koja je po meni povoljnija, i po isplati kredita novac ce biti vracen.

Takodje placate procenitelje kuce koja se stavlja pod hipoteku.

Znaci samo za kredit treba imati kesa unapred... iz tog razloga smo mi odustali od montazne, jer ako iskesiramo plac za stambeni kredit nam ne ostaje nista ustedjevine...

inace montazna kuca je mesecima bila nasa zelja...ali kad smo sagledali sve aspekte odustali smo od iste i bas mi je zao zbog toga.



(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Stambeni kredit
27.5.2011 17:06:29   
Malecka074
IZVORNA PORUKA: noblica.ns


I mi polako ulazimo u pricu o subvencionisanim, posto se mm bavi geodezijom i saradjuje sa mnogo investitora tacno zna kvalitet i nacin gradnje kao i koreknost istih.

Gradjevinska direkcija Srbije gradi stanove u NS tj. zavrsava zapocete vojne, ali dok mi ne ispunimo sve uslove... Razgrabice se svi stanovi. Inace, sendvich zid i jako funkcionlni stanovi...

Ksenija, mi kupujemo stan koji je gradila Gradjevinska direkcija Srbije u N.Sadu i jeste stvarno je kvalitetna gradnja i baš smo zadovoljni.Nemoj da brineš, neće se razgrabiti svi stanovi. Ostalo je tačno polovina neprodatih stanova, negde oko 70 stanova u četiri zgrade i prodaja ne ide tako super kako su oni najavljivali. Nadam se da ćete uskoro ispuniti uslove, pa da budemo komšinice.user posted image  


Noblice, reci mi gde se nalaze ove zgrade u N.S.? Mislim, u kojim delovima grada? Kakvo je stanje sa parking mestima? Hvala ti unapred.user posted image

< Poruku je uredio Malecka074 -- 27.5.2011 17:07:38 >


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu noblica.ns)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Stambeni kredit
30.5.2011 11:52:15   
Mala Loojka
Drage moje... Zna li neko kolika je odprilike mesecna rata ako se uzme kredit od 10.000e?
Posto mi prodajemo stan i delimo na dva dela, jer jedna deo ide sestri od mm, pa nam fali jos 10.000 da kupimo nesto iole normalne velicine... A ona goposdjica ce da kupi isto veci stan, i da ga iznajmljuje a da zivi sa deckom, a decu ni ne planira... Tako da mi treba da se guzmio a ona da uziva u kucerini plus da uzima pare od iznajmljivanjauser posted image user posted image

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Stambeni kredit
30.5.2011 11:54:58   
*Alexx*
Imaš koristan sajt: kamatica.com user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here