|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
8.12.2014 0:48:01   
Carobnjak
Mrvice Rodic,hvala vam sto ste podelili vasu pricu sa nama.Ne mogu vam objasniti koliko me je dotakla i ulila neku nadu.Iskreno,taman kad nekako posustanemo i pomislilimo da nema sanse za nas,procitam ovako nesto,koje mi ulije snage i volje da nastavimo sa nasom borbom.Hvala na svemu i zelim vam puno srecu u svemu.

(odgovor članu Mrvica Rodic)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Azoospermija
8.12.2014 20:07:34   
17 joka
Mrvice, svaka cast user posted image user posted image cestitam uzivajte u vasoj sreci

Carobnjak navijam za vas i vas uspehuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Carobnjak)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Azoospermija
8.12.2014 23:05:03   
Carobnjak
Hvala Joko,i mi navijamo za nasuser posted image ,a i za ostale naravnouser posted image .

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Azoospermija
5.1.2015 15:17:52   
verujucuda
Draga, prvi put sam se sad ulogovala na neki forum nakon sto sam procitala tvoj post. Vec tri godine pokusavamo da dobijemo dete ali nista,konstantno velika nula! nema sta nismo pili i gde nismo bili. Uzdali smo se u kliniku u Leskovcu ali, po meni, jako su ispali neprofesionalni tamo! prestala sam da verujem u sve lekare posle svih cajeva,hormona, lekova i preegleda i punkcije testisa ,jer opet nema nista kod njega, ni jedan jedini spermatozoid.. Predlagali su nam svi odmah biopsiju ali ja nekako sam verovala da moze i bez toga da se resi. Tvoj post mi je ulio neku nadu jer su i nama predlagali donore sperme ali ni ja ni on ne mozemo to da prihvatimo! Da li mozes da napises koliko vas je to sve kostalo u SF,ukljucujuci i put i preglede.. Veiliki pozdrav za vas, drago mi je da ste uspeli i hvala sto ste to podelili sa nama..

(odgovor članu Nema predaje)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Azoospermija
26.1.2015 20:37:55   
vesnam
Evo i mene posle jako dugo vremena. Nisam imala šta pozitivno da napišem, pa je bolje billo da se ne oglašavam. Mi smo pri kraju, mm primao pregnil skoro godinu dana i ništa, posle ga prebacili na merional, sad je već treći mesec pri kraju i čekamo termin za biopsiju. Do sad smo radili dva puta Tesu u NSu, samo mi do dana današnjeg nije jasno da li je to bila biopsija ili punkcija, nije bilo šavova, nije bilo ni nalaza koji bi tu biopsiju potvrdio, samo su nam rekli da nema plivača i to je to. U narednih par dana radimo i biopsiju, pa javljem ako bude pozitivnih vesti. Inače Vezano za mikrodelicije Y hromozoma i kariotip, neka od članica je pisala, pa da pojasnim. To su genetske analize koje pokazuju da li je azoospermija urođena (ukoliko ima delicija na Y hromozomu) i da li postoji klinerferterov sindrom vezan je za poremećaj kariotipa. U tim slučajevima nema lečenja, a samo bi volela da taj dotični lekar objasni kako je uspeo da vidi golim okom da kod nekog ima ili nema delicija na hromozomima, svaka čast, možda uspe i da unovči tu svoju "vidovitost". Analize se rade na institutu za majku i dete u Beogradu, plaćaju se, negde oko 100€ je nas koštalo pre tri godine, ne znam kako je sad. Jako mi je drago kad vidim da je bar neko uspeo u ovoj beskonačnoj borbi, i stvarno se nadam da ćemo odavde svi da izađemo kao pobednici. Javljam ako bude pozitivnih rezultata, a i ako ne bude, možda nekom pomogne naše iskustvo..

(odgovor članu verujucuda)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Azoospermija
8.2.2015 22:41:06   
vesnam
Prosla i poslednja biopsija naravno sa nulom. Radio je Aleksandar milosevic u Jevremovoj i nalaz je sledeci
Desni testis: uočavaju se elementi poremećaja spermatogeneze, sa isključivo Sertoly ćelijama, nema daljeg sazrevanja germinativnih ćelija. Intersticijum pokazuje umerenu fibrozu i male grupe Laydigovih ćelija regularne morfologije. Levi testis: tkivo sa 70 semenih kanalićaočuvanog lumena.U kanalićima se nalazi samo sertoly ćelijska populacija,. Odražava se i slika višestruko zadebljanih bazalnih membrana,sa peritubularnom fibrozom. Intersticijum i njegovi elementi , laydigove ćelije limfatici i inflamatorna komponenta su neeupadljivi. Zaključak: histološka slika odgovara kombinovanom poremećaju spermatogenog zastoja: bolesti zadebljalih bazalnih membrana sa dominantnom Sertoly komponentom. Prisutni su i elementi peritubularne fibroze. Nema slika sazrevanja germinativnih ćelija. Nema elemenata intratubularne neoplazije germinativnih ćelija.
Mislila sam da bi bilo pametno da uradimo i tu famoznu Micro tesu, ali naravno kad prodje neko vreme, sada bi bilo stvarno previse da i to pokusamo. Nalaz od gore uopte ne kapiram, jasno mi je samo da plivaca nema, uostalom to je jedino i bitno...

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Azoospermija
9.3.2015 23:15:34   
Amelita
Cao svima,posebno tebi Carobnjak jer sam procitala tvoj post.Otprilike imamo isti problem kao i vi sa slicnim rezultatima hormona.I mi smo bili kod dr.Bojanica i istu terapiju nam je prepisao i nista.Sad smo 04.03.2015 bili u Leskovcu u Spebu na biopsiji i nista.Jedina nada je Micro-TESE koja se radi na klinici Bahceci u Sarajevu i imamo zakazanu konsultaciju za 21.03 Ako ista moze da se nadje onda je to Micro-TESE.Nemojte gubiti vreme na raznorazne biopsije i punkcije nego pravac na Micro-TESE.To je najsavremenija metoda pronalazenja spermatozoida u testisima gde se na otvorenom testisu pomocu specijalnih aparata mogu videti spermatozoidi ako ih uopste ima.A dace Bog svima nama da se ostvarimo kao roditelji.Prijateljski pozdrav svima user posted image

(odgovor članu Carobnjak)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Azoospermija
17.3.2015 16:13:55   
marija19
Cao svima, i ja sam nova a u ovome problemu vec 6 godina. MM ima 31, a ja 28 godina. Na samom pocetku (2009) MM je imao vrlo malo spermatozoida, i od tada 0. Probali smo sve i svasta. Hormonski nalazi su uredni. Pre nedelju dana smo radili biopsiju u Jovanovoj bolnici i nisu pronasli spermatozoide. Jos jedno veliko razocarenje. Doktori predlazu donaciju, kao jedinu nadu, ali ja jos nisam spremna da to prihvatim. Amelita molim te da se javis sa iskustvom iz Sarajeva posto je i nama mikro tese jedina nada. Pozdrav i puno srece svima....

(odgovor članu Amelita)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Azoospermija
19.3.2015 11:20:14   
Amelita
Hocu naravno Marija19,ni ja ne mogu da docekam da vidim sta ce nam reci i koju ce terapiju dati mm,nadam se da ce sve biti kako treba to nam je jedino preostalo.Znam kako ti je u vezi sa donacijom ,isti slucaj i nama su rekli da je gotovo i predlozili nam donaciju,ali dace Bog da sve bude kako treba.Javljam se,veliki pozz i drzi se user posted image

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Azoospermija
19.3.2015 18:40:40   
marija19
drzim fige ... Mora da sve bude dobro. poz :)

(odgovor članu Amelita)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Azoospermija
23.3.2015 0:34:43   
Amelita
Sinoc smo se vratili iz Sarajeva,i utisci su nam odlicni user posted image Osoblje i klinika su na profesionalnom nivou,doktori i sestre su veoma ljubazni i do detalja su nam objasnili nas problem cak je doktor i nacrtao na papiru kako funkcionise reproduktivni sistem kod mm i kakvu ulogu u celoj toj prici imaju hormoni.Na nase iznenadjenje mnogo detaljnije nego "doktori" u Srbiji.Odmah nam je preporucio Micro-TESE,i da je to konacna rec sto se tice azospermije.Sve u svemu veoma smo zadovoljni onim sto nam je doktor rekao a to je da na osnovu rezultata hormona mm za koje je rekao da su u granicama normale postoji nada da u testisima ima spermica,nikakva terapija nije potrebna pre zahvata i da svu terapiju koju su pre doktori davali nije bila potrebna jer nije mogla da pomogne u nasem slucaju.Cak nam je dao podatak da su u zadnjih mesec dana imali 14 Micro-TESE i da su kod 12 pacijenata pronasli spermice user posted image i da je Micro-TESE najpreciznija metoda tj. ako ih ima sigurno ih pronalaze.Zakazali su nam Micro-TESE za pocetak maja i rekli su nam da im se javimo za sve sto nam treba.A pravi sok je usledio kad smo hteli da platimo konsultacije koje su kod njih besplatne!Za razliku od nasih klinika i ordinacija gde cim udjes i kazes Dobar dan oni ti naplate 5000-6000 hiljada dinara!Svi koji su zainteresovani za dodatne informacije mogu slobodno da nam se obrate rado cemo pomoci.I naravno preporuka pravac u Sarajevo u kliniku Bahceci nemojte gubiti vreme i novac na biopsije.Veliki pozdrav user posted image

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Azoospermija
23.3.2015 15:56:48   
sanja8
Ostala nam je jedan kutija Profetila,nova je rok do novembra 2015.Kutija L arginina od Twin laba ,Tribestan i naceta kutija L karnitina.Sve je u roku.Nama je pomoglo pa ako je neko zainteresovan neka se javi na pp da se dogovorimo.Dala bih sve za 4 000

(odgovor članu Amelita)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Azoospermija
25.3.2015 22:36:39   
Zvoncica88
Amelita,i mi se spremamo za Micro tese,ali u klinici New life u Sarajevu. Tamo MT obavlja dr Emre,za kog su mi clanice sa razlicitih foruma rekle da je najbolji. Malo sam u nedoumici da li da idemo kod njih,jer oni predlazu prvo MT,pa tek kasnije VTO. Kakva je procedura u Bahceciju? Da li cete vi da radite prvo MT,ili cete i VTO i MT? Citala sam da je veca uspesnost kada se koriste svezi spermatozoidi?
Ako neko ima iskustva o ovome,neka mi javi!
Mi iza sebe imamo 2 TESA operacije i nista nisu nasli i jednu TESE,e tu su nadjeni spermatozoidi,ali je ona bila radjena u dijagnosticke svrhe. Suprugu su svi rezultati dobri.
Pozdrav za sve!

(odgovor članu sanja8)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Azoospermija
26.3.2015 15:23:11   
marija19
Amelita kad vam je zakazana Mikro tese, tj koliko je potrebno da prodje od biopsije, koju ste radili? Zelim vam svu srecu... Zvoncice88, kad vi idete na mikro tese ? Javite iskustva!!! Pozdrav veliki

(odgovor članu Zvoncica88)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Azoospermija
26.3.2015 15:28:22   
Zvoncica88
Marija,moj suprug je punkciju testisa radio 27.oktobra,a Micro Tese dr Emre obavlja 13 i 14 aprila. Rekli su nam da moze moj muz sad da radi MT,posto je proslo 6meseci,ali mi smo se odlucili da sacekamo sledeci dolazak doktora. Taman da prikupimo parice. Sta se sa vama zbiva,da li ste radili neku operaciju ili se i vi spremate za MT?

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Azoospermija
27.3.2015 9:05:30   
marija19
MI smo pre petnestak dana radili biopsiju, i tom prilikom nisu pronasli spermatozoide. Tako da se za sad samo informisem. pozzz

(odgovor članu Zvoncica88)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Azoospermija
27.3.2015 18:47:37   
Amelita
Ne znam za tu kliniku,sada sam cula od tebe Zvoncice88,mi ipak nismo za to da se paralelno priprema za VTO jer niko ne garantuje da ce naci spermatozoide,i sta se onda desava,dzabe smo se kljukali hormonima.A ako se radi transfer odmah,moras i ti da prodjes kroz proceduru uzimanja jajnih celija odmah i cele hormonske terapije pre toga.I sta se desava ako se ne nadju spermatozoidi,sav trud i muka za dzabe.U celoj ovoj prici je veoma bitan i faktor srece,u svakom slucaju nece pogresiti ni na jedan ni na drugi nacin.Mi vam svakako zelimo puno srece i da sve bude kako treba.Javi se kada budete imali novosti,veliki pozdrav.

(odgovor članu Zvoncica88)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Azoospermija
27.3.2015 18:52:30   
Amelita
Marija19 nemamo tacan datum ali ce nam javiti,otprilike za pocetak maja.Sto se tice naseg slucaja doktor je hteo za 15 dana da radi micro TESE,ali smo ipak ostavili za pocetak maja,pitao je kada smo radili TESA i izgleda da je dovoljno da prodje mesec dana.Javicemo se sta smo uradili naravno,veliki pozdrav.

(odgovor članu marija19)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Azoospermija
27.3.2015 19:02:12   
Amelita
Izvini zvoncice preskocila sam pitanje,ni u Bahceci klinici ne pripremaju ujedno za VTO,prvo micro TESE,zamrzavanje spermatozoida ako ih pronadju i ako su kvalitetni,pa tek onda priprema za VTO,ako su spermatozoidi dobrog kvaliteta bice uspesna i sa zamrznutim tako da neka nam je sa srecom.user posted image

(odgovor članu Zvoncica88)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Azoospermija
15.4.2015 10:05:37   
zašto
Ćao!

Mi smo nedavno saznali za azoospermiju i nikako ne mogu da dođem sebi! Non stop plačem, nemam volje ni da živim...od nalaza urađen za sada samo UZV i to je ok, fizikalni pregled ok, sad treba da radimo hormone i bojimo se, jakoooo. Može li mi neko ko je prošao postupak micro tese u Sarajevu opisati kako je bilo...ima li tu nekih posljedica za muškarca...i može li mi neko reći išta o urologu Branislavu Taliću, kakav je...čisto što se tiče obrade, jer treba nam neko ko će mm dobro ispitati, bar da pokušamo da otkrijemo uzrok.Ne mogu da vjerujem da se ovo sve događa...još kad sam naišla na podatak da samo 2 % muškaraca ima tu dijagnozu....ma strašno! Ne znam kako se vi nosite sa tim, ja nikako...oj mm se trudi biti jak i nada se. A ja...osjećam se...ma nemam riječi.Pred njim se suzdržavam, ali svaki dan otplačem kad me niko ne vidi....

(odgovor članu Amelita)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Azoospermija
15.4.2015 12:09:39   
Amelita
Pozdrav Zasto,nemoj biti takva jer moze da ti bude samo gore,svi smo mi prosli kroz to,mm i ja se sa tim borimo 6 godina pa i dan danas se osecam isto kao i ti i kao sve ostale devojke,razumem te u potpunosti,tesko je jako ali morate biti jaki i boriti se sa tim,najvaznije je da budete jedno uz drugo,da jedno drugom budete podrska i da krenete u borbu.Svi znamo da nije lako ali nemamo drugog izbora nego da se borimo i dace Bog da se svi izborimo za to malo stvorenje koje svi jako zelimo.Sto se nas tice mi jos uvek nismo probali micro TESE ali imamo zakazano pocetkom maja pa cemo videti kako ce biti,moramo biti optimisti i misliti pozitivno,tesko je jer smo u neizvesnosti sta ce biti ali moramo dalje i nadamo se da ce sve biti kako treba i da cemo imati pozitivne rezultate sto naravno svima zelimo od srca.Zelimo vam puno srece i da budete jaki,jer moramo biti jaki nista nam drugo ne preostaje stoga krenite u borbu i puno srece.Veliki pozdrav.

(odgovor članu zašto)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Azoospermija
15.4.2015 12:26:49   
zašto
Hvala na podršci! Čudno je kako to da u toku jednog dana pomislim ajde ok, ima nade, a onda nakon samo sat vremena padnem u teški očaj...Amelita, molim te čim završite sa postupkom micro tese javi kako je prošlo...želim vam svu sreću ovog svijeta...i javi kako je mm nakon toga! Nekako što više čitam o azoospermiji, sve više sam u strahu...da mi je neko nekada rekao da će se ovo desiti nama...cijeli život ganjam nešto, te stan, te posao...i pri tome misliš e i to će kad ja hoću i onda šok!!! Samo želim da što prije otkrijemo uzrok, ali moj mm nekako hoće sve to polako, a ja, ja bih da znam na čemu smo...shvatam ja njega, boji se kaže vaditi hormone, ali bojim se i ja...i nekad ne znam kako da se postavim prema njemu...ne pritiskam ga, ali teško je baš...Samo bih voljela da znam na čemu smo, ako ima i mrva nade, borićemo se, ako nema, da bar usvojim dijete...nemam ja ništa protiv toga...ali i to ide jakoo teško i sporo...uh...

(odgovor članu Amelita)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Azoospermija
16.4.2015 12:00:51   
Amelita
Pozdrav Zasto,razumem te i ja sam isto mislila da ce biti kad mi budemo zeleli ali nije bilo tako nazalost ali sta cemo tako je kako je,trudimo se da to ostvarimo pa cemo videti.Nije naravno nista lose usvojiti dete ili ici na donaciju ali mislim da je jos uvek rano da razmisljas o tome,nama je to poslednja opcija iako su nam posle TESA u Leskovcu rekli da nam preostaje samo donacija opet nisamo hteli tek tako da se predamo dok ne iscrpimo sve mogucnosti da ne mozemo imati nase dete,nemam nista protiv toga ali tek nakon svih mogucih pokusaja.A sto se tice hormona oni su jako bitni u azoospermiji tako da su hormoni na prvom mestu,iz iskustva vam kazemo da ne treba cekati vec skupiti snage i krenuti ma kakvi bili rezultati.Naravno da cu javiti sve sto budemo prosli i iskreno ne mogu da docekam,jer me ta neizvesnost cini nervoznom jako.Budite jaki i nemojte gubiti vreme,samo napred,puno srece vam zelimo,hvala na podrsci takodje,sve najbolje.Veliki pozdrav

(odgovor članu zašto)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Azoospermija
14.5.2015 12:25:29   
Amelita
Zasto obecala sam da cu javiti sta i kako je bilo,medjutim zbok nekih rezultata smo morali da odlozimo,tako da nam je novi termin zakazan za 6 jun,da ne pomislis da sam zaboravila,tako da cim budemo zavrsili prenosim utiske i situaciju,veliki pozdrav pa se cujemo.

(odgovor članu zašto)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Azoospermija
18.5.2015 22:20:25   
videst
E,ovako drage moje i mi imamo problem sa azospermijom. Pijemo čajeve od Gospodina Tešica,ali za sad nista.Pripremamo se da odemo kod urolog a nekog dobrog. Pomozite nam.Radio je ultrazvuk i na ultrazvuku se ništa ne vidi niti bilo sta bio je jedanput kod državnog i rekao mu je to je to ne možeš da imaš decu.MI GAJIMO NADU NADAMO SE MOLIMO SE BOGU.A da nisam rekla da on jedan testis nema izvađen mu je pre 16.god.gPomozite nam KOJI UROLOG ŠTA SE RADI OD NALAZA KOLIKO TO SVE ODPRILIKE KOŠTA.?HVALA VAM NA ODGOVORU
user posted image user posted image

(odgovor članu lalab)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here