|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva u GAK NIS
9.10.2014 21:29:35   
Modessty

IZVORNA PORUKA: daca77

Strasno...
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/501276/BRUKA-U-PORODILISTU-Doktorke-se-slikale-ispred-gole-zene-koja-se-poradja


Svašta se dešava u ovoj našoj ludoj zemlji! ALi jane verujem da su htele da se slikaju tako da se iza vidi žena. Rekla bi da je reč o čistoj gluposti dotične dr i onog ko je slikao. Nisu obratili pažnju na pozadinu
A jeste niško porodilište. Ja sam se porađala oba puta u toj sali

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Iskustva u GAK NIS
9.10.2014 21:32:15   
Ivanka 75
i ja se secam te sale user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.10.2014 0:22:10   
Azra_
Pa da, one kuliraju, malo fotkanja, smeškanje... Strašno! Ja sam bila u boksu, po meni, bolja varijanta. Ovu salu sam videla kada smo bili u obilasku sa školicom, i baš pomislih ˝jao, samo da me ne zadesi da budem ovde˝. Boks mi je malo modernija i intimnija varijanta.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.10.2014 9:10:32   
daca77
Azra, a u prokupackom porodilistu imas salu levo i desnu, a u sredini prostorija sa instrumentima i tu nas, ucenike na praksi, smeste. Porodjajni sto je cuveni "otoman" od pre 100god., sa vojnickim kaisevima, pa stices utisak kao da si u logoru i gledas mucenje tih zena.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.10.2014 9:22:25   
Modessty
Kad je krenuo porođaj bilo me briga dal je intimno ili ne. Jedva sam čekala da to malo čudo izađe iz mene user posted image
Što se tiče toga da tu sede dr i sestre i pišu zapisnik, meni je odgovaralo što nisam sama i što smo se nakon porođaja smejale i pričale. A i nekoliko beba su doneli iz susedne sale da tu mere i okupaju i baš mi bilo lepo da vidim tek rođene bebice!
Sve zavisi iz kog ugla gledaš na datu situaciju

Inače sala je nova, kreveti su novi i moderni. Sve je po ps-u, čisto, sređeno, doterano. Kad bi se i pojedini doktori koji tu rade malo "doterali" bilo bi ekstra.

< Poruku je uredio Modessty RR -- 10.10.2014 9:24:20 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.10.2014 10:56:34   
Azra_
Daco, kuku, to deluje zastrašujuće!

Meni u sali jedino smeta što su dva stola, po dva porođaja istovremeno. Mada, ne mora da znači, može se desiti da se i u sali bude sam. U pripremnoj sobi sam veći deo bila sama, a kada je došla jedna žena, htela sam da šiznem. Toliko je jaukala i zapomagala. Ni minut mira nisam imala. Malo me je i plašila, unosila neku paniku. A baš mi je mnogo tad i trebalo da se uspaničim. :-)

Ja sam u boksu provela pola sata , toliko je trajao sam čin porođaja, i kasnije ušivanje i onaj period mirovanja od 2h, dakle, ukupno oko 3h. Sa mnom su bili u svakom trenutku jedan dr i babica, nisam ni minut bila sama. U samom boksu su svi bili stvarno ljubazni. A baš za vreme porođaja bila je tu dr koja je bila na odeljenju, a došao je i Kutlešić i još 2 babice. Verovatno im nije bila gužva pa su mogli svi da se sjate oko mene. Nakon porođaja, babica mi je obuvala čarape, pokrivala me , baš sam se smrzla, tražila punjač za mobilni jer se ispraznio i bila jako fina, nije me ostavljala samu, a dr me obilazio povremeno. Kada se završio period mirovanja, spustili su me u blok gde su mame i bebe uz to, da smo sa sestrom, liftom, prvo otišli do prizemlja gde su u lift ušli mm i moji tata i mama, videli me, provozali se sa mnom, malo popričali. MM ušao sa mnom i sa sestrom da se smestim. E tu na odeljenu počinje druga priča. Puno pitanja i potreba, a mlao onih koji su spremni da pomognu. No, ako sve bude dobro, pa se brzo i završi, idete kući i kraj...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.10.2014 11:08:11   
Modessty
Azra mnogo je bolje sada nego pre par godina. Ja sam se baš prijatno iznenadila kada sam videla da pedijatrijske sestre sada obilaze porodilje sa decom i tokom noći, što pre 4 godine nije bio slučaj. Mnogo je bolje nego što je bilo, ali može još bolje.

A što se porođaja tiče, vidim da je praksa da porađaju jednu po jednu ženu, tj kad završe sa jednom uvode drugu, naravno ako nije gužva i ako se tako može

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.10.2014 13:41:58   
daca77
Mod, videcemo uskoro taj boljitakuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.10.2014 13:43:16   
Modessty
daco ti ćeš na carski? Ako je tako, šta te briga, nećeš ni da vidiš salu ni doktore user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.10.2014 13:45:19   
daca77
To sto kazes...ja ne menjam svoju hirusku salu, ona mi je kao druga kucauser posted image
E kad se iz nje izadje, bice veselo...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.10.2014 16:02:17   
Azra_
Mod, zvuči ohrabrujuće za buduće mame to što je situacija u bloku sa mama i bebama bolja.

Kada sam ja bila, dr koji me je porodio me je obilazio svakog dana na odeljenju, i on je zvao sestre da mi pokažu kako da masirm dojke i kako da se izmuzavam jer dete nije bilo stalno sa mnom. Da nije bilo njega, i da sam čekala sestre, bilo bi veselo. Ekstra što dete u vreme vizite nije bilo sa mnom, onda mi kažu proćiće kasnije pedijatar da vas obavesti o bebi(dete je bilo dobro, ja nisam i nisam mogla da brinem o njemu) i onda dođe pedijatar i lupi neku glupost koja nema veze sa mojim detetom, ali naravno, isprepada me... No dobro, poenta je da sve nekako prođe.

Daco, znam da mnogi nisu za carski rez, nekako i sama imam pojam o tome da je prirodan porođaj najbolji...ali...nakon prvog iskustva, gde ja dva meseca nisam mogla da sednem, niti da stojim duže od 2-3 minuta, bez razmišljanja bih otišla na carski. Lepo ti Mod reče... Ti ćeš biti u sali, ali u toj drugoj, koju i sama poznaješ, bez brige.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Iskustva u GAK NIS
12.10.2014 15:25:16   
Jole84
Mene je ova desno na slici ušivala posle porođaja user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Iskustva u GAK NIS
12.10.2014 15:59:33   
serpica

IZVORNA PORUKA: Jole84

Mene je ova desno na slici ušivala posle porođaja user posted image




Jaooo Jole dobro se nije slikala pored tebe user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Iskustva u GAK NIS
13.10.2014 13:48:07   
Modessty

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: Jole84

Mene je ova desno na slici ušivala posle porođaja user posted image




Jaooo Jole dobro se nije slikala pored tebe user posted image


user posted image
meni bre njih dve žao. Stradaće zbog gluposti

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Iskustva u GAK NIS
13.10.2014 14:59:56   
daca77
Gde im je bila pamet, dok su se slikale?user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.11.2014 8:23:34   
daca77
A sve stvari za porodiliste stavljam u putnu torbu...jel' tako? Posto vidim da u nekim porodilistima traze da se stvari pakuju po kesama...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.11.2014 10:31:24   
Azra_
Daco, staviš u jednu manju torbu, nešto kao ručni prtljag, to šta ti treba za dan porođaja, da ne vučeš celu torbu. Nakon porođaja, kad se smestiš, donesu ti tvoji ostatak tj. veću torbu. A može putna torba, bar je tako bilo kad sam ja bila.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.11.2014 11:51:17   
daca77
Da,Azra...na manju torbicu sam i mislila...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.11.2014 11:57:14   
Ivanka 75
Daco, spakuj sta je tebi licno potrebno, vodu, nesto za grickanje, spavacicu, bade mantil, sve za higijenu, peskir. Meni je sve bilo potrebno odmah posle porodjaja,mada ti ides na CR, punjac za mobilni, ja sam stavila i slusalice pa sam slusala muziku sa mob dok nisam zaspala posle prebacivanja u akuserski blok.
Maramice, obicne i vlazne, a za bebu ce ti doneti naknadno, lremda sam ja u tu torbu stavila i 2 pampersa, tetra pelenu, benkicu, rukavice i kapicu za bebu. Za svaki slucaj.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.11.2014 12:10:31   
daca77
Tvoja je bas poveca torba, Ivanka user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Iskustva u GAK NIS
4.12.2014 10:45:38   
Ana13
Daco,prvi dan kad ti rade cr neces smeti ni vodu,ni gricke.Tek uvece ces moci da popijes jedan caj,jer se posle opste anestezije treba sacekati da se razrade organi za varenje. I oni su bili uspavani. Za prvi dan ti treba toalet papir,peskir,papuce,ja sam nosila i podmetac za wc solju iz DMa,neseser sa kozmetikom,uput,brisevi,dokumenta
A za kasnije ti trebaju mrezasti ulosci i mrezaste gace,pelene za bebu,od garderobice za bebu ne nosi nista,kad god zatrazis,dace ti sve cisto.Drugi dan ce ti dozvoliti keks da ruckas,mozes i svoje spavacice da poneses,neki ogrtac,da ti ne bude hladno,carape...
Sve sto ti kasnije zatreba,mogu tvoji bilo kada da ti donesu,bitno je samo da poneses ono sto ti treba za pre porodjaja.I da znas da su uslovi na spratu gde su zene porodjene prirodno i zene sa cr totalno razliciti.Nama su sve sestre bile super,sve cisto,menjaju posteljinu kad zatrazis... Meni je bilo kao u hotelu user posted image
Nina mi se probudila. Dodacu kasnije mozda jos nesto

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Iskustva u GAK NIS
9.1.2015 19:22:54   
Baffy
Pozdrav.
Zanima me ako neko ima novije informacije o porodilistu u Nisu. Jest da imam jos dosta do porodjaja ali se dvoumim izmedju Nisa i Knjazevca...
Zanima me kakvo je osoblje i doktori?
Da li muz moze prisustvovat porodjaju i koliko se placa?
Da li su trudnicki apartmani za jednu ili dve trudnice, jel beba u apartmanima bude sa majkom , kada moze muz da dolazi i koja je cena po danu?
Unapred hvala!

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Iskustva u GAK NIS
9.1.2015 19:31:15   
serpica
Buffy pozdrav,u Nisu muz ne moze da prisusutvuje porodjaju cak ni da plati,apartman je za jednu trudnicu i mislim da kosta oko 5000din dnevno,rezervise se unapred.beba je sa tobom u apartamnu. Inace su i ostale sobe ok,cisto.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Iskustva u GAK NIS
9.1.2015 19:54:57   
Baffy
A osoblje i doktori?

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Iskustva u GAK NIS
9.1.2015 22:30:32   
serpica

IZVORNA PORUKA: Baffy

A osoblje i doktori?




Pa pazi sad,imas odlicnih lekara naravno ali mozes da nabasas i na ponekog user posted image najbolje bi bilo da imas svog dr i da se njemu javljas na preglede. sestre nisu lose ni na odelenju ni u bloku gde su bebe,mnogo je bolje nego ranije,imas temu odnos prema porodiljama..tamo smo dosta pisale o tome,generalno je sve ok bar je tako bilo prosle godine.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here