|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.1.2015 14:13:43   
jana jana
ja nisam bila rasterecena jer niko nije mogao sa sigurnoscu da mi potvrdi da cu moci da primim epidural.
sve nesto neizvesno .kao da trazis kokain user posted image .Od samog pocetka trudnoce ja nisam mogla da zamislim neku drugu varijantu porodjaja za sebe .
Sto se tice same porocedure aplikovanja anestezije , bukvalno nista ne boli.100 puta me je vise bolela anestezija kod stomatologa.
Za anesteziloga imam samo reci hvale, divan na prvom mestu kao covek i veliki strucnjak. Dosta smo pricali o samoj anesteziji , da li postoje neki rizici itd.
tako da me to jos dodatno opustilo .
zbog ovako lepog iskustva jako mi je krivo sto ova opcija ne postoji..ocekivala sam da ce u 2015. da postane standardna procedura , ali....

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.1.2015 20:54:17   
Aleksandra94
Modessty, sledeći put sigurno ne idem bez veze :-D
Ne bih da me šetaju i traumiraju kao ovog puta...mada, možda je i po mene ovako bilo lakše, prvi put kad sam bila u Porodilištu videla sam šta me čeka pa sam i psihički bila spremnija :-)
Dobra strana svega je bio akušer čije ime ne znam koji mi je mnogo pomogao psihički...znala sam da je tu i da prati tok porođaja. Pokušao je na svaki način da mi olakša. I hvala mu na tome. Dok bilo je medicinskih sestri i babica koje ne bi odgovorile ni na jedno pitanje...jednostavno tu su da odrade posao i to je.

A što se tiče gela u mom slučaju je možda i moralo...mada isto je dejstvo i indukcije ali lakše sam podnela gel nego kasnije ubod iglom...ta igla mi je uveče zadala muku. Ruka mi je otekla skroz...prsti su mi bili naduveni. Sestra mi je skinula iako je trebalo ujutru.
Sve u svemu kad sam ja preživela, svaka će žena. Jer svaku čeka to isto, manje ili više bolnije iskustvo. Ali Bože moj. Sve prođe. :-)

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.1.2015 20:57:30   
serpica

IZVORNA PORUKA: Aleksandra94

Modessty, sledeći put sigurno ne idem bez veze :-D
Ne bih da me šetaju i traumiraju kao ovog puta...mada, možda je i po mene ovako bilo lakše, prvi put kad sam bila u Porodilištu videla sam šta me čeka pa sam i psihički bila spremnija :-)
Dobra strana svega je bio akušer čije ime ne znam koji mi je mnogo pomogao psihički...znala sam da je tu i da prati tok porođaja. Pokušao je na svaki način da mi olakša. I hvala mu na tome. Dok bilo je medicinskih sestri i babica koje ne bi odgovorile ni na jedno pitanje...jednostavno tu su da odrade posao i to je.

A što se tiče gela u mom slučaju je možda i moralo...mada isto je dejstvo i indukcije ali lakše sam podnela gel nego kasnije ubod iglom...ta igla mi je uveče zadala muku. Ruka mi je otekla skroz...prsti su mi bili naduveni. Sestra mi je skinula iako je trebalo ujutru.
Sve u svemu kad sam ja preživela, svaka će žena. Jer svaku čeka to isto, manje ili više bolnije iskustvo. Ali Bože moj. Sve prođe. :-)




user posted image Ja sam jjedva prezivela prvi put,i evo me opet na pola puta da "izbijem" i cetvrti put,istina da sve prodjeuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Aleksandra94)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.1.2015 21:33:10   
Aleksandra94
Svaka čast :-)
Ma žene smo...šta je to za nas. Par sati i to je. :-)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.1.2015 21:56:57   
jana jana
Cestitam ti Aleksandra user posted image user posted image
uzivaj sa svojom bebicom sada..
nikad ne mozes da budes 100 posto sigurna , cak i kad imas vezu .

(odgovor članu Aleksandra94)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 8:59:32   
Aleksandra94
Jana, u pravu si. U svakom slučaju, sa ili bez veze, bitno je ko će ti se pasti od doktora. Ako porođaj krene a doktor kojeg znaš radi u suprotnoj smeni, džabe...porodiće te onaj ko je trenutno tu. Nema pravila.
Ipak ako si na Patologiji, veruj, mnogo znači. Meni bi to značilo poprilično. Jer dođe doktor, pita te kako si, pogleda istoriju bolesti...ovako dolaze samo u vizitu i kad je hitno...kad neka žena ima bolove ili krvarenje.
Ima žena koje vode trudnoću u Domu zdravlja recimo, a onda odu kod nekog doktora sa klinike u privatnoj ordinaciji, par pregleda, i eto...dovoljno da kad dođu u Porodilište traže tog doktora. Pa ko ima sreće, ima. Tako i ja planiram za svoju sledeću trudnoću pa kako bude. A svaki doktor ima privatnu ordinaciju...bar kako sam čula.
Sve u svemu, najbolje je imati nekog u bolnici...za svaki slučaj. :-)

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 9:13:28   
Modessty
NIje isto da li imaš nekog ili ne. Jer iako ne radi tvoj dr će pozvati svog kolegu i pitati za tebe. I to je dovoljno. Kad niko ne pita za tebe onda ih uglavnom baš briga. Ja sam se prvi put opekla - spontani isve ostalo bez ikoga da me pogleda, samo glavna sestra sa sprata. Zato od tada pamet u glavu i pravac privatna ordinacija. Verujte mi da zdravlje nema cenu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Aleksandra94)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 10:22:53   
Aleksandra94
U pravu si...niko te i ne pogleda ako nemaš vezu. Tako je svuda.
Ja čula od svoje tetke za Dr.Milana Stefanovića. Preporučila mi je da se u Domu zdravlja opredelim za njegovog brata Dragana, tj da ga izaberem za svog ginekologa kako bi mi on predložio njegovog brata u bolnici. Međutim meni je trudnoću vodila Dr.Ivana a i bilo je kasno za promenu ginekologa pošto sam tad bila osmi mesec. A iskreno nisam ni čula neka iskustva žena koje znam pošto ni jednu on nije porodio...a moju tetku je operisao pre par meseci.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 10:32:59   
serpica

IZVORNA PORUKA: Aleksandra94

U pravu si...niko te i ne pogleda ako nemaš vezu. Tako je svuda.
Ja čula od svoje tetke za Dr.Milana Stefanovića. Preporučila mi je da se u Domu zdravlja opredelim za njegovog brata Dragana, tj da ga izaberem za svog ginekologa kako bi mi on predložio njegovog brata u bolnici. Međutim meni je trudnoću vodila Dr.Ivana a i bilo je kasno za promenu ginekologa pošto sam tad bila osmi mesec. A iskreno nisam ni čula neka iskustva žena koje znam pošto ni jednu on nije porodio...a moju tetku je operisao pre par meseci.







user posted image user posted image Dr Haus je to.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Aleksandra94)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 10:42:03   
jana jana
naravno da nije isto da li imas nekog ili ne u bolnici , samo kazem da vodjenje trudnoce privatno nije 100% garancija.
ja sam trudnocu od prvog dana vodila privatno , ali kad je porodjaj krenuo nisam imala br da pozovem doktora.
predhodno sam br trazila ali nisam ga dobila.posto je to bilo u prepodnevnim casovima dr je bio na klinici i sve je ispalo ok..ali ne mogu da opisem svoju paniku kad je krenulo a ja ne znam na kog cu da naletim tamo .
naravno da zdravlje nema cenu , vodjena tom mislju sam se i odlucila da vodim trudnocu privatno.Mozda i doktori nemaju isti pristup prema svim " privatnim " pacijentima.
Meni formalno u DZ dr Dragan vodi trudnocu , zbog doznaka , uputa itd.
Covek je jako pozitivan i ni malo sujetan , o njemu sve najbolje mogu da kazem.Jedino mana je cekanje , uvek je najveca guzva kod njega.


(odgovor članu Aleksandra94)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 10:43:13   
Modessty
Ja sam išla kod Dragana Stefanovića još 2005. U stvari tako mi se slučajno palo daleke 2005. god. On je duša od čoveka i super je. Ali tone važi za Milana. Desi se tako da meni krene krvarenje, stvori se hematom, ja i životno ugrožena. Dragan uplašen šalje me u bolnicu i da bi meni bilo lakše kaže da se javim dr Miši Stefanoviću, njegovom bratu i da kažem da ga on šalje. Tako i uradim. Miša me jedva primi, ponašanje prema meni katastrofa a ipak me ostavlja na patologiji jer se krvarenje ne zaustavlja. Preko vikedna me ne pogleda niti me obilazio tih nekoliko dana. Pošalje me kući u ponedeljak sarečima - nije to ništa strašno idi kući i leži, nastavi sa terapijom koju je dao Dragan. Da bi me u petak vratili u bolnicu noseći me na rukama, sa nenormalnim krvarenjem. Dežirni dr video da sam bila na patologiji do pre par dana i pita me koja me budala pustila da idem kući?!
Toliko ja o Miši. Kome je pomogao svaka čast. Ja mogu samo da ga pljunem u lice kad ga vidim

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 10:44:41   
jana jana
user posted image bas si pogodila Serpiceuser posted image
mozda mi se Dr House padne za AC user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 10:45:21   
Modessty

IZVORNA PORUKA: jana jana

naravno da nije isto da li imas nekog ili ne u bolnici , samo kazem da vodjenje trudnoce privatno nije 100% garancija.



Zavisi kod koga ideš user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 10:48:09   
jana jana
Moja najbolja drugarica ima jakooo lose iskustvo sa doticnim dr.
Izuzetno arogantan , neljubazan..sad kad citam tvoj post kao da slusam nju.
To je takvo igranje sa zivotima, izigravanje Boga..

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 10:49:21   
jana jana
Mislim da idemo kod istog ;)
pisale smo vec o tome .i prosli put i sad .

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 11:28:42   
serpica

IZVORNA PORUKA: jana jana

user posted image bas si pogodila Serpiceuser posted image
mozda mi se Dr House padne za AC user posted image




Jana,pazi,bez obzira na njegovo ponasanje on je vrhunski sturcnjak u svom poslu,tako da iako ti se padne za AC ne brini i ne gledaj ga dok radi. Mada ako mozes da biras za AC preporucila bih ti Draganu Radovic,kad zakazujes pitaj mozes li kod nje.
I ja sam imala bliski susret sa Dr Hausom,sta vise on mi je uradio CR jer ga je moj dr zvao sa letovanja da mu kaze. Veruj mi svasta bih mu rekla ali ipak je noz u njegovim rukama user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 11:44:10   
jana jana
Uh kakvo crno gledanje ..zmuricu sve vreme.Znam da ne boli, bar iz prica drugarica koje su radile , ali je izuzetno neprijatan osecaj.
Bas ti zavidim na tretmanu koji imas kod dr -zove kolegu da se pobrine za tebe .
Ja sad vec mozgam koju taktiku da primenim da ne budem prepustena slucaju user posted image
moracu da smislim i plan B definitivno user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 11:57:49   
Modessty
I za mene je zvao kada sam se prvi put porađala. Imala sam sreće da u smeni bude dr Grahovac. A inače me Dr vera slala na porođaj iako je moj dr reko da se čeka ponedeljak. Ona je pa posebna priča!
Nije tu sreća u pitanju. Obe idemo kod njega godinama. Normalno je da nas pamti i poznaje

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 12:07:47   
jana jana
Na to sam i mislila , izadju u susret paciijentima koje dugo vec znaju , a vodjenje trudnoce privatno apsolutno nije garancija.
Ja stvarno nikad nisam imala neke probleme , sve je bilo normalno tako da nisam pre nego sam zatrudnela sa prvim detetom isla na preglede privatno.
Od doktora na klinici pored dr Bojana imam iskustvo sa dr Bracom i dr Rasom , za njih stvarno sve najbolje mogu da kazem .

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 12:59:29   
Aleksandra94
Za AC sam čula i ja da je jedna od boljih Dr. Dragana Radović. Mada i Dr. Braca i Dr. Bojan. Par žena je bilo na patologiji zbog AC i čula sam sve preporuke za njih troje.
A Dr. Mišu nisam upoznala, bio je u viziti jednom ali ne u delu gde sam ja bila. Pošto su raspoređeni po nekoliko doktora na celoj patologiji. Kod mene su bile samo Dr. Dragana i Dr. Žana.
A što se tiče Dr. Dragana Stefanovića, planiram da izaberem njega kao svog ginekologa. Upravo zbog toga što ga svi hvale a ne zbog gužve, sigurno. Trenutno sam kod Dr. Ivane Stamenković, jako fina doktorka, ljubazna...ali stalno sam imala neke sitne primedbe. I kod nje je uvek gužva a sa druge strane i kasni, pauzu ima kad poželi...uvek u d.z. zaglavim po par sati.
Pre sam bila malo stidljiva pa mi je sreća bila što su me kad sam otvorila karton poslali kod doktorke a ne kod nekog doktora. A sad posle porođaja kad je toliko doktora tu i svaki pogledao, sad mi svejedno...možda i bolje da se radi o nekom doktoru. Bar po onome što sam videla u bolnici.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 13:35:55   
jana jana
Svakako od svih ginekologa iz DZ mislim da je dr Dragan najboli izbor.Uvek stize sve i pored guzve velike .Dr Radovic je skoro porodila moju drugaricu , bila je prezadovoljna imala je tretman kao carica user posted image

Trudnocu nije vodila privatno kod nje , ali je imala izuzetno jaku vezu.
Aleksandra , jel znas mozda da li je posle AC neophodno ostati na patologiji jedan dan ?
Cula sam razlicite stvari.

(odgovor članu Aleksandra94)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 13:51:26   
Azra_
Kod Radovićke možete 100 godina da idete privatno, ali vas neće posebno tretirati ako nemate posebnu vezu. To govorim iz ličnog iskustva, i iz iskustva još dve žene koje poznajem. Dakle, sve je ok, super doktor, ali ne računajte na nju ako vam za bilo šta treba, pa makar i za savet telefonom jer je nemoguće uhvatiti je. Ako imate podebljanu vezu, onda može i drugačije.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 14:06:09   
Aleksandra94
Ostaje se dan na Patologiji...strogo mirovanje. Mada, već posle sat-dva su ustajale žene i dolazile na ručak, pošto AC rade na Patologiji u sobi gde rade u.z. oko 11h a u 14h ručak. Pa sam ih viđala. A čitala sam dosta o AC i svuda je pisalo da je neophodno da se miruje par sati. A videla sam da to nema veze. Već posle sat vremena su žene ustajale.
Može se otići kući i ranije, ali se potpisuje da se izlazi na sopstvenu odgovornost.

A što se Dr. Dragane tiče, pohvale. Fina žena, mada pomalo gruba...meni je svakog dana, skoro, radila u.z. i gledala ginekološki i porodila me. Kad je druga neka doktorka, čini mi se da se zove Marija, htela carski da mi radi u poslednjem trenutku, Dr. Dragana je došla i rekla da će ipak prirodno. I tako i bilo. Ipak se carski radi kad nema izbora.
A pričale su žene na Patologiji koje su išle privatno kod nje i drugih lekara...kod Dragane nisu imale neke posebne "tretmane" zato što se ponaša isto prema svim pacijentima. Već kod ostalih doktora druga priča...samo i jake veze.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 14:12:25   
daca77
Red bi bio da pohvalim i ja svog dr Anticauser posted image ...jes da je pobrkao smene i raspored dezurstva i da sam se ziva pojela sta cu ako krene porodjaj ranije, odrzavala trudnocu nedleju dana pri ulasku u 10.mesec, ali je korektno uradio CR i slatko se izljubismo posle porodjaja kada sam isla da mi skida konce...mi uvek nadjemo razlog za cestitanjeuser posted image

(odgovor članu Aleksandra94)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.1.2015 14:20:58   
Azra_
Redno je Daco! A i to ljubljenje da nam prijaviš ujedno! ;-) Ja sa Antićem nemam iskustva. Nikad ga nisam ni videla. Uvek hvalim Kutlešića, divan čovek i lekar. Šteta što ne radi privatno.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here