|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.1.2015 11:40:28   
Baffy
Hvala ti :)

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Iskustva u GAK NIS
15.1.2015 10:55:38   
anita
Evo mene javljam se sa patologije niskog gak-a.
Da napisem neka moja zapazanja.
Cistoca i hrana ok ali moze uvek bolje. Doktori kako ko i sve xavisi kako su raspolozeni. Sestre su ok.



< Poruku je uredio anita -- 15.1.2015 11:07:27 >


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Iskustva u GAK NIS
21.1.2015 13:22:37   
daca77
Ja sam generalno zadovoljna tretmanom i stanjem na GAK-u. Naravno, bilo je par dr sa kojima sam se bas fino sukobila, ali to ne uzimam u obzir. Sestre su sasvim ok, narocito na intezivnoj nezi. Mada, uvek im se pohvalim da sam i ja zavrsila med.skolu i tako dobijem nesto bolji tretman. user posted image

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Iskustva u GAK NIS
21.1.2015 21:55:59   
anita
Informacija da dr ne sme da dodje na porodjaj kada nije u smeni je netacna. Danas sam se uverila svojim ocima i usima ...

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Iskustva u GAK NIS
22.1.2015 0:47:37   
Azra_
Anita, i ja sam svedok te priče. Mada, gledam da ne trubim jer me svi ubeđuju kako to sada nikako nije moguće, nekada jeste moglo, ali sada ne, nikako. Ja videla da može, a oni neka pričaju šta hoće. Naravno, može samo za odabrane.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Iskustva u GAK NIS
23.1.2015 22:42:45   
jana jana
pozdrav drage sugradjanke
po prvi put sam na nekom forumu uopste .drago mi je da je ova tema i dalje aktivna..u 15 nedelji trudnoce sam i polako ali sigurno me hvata panika.
prvi porodjaj je prosao idealno zahvaljujuci epiduralnoj , ali kako cujem sad je to nemoguca misija.

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Iskustva u GAK NIS
24.1.2015 0:44:53   
Azra_
Ne veruj ničemu i dalje je haotično. Za nekoga može, za nekoga ne. Uvek bilo i biće. Lepo razgovaraj sa svojim doktorom. To je uvek najbolja informacija. Imaš ti još dosta! Samo hrabro.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Iskustva u GAK NIS
24.1.2015 20:30:52   
jana jana
hvala ti sto si mi tako brzo odgovorila ..informaciju sam dobila od svog dr koji mi i prati trudnocu, inace radi i u porodlistu .vidim da je dosta hvaljen i ovde.
ja nesto nisam previse odusevljenja , mozda ocekujem malo vise od doktora.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Iskustva u GAK NIS
24.1.2015 21:14:11   
serpica

IZVORNA PORUKA: jana jana

hvala ti sto si mi tako brzo odgovorila ..informaciju sam dobila od svog dr koji mi i prati trudnocu, inace radi i u porodlistu .vidim da je dosta hvaljen i ovde.
ja nesto nisam previse odusevljenja , mozda ocekujem malo vise od doktora.




Ako mislimo na istog dr od njega neces dobiti cile-mile i mazenje po ramenu. Ono sto je bitno je da je vrhunski strucnjak u svom poslu a to ti je najbitnije u celoj prici. Ja bih,opet ponavljam,100 puta stavila zivot u njegove ruke bez trunke razmisljanja.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Iskustva u GAK NIS
24.1.2015 21:50:41   
jana jana
izgleda da mislimo na istog druser posted image
ne ocekujem ja neko mazenje i pazenje , vodio mi je i predhodnu trudnocu i porodio me , samo mozda za nijansu posveceniji pristup ,bar za vreme pregleda.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Iskustva u GAK NIS
24.1.2015 22:31:40   
serpica

IZVORNA PORUKA: jana jana

izgleda da mislimo na istog druser posted image
ne ocekujem ja neko mazenje i pazenje , vodio mi je i predhodnu trudnocu i porodio me , samo mozda za nijansu posveceniji pristup ,bar za vreme pregleda.




user posted image Meni je ovo cetvrta trudnoca kod njega i opet bih isla bez obzira na sve.Znas kakav je i to je to,po meni,ne mora da bude Bog zna kako posvecen,ali veruj mi da jeste iako ti se cini suprotno,sve on vidi i zna ali ne prica mnogo,meni to odgovara,kad je ok,ok je kad nije on ti kaze bez ustezanja i kraj price. Postujem.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2015 16:59:06   
jana jana
ja vodim trudnocu privatno , nisam isla na neku vezu ili preporuku,pitam se da nije to greska _user posted image
mislim da je ipak bitno da u porodilistu imas nekog na kog mozes da se oslonis..

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2015 17:05:49   
serpica
Naravno,i ja sam isla i idem privatno,nista ne brini ako te je porodio prvi put verovatno ce i sada,znas kakav je tretman kod njega i ne sekiraj se. user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2015 17:08:42   
jana jana
hvala ti mnogo , ohrabrila si me malo user posted image nesto sam potonula zadnjih dana
prvi put me je porodio slucajno ,bez nekog zakazivanja,nisam ni imala br da ga zovem.jednostavno se tako pogodilo na moju veliku srecu
bilo bi lepo da se ponovi user posted image samo ne volim bas skroz neizvesne situacije .

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2015 17:18:51   
serpica
Ako ides od pocetka kod njega i ako te upoznao razgovaraj s njim,ne dolazi po pozivu u to sam sigurna ali mozda mozete da dogovorite termin kad dezura i tad te porodi. Kad ti je termin?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2015 17:26:11   
jana jana
bas od samog pocetka idem kod njega ..cim sam test uradila.termin mi je 16.7.
pitala sam ga samo za epidural ali mi je rekao da je to sad neizvodljivo na zalostuser posted image
do sad sam sigurno 5 puta bila kod njega jer sam imala i neke bakterije pa je to trebalo da se proprati ali mi je cudno sto i pored cestih poseta vidim da me se ne seca , nego svaki put sve iz pocetka prolazimo.to mi se iskreno ne svidja .
kad je termin tebi ? mene ceka sad i amniocinteza ..jel imas iskustva sa tim?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2015 18:28:59   
serpica
Jana,opet napominjem ako govorimo o istom dr,znas kakve obaveze ima na klinici i plus privatno,kod njega odu na stotine zena,ne moze bas sve da zapamti,ali upoznacete vremenom,verujem. Ja idem kod njega vec 10 godina i imala sam nekih problema u prosloj trudnoci pa me zato zna u malom prstu.
meni je termin 13.jun a sto se tice amnicinteze ja sam je odbila,imala sam rizik samo zbog godina a i on nije bio veliki ostalo je bilo ok zato nisam htela da idem.Oni su u obavezi da ako nesto iskace iz okvira predloze AC a na tebi je da prihvatis ili ne.Bice sve ok ne brini.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2015 18:46:01   
jana jana
Serpice , sigurno mislimo na istog dr , znam da je zauzet narocito zbog funkcije koju vrsi sad , zato se i pitam da nisam pogresilauser posted image
nadam se da ce situacija bolje da se razvija na dalje. ja nista od analiza nisam radila , slusala sam dr , odmah na pocetku je rekao da se ide amniocitezu i da preskacem ovog puta sve ostale testove.bio je izricit da treba da se odradi, inace imam 36 god.
To bi trebalo da zakazem negde oko 10 .2. nadam se da ce proci ok

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2015 18:55:20   
serpica
Godinu si starija od mene user posted image odradi to i bices mirna a ja sam sigurna da ce sve biti ok na AC. Vremenom ces da pricas sa njim i dogovoris se oko porodjaja,u krajnjem slucaju ( termin ti je bas kad su godisnji odmori ) recice nekom od kolega da te preuzme,predpostavljam,ne znam. Jednostavno,budi iskrena,kad dodjes do 9.meseca reci mu da bi volela da te on porodi,kakve su sanse i tako to,pa ces da vidis sta ce da ti kaze. Ja idem na CR jer sam se i predhodna tri puta tako porodila pa ce meni da zakaze koji dan ranije i da odradi to.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.1.2015 19:01:33   
jana jana
iskreno mozda smesno zvuci ali zavidim ti user posted image
nadam se da necu bas biti prepustena sama sebi ako on ode na odmor,mislim da necu da cekam do devetog meseca , pokusacu da pricam ranije sa njim ..prosli put su ti nazovi dogovori bili jedno veliko ludilo , ali imala sam ogromnu srecu .


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Iskustva u GAK NIS
26.1.2015 10:19:59   
Modessty
jana kad ti je prva trudnoća tj prvi porođaj on sigurno neće da te porodi ranije. Ali pošto je druga trudnoća onda će ti reći kada da dođeš i to sigurno pre termina. Ako tadda prcoeni da je beba spremna za porođaj porodićete tada kad je dežuran na klinici. Ako smatra da treba da se sačeka još neki dan to će ti i reći. Meni je zakazao pregled na klinici desetak dana pre termina. Onda me vratio kući jer beba još nije bila spremna. Posle nedelju dana opet po dogovru odem kad je dežuran i tada je rekao ok, danas te porađamo. Dali su mi indukciju, probušili vodenjak i Nikola je došao na svet za nepuna 2 sata od prvih kontrakcija!
I ono što ti je Šerpi rekla i ja kažem - slobodno ga pitaj sve što te interesuje!
Ja nisam radila ni jedan bris, niti AC (nije bilo potrebe). Gledao me prvi put ginekološki na dan porođaja. Imala sam dva pobačaja zbog krvarenja i stvaranja hematoma i on mi je odmah rekao da su za mene brisevi i ginekološki pregledi zabranjeni. Doktorki koja me vodila zvanično u Ambulanti (zbog bolovanja) rekla sam kod koga idem i da je on zabranio gin. pregled tokom trudnoće. Tako da sam sve odbila.
Radila sam samo double test. Od analiza: krvnu sliku i urin.

Nema potrebe da se plašiš. Biće sve ok! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Iskustva u GAK NIS
26.1.2015 13:43:48   
Aleksandra94
Pozdrav svim zenama koje su se porodile ili ce se poroditi uskoro na ovoj klinici.
I ja bih podelila svoje iskustvo sa vama.

Primljena sam u Gak u petak, 9-og januara zbog smanjene kolicine plodove vode. Poslali su me u odsek Patologije trudnoce kako bi pratili moju trudnocu koja je u terminu.
Svakog jutra i poslepodneva sam bila na ktg-u a ultrazvuk i pregledi su izostali tokom vikenda zbog guzve u porodilistu.
Tokom vikenda sam bila toliko besna na sebe i doktore, zasto sam bila tu a niko me nije pogledao na ultrazvuku jer koliko znam preko ktg-a ne moze da se vidi kolicina vodice.
U subotu uvece sam dobila kontrakcije i samo me je dezurna doktorka pogledala ginekoloski i rekla da to jos nije pocetak i rekla da mi daju bensedin muskularno. I narednih dana nista. Nema kontrakcija i sve isto.
U utorak popodne sam dobila jace bolove i rekla sam sestri koja je pozvala doktorku Zanu. Pregledala me je i rekla da me spreme da u 19h sidjem u porodiliste. Tako je i bilo.
Sisla sam, satima bila prikljucena na ktg aparat. Oko 23h su pustili mog supruga da dodje da se vidimo. On je posle togq pricao sa doktorkom koja mu je rekla, citiram: "Kod vase supruge je porodjaj krenuo i stao. Sad cekamo jutro da vidimo doktor sta ce da kaze."
Ja sam prespavala u pripremnoj sobi. Ujutru me vratili na Patologiju zato sto jos nisam za porodjaj.
Cetvrtak ujutru dolazi doktorka Zana u vizitu i rekla mi da ce da me pogleda na ultrazvuku. Pregledala me, a potom i ginekoloski a onda mi je rekla da cemo opet u Porodiliste ali da ce mi ovog puta izazvati porodjaj.
U 11h smo sisle u Porodiliste. Stavili su mi gel koji deluje 3 sata. Meni krace jer sam brzo pocela da se otvaram i dobila bolove. Stalno me je obilazio mladji doktor i rekao da su kontrakcije odlicne. Oko 17h me je taj doktor prebacio u poridjajnu salu i probusio mi vodenjak. Izuzetno nezno da nisam skoro ni osetila.
Posto je stalno bio tu i pored nekoliko zena koje su se poradjale u isto vreme bio je izlozen mom vristanju i zalbama kako me sve boli.
Dali su mi jos jedan bensedin muskularno i jos jedan buskopam u venu, stavili mi masku sa kiseonikom zbog toga sto sam zaboravila da disem.
Zbog mog pomeranja i loseg ktg aparata su pomislili doktori da moja beba ima tahikardiju. Doktor je bio besan rekao mi da se smirim da bi videli da li je sa bebom sve ok.
Oko 17i40h su mi prikacili stimulaciju. koju je vec oko 18h doktor pojacao na maximum zbog pocetka porodjaja.
Poceo je sam a posto je video da nece moci dosla je i doktorka Dragana. Posto je bila takva situacija, uzi kanal, krupna beba, malo je falilo do carskog reza. Medjutim doktorka Dragana je prisla i krenula. Glavica je izvucena vakumom zbog cega su mi usivali grlic posto je pukao. Zatim sam osetila da su me secnuli i brzo se zavrsilo. Sve u redu sa bebicom. Hvala Bogu.
Samo ja lose prosla. Sve su me usili. Danas skidam konce posto je proslo 11 danaod porodjaja. Valjda bol prestane uskoro.
Sto se tice higijene, koliko sam zadovoljna higijenom na patologiji toliko nisam zadovoljna ovom u drugom delu-gde su zene sa bebama. Kupatilo krvavo non stop. Nisu krive cistacice vec zene koje su tu.
Hrana je ok. Bolja nego pre par godina, bar po onome sto sam cula mislim da je bolja.
Sestre, kako koja. U svakoj smeni postoji po neka dobra sestra koja ti ne odgovara arogantno vec sa razumevanjem.
Imam zalbu na portira. Zbog nedozvoljenih poseta ostavljena mi je kesa sa hranom kod njega posto osim supruga niko nije mogao doci kod mene. Nije doneo niti je poslao. Ja sam morala sici po tu kesu dan posle porodjaja. Iako sam jedva stajala.
To je moje iskustvo. Ne bas prijatno. :-)
Sve u svemu Porodiliste je najlepsi deo klinike. Cisto, fino uredjeno kao u filmovima. Ljudi koji su bili tu u vreme mog porodjaja izuzetno fini i pricljivi.
Savet. Slobodno vicite. Jer bila je jos jedna zena kad i ja u istoj sali. Nju nisu pogledali zato sto nije vikala. A lezala duze od mene na tom stolu. Pocela je da vice tek kad su mene porodili.
I bol prestane onog trenutka kad krenu naponi. A kad vidite bebu kako mrda sve se zaboravi. Smejala sam se dok me usivali iako je bolelo i to usivanje. :-D
Pozz svima

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Iskustva u GAK NIS
26.1.2015 17:45:52   
jana jana
Modessty i moj dr iz DZ zna da vodim privatno trudnocu , AC se radi po sugestiji dr B., samo zbog godina.
Nadam se da na patologiji znaju to dobro da odrade , ne znam ko ce meni tacno da se padne.
Javicu kako sam prosla svakako ..prvi porodjaj je bio pesma ali samo zahvaljujuci epiduralu, tako da ja nemam zaista predstavu kako porodjaj izgleda.Divim se svim hrabrim mamama koje su to izdrzale bez njega.Stvarno herojski.
Nisam imala nikakve ugovorne termine , niti nesto placala. Sve vreme je bilo neizvesno da li cu moci da primim anesteziju. dobila sam informaciju da je to nemoguce dobiti ukoliko porodjaj krene uvece ili vec pukne vodenjak .To je bilo 2009 , jednostavno me Bog pogledao da sve krene u odgovarajuce vreme.
Velika steta sto ta mogucnost izbora nije dostupna kod nas..mnogo znaci .Osecete i sigurnost jer je anesteziolog stalno pored vas.
Jedinu senku na ceo dogadaj baca cinjenica da se bebac rodio u terminu , tacnije 2 dana pre , ali male tezine 2350, iako sam za vreme porodjaja dobila informaciju da je beba krupna i da ce mozda morati CR.Zato smo morali da ostanemo u bolnici nekih 10 dana.Moj savet je da cuvate sve moguce analize , sekret, krv , urin, jer meni dr sa neonatologije uputila jednu zustru opasku da sam ja detetu prenela infekciju zbog sekreta.To naravno nije bilo tacno jer su mi rezultati bili idealni , tako da sam je vrlo lako demantovala.
Svaka zena bi trebalo da ima mogucnost izbora - da li zeli bezbolan porodjaj ili ne..
Nazalost ovo je Nis..jos uvek smo u srednjem veku.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.1.2015 11:52:31   
Modessty
Aleksandra baš si se namučila! user posted image Baš mi je žao. Ali što kažeš kad vidiš svoje dete sve se zaboravi. Nadam se da ćeš ostati na forumu i u drugim temama user posted image A za sledeći porođaj pamet u glavu i ne idi u GAK bez veze!

Jana ne mislim da sam heroj jer sam oba porođaja izdržala bez epidurala. Kad znaš da moraš nije teško. A ja sam se i plašila epidurala, tj naših anesteziologa.

Vidim da je Aleksandra pisala da joj je Žana dala gel kao indukciju. Nije mi jasno zašto daju tu glupost koja uglavnom ne deluje, kad te i onako posle prikače na idnukciju kroz venu?! Čemu mučenje?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jana jana)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.1.2015 13:15:36   
Azra_
Kod mene je bio planiran epidural, ali beba poranila i iznenadila nas. Mene je ta misao o epiduralu prilično rasteretila u periodu očekivanja porođaja. Da mi je neko rekao da ću se porađati prirodno crkla bih od straha. Ali, kada je došlo vreme i moralo je tako, tako je i bilo, bez epidurala. Meni sam porođaj nije teško pao, koliko oporavak kasnije.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here