|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Peć na plin
14.10.2009 8:16:48   
Trcosava
ajd da otvorim i temu, možda je ipak bolje...

dakle, mi u kući nemamo ni centralno i etažno grejanje. Imamo kaljavu peć u dnevnoj koja u principu ok zagreje, dnevni boravak i spavaću. Malo je čudniji raspored prostorija, no to mi je sada najmanje bitno.
Pomislili smo na peć na plin d aubacimo u spavaću - tamo će i bebac biti, no neki rekoše prvo da pravi dosta vlage, pa onda da se oseća plin bla bla bla...
Ovde sam videla neku ok peć (Delonghi) no, kako se grejemo na drva sve mi više pada na pamet da se kupi još jedna peć na drva, pošto nam je dimnjak između spavaće i dnevne.
Skrenuh sama sa teme. Zaključak:
- Koliko vas je imalo iskustva sa peći na plin?
- Da li se osećao plin tokom grejanja?
- Da li imate predstavu kolika je potrošnja (realna, ne ona što piše u ''prospektu'')?
- Da li prave vlagu?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Peć na plin
18.10.2009 21:09:37   
Ana RR
Mi se grejemo na gas, to je valjda isto user posted image

Imamo i peć na drva, isto je povezana na sistem pa pošto je ostalo dosta drva od prethodnih zima, onda malo ložimo, malo uključujemo gas..

Radijatori su svuda u kući, i isto je kao centralno grejanje..
Peć smo jako skupo platili, 1500eura + priključak za gas je za kuću bio 3000 eura + majstor da poveže peć na sistem..
uglavnom dosta je koštalo..

Sve to se u principu nikada neće isplatiti jer je gas dosta poskupeo i više nije opcija jeftinijeg grejanja.. primer: u januaru smo račun za gas platili 25 hiljada dinara..

Dobro je to što nema nikakvog mučenja oko drva, loženja.. namestiš na termostatu kada da se upali peć, koju temperaturu hoćeš i uživaš.. kad dođe račun malo se uhvatiš za glavu, ali jbg..bar ti je lepo toplo user posted image


E sad, nisam sigurna da si na takvu peć mislila, ali ja ti odgovorih user posted image




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Peć na plin
18.10.2009 21:19:24   
bonita
mi imamo u stanu takodje grejanje na gas,i sve je ok.
ANCI;25000 za mesec ili?


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Peć na plin
18.10.2009 21:43:06   
Ana RR
Da,da, samo za mesec januar!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Peć na plin
18.10.2009 21:46:26   
bonita
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Da,da, samo za mesec januar!


boza,pa kako je to tako skupo??user posted image miu nemackoj ne placamo toliko
mi placamo mesecno oko 150e za grejanje i toplu vodu zajedno,jer nemamo bojler.
Kolko se placa u mecesima kada se ne koristi,tj leti?


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Peć na plin
18.10.2009 21:53:57   
vodolija 82
Trcosava,imam ja pec na plin,onu sto je u njoj plinska boca,vjerovatno na nju mislis?Ta pec lepo zagrije,ali,se plin zaista osjeca,nama su prosle godine u gorenju tvrdili da ne(platili smo je oko 100 eura),ali bas se osjeca,cak i stipa za oci,a vlagu ne stvara,bar nije nama.Ovde je cena plinske boce 13 e,a mesecno da ih bas koristis trebaju 3-4.Tako da se ne bi trovali,ove godine smo odlucili kupiti radijator koji stedi struju,kosta oko 190 e,ali bar je zdraviji.znaci mesecno potrosi oko 15-20 eura.Raspitaj se o tome.ako te jos nesto zanima tu samuser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Peć na plin
18.10.2009 22:20:01   
Ana RR
Leti ne plaćamo ništa, jer nismo hteli da uvedemo i toplu vodu kad smo shvatili da nas sve to zaista mnogo košta.
Ostavili smo bojlere, iako sam se ja baš radovala izbacivanju istih..

Znaš šta, mi grejemo veliku kvadraturu, a kad je baš hladno onda grejemo 24 sata.. potroši se dosta.. ali ipak je skupo..


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Peć na plin
18.10.2009 22:40:40   
NadaR

IZVORNA PORUKA: vodolija 82

Trcosava,imam ja pec na plin,onu sto je u njoj plinska boca,vjerovatno na nju mislis?Ta pec lepo zagrije,ali,se plin zaista osjeca,nama su prosle godine u gorenju tvrdili da ne(platili smo je oko 100 eura),ali bas se osjeca,cak i stipa za oci,a vlagu ne stvara,bar nije nama.Ovde je cena plinske boce 13 e,a mesecno da ih bas koristis trebaju 3-4.Tako da se ne bi trovali,ove godine smo odlucili kupiti radijator koji stedi struju,kosta oko 190 e,ali bar je zdraviji.znaci mesecno potrosi oko 15-20 eura.Raspitaj se o tome.ako te jos nesto zanima tu samuser posted image


Mi smo razmisljali da kupimo ovakvu u sobu na selu posto nemaju centralni grijanje!

Sad bas i ne bih poslije ovog Vodolijinog iskustva!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Peć na plin
18.10.2009 23:23:40   
Anoniman
mi smo pre neki dan uzeli tu pec na plin,da oseca se plin ali ne u ne znam kojim kolicinama a fino greje!
user posted image
nasa  je samo tamno siva!

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Peć na plin
23.10.2009 6:37:03   
Trcosava
Anči hvala na odgovoru, ali nisam mislila na to grejanje :)

Vodolijice ubode ga ki prstom u oko, mislila sam na peć u koju ide boca, a pitala sam jer nemamo ni centralno ni etažno. Imamo kaljevu (ili Kalijevu kako je zovu) peć koja lepo greje, ali je ona u dnevnoj, a bebanin krevet je u spavaćoj, do sad mi nije bila bitna temepratura u spavaćoj jer tamo samo spavamo, ali kao razmišljamo da stavimo još jednu peć u spavaću, zbog bebca... Pa smo gledali te peći na plin - konkretno gledali smo ovu
user posted image

no ako se oseća plin, ne pada mi na pamet da stavim u spavaću/dečiju sobu peć na plin. Inače se grejemo na drva i videću da uzmemo onda još jednu, pa čisto se stavi drvce da se održava temperatura. Plus mislim da se onda ne isplati uzimati peć na plin ako mesečno ode 3-4 boce, a cena peći na plin i drva su skoro iste.
Hvala vam devojke na odgovorima user posted image

p.s. anči mislim da u srbiji to još i nije toliko skupo, mm je, pre nego što smo počeli da živimo ovde, plaćao mesečno oko 360€ račun za plin (grejanje i vodu u zimskim mesecima)

p.p.s. vodolijia koji je to radijator što štedi struju? jel imaš link? model?


< Poruku je uredio Trcosava -- 23.10.2009 6:39:28 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Peć na plin
16.9.2012 14:35:19   
sashca
Imamo pec na drva, ali yagreva relativno malu povrsinu pa planiramo da kupimo i pec na plin za grejanje kako bi sve sobe bile tople. Ne znam ko ima takvu pec pa me zanima koliko trosi plin u kom vremesnskom periodu. Kolk oje isplativa i da li se vise isplati od grejanja na struju.

Sashca

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here