|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
15.8.2013 17:50:54   
Dani.kv
Evo da uskocim preko reda. Ja cu kako znam i umem na carski. Sebicna majka. Nebi da se mucim. Medjutim kakve sam srece krenuce prirodno

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
15.8.2013 17:53:53   
viking
Hehe, neka, neka, samo uskači.... Sad provaljujem da ima baš dosta blizanačkih tema koje imaju svega po par strana, pa rekoh ajde da ih malo oživimo :)
Ja se sve kao trudim da ne razmišljam jer mi je još mnogo rano, ali mi priridan porođaj sa blizancima stvarno zvuči kao SF. Prvo sam mislila da se to uopšte i ne dešava, ali sad vidim da ih ima i to ne malo.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
15.8.2013 18:55:57   
Adriana83
Svaka cast svakom ali meni je moj CR u odnosu na prirodni porodjaj bio horor! Nije da sam lose prosla,stvarno nije bilo nikakvih problema ali psiha je cudo...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
16.8.2013 10:35:42   
*Maki*
Viki, ja to ne znam još uvek. ne znam da li sam poludela ali nekako jos uvek ne mogu o tome ni da razmišljam, samo razmišljam i molim se da što duže izguram trudnoću.

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
16.8.2013 10:54:47   
cvećka
user posted image Ala ste se ufrkisale user posted image Ja sam oduvek htela prirodni, pa su me onda svi lekari zbog VTO ubedjivali da cu na carski 100%, ne rizikuje im se, pa se ja navikla na tu ideju... A onda mi dr Plecas, koji ce da me poradja, kaze da bi bilo mnooogo bolje da probamo prirodno ako se nameste bebe, buduci da sam ranije imala operaciju slicnu CR, samo nije secena materica, ali je veci rez, pa zbog nje, zbog silnih priraslica koje su verovatno tu, kaze da bi bilo mnogo bolje ovako. I ja sam se prvo uplasila, ali se sad radujem, samo da mi se deckonja, koji je prvi, vrati glavicom na dole, jer se izvrteo i sad je karlicno user posted image Ma kako god da bude, samo da klinci budu dobro user posted image user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
16.8.2013 11:20:07   
viking
E, ovo me zanima, to sam već negde pročitala, da VTO skoro uvek ide na carski. Zašto?

IZVORNA PORUKA: cvećka

Ja sam oduvek htela prirodni, pa su me onda svi lekari zbog VTO ubedjivali da cu na carski 100%, ne rizikuje im se, pa se ja navikla na tu ideju...



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
16.8.2013 15:10:11   
*Maki*
Ne znam koliko je tačno ali sam negde pročitala da je naučno kao dokazano da hormska terapija koja se daje ženama u postupku vto slabi kontrakcije materice. Blizanačka trudnoća se smatra rizičnom u samom startu, meni su odmah rekli da budem svesna da mi je trudnoca rizična jer je blizanačka.

Baš ću malo da potražim neke stručnije tekstove vezane uz carski rez i trudnoca ostvarenih u postupku vto.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
16.8.2013 15:15:34   
Anoniman
Ja koliko se secam , Mali Mis je imala vto, ali se porodila prirodno, ali kada su dve bebe u pitanju, taj porodjaj i meNi izgleda kao SFuser posted image

(odgovor članu *Maki*)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
16.8.2013 16:02:33   
viking
E, ovako neki odgovor sam čekala, nisam imala pojma.

IZVORNA PORUKA: *Maki*

Ne znam koliko je tačno ali sam negde pročitala da je naučno kao dokazano da hormska terapija koja se daje ženama u postupku vto slabi kontrakcije materice.



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
16.8.2013 16:09:33   
cvećka
UM user posted image

Ne znam Vik tacno zasto, ali svi zagovaraju tu teoriju... Jedan od lekara sa kojim sam bliza, kog sam gnjavila da mi objasni zasto, kaze: "Gomila tu stvari moze da krene naopako, mozes sa prvim prirodno da se porodis, pa da drugo dete ne mozemo da okrenemo da izadje, pa opet moras na CR i sta smo onda uradili, na oba polja si se namucila, plus sto je kod tebe VTO, znaci tu je bilo nekih problema koji ce mozda smetati i pri porodjaju, samo prihvati da si ti VTO, to je samo po sebi dovoljna komplikacija i tacka, dalje ne bi trebalo uopste da se razmatra."
I ovaj sto ce da me poradja je pricao slicno, da se 95% blizanackih VTO porodi na CR, dok nije video otpusnu listu i onda je promenio misljenje.
QQ!

I ovo sto pise Maki isto moze da ima smisla, pojma nemam... to je prvo konkretnije obrazlozenje koje sam cula.

< Poruku je uredio cvećka -- 16.8.2013 16:10:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
17.8.2013 9:12:58   
*Maki*
Ne znam da li je to tačno,tu informaciju sam pokupila negde user posted image

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
17.8.2013 9:39:24   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Unina mama

ali kada su dve bebe u pitanju, taj porodjaj i meNi izgleda kao SFuser posted image


Ja znam jedan par koji je išao na VTO (tj. ne znam ih lično, ali su podstanari moje dobre drugarice), i žena je išla na prirodan porođaj. Iskreno sam se iznenadila kada sam čula. Ali eto, ima i takvih slučajeva user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
22.8.2013 23:01:40   
engimengi
Ja sam htela na prirodni..al zavrsih na CR.Uglavnom kod nas mame sa VTo idu na cr koji po meni uopste nije carski ni malo.Mozda zato sto je mene cele noci bolelo imala sam kontrakcije bas,bas i komplet sam se otvorila do jutra user posted image A onda su videli da je moj ludi sin Filip zauzeo pozu nemogucu za prirodni porodjaj poprecno ledjima i hitno su me secirali.I uz to sve pre vremena 5 ned.Nego dobro su ispali i sve je ok.

I bolelo me posle prva dva dana bas, a kasnije nije strasno.Petog dana sam ih obojicu kod kuce, kupala sama user posted image

_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
28.8.2013 8:58:25   
cvećka
Joooj, svaka ti cast Engimengi, nas to tek ceka... Uglavnom, kako lekari kazu, ne bih se ja tu nista mesala...

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
21.9.2013 14:20:53   
Milica cica

IZVORNA PORUKA: viking RR


ali mi priridan porođaj sa blizancima stvarno zvuči kao SF. Prvo sam mislila da se to uopšte i ne dešava, ali sad vidim da ih ima i to ne malo.

Potpisujem...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
6.11.2013 21:24:08   
Vesna018
Meni je prvi lekar,koji je radio prvi UZ rekao da je najbolje da radim CR,medjutim drugi UZ i drugi lekar su mi rekli da idem na prirodni,naravno ako bebe budu pravilno postavljene!!Kaze ko ce da brine o bebama kada ja budem secena i sa ranom!!user posted image .
Sada smo jos malo u 17 nedelji i tek za mesec dana imamo sledeci UZuser posted image user posted image

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
6.11.2013 21:39:26   
viking
Vesna, rano ti je da razmišljaš o porođaju, stvarno zavisi od mnogo stvari, a prvenstveno do toga kada ćeš se poroditi. Jedan od razloga zašto blizanci češće na svet dolaze putem carskog reza je i to što se mahom rađaju pre vremena, a kada su bebe tako male i još nedovoljno razvijene, za njih je veliki stres da se rode prirodno jer mi još uvek nisu razvijeni svi potrebni mehanizmi koje bebe od 39-40. nedelja već imaju i koji im omogućavaju da što lakše prođu kroz prirodni porođaj. Tu su zatim i veličina beba, njihov položaj, položaj pupčane vrpce, oboljenja majke (tipa visok pritisak, šećer i sl), položaj posteljice itd itd. Ništa od toga ne možeš da predvidiš sad u 17. nedelji.
I naravno, dobro došla na forum user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Vesna018)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
14.11.2013 16:52:28   
cvećka
IZVORNA PORUKA: Vesna018

Meni je prvi lekar,koji je radio prvi UZ rekao da je najbolje da radim CR,medjutim drugi UZ i drugi lekar su mi rekli da idem na prirodni,naravno ako bebe budu pravilno postavljene!!Kaze ko ce da brine o bebama kada ja budem secena i sa ranom!!user posted image .


Ovako su i kod mene se neckali i na kraju je morao carski jer je prvi bebac bio karlicno. Zaista nema razloga jos da razmisljas o porodjaju, a videces tamo u sedmom-osmom mesecu kako budu postavljene zabice tako ces i da se pripremis, bar psihicki (:

A ovo "ko ce da se brine o bebama" nije mi bas najjasnije, je l' to ima baby friendly sa blizancima gde ces se ti poradjati?
U Visegradskoj ne... ja sam prvi dan uvece ustala i kratko prosetala sa sestrom, sutradan sam polako sama koliko god sam mogla, a kad su mi donosili devojcicu na podoj uvek sam gledala da ustanem, mogla sam i da sednem u turski sed. Treci dan smo izasle iz bolnice i sve sam kuci sama oko bebe, mama je bila zaduzena za rucak i sudove. E sad, ovo je specificno jer sam samo sa devojcicom izasla, a deckica smo izveli nakon 10ak dana, pa je sigurno meni bilo lakse uhodati se prvo sa jednom bebom, pa posle dodati drugu, nego nekome ko izadje odjednom sa dve...

(odgovor članu Vesna018)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
14.11.2013 16:56:16   
Milica cica
cvećka piši nam malo kako se snalaziš user posted image

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
14.11.2013 16:59:56   
serpica
Moja komsinica je udata u Kraljevu i ima dva para blizanacauser posted image doduse ostala trudna prirodno ali oba puta isla na prirodni porodjaj,i kaze da je super prosla a i bebe nisu bile tako male kao sto obicno bude slucaj. Moj iskren i od srca savet ne idite na carski bez preke potrebe,blizanci ok verovatno mora opet je rizik ali zene sa jednom bebom i to ugovoren CR bez indikacije,ne. Svaka zena drugacije dozivi CR ali ipak je to operacija koja ostavlja posledice bez obzira kako lako ga podnele. Iz iskustva pricam,pogotovo ako zelite vise dece.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
14.11.2013 20:54:52   
engimengi
Ja sam uvek za prirodni prodjaj..bili blizanci ili ne.Moje sam rodila na CR jer je Filip isao bocno pisala sam vec gore..
Jedino sto eto VTO blizanci obicno spadaju u rizik trudnocu ,rizik bebe i sve ostalo pa se takvim mamama preporuci uvem CR da bi se smanjila opasnost da bebama nesto bude.Znaci carski je samo za decu a za mamae meni nije uopste, bas naprotiv, uzsno mi je bilo prva 3 dana.
Moram da priznam da se kod mene u porodilistu blizanci u 90% slucajeva rode carskim rezom

< Poruku je uredio engimengi -- 14.11.2013 20:58:16 >


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
14.11.2013 22:08:03   
serpica

IZVORNA PORUKA: engimengi
uzsno mi je bilo prva 3 dana.


I meni pa puta 3 puta tako, i svaki naredni CR jos goriuser posted image


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
15.11.2013 8:32:57   
mama micki
Zdravo mame. Evo da i ja nešto kazem... Imam dve devojčice, prvi put sam se porodila prirodno, za bukvalno 20 minuta, a drugi put sam morala na CR, nažalost. I sada mogu da kazem da je prirodni porođaj neverovatno pozitivno iskustvo a CR samo ako mora. Jedva sam se oporavila posle drugog porođaja.
Što se prirodnog porođaja tiče, da boli...boli, ali kada prođe, prošlo je. Za one koje se plaše bola tu je epidural. Pozdrav

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
15.11.2013 8:42:15   
mama micki
Naravno sve ovo važi i za buduće mame koje čekaju blizance, naravno ukoliko je bezbedno i moguće.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
8.5.2015 19:42:03   
Bebana17
Moja mama je mene i sestru rodila prirodnim putem, radila do 9 meseca, do momenta kad je morala na bolovanje, sestra i ja se rodile kroz dve nedelje, odnosno dve nedelje pre termina za punu trudnoću. Rodila nas lako, kroz smeh uvek kaže da smo same ispale user posted image .


(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here