|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
17.8.2011 16:07:15   
bulka
Kako je neko vec pisao, porodjaj je iskustvo na koje se ne mozemo 100 % pripremiti, i kada napravimo ceo scenario u glavi, moze poci drugim putem.
Citajuci mnoge price o porodjaju, mene je najvise plasilo da ce porodjaj poceti prirodnim putem, da ce se namuciti I bebe I ja a da ce me ipak morati poroditi urgentnim carskim rezom.
Znala sam da je, ako se obe bebice okrenu glavom prema dole, moguc prirodan porodjaj, pa cak I kada je drugi blizanac u stavu zatkom, da postoji mogucnost da se okrene i rodi glavicom prema dole. Odnosno, da ako je prvi blizanac u stavu zatkom, vrlo verovatno ce biti potreban porodjaj carskim rezom. Takodje, znala sam da dosta zavisi I od stava doktora I da neki doktori savetuju unapred dogovoreni carski rez kako bi otklonili rizike.
Ja sam trudnocu vodila u dispanzeru za zene, kod doktorke ciji muz radi u porodilistu I koji “preuzima njene trudnice”. Ona mi je vise puta savetovala da se porodim carskim rezom, recima da ja mogu da biram, tj.da sam kazem kako zelim da se porodim, I kada sam je pitala sta bi ona izabrala na mom mestu rekla je carski rez. Njen muz mi je na prvoj kontroli rekao da je pristalica prirodnog porodjaja, posle kada sam ga pitala kako cu se poroditi, rekao je da je 50% carki 50 % prirodno...
Ostala sam u subotu u bolnici, u nedelju ujutru ispao mi sluzni cep, ctg izuzetno jake kontrakcije, ja nista ne osecam, pregled otvorena dva prsta, dezurna doktorka kaze: pripremite salu, necu da ulazim sa blizancima u noc...
Mame blizanaca jeste li rodile carskim rezom ili prirodnim putem? Kakva je vasa prica?
Duplice trudnice kakav biste porodjaj vi zelele ? Koji je vas scenario?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
19.8.2011 8:44:27   
Adriana83
Prvu cerku sam rodila prirodno i bilo je to najlepse iskustvo u mom zivotu! Veliki sam protivnik c.r. ali na zalost drugu cerku sam morala tako roditi jer je bila karlicno a bila je krupna beba-3980gr. Bilo mi je jako tesko i duuugo mi je trebalo da se oporavim. Sto fizicki,to psihicki. Bila sam jako depresivna i stvarno mi je bilo jako tesko. Sad se samo nadam da ce se moje devojcice pravilno postaviti jer zaista ne bih zelela jos jedan c.r.

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
20.8.2011 11:21:39   
Blagoslovena
Ovaj link sam vidjela na jednoj od tema sa ovog foruma, pa ga moram ponoviti, jer me odusevio: http://youtu.be/7E-wULAaD50
Ja upravo imam pred sobom vrijeme da razmisljam o načinu poroda, mada vjerujem da će biti onako kako je Bog odredio....ni sama ne znam šta bih više voljela....uskoro ću se konsultovati sa ginekologom, pa ćemo vidjeti.....i naravno opet pisati...user posted image

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
23.8.2011 8:48:18   
bokicans
Adriana ja cisto sumnjam da ce te u betaniji ,pustiti na prirodni  sa blizancima posle .jednog carskog rezauser posted image

Ja sam išla na prirodni jer sam se i prvi put porodila prirodno,a da mi je prvi bio carski ,išla bih na carski.Naravno treba obe bebe da prednjace glavom.Moji su prednjacili,(jedna je bila malo koso)okrenuli su se negde posle 26 nedelje,kako su imali mesta ja nemam pojma.user posted image

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
23.8.2011 10:28:05   
Adriana83
Ja se iskreno nadam prirodnom porodjaju. Moja dr kaze da je moguce ukoliko obe bebe prednjace glavicom. Meni je prvi porodjaj bio prirodni a drugi carski zbog karlicne prezentacije.Upravo zbog toga kaze da je moguc prirodni porodjaj jer je jedino polozaj bebe bio indikacija za carski. Iskreno se nadam da je u pravu...

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
23.8.2011 11:15:16   
bokicans
Bilo bih super.Komisija to inace  odlucuje. Ja sam se lakše porodila sa njima nego sa Nađom,sve je krace trajalo i bilo manje bolno ali posleuser posted image Bila mi je jako velika rana od epiziotomije,primala sam inekcije za suzenje materice,materica mi je pukla...ali sam porođaj manje bolan,sa 5 prstiju prikacena na indukciju u 8 ,nije reagovalo.U 11 mi  mi prokidaju prvi vodenjak i u 13:46 prva beba u 13:49 druga beba.Inace ja bih se verovatno porodila bez indukcije u roku od 24 h da mi je nisu nakacili,i to bez problema ali dr nije dao da se cek,da ne bih krenula neka infekcija.

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
23.8.2011 16:05:20   
bulka
bokicans draga! za prirodni porodjaj!
Ja sam tesko podnela carski rez! Secam se da mi je tog prvog dana tuzna, najtuznija misao bila da ja zelim jos dece a da necu moci da izdrzim jos jednom. Ali kada su mi doneli moje bebice da budu sa mnom („baby – friendly“ program, sve bebe su smeštene pored svojih majki) ta misao je nestala...
Najbolnije mi je bilo masiranje materice posle operacije, pisala sam vec nesto o tome..
klikni
Ali da ne uplasim nase trudnice, ne podnosi svako isto, sa mnom su u sobi bile dve zene kojima je drugi carski rez i koje su se brze i lakse nego ja oporavile i kazu da im je bilo lakse nego posle prvog...

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
23.8.2011 16:30:26   
Blagoslovena
Bulka, kada si već kod carskog...jesam razumjela da si imala carski sa totalnom anestezijom i šta mislite uopšte o spinalnoj....meni je moja dr. rekla da je za prirodni, samo ako se bebe ne budu okrenule kako treba, onda carski...mada ja imam uvećanu štitnu tj. čvor, možda zbog toga je bolje carski...imala sam i paraovarijalnu cistu na početku trudnoće, koja mi hvala Bogu nije stvarala probleme, a sada se na UZ i ne vidi da je imam, pa mozda je i zbog nje bolje carski...uskoro ću saznati više....

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
23.8.2011 22:39:34   
bulka
Videh sad da nisam dobro napravila link, pa evo ponovo klikni
Blagoslovena da ja sam imala carski rez sa totalnom anestezijom, spinalnu aneseziju mi nisu ponudili kao opciju. Ti ces se svakako dogovoriti s doktorkom sta je najbolje i za bebice i za tebe... Da bude sve Dobro!

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
23.8.2011 22:52:01   
bokicans
Sada procitah.Verovatno se brze vraca posle prirodnog tj sigurno.Ja sam tacno osecala vracanje materice,u toku onih 2 sata kada sam lezala na porođajnom stolu imala ,sam osecaj da se uvija prema dole,A inekcije sam primala 3 puta dnevno ,dva dana.

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
26.8.2011 11:48:50   
tvigi
Meni je dr vec rekao da cu petnestak dan pre termina leci u bolnicu da bi me porodio cr.Ja bi iskreno volila da se oni okrenu i da krene prirodno.

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
26.8.2011 15:12:40   
bulka
tvigi, najvaznije je da se bebice ne muce, a ni ti.
Ja sam imala srece i dobrog doktora... Kada udjes u deveti, imaces cesce kontrole... Tako sam ja bila na kontroli, bio je petak i vec mi je pre nagovestavao da cu ostati u bolnici, pa ako ne krene prirodno da me poradja carskim rezom. Rekao mi je da dodjem u subotu do podne i da ostanem... Ja se kao ljutila na njega, mislila pa necu ja jos, a bolnica uzasna, plakala sam,,, Kad u nedelju, na ctg ujutru ogromne kontrakcije, a ja nista ne osecam... Ne smem ni da pomislim sta bi bilo da sam bila kod kuce a ne u bolnici.... Zato ako je potrebno da budes duze u bolnici, moj je savet poslusaj doktora...

(odgovor članu tvigi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
28.8.2011 16:00:43   
Blagoslovena
Drage moje, evo i ovdje da se upišem...

MM mi prije par dana dođe sa novošću da mu je kolega sa posla dobio blizance, ali u 32 nedelji i da su bili u BG, oko mjesec-dva...prije mjesec dana sam saznala takođe da je jedan naš poznanik dobio djevojčice isto u 32 nedelji, a jutros sretnem mamu sa blizancima koja mi takođe kaže da se porodila u 32 i da je bila 25 dana u bolnici. Naravno bebe trebaju u inkubator i treba im dodatna njega, pa zavisno kako napreduju tako i izlaze iz bolnice. Bitno je da su svi na kraju dobro i zdravo.
Ona kaže da ih je još dosta bilo takvih u bolnici i da je bila samo jedna mama blizanaca koja je uspjela ući u 9 mjesec. Malo nas to zamislilo, moj mm kada je vidio kako su bebe male, kao i da je to treći slučaj u skorije vrijeme....zabrinuo se, mada je do sada uvijek bio opušten....

Meni je moja dr rekla da se od 35 mogu nadati, mada misli da će moje bebe i duže ostati, e sada...biće kako je određeno...
Kažu bitno je odmarati i ništa ne raditi, da se ne izazove prijevremeni porod....

U kojim nedeljama ste se vi porodile? Kako je izgledalo sve to, jel bilo nekih naznaka danima ranije, ili iznenada?

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
28.8.2011 16:53:27   
vanesicak
Drage zenice, navukla sam se na ovo "forumasenje" bas je super cakulati sa vama i razmjenjivati iskustva. Sto se tice poroda ja ne znam sta ce biti sa mnom. Prvi porod mi je bio kada sam imala 20. god. prirodnim putem, porod za pozeljeti. sve se zavrsilo u roku dva sata. Ekipa doktora babica sestara sve 5+, tako da se nisam ni malo plasila drugog poroda koji je bio u 24. god. Medjutim strasno nesto agonija poradjala sam se 12 sati, babica katastrofa nocna smjena imala sam napone a nikoga nije bilo u blizini dozivala i vapila za pomoc. Tako sam tad zaradila postporodjajni bruh, koji eto imam vec deset godina, ponekad malo zaboli ako se preforsiram hranom ili tekucinom ali uglavnom nemam sa njim nekih spec problema. Dok mi je savjetovala da idem na carski rez zbog toga, da ne bi doslo do povecanja prilikom naprezanja... ziva ne znam sta bih, ne privlaci me taj carski rez :( ako bi bebaci bili u OK polozaju rado bih isla prirodnim putem... da nema neko iskustva sa porodjajnim bruhom?
cmoka hrabre zenice

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
28.8.2011 23:15:52   
bulka
vanesicak uzvracamo kompliment hrabroj zeni!
Blagoslovena! Ja sam se porodila prvog dana 39 nedelje (38+1). Mirovala sam samo u drugoj polovini osmog meseca i to vise zato smo me je doktorica plasila, da je rizicno ako krene porodjaj, a i tada sam radila po kuci, samo nisam silazila napolje. U devetom sam setala svakog dana i penjala se na cetvrti sprat ( nemamo lift), i obozavala sam kad prodjem gradom i cujem komentare koliki stomak...
Ne znam da li si citala neku nasu statistiku ovde na forumu u temi Težina, visina, nedelja?,nismo toliko lose?! Mene je vodila nada, vera, molitva, zelja samo da udjem u deveti, a posle sam znala da je dobro sto duze da ostanu kod mame ali i da dolazi trenutak kada vise nece imati mesta i nece vise napredovati, i tada je bolje da se rode. Zato sam radila prema svom osecaju, setala sam i setala, da li sam gresila i stetila nama tako, ne znam... Obasjala me Bozja Dobrota i sve je bilo Dobro...
Naravno da uz dvostruki blagoslov dolazi potreba za oprezom. Blizanacka trudnoca je jedan od faktora rizika za prevremeni porodjaj, zapravo ima misljenja da se rodjenje blizanaca pre 37 nedelje ne smatra prevremenim, odnosno da ne mogu biti ista merila kao u trudnoci s jednim detetom.(Prevelika materica, prevelika količina plodove vode mogu dovesti do prevremenog porođaja rastezanjem materice preko granice koju ona može podneti pre nego počne da se kontrahuje pokušavajući da zadrži svoj integritet.)


(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
30.8.2011 11:20:33   
Blagoslovena
Hvala Bulka, gledala sam prosjek RR trudnica i nije tako loše....ja u ponedeljak idem na kontrolu i vjerovatno ostanem u bolnici par dana, da bi vidjeli kakvo je stanje, kao nadzor visokorizične trudnoće.... i šta će mi predlagati ubuduće...pošto bih ja voljela poroditi se u toj bolnici...

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
5.10.2011 13:11:25   
femme fatale
Evo jedne sveze porodjene mame blizanaca. Porodila sam se pre tri nedelje carskim rezom, i moram da priznam da sam prilicno iznenadjena oporavkom. Celu trudnocu sam insistirala da bude prirodni porodjaj jer sam prvo rodila prirodno ali bebci su se okrenuli zadnju nedelju i morala sam na carski. Samo mi je prvi dan bio katastrofa a posle je svaki dan sve lakse bilo. Peti dan smo pusteni kuci , i od sestog dana ih ja kupam i sve radim oko njih jer MM mora oko starijeg (godinu i sedam meseci) da se brine. A sto se tice doktora istina je da izbegavaju prirodno, jedno vreme sam lezala u bolnici i kad mi rade UZ posto im ja kazem da hocu prirodno kazu mi da su poprecno oba a sutradan moj doktor, koji insistira na prirodnom ukoliko ne mora drugacije, radi UZ i bebe namestene dobro. Na kraju su se oni okrenuli karlicno i bez obzira sto je moj dr bio morala sam na carski.
Porodila sam se sa punih 37 nedelja, a od 31. sam strogo mirovala posto mi je dr rekao da se grlic skracuje i da mirujem da bi dogurala bar do 34. nedelje. I tako dan po dan dogurala do 37. Uvece sam prestala da pijem partusistem i ujutru otisla na redovan pregled, dok sam stigla tamo kontrakcije krenule i u jedan sam isla na carski.

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
5.10.2011 13:14:10   
Anoniman
Čestitamo user posted image user posted image user posted image bravo za bebe i mamu. Proćiće i taj carski, bolje tako, nego da ste se svo troje napatili user posted image

(odgovor članu femme fatale)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
5.10.2011 14:53:23   
bulka
femme fatale cestitam vam! Blizanci! Velika dupla sreca! Pridruzi nam se i u drugim duplim temama da razmenjujemo pricice i iskustva..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
5.10.2011 15:34:39   
tvigi
Cestitamo bravo za mamu i bebeiceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
28.12.2011 17:22:44   
Parižankaa
Femme fatale, nek su ti blizanci živi i zdravi još 100 godinica!user posted image
Ja već znam da će biti carski...porađaću se sa 34 godine, VTO , blianačka-sve su bile indikacije da dr zaključi da će sigurno carski biti. Ja se samo dvoumim, da li sa spinalom. Je l neko radio carski sa blizancima i spinalom?


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu tvigi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
28.12.2011 17:52:04   
vukosava
A jel se vecina majki blizanaca poradja carskim rezom?

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
29.12.2011 8:52:39   
Biki34
Ja sam se porodila carskim rezom samo jer je prva beba bila okrenuta karlicno u suprotnom bez obzira na bliznace,vto i godine(34) dr je bio pre za prirodni...Ps.Hvala mojoj bebici sto je ostala u karlicnom polozaju do terminauser posted image user posted image

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
15.4.2013 21:55:29   
Jecatwins
Ja sam svoje jednojajcane bliznakinje rodila prirodnim putem.Prosla sam super,sve je bilo gotovo za dva sata,ali one su mi druga trudnoca.user posted image

(odgovor članu Biki34)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?
15.8.2013 17:15:34   
viking
Maki, Cvećka, pošto ste vas dve prve na redu, kako planirate da se porodite?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Jecatwins)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here