|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.10.2009 16:13:25   
Verus
anci, definitivno idi na terapiju, a do tada-kupi sok od brusnice, i pij nekoliko casa svaki dan! Posto je dosta slatko (za moj ukus npr), ja stavim pola case vode, pola soka, to ce ti puno pomoci.....ali eto, ja sam krvarila juce i jedna od stvari su me pitali da li me boli dok piskim itd, znaci ciljali su na urinarnu infekciju.  Nemoj sada da brines, ali nemoj ni ostaviti to ne leceno.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.10.2009 16:24:22   
anci 81
Ja sam odmah otisla do apoteke,dali su mi neki pancicev caj,a za brusnicu su mi rekli da ne sme trudnica da pije,kao ni uvu?! Videcu rezultate urinokulture,mada me mnogo vise plasi sto je to nadjeno u cervikalnom brisu. Ipak je to grlic,zar ne? sutra idem kod lekara pa cemo videti. a ja pijem utrogestan,primam inekcije utrogestana...zato sto me boli stomak,a to je mozda sve od urinarne infekcije?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.10.2009 17:01:01   
mazuljak
I ja sam koristila Utrogestan na pocetku trudnoce jedno 2-3 meseca, vaginalno... (vec zaboravih tacno koliko dugo, ali delovalo mi je kao vecnost!) Ja sam u stvari "mrljavila" i nisam imala pojma da sam user posted image (sve mislila, sad ce da krene ciklus, jer je i bilo u tom nekom periodu), i tako sigurno dobrih 10ak dana... E, kad na bebi testu imah sta da vidim, brze do gin... Na tom prvom vidjenju mi nista ne dade, nego posle jos kog dana kada sam dosla na UZ (taman da vidi da li ima srcane aktivnosti ploda, jer tek ako je to ok, ima smisla da primam terapiju). I meni je pomoglo, odmah za dan-dva je mrljavljenje prestalo, a bebac super gura... Evo, u 34. sedmici sam a user posted image djipa li djipa po stomaku... Sve mislim, kad jadnice prezive to, moci ce sve... Mada, sada imam nove strahove... user posted image Eeeee, mukice! Smorih ja malo? Necu vise...

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.10.2009 16:34:13   
anci 81
Znam da ovde nije tema "urinarne infekcije" ali posto sam je ja juce nacela ovde,samo da vam kazem epilog... Danas sam bila kod lekara i dobila sam palitrex(na 12h po 2 kom.) i neke vaginalete macmiror(1 uvece). UK mi je super(sterilna) tako da je e.coli "samo" u C i V brisu. Doktorka kaze da nema potrebe da dramim(sto mi je svojstveno),da ispijem ja tu terapiju,pa napravim dva dana pauze pa na kontrolu... Ona valjda zna sta radi,a ja sam sve prepustila Bogu... Na kraju ce i biti kako On hoce! Pozdrav!

(odgovor članu mazuljak)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
22.10.2009 21:26:09   
AleksandraDj
Caos drage moje, neznam jel me se seca jos neko, dugo me nije bilo, porodila sam se sa blizancima pre devet meseci pa evo necete verovati opet sam trudna treci mesec..
E sad kada sam se odsokirala isplakala kao zmaj zbog ponovnog pijenja utrogestana i svih ostalih gluposti sada sam ok i idemo ispocetka.
Ja imam dve mackice koje su teske oko 10kg i koje moram da dizem, presvlacim, oblacim,hranim, da se igram sa njima i obavljam sve ostalo po kuci tako da meni mirovanja nema i iskreno se nadam da ce sve biti ok.
samo sam htela sve da vas pozdravim i nadam se da cu imati jos koji minut da se druzi sa vama.
veliki pozdrav za sve!

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.10.2009 10:02:29   
mihi
Bravo AleksandraDjuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.10.2009 15:59:08   
dzepna venerica
sta mislite o pritisku 150/90 ? u zadnjih meesec dana, oba puta kada sam isla na pregled mi je bio toliki....sestra koja radi tamo mi je samo rekla da je to normalno i da svaka trudnica ima toliki pritisak. jel to tacno>? koja su vasa iskustva sa tim?  P.S. nema otvorene sobe o ovoj temi, pa sam zato ovde pitala :)

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.10.2009 16:00:47   
dzepna venerica
cestitam ALEXANDRA :))))))))))))) uzivaj sa malisanima :)

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.10.2009 16:01:20   
Anoniman
Slobodno otvori temu. user posted image

Krvni pritisak u trudnoći KLIK

(odgovor članu dzepna venerica)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.10.2009 22:03:14   
AleksandraDj
Hvala puno drage moje!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.10.2009 11:40:48   
Mašnica
Ja koristim Utrogestan 3x2 dnevno (!). Zašto toliko, pojma nemam. Prokrvarila sam u 9-toj nededlji ni obilno, ni malo, ipak su me zadržali u bolnici nekoliko dana. Primala sam pregnil nekih 6 inekcija, a Utrogestan od tada stavljam vaginalno. Sad sam 15-ta nedelja. Inače kod nas (C.G) nema problema u nabavljanju Utrogestana i kutijica košta skoro 9 evra.

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.10.2009 11:52:27   
Nensi*
Masnice,citam prethodne strane i vidim da je jos neka dobila kao i ti...Nemoj da brines,dr sigurno zna zasto ti je dala tako...Meni je moja rekla da uzimam ujutru i popodne po 1 oralno i uvece 1 vaginalno...

(odgovor članu Mašnica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.10.2009 11:56:44   
pahulja76
u Bg-u u Narodnog fronta prepisuju Utrogestan 3x po 2 ili 4x po 1.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.10.2009 12:01:47   
Mašnica
Moguće da je to nešto preventivno. . Kad sam iščitala temu, iznenadila sam se da mnoge cure piju manje, jednu dnevno ili samo tri dana .. Zapitah se šta je onda meni, šta su to vidjeli user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.10.2009 12:37:57   
Nensi*
Malopre mi se zavrtelo u glavi prvi put...Da li to moize da bude od utrogestana? Jel je imala neka takva iskustva?
U ovom uputstvu je sve na engleskom i francuskom pa nista ne razumemuser posted image

(odgovor članu Mašnica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.10.2009 12:42:56   
anci 81
Moze,Nensi,ne brini. Kada sam ga popila prvi put,odjednom mi se zavrtelo u glavi,mislila sam da cu da se onesvestim,a i uzasno mi se spavalo od njega. Ja sam 10-a nedelja i jos uvek ga pijem i jos uvek mi se neki put vrti od njega,i to tako da moram da legnem i obavezno zaspim.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
30.10.2009 12:49:06   
Nensi*
Joj,a ja sad moram na posaouser posted image
Bas mi se zavrtelo malopre,a jutros sam prvu popila...Nadam se da mi se nece tako vrteti od svake koju budem pila...Treba jos jednu da popijem na poslu popodne...

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.11.2009 12:09:45   
ciro

IZVORNA PORUKA: nensi27

Joj,a ja sad moram na posaouser posted image
Bas mi se zavrtelo malopre,a jutros sam prvu popila...Nadam se da mi se nece tako vrteti od svake koju budem pila...Treba jos jednu da popijem na poslu popodne...

ja sam ga pila ne znam tacno koliko ali sam ga strasno tesko podnosila...uuuuuuuuuuuu,ne daj boze...bila sam strasno nervozna,ma luda skroz...mislila sam da jednostavno tako lose podnosim trudnocu...medjutim jednu nedelju ga nisam pilla i bila sam sasvim ok,pa su mi ga opet ukljucili i opet sam bila katasrofa....piiiiiiiiiiii

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.11.2009 20:30:07   
Mašnica
Juče sam kupila neku kutijicu Utrogestana koja ima uputstvo na srpskom (tj hrvatskom). Pošto većina nema, evo napisaću vam šta piše.


Terapijske indikacije Oralna primjena:

Poremećaji povezani sa deficitom progesterona, posebice:
-predmenstruacijski sindrom
-neredovite menstruacije, zbog poremećaja ili izostanka ovulacije
-benigna mastooatija
-premenopauza
-hormonsko nadomjesno liječenje menopauze (kao dodatak estrogenskoj terapiji)

Vaginalna primjena:
-Nadomjestak progesterona u insuficijenciji ovarija ili u žena bez funkcije ovarija u stanjima potpune deficijencije progesterona (programi donacije jajnih stanica)
-nadopuna luteinskoj fazi tijekom ciklusa in vitro fertilizacije (IVF)
-nadopuna luteinskoj fazi tijekom spontanih induciranih ciklusa, u slučaju smanjene plodnosti ili primarnog odnosno sekundarnog poremećaja funkcije jajnika, posebice kod poremećaja ovulacije
-u slučaju prijetećeg pobačaja ili spriječavanja opetovanih pobačaja zbog dokazane luteinske insuficijencije, sve do 12-tog tjedna trudnoće.

Za sve ostale progesteronske indikacije, vaginalni put primjene je alternativa peroralnom u slučaju pojave nuspojava prouzrokovanih progesteronom (pospanost nakon peroralne primjene)


Kontraindikacije:
Ovaj lijek je kontraindiciran u slučaju teško narušene funkcije jetre

Mjere opreza
Posebna upozorenja:
Više od polovice ranih spontanih pobačaja nastaje zbog genetskih komplikacija. Nadalje, infekcije ili mehanički poremećaj mogu izazvati spontani pobačaj. Stoga bi jedini učinak primjene progesterona bio odgoditi uklanjanje mrtvog jajašca ( ili prekid trudnoće koja ne napreduje).
Primjenu progesterona valja ograničiti na slučajeve deficijencije žutog tijela.
Liječenje nema kontracepcijski učinak kad se sprovodi na preporučeni način
Utrogestan 100 mg smije se uzimati samo u prvom tromjesečju trudnoće i to samo vaginalnim putem.
Tijekom primjene mikroniziranog progesterona u drugom i trećem trimestru trudnoće iznimno su zabelježeni neki slučajevi bolesti jetre kao što je hepatocelularna bolest jetre te slučajevi trudničke kolestaze.

Interakcije sa drugim ljekovima i drugi oblici interakcija.
Nije zabelježeno

Posebna upozorenja:
Trudnoća i dojenje
Mnoga epidemološka istraživanja na više od tisuću bolesnica nisu pokazala bilo kakvu poveznost između primjene progesterona i ....... ploda ( ne vidi se taj dio teksta)

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.11.2009 20:35:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mašnica

Utrogestan 100 mg smije se uzimati samo u prvom tromjesečju trudnoće i to samo vaginalnim putem.


A ja bash htela da pitam dr-a da uzimam oralno...jer me iritira sekret od progesterona user posted image

(odgovor članu Mašnica)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.11.2009 20:38:46   
Mašnica
Smeshkice, ja koliko sam shvatila, mnoge trudnice ga uzimaju oralno, zato me je i iznenadilo ovo što piše. Ti pitaj za svaki slučaj. A iznenadilo me je i da se pije samo u prvom tromjesečju..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
1.11.2009 20:47:59   
Anoniman
Pa to za prvo tromesechje mi ima smisla...jer progesteron pomaze samo dok zuto telo obavlja funkciju koju tje obavljati posteljica nakon 12-te nedelje..... iako chujem da ga puno trudnica pije celu trudnocu...
Pitatju...jer nije reshenje da navuchem neki drugi problem....reshavajutji prvi problem....user posted image

(odgovor članu Mašnica)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.11.2009 0:29:04   
Nensi*



IZVORNA PORUKA: Mašnica

Utrogestan 100 mg smije se uzimati samo u prvom tromjesečju trudnoće i to samo vaginalnim putem.



Pa meni je dala da pijem 2x1 i jednu da stavljam vaginalno...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.11.2009 0:39:57   
Mašnica
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa to za prvo tromesechje mi ima smisla...jer progesteron pomaze samo dok zuto telo obavlja funkciju koju tje obavljati posteljica nakon 12-te nedelje..... iako chujem da ga puno trudnica pije celu trudnocu...
Pitatju...jer nije reshenje da navuchem neki drugi problem....reshavajutji prvi problem....user posted image



Da, baš tako. Valjalo bi se raspitati jer je i meni doktorka u bolnici rekla da ga pijem (stavljam) cijelu trudnoću. Ova moja gin. kod koje idem privatno nije ništa pominjala al baš ću da je pitam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.11.2009 17:04:58   
anci 81
Ja ga dva puta dnevno pijem,a uvece stavljam vaginalno,posto je tako mnogo bolja resorpcija(kaze dr.) A ne znam dokle cu...10-a sam nedelja i vec mi se smucio...

(odgovor članu Mašnica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here