|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.12.2009 13:17:25   
Mimče
Tija čestitamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tija79)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.12.2009 13:17:53   
NONA79
IZVORNA PORUKA: tija79

user posted image user posted image POTVRDJENOOOO....trudna sam

čestitamoooooooooooo!!!

(odgovor članu tija79)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.12.2009 13:19:50   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: tija79

user posted image user posted image POTVRDJENOOOO....trudna sam


Cestitaaaaaaaaaaaaaam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tija79)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.12.2009 13:22:36   
bebuska

IZVORNA PORUKA: tija79

user posted image user posted image POTVRDJENOOOO....trudna sam


Cestitamo!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu tija79)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.12.2009 13:35:33   
pahulja76
cestitam tija!!! user posted image user posted image user posted image
cuvaj se user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.12.2009 20:34:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tija79

user posted image user posted image POTVRDJENOOOO....trudna sam



Jeeeeeeeeee....bash mi drago.... user posted image user posted image user posted image

To znachi da ja imam chokoladu? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tija79)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.12.2009 20:36:44   
tija79
imas i dve .....jel znas nesto o beta hcg
vrednost mi je 1056, malo ne razumem rast ref vrednostiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.12.2009 20:44:43   
Anoniman
To je super....mada imash temu o Beti....ajmo tamo da pishemo... user posted image

(odgovor članu tija79)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.12.2009 22:51:04   
Lilly*
Imamo i jednu zaključanu temu sa istim nazivom, pa pročitajte malo i tamo user posted image KLIK

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 10:21:41   
Mimče
I need help, pisala sam na čekamo dve crtice pošto ovde nema nikoga trenutno, meni treba da popričam s nekim na temu utrogestana, piti ili ne piti i sva sam nešto sluđena od jutros....

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 10:27:18   
Mimče
moja mama je imala dva pobačaja pre mene, uzrok nerazvijena materica a tata slabu pokretljivost spermatozoida ali sam ja ipak nastala i rodila se, mada su mami davali progesteron. E sad zbog svega toga meni moja dr dala Utrogestan , a i zato što ja imam jedan jajnik, a ja nešto ne znam da li da ga pijem. Nije da neću ako treba ali zaista mislim da ne treba a opet sam u dilemi ako je ona rekla da uzmam za svaki slučaj, uf uf

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 10:27:51   
Mimče
mile Mimče ima dilemu treba mi pomoć, pitanje je održavanja trudnoće tj uzimanje Utrogestan, valjda se tako zove , jedva sam sinoć spavala sanjala sam svašta ,, need help, pa ko ima iskustva jel možemo da popričamo?

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 10:29:12   
Lilly*
Napiši koji je problem, pa će odgovoriti ko zna user posted image

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 10:32:44   
Mimče
zanima me šta ustvari radi utrogestan tj koja mu je funkcija da li je štetan, jer ne znam šta da radim da ga pijem ili da pustim prirodu da radi svoje, dans sam sva sluđena

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 10:41:14   
Lilly*
Evo šta je Mihi napisala u OVOJ temi
Utrogestan je sintetski PROGESTERON koji ima ulogu da spreči kontrakcije materice i zadrži plod u njoj, kada lekar predpostavi da materica ne luči dovoljno. Pošto sam ga i sam uzimala mnogo toga sam pročitala pa i to da se neželjena dejstva progesterona izbegavaju kada se aplikuje vaginalno. Utregestan ima 100mg progesterona po globuli, a Dabroston koji se pije ima 10mg po tableti što znači da ima 10X veću koncentraciju.
Pregledaj ovu temu i tu što sam ti dala klik, vidi mišljenja.A šta ti je dr rekao?

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 10:49:02   
Mimče
videla temu, hvala za klik, pa dr ništa posebno da ga uzimam preventivno zbog maminog slučaja ali moja materica je ok, a i nije mi redila nijednu hormonsku analizu pa se bojim da se ne krkam džabe hormonima ako ne moram, ne znam, ljub hvala

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 10:50:24   
engimengi
IZVORNA PORUKA: Mimče

moja mama je imala dva pobačaja pre mene, uzrok nerazvijena materica a tata slabu pokretljivost spermatozoida ali sam ja ipak nastala i rodila se, mada su mami davali progesteron. E sad zbog svega toga meni moja dr dala Utrogestan , a i zato što ja imam jedan jajnik, a ja nešto ne znam da li da ga pijem. Nije da neću ako treba ali zaista mislim da ne treba a opet sam u dilemi ako je ona rekla da uzmam za svaki slučaj, uf uf

Mimce,ovde ima mnogo zena koje su ga pile i rodile zdravu decu,ne verujem da ga daju bez razloga,a u uputstvu pise da bebi ne steti nego nasoj jetri i to tek kasnije,a kod vaginalne upotrebe nije stetan!Samo se ti opusti i uzivaj u toj mrvici!!!user posted image

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 10:52:19   
Lilly*
Mimče, ja sam uvek za to da je najbolje držati se doktorovih saveta, jedino ako mu ne veruješ, a onda ga promeniš user posted image Samo ti pij tako kako ti je dr rekao, i opusti se i uživaj user posted image

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 11:10:18   
Mimče
Uzivam,  mi smo presrecni zbog mrviceuser posted image nego sam ja ružno sanjala sinoć pa sam danas sva uplašena i zabrinuta user posted image .

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 11:12:23   
Lilly*
Ma pusti ti te snove! user posted image I ja sam 3 puta sanjala jutros, jer sam se trzala i nastavljala da spavam user posted image da sam radila test i da je bilo user posted image pa nije, pih

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 13:03:27   
anajid
Mimce moj ti je savet da poslusas doktora i da ne prestajes piti Utrogestan.Ja sam ga isto pila u prvom tromesecju,dok se posteljica nije fino razvila.Ja koliko znam bebi ne moze skoditi,a to je najvaznije!Pozd i nemoj se sekirati,pocetak je najtezi,posle ces se privici na sve!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 13:06:03   
Mimče
hvala anajid a jesi li ga pila sa vodom ili si ga stavljala vag. Neki kažu da se stavlja samo vag . u trudnoći da oralno ne vrši istu funkciju

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 14:08:23   
bebuska
Mimce neke zene ga piju a neke koriste vaginalno sve zavisi kako koji doktor zahtjeva. Meni su rekli da ga koristim vaginalno 3x2 i tako i radim s tim sto su mi doktori savjetovali da kada ga stavim odlezim bar 45 min. sa jastucetom pod guzom jer se topi i curka ako si na nogama stalno tako da bar 45. min lezis da on odradi svoje. Meni to nije problem jer ja svejedno moram da mirujem i veci dio dana lezim al nekim zenama je zbog posla i drugih obaveza mozda lakse da ga koriste oralno...

< Poruku je uredio bebuska -- 4.12.2009 14:10:19 >


_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.12.2009 14:32:48   
anajid
Mimce ja sam ujutro i uvece stavljala vaginalno,a oko podne pila.Naravno i ujutro nakon sto stavim odlezim,jer sto kaze bebuska iscuri ako ne lezis.Nista ne  brini,moze samo da ti pomogne za svaki slucaj ti njega pij,sto je sigurno,sigurno!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
7.12.2009 16:27:48   
gagins
Mimce,evo sd sam procitala tvoje poruke.Nisam znala zasto ti ga je lekar prepisao,a tako je mala trudnoca,sad mi je jasno.Nemoj da se brines o stetnosti,ja sam ga pila,zbog krvarenja,hvala dragom Bogu rodila zdravo dete,sad sam ga opet pila i jos primala injekcije progesterona zbog pojave braon sekreta.Obicno se pije do 12.nedelje dok posteljica ne preuzme ulogu lucenja progesterona.Toliko ja znam,ako ti je od nekog znacaja.Poslusaj lekara i opusti se i uzivaj u trudnoci!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here