|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 12:06:10   
lukijano
Ćao svima,
za koji dan ulazim u 9.mesec. Porodiću se u Gradskoj bolnici. Interesuje me ima li neka ženica koja se skoro porađala da prenese svoje iskustvo...Kakva je situacija sa posteljinom, spavaćicama. Počela sam polako da pakujem torbu, pa da znam šta da nosim.
Hvala unapred

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 12:16:14   
Sanjalicaaa
Ja sam nosila i spavacice i posteljinu. Cesto nemaju da daju i ako imaju bude 3 broja veca.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 12:29:04   
IvanaSK RR
Spavacice obavezno ponesi, vrlo retko imaju da daju. Posteljine uglavnom ima, ali ja sam nosila svoju jastucnicu i carsaf sa kojim sam se pokrivala i podmetace za krevet. Desi se da im je carsaf za pokrivanje iscepan, a cebad ne peru posle svake porodilje.
Porodila sam se u maju,tad je bila takva situacija.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 12:52:35   
lukijano
Hvala puno na odgovorima. Ja sam se porađala u decembru 2010, isto u Gradskoj. Ali tada je sve bilo drugačije...bilo je i spavaćica i posteljine i moglo je da se bira hoćeš li baby friendly ili ne. A verujte mi pola stvari se ne sećam...kao da je neko drugi bio umesto mene user posted image
Spakovala sam kozmetiku, 1 peškir veliki i 1 mali, 1 spavaćicu, 2 pak mrežastih uožaka, 3 podloge za krevet, papuče, stavila sam i 2 tetra pelene, još mi fali toalet papir, plazma i voda. Da li sam nešto zaboravila? Sve ostalo može muž da mi donese, jel da? Ima li poseta? Tada 2010, nije bilo poseta za nas koje nismo bile u baby frindly.
A za bebu treba: vlažne maramice, pavlovićeva i pelene, koliko pelena da ponesem, jel to sve? Da li ovo za bebu nosim odmah sa sobom?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 13:12:35   
IvanaSK RR
Sada je obavezan bebi frendli. Pelene za bebi, vlazne i pavlovicevu ti donosi muz kad se porodis. Uzmi manje pakovanje pelena.
Posete su mislim od 14-15 h. Ili od 15-16 h. Zaboravila sam tacno :)
Imas pravo samo na jednu posetu u to vreme. I to je u trpezariji.
Ako imas ponesi jos jednu spavacicu i jos jedno pakovanje mrezastih ulozaka. Mada, to moze i muz da ti donese.
Imas na forumu temu Kamperski vodic za porodiliste, pa procitaj i tamo.
I da, ponesi jedne papuce za sobu i neke japanke ili sta vec u kojima ces da se tusiras. Nikako bosa.

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 13:40:04   
lukijano
Super hvala puno! :D

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 13:49:25   
IvanaSK RR
Lukijano, zaboravih da napisem, meni su znacile i mrezaste gace.

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 13:55:59   
lukijano
Da, da spakovala sam i njih, i ja sam zaboravila da napisem :)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 14:02:04   
IvanaSK RR
Srecno onda :)
P. S. Tetra pelene ti ne trebaju, imaju oni tamo posto koriste za svedski povoj, ali i jž sam ponela dve, tri.
Kad ti muz bude donosio odecu za tebe i bebu za izlazak nek ponese i tetra i svedsku za bebu za siroki povoj i tetra da prekriju jaje ili nosiljku. Tako rade tamo
Pozz :)

(odgovor članu lukijano)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 15:00:26   
janajana
Bilo bi dobro i da poneses i svoju posteljinu, tj carsav posto ne menjaju jer nemaju

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 16:51:27   
Sanjalicaaa
Ja znam da ne dozvoljavaju da porodilje donose svoje tetre i svedske, kao da se ne bi pomesale pa posle ne znaj da vrate. Bila sam pristurna par puta kada se sestra ljutila na mame i trazila da ne donose svoje pelene.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 16:58:32   
IvanaSK RR
Sanjalice, svedske nisam nosila, samo je muz doneo za izlazak iz porodilista. A imala sam dve ili tri tetra, ali su one bile sa šarama Hello Kitty user posted image i njih sam koristila za sebe, stavljala na grudi da mi mleko ne curi po spavacici i jednu sam stavljala kad bebu stavim pored sebe na krevet da dojim.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 17:12:58   
Sanjalicaaa
Znaaaam, Ivana, secam tih pelenica sa slika iz porodilista user posted image Nisu te kritikovali sto koristis svoje? Cesto nema ni odgovarajucih benkica za bebe, ali ni to ne sme da se donese. Secam se da su mom G, posto je bio dzin beba, sve bile male i kratke.
Resila sam da kad zavrsim sa radjanjem da pelene i benkice poklonim porodilistu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 17:20:46   
IvanaSK RR
Nisu mi nista rekli, stvarno. Verovatno zavisi i kako su raspolozeni :)
Za moju macu nije bilo benkica i zekica, sve joj bilo veliko user posted image
I ja cu odneti u porodiliste, i pelene i benkice i zekice cim ih moja mrvica preraste.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 20:59:42   
Khaleesi
Ne zznam zasto ne bi dali svoje da uneses... Ja sam im oblacila svoje, jer bas nemaju u porodilistuuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 21:17:20   
IvanaSK RR
Khaleesi, ne daju da se nebi pomesale sa njihovima.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.8.2016 21:37:36   
Khaleesi
Pa dobro... Ja sam ipak nosila, i to tetra i benkice, ali sve u roze bojiuser posted image nije bilo sanse da se pomesa

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
10.8.2016 19:20:58   
BojanaSa
cao svima. Danas sam tek saznala da gradska bolnica ima porodiliste,jel ima neko skorije iskustvo porodjaja u kadi? pozdrav

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
10.8.2016 20:13:25   
IvanaSK RR
Ja se nisam poradjala u kadi, ali devojke pricaju da je doktori nesto izbegavaju.
Kad sam bila u bolnici, zena pored je imala zakazanu kadu, ali u toku noci joj krenuo porodjaj i na kraju nije ni usla u kadu.
A i u kadi si samo do nekog dela otvaranja, posle te prebacuju na porodjajni sto.

(odgovor članu BojanaSa)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
10.8.2016 21:34:07   
BojanaSa
Hvala Ivana, a kako si ti zadovoljna bolnicom i osobljem. Ja sam planirala visegradsku,ali sam u skoli za trudnice saznala od babice da se dosta zena javlja sa mastitisom jer nemaju bf. A i kazu da u gradskoj ne seku prvorotke ako nema potrebe?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
10.8.2016 22:03:02   
Khaleesi
Mastitis nema veze toliko sa bf... Ja sam rodila u DM i NF i uvek je neka zenica dobila mastitis jer beba nije sisala, a ona nije umela da se izmuze...

(odgovor članu BojanaSa)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
10.8.2016 22:08:15   
BojanaSa
Ne znam, ali tako je babica rekla. Nego nisi mi rekla kako si zadovoljna bolnicom?

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
10.8.2016 22:22:51   
IvanaSK RR
Bojana, ja sam bas zadovoljna Gradskom. Procitaj na prethodnoj strani sta sam pisala.
Prvi porodjaj mi je bio u Frontu, a sada u Gradskoj, i veliki plus za Gradsku.

(odgovor članu BojanaSa)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
10.8.2016 22:25:36   
Khaleesi
Jel tamo malo porodiliste kao u DM?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
10.8.2016 22:27:14   
BojanaSa
kazu da jeste,ali.da su prijatniji.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here