|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stambeni kredit
29.11.2014 10:39:06   
Didy
Buba Miro, šta ti znači da imaš u nesledstvo? Ako to znači da ćeš jednom da naslediš, a nije na tvom imenu, onda ti to ne smeta za subvencije. A nisam sigurna da li uopšte sad ima kredita sa subvencijama, nešto nisam sigurna. user posted image
Ako hoćeš moje iskreno mišljanje, ja bih u vašoj situaciji uzela kredit. Trenutno kažeš da možete da otplaćujete, a to što imaš u nasledstvo kad jednom dobiješ možeš ptodati jednog dana i prevremeno otplatiti kredite.
Ja sam računala - Pa, nisamo sami na svetu. Hvala Bogu, i jedni i drugi roditelji su nam živi i zdravi, ne pomažu nam finansijski, ali ni ne zavise od nas, neće nam ostaviti dugove i ako nešto neplanirano iskrsne, sigurni smo da bi nam oni pomogli. Ako ništa, makar bismo mogli s njima da živim ako (a neće) bude nekih ekstremnih životnih situacija.
Mi smo uzeli kod Intese jer su svi zaposleni kod mm u firmi njihovi VIP klijenti i imaju bolje uslove nego u drugim bankama, tako da nismo puno ni lutali ni istraživali.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Stambeni kredit
29.11.2014 10:46:37   
Buba Mira
Podno' Prokletija, sam centar CG, oš da kupiš? user posted image
Lep krajolik, odma preko brda je Albanija, možeš u Tiranu u šoping user posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Stambeni kredit
29.11.2014 10:50:26   
Buba Mira
Didy, hvala na info, znači mi. Moja firma je vipovac kod Sosiete genaral banke, vidiš, mogla bi tamo da im banem za info...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Stambeni kredit
29.11.2014 10:57:26   
Didy
E, a kumovi su ove godine dizali u Sosijet stambeni kredit i strašno su ih zavlačili i iscimali, baš su bili neprofesionalni. Ali ti proveri sve uslove, što ono kažu - Ko pita ne skita.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Stambeni kredit
29.11.2014 11:05:25   
Buba Mira
Hoću, moram... Hvala cure. :-*

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Stambeni kredit
29.11.2014 11:10:36   
Didy
Srećno, Bubo! Biće verovatno malo stresno u početku, ali dugoročno gledano, mislim da je dobra odluka ako ste već podstanari. Mi smo bili 4 godine, za mene su to bačene pare.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Stambeni kredit
29.11.2014 11:27:30   
mama krava
Ja napisah da je bolje da bacas pare u svoj bunar nego u tudj! Mi smo u kreditu vec 4 god i nismo zazalili. A sto rece Didiy, pa nismo sami na svetu! Ako bas zagusti i dodje do najgoreg moguceg scenarija, imamo gde da odemo. A ti ako imas opciju da ces u nekom trenutku da dobijes neko nasledje, pa sta se brines...Otplatis prevremeno deo ili celi kredit!

Trenutno mi se cini da je SG ipak najpovoljnija za stanovnistvo, osim ako u nekoj drugoj banci nemas neki VIP status. Jbg, ako ces da dobijes bolju kamatu, nek te i iscimaju!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Stambeni kredit
29.11.2014 11:38:55   
Buba Mira
Videćemo. Ja sam baš rešila.
Btw, zaljubljena sam u jednu zgradu koja je nikla ovde u mom komšiluku. Ajd' ja što sam zaljubljena, nego i moja N svaki dan tuda prolazi i divi se. Pitala me u početku "mama, je l' bi mogli mi da živimo u ovoj kući"? user posted image
Sada već kad prolazi govori "e ovo je naša kuća, ovde ćemo mi da živimo". user posted image Tek tako, iz nevezuše.
Možda nam dete naslutilo nešto. user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Stambeni kredit
29.11.2014 13:14:10   
isidora88
bubo subvencija vise nema, kredit bez ucesca moze u nlb banci ali je kamata oko 9% sto vam se ne isplati.
jedino kako mozete resiti pitanje ucesca koje nemate jeste da se nadjete stan koji kosta recimo 50.000, a procenitelj ga proceni na 60.000 e i onda vi napravite ugovor sa prodavce stana kako ste mu dali 10.000 eura na ime ucesca, a banka vam isplati 50.000e. za troskove kredita ce vam trebati minimum 2000 eura (obrada kredita, ugovori, overe, procenitelj...)
ako radite u drzavnoj firmi najpovoljnija je komercijalna banka i erste, daju najbolje kamate, ali u svakoj banci mozete da se cenjkate oko kamate, recimo ako traze 5%, mozete izvuci 4.8%.
mi smo u toj prici pa ako sta treba pitajuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Stambeni kredit
5.3.2015 13:16:48   
peki i maki
kako da se cenkamo za manju kamatu u bankama? suprug i ja planiramo da dignemo kredit...jos se nismo odlucili u kojoj banci (societe ili komercijalna) i jos smo u fazi trazenja stana...suprug je optimista po pitanju kredita i svega a ja malo strahujem jer nikada nismo dizali nikakav kredit, prvi put smo u toj prici. Sta je jos potrebno da znam oko dizanja kredita? strah me on skrivenih informacija koje u banci ne pitam a i oni mozda precute. user posted image user posted image ...pozdrav

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Stambeni kredit
7.9.2016 9:47:06   
NadaR
Mi izgurali 9 godina . Još samo 11 user posted image user posted image Žao mi je što se nismo još ranije odlučili . Prije bi otplatili.

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu peki i maki)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Stambeni kredit
7.9.2016 10:25:14   
Anck Su Nmaun
Ihh mi izgurali 5 jos samo 25 user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Stambeni kredit
7.9.2016 11:24:53   
IvanaSK RR
Nama proslo tri godine. Jos 17, ali posle toga vracamo jos 5 godina drzavi manju sumu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Stambeni kredit
7.9.2016 12:58:16   
Anck Su Nmaun
Ihhh. do tada se nadam da cu ga otplatiti... bolje da u na pocetku stavili tih 5 ali neee prvo placas kamatu!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 16:51:00   
bubulence
Devojke, da li je neka od vas skoro dizala stambeni kredit?
Kako ide, sta... Da li je tacno da vise nema troskova obrade kredita? Koliko onda imam troskova pre samog dobijanja para...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 17:03:42   
Sarav
E to i mene zanima. Ni u jednoj banci se nisam još uvek ništa raspitivala. Čim stignem iščitaću iskustva unazad. Pratim i ja.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 17:46:04   
isidora88
Troskovi obrade kredita su najmanja stavka, recimo erste daje dobru ponudu, ok kamata, nema troskova obrade, nema NKOSK-a (nas je samo on izasai 2000e), procenitelj 50e jer je mm vip klijent zbog drzavnr firme, izvod iz katastra se vadi par puta (10e), notar oko 300e, osiguranje stana 60e, zahtev za Nkosk 30e, overa zalozne izjave oko 100e, trosak obrade kredita 270e.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 18:46:20   
Sarav
user posted image
Ništa meni tu nije jasno, ali ću da krenem od poštanske štedionice gde sam sad da vidim prvo koliko sam kreditno sposobna i na koliko godina mi je kolika rata. Znači okvirno 2000 za startnu papirologiju plus 10% za kaparu..
Moram mm da nateram da uzme kredit za to da bi meni bila slobodna plata za stambeni. Naravno, prvo da rešim ovaj kredit koji sad imam user posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 19:17:58   
isidora88
Maksimalno mozes da opteretis platu 50%, nas su troskovi izasli oko 3000e. E sad ako ides preko posrednika onda se dodaje jos koja hiljada evra, obicno je 3% od iznosa stana, mi smo dogovorili da uslugu agencije plati druga strana.
Ucesce je obavezno 20%, mada moze i bez ucesca proci ukoliko nadjete nekretninu koja je ispod cene i ako imate ok procenitelja.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 19:29:22   
Ana RR
Ako je subvencionisani kredit onda nije potrebno učešće. Prijatelji su proletos kupili kuću uz subvenciju, malo duže traje, njih je dva puta zakačilo čekanje na budžet, što je vuklo ponovno vađenje neke papirologije ali na kraju su uspeli.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 20:11:50   
bubulence
Kako subvencionisani?
Mm je kreditno sposoban, ne bi opteretio ni cetvrtinu plate, u Ersteu smo i tu planiramo i da podignemo kredit...
Znaci da racunam 2000e pored iznosa koji dizemo !? Pa to je pljacka

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 20:25:08   
isidora88
Nema subvencionisanih kredita. Bilo je nekad, vise nema.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 20:30:05   
isidora88
Subvencionisane kredite mogu dobiti samo vojna lica. Za ostale gradjane vec neke 3,4 godine ne postoji pomoc drzave i obavezno je ucesce od 20%

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 20:36:50   
Ana RR
Wow, ja to nisam znala. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Stambeni kredit
2.11.2017 21:29:00   
Sarav
A ako neko zna ukratko sa mi objasni da li još uvek ima povraćaja PDV-a (valjda je to u pitanju) ako je vlasniku odnosno kupcu stana prva nekretnina?

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

IME ZA DECAKA
AnaZika

DA LI VAM SE SVIDJA IME VOJISLAV?

DA (20%)

NE (80%)


Ukupan broj glasova: 205

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here