|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 10:29:36   
Ana RR
Bebibule, Andjela, devojke, hvala vam. Niam ja u šoku, negde sam ovo i očekivala, da budem iskrena. Žao mi je što mnogo ranije nisam odradila test.

Nije ishrana problem, ja sam dugo mesila hleb po hrono, sada uglavnom jedem tonus jer ga volim. Što se slatkog tiče, ja sam od onih što pojedu jednu kocku čokolade u mesec dana, što moj muž ne može da razume jer je veliki sladokusac user posted image voće volim ali nešto ga slabo jedem, jednostavno zaboravim. Povrća puno jedem i nisam neki ljubitelj mesa, ne moram ga imati u obroku. Ali volim testa, kiflice i čuda, i volim i da spremam.

E sad, kažete da treba da imam više manjih obroka... ja sam mislila da to nije dobro za pankreas jer sa svakim unošenjem hrane/tečnosti podiže se insulin. Ja doručkujem pa popijem kafu sa mlekom i do ručka, koji je obično tek za 5 sati, ne jedem ništa. I ručak mi je često poslednji obrok, nekad se desi da pojedem voćku ili kokice posle podne. Mislim, ja ne osećam glad posle ručka i ne traži mi se večera. Ručak da, ogladnim do njega ali posle toga, šta god jela, ja više ne osećam glad do sutradan. Jel to normalno user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.5.2018 10:35:19 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 10:31:01   
nata11
Von gore napisa da treba cesce da se jede. I ja sam to cula a onda je bila emisija na rts-u gde je dr rekla da bas suprotno kada cesto jedemo insulin ne stize da se vrati na normalu u fazonu njemu treba vise vremena i kada stalno nesto zvaceno to onemogucujemo. Kako sad? Sta postovati? user posted image

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 10:36:31   
Ana RR
Jeste Nato, i ona je to pričala a ja sam to još odavno čula. I meni to ima logike.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 10:54:13   
vonavoj
U smisli da se ima 3 obroka i 2 uzine. A retko ko to postuje, i sama kazes da ume rucak da ti bude poslednji obrok..
Ja npr.moram da imam 3 obroka, inacw ujedamuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 10:54:49   
bebilule
Ja licno pod cesto mislim na tri glavna obroka, bez uzina. Jos uvijek ima doktora koji tvrde da se masno ne treba jesti, drugi tvrde da treba, treci prepisuju skoro bolnicku ishranu... I ja cu za par mjeseci izmjeriti insulin, a do tada cu se drzati ishrane sa jakooo malo UH (vise sam na keto nego na lchf), umjereno proteina i masti.
Sto se tice kiflica, peciva i sl. Anci, pravila sam medavno neke mafine. Ok su, mislim, nije to to, ali se covjek navikne. Tebi je vec lakse jer ne jedes slatkise. Ja sam jedva odlucila jer su mi oni slaba tacka. Tako da, prilagodi peciva sebi i rijesila si problem ishrane. Da, sto se voca tice, i meni je to malo tesko, ali sto se mora.... Jedem ga, ali malo i bobicas_to. Miskim da je ok pojesti vocku svaki dan, ali ne pretjerivati i paziti sta.

< Poruku je uredio bebilule -- 13.5.2018 11:12:39 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 11:19:41   
dunja RR
Anci secas se, prosle godine smo pricale, rekoh ti tada da prvi korak bude ogtt, jer je to koliko sam pohvatala najcesci problem kod zatrudnjivanja. I kod mene je bio, u neuspelim vto. Meni je dr prepisala dijetu odmah kao i siofoe, smrsala sam, zatrudnela i posle trudnoce sam radila ogtt, bio je super. Sada sam se opet ugojila i opet pokusavam da sredim secer.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 11:26:32   
Ana RR
Sećam se Suzi, a ja sam stalno to odlagala. Znala sam da neće biti ok, prosto sam znala.

Von, ja sam davno izbacila večeru iz prostog razloga što ako večeram, ujutru sam užasno gladna. Ionako jedem odmah čim ustanem ali ne osećam takvu glad kao kada imam večeru.

Ništa, sledeći korak je da odem kod lekara sa rezultatom i da vidimo šta dalje, kakva terapija i slično. Koliko sam shvatila, to se može srediti posle nekog vremena pa se i terapija izbacuje?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 11:32:41   
bebilule
Ja sam ga pila do 12. nedelje i prestala. Nisam se posle kontrolisala, ali hocu uskoro. Meni je cilj bio da zatrudnim, a za ir kasnije da se snalazim. user posted image . Uglavnom, ubijedjena sam da je posle dovoljno promijeniti navike u ishrani, otprilike su nam isti rezultati. Meni su trebale dvije godine, ali, evo, dozvala sam se. Javi sta su ti rekli i prepisali.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 12:05:15   
Ana RR
Hoću, bebibule, hvala ti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 12:28:35   
Maslacak15
Anca s obzirom da si imala i pobacaj obavezno to napomeni endokrinologu. U tme ima puno razlike medju lekarima. Eto ljisa je prestajala da pije u trudnoci, ima mnogo devojaka koje piju do kraja prvog tromesecja ali ima mnogo endokrinologa koji daju da se uzima celu trudnocu. Moja kuma je bila konstantno na sioforu- do kraja. Ja samo znam da ima jako puno studija, citala sam ih zbog nje tada, gde je pokazano idokazano pozitivno dejstvo metformina u sprecavanju pobacaja kod zena sa rezistencijom. I bezbedan je u trudnoci.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 12:41:28   
dunja RR
Anci ja sam posle pobacaja uradila ogtt, i sigurna sam da je secer bio razlog neuspeha tada. Sada sam vec dosta starija i kvalitet j. c. Je dosta losiji nego pre 5 godina. Secas se kako sam smrsala u septembru, videla si me, vodila sam racuna o ishrani ali eto nije uspelo. Ali godine su sad moj najveci neprijatelj.

Zelim ti da sto pre sredis sve, ne treba tu puno vremena, ako je disciplina tu
user posted image

Ja malopre doputovala iz Bosne, i evo me u cekaonici kod Ivanovica, ali moracu nskorekciju ishrane od ovog momenta, krkalo se na slavi user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.5.2018 12:47:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 12:44:11   
dunja RR
Zaboravih da napisem, ja sam pila siofor celu trudnocu i za vreme dojenja i sada, tj. pijem ga evo vec par godina sa kratkom pauzom posle porodjaja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 12:52:53   
vonavoj
Anci,volela bi da je ovo uzrok problemu i da ga resis na najlaksi nacinuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 12:55:27   
lesli
Ana, meni se cini da ti insulin i nije toliko kritican koliko glukoza.
Moje vrednosti insulina su slicne tvojima, s'' tim sto je meni isnulin oko 30 nakon 2h, a tebi se vrati u granicne vrednosti. Receno mi je da je to blaga IR. Doduse secer mi je ok. Cini mi se 6.5 nakon 30 min i onda pada i vrati se u normalu.

Sto se lekova tice, mislik da je bolje da ih prepise endokrinolog. Iako koliko znam, moze i ginekolog. Ja nisam imala nikakvih problema. Mozda mi je prvih dana povremeno bilo muka, ali to se poklopilo sa ciklusom, tako da ne znam od cega je. Inace 7 dana je isao glukofaz xr 750, a nakon toga 2x750.

Sto se ishrane tice, meni su savetovana 3 obroka i 2 uzine. Mogu i proizvodi od belog brasna, ali onda je naravno porcija manja nego kada uzimas od integralnog. Mada ja o tome ne vodim previse racuna jer nikad ni nisam jela puno hleba i testa. A hleb smo vec pekli kuci - mesavina integralnih i belog brasna.

Krompir mislim da mozes, ali onda ne jedes hleb. Mahunarke isto umereno. A povrce poput zelene salate, paradajza, krastavca... mozes maltene neograniceno. Od voca u vecim kolicinama mozes recimo maline i borovnice jer sadrze manje uh.

Veceru nemoj izbacivati, ali neka bude pretezno proteinska. Piletina, riba, barena jaja, mladi sir... i uz to neka salata, sa malo ili cak ni malo hleba.

I pastu i rizu mozes, ali kupuj integralnu. Negde cak i imam semu koliko cega moze da se pojede, ali se ja toga ne pridrzavam strogo, jer sam se i pre uglavnom hranila po tim smernicama. Jedina promena mi je bila integralna pasta i malo prerasporedjeni obroci. Fizicka aktivnost ostala ista, a ja uz lekove smrsah neka 3-4kg za par meseci (a realno nisam imala visak)

Ako hoces mogu da ti okacim tu semu?
Srecno i cekamo te na trudnickim stranama uskoro! user posted image

Edit:
I inace,naznaka nisam imala u smislu problema sa ciklusima. M redovne, ovulacija dokazana, ali imala sam pcos i do trudnoce nije dolazilo. On sto sam osecala je da sam nonstop zedna i slogirana ako pokedem nesto slatko. Doduse ni lekovi mi nisu skroz pomogli tu, morala je na kraju vto... Ali bez njih nisam sigurna da li bi uspelo?
I prekontrolisi antitela, trombofilije. Tsh ti je odlican!

< Poruku je uredio lesli -- 13.5.2018 12:59:53 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 13:22:45   
Ana RR
Hvala lesli, ja se u suštini već tako hranim. Povrće i salate su mi obavezne uz ručak, testo kažem da volim ali ja ne preterujem sa njim. Zamesim povremeno alii opet ja tu pojedem dve, tri kiflice i zaustavim se. Genelano nisam tip koji u nečemu preteruje. Napravim tortu ili kolač i ja pojedem jedno parče i to je to, ne prilazim niti me zanima više. Hleb ne jedem već dugo, jedino za doručak jedem tonus. Ranije sam mesila beskvasni hleb, moraću ponovo da počnem jer mi je to prijalo. Večera mi zaista ne treba, reeeeetko kada sam uveče gladna. I ne prija mi kada večeram. Ja ne bih mogla da imam 3 obroka i 2 užine, ja bih eksplodirala.
Ono što je trenutno moj najveći problem je to što nisam dovoljno fizički aktivna. Očigledno da šetnje i vožnja bicikle meni nisu dovoljne, ja moram da krenem da vežbam.
Trombofilije sam radila, po novom to što ja imam ne spada u trombofilije (iako je do prošle godine prepisivana terapija).



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 14:07:39   
Misha i Ljisha
Ja isto retko oset_in glad. Pre terapije sam isto cesto jela dba puta na dan ili cak samo uvecr. Od kad pijem terapiju jedem 3 puta jer uzimam terapiju uz jelo. Jedem izmedju voce jer volim ali iskreno ne moram. I meni donekle ima smisla da se ne zvacka svako malo.

I ja sam pobornik da sve moze da se jedr ali u meri. Nista preterivati

Inace edit. Uglavnom ali uglavnom zene smrsaju kad krebu da piju metformin ali desava se i obrnuto. Npr muka ti je stslno i jedino kad ti nije muka jeste tokom jela i onda grickad nesto po ceo dan i hop ugojisuser posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 13.5.2018 14:11:47 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 14:19:00   
Ana RR
Haha, pa da, to ti je kao i u trudnoći user posted image ja ne želim da smršam, ja imam super kilažu, taman za svoju visinu. Ali ono što primećujem već duže vreme je da, iako mi se kilaža nije menjala već godinama, meni npr više nisu izražene ključne koske i kao da sam naduvena u tom delu tela. I stomak mi se naduva tokom dana, ujutru dok ne doručkujem je ok i posle jela odmah iskoči.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 11:39:21   
lesli
Ana, ja imam pai 4g/4g i mthfr, pa su mi na klinici dali aspirin i folnak. Aspirin sam pila do 6. nedelje kada je izbacen zbog krvarenja i tada su mi samo kontrolisali d-dimer. Krvarenja su stala u nekoj 10./11. nedelji, a d-dimer je poceo da skace u tom periodu, pa mi je uveden heparin, iako su to "blage" mutacije. Inace, ostale urodjene i stecene su ispitivane, ali su samo ove ustanovljene. Tako da ti je moj savet da konsultujes nekog dobrog hematologa. I inace d-dimer, sa terapijom mi je pre 2-3 nedelje bio preko 500. Ne znam sta bi bilo bez terapije... user posted image

Sto se obroka tice, ne znam koliko vam je dobro to sa dva obroka dnevno. Ne treba ni grickati svako malo, to tek nije zdravo, ali dva obroka mi se cine premalo.
Konsultuj endokrinologa oko tih obroka, kad budes isla.

Moj raspored je ovakav: Dorucak 8-pola 9, uzina 12-13, rucak oko sat kasnije. Druga uzina oko 17-18 i vecera oko 19-20. I uz obroke ide porcija voca. Naravno porcija nije kilo jagoda, vec recimo 1 solja/cinijica jagoda. Uzina je uglavnom porcija voca ili saka badema/oraha... Nekad ako sam bas gladna ide i jedno i drugo. Ili voce i solja jogurta.

I da, mislim da masno nije nezdravo ako je umereno i ako smo fizicki aktivni (to moze i biti 1h brzog hoda).
I obavezno obratite paznju da obicno u te proizvode sa niskim sadrzajem masti, cesto dodaju secera, jer moraju da poprave ukus takvoj hrani.

< Poruku je uredio lesli -- 14.5.2018 11:42:51 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 11:55:44   
Bunnyca
Ja imam IR, imala i u trudnoci a i ostala mi je posle porodjaja.
Najbolja je ishrana bazirana na povrcu, mesu, ribi i uz dodatak mlecnih proizvoda , pazljivo i voce, ne banane, i grozdje.To je ona dijeta 1800kal, sto se savetuje dijabeticarima, uz obaveznih 6 obroka dnevnoJa s ne pridrzavam bas stalno,a li pazim
Najveci problem je sto kaze AnaRR kao da se posle jela naduvam,razlika izmedju jutarnjeg izgleda i vecernjeg je kod mene ogrnomnauser posted image nisam debela, sitnije sam gradje al salce na stomaku imam poprilicnouser posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 12:33:41   
dunja RR
Meni je endokrinolog rekla da je za jajnike, i kvalitetne ovulacije/jajne ćelije, najgore to salu na stomaku, jer ono guši jajnike.
Uvek me kritikuje, ja stomak uvek imam, i kada smršam.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.5.2018 12:34:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 13:16:14   
Ana RR
Lesli, ja imam heterozigotnu mutaciju u genu za MTHFR i homozigotnu za PAI1, evo i Dunja ima skoro istu mutaciju i iako je u prvoj trudnoći primala heparin na sledećoj VTO joj nisu prepisali. Samo kontrolisanje D dimera. Išla sam kod Miljića u klinički, bila i na VMA. Sad ću ići privatno sa ovim rezultatima insulimenija.

Veruj mi da ja ne bih mogla da funkcionišem kada bih toliko jela. Ne prija mi. Ja volim doručak i desi se da je obilniji od ručka, tako da glad retko oset_im pre ručka. A pošto obično ručamo oko 16h ja posle toga više ne mogu da jedem. Desi se da ogladnim, naravno, ali onda prepečem tonus pa ga pojedem uz sir i paradajz, npr. Recimo, pre neki dan sam spremala špagete sa škampima u paradajz sosu i ručala sam negde između 14 i 14:30, što je prilično rano, i posle toga nisam bila uopšte gladna do sutradan. Baš ću se konsultovati oko toga ali teško da mogu da ubacim više obroka, jedino ako mora zbog terapije, ne znam. Ali onda ću ručak da podelim na pola user posted image

Jeste Suzi, to salce je problem. Ja ga nisam imala pre trudnoće a ni posle porođaja, negde u međuvremenu se skupilo iako mi je kilaža ista.



< Poruku je uredio Ana RR -- 14.5.2018 13:17:53 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 13:20:37   
Ana RR
Zaboravih da dodam, je ne gladujem jer čim sam gladna i trpim glad mene boli glava. A radije ću jesti nego da prolazim kroz migrenu i povraćanje, kako to kod mene ide. Meni se jednostavno ne traži. Imam ja napade gladi iz dosade, pogotovo što radim od kuće pa tu ima prostora za grickanje koliko hoćeš, ali znam šta je prava glad a šta glad iz dosade, već sam naučila user posted image i onda izbegavam bilo kakvo grickanje van obroka.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 13:38:37   
dunja RR
Meni se Anči čini da tebi trebaju vrlo male korekcije u ishrani. Odnosno, da skroz izbaciš slatko, iako ga malo jedeš. Onako laički pričam.
Dosta zdravije se hraniš od mene, ja sam halapljiva na slatkiše.

Primetila sam da IR često ide u kombinaciji sa policističnim jajnicima, ali nije uvek pravilo.
I da probleme sa insulinskom rezistencijom imaju uglavnom punije osobe, ali opet nije pravilo.

Eto ti Anči, i Viking je bez viška kg bila, ali isto je imala IR, sećate se. Ali disciplinovanom ishranom je iznela uspešno trudnoću sa blizancima.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 13:40:32   
dunja RR
E da, vina su puna šećera, znam da znaš ali eto, unesemo ga mi na razne načine, pa o svemu treba voditi računa kod IR.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 13:47:55   
Ana RR
Ne dam vino user posted image user posted image

Jeste, sećam se za Vik. Nema pravila, doktori bi trebali da neke stvari uvedu pod rutinsku kontrolu pre nego što krenu sa nekim komplikovanijim pregledima.

Suzi, znaš da ja volim sve da spremam, pogotovo testa. Ali nisam ja baš ješna a čak i kada osećam da mogu još puno da pojedem, nemam problem da se iskontrolišem. Naravno, desi se da se pretera ponekad, kada zaređamo sa druženjima, rođendanima i slično, ali nije to tako često.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here