|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 20:21:55   
Maraj
Dunja ja stvarno ne znam sta bi taj plih mogao biti....
Sto se kaslja tice, i mene je u tridnoci uhvatio kasalj. Nije mi prosao dok se nisam inhalirala fizioloskim . Jednom il dva put sam i pantenol stavila uz fizioloski

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 21:06:58   
bubulence
Kuc, kuc, da vidim kakvo je drustvo u trudnicama i da se upisem po treci put 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 21:11:07   
lesica
Bubiiiii user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 21:19:13   
BubaBubica


Bubulence čestitaaam dobrodošla ❤

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 21:19:57   
Maraj
user posted image cestitke

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 21:24:39   
bubulence
Hvala devojke moje

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 21:55:11   
Maslacak15
Divno Bubulenceuser posted image Zelim ti bezbriznu trudnocu!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 22:03:32   
dunja RR
Bubulence čestitam!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 22:06:39   
dunja RR
Bubi ja nisam sumnjala na koprivnjaču, već mi je ovo izbacilo kada sam ukucala sinoć plihovi na stomaku u trudnoći, nisam našla odgovarajuću temu da stavim:

PUPPP - (Pruritic Urticarial Papules and Plaques of Pregnancy)
Ovo stanje je najčešća dermatoza (stanje kože) u trudnoći. Uzrok je bio nepoznat sve do nedavno kada su dr Selim Arakting i njegove kolege iz Francuske sprovele studiju koja povezuje PUPPP sa ćelijama fetusa. Njihova istraživanja sugerišu da fetalne ćelije mogu da upadnu u majčinu kožu tokom trudnoće i na neki način uzrokuju ovaj poremećaj kože.

Simptomi i znaci:
Šta: crvene uzdignute tačke koje užasno jako svrbe.
Gde: ospa obično počinje na trupu i širi se na bedra. Povremeno, ospa se širi na ruke i stražnjicu. Lice nikada nije uključeno.
Kada : ospa se obično pojavljuje nakon 34. nedelje trudnoće i nestaje nakon porođja, ali se može vratiti u narednim trudnoćama.
Komplikacije:
Ovo stanje može da šteti majki i/ili detetu.
Lečenje:
Kortikosteroidi se primenjuju na koži za postizanje brzog olakšanja.
Ponekad su i oralni kortikosteroidi (npr. prednizolon) potrebni.

Papilarni dermatitis u trudnoći
Sa ovim poremećajem povezani su abnormalni nivoi hormona u krvi, a posebno hronično povišeni nivoi gonadotropina (hormona proizvedenog od strane hipofize u mozgu, a koji reguliše nivoe polnih hormona) i spušteni nivoi kortizola i estrogena.

Simptomi i znaci:
Šta: izuzetno izražena ospa koja svrbi i koja se sastoji od crvenih uzdignutih tačkica koje izgledaju kao ubodi insekata. Kraste pokrivaju neke od tih mesta. Ne pojavljuju se u skupinama.
Gde: po celom telu.
Kada: ova ospa može da izbije u svakom trenutku tokom trudnoće, a zatim nastavlja i dalje da se pojavljuje sve do porođaja, kada brzo prolazi.
Komplikacije:
Ovo stanje ne uzrokuje komplikacije kod majke, ali studije pokazuju da su stope smrti fetusa povećane.
Lečenje:
Visoke doze kortikosteroida su potrebne.

Prurigo gestationis
Ovaj osip dolazi u dva oblika: kao rani oblik i kasni oblik.

Simptomi i znaci:
• Šta: crvene tačkice koje prati svrab.
• Gde (rani oblik): gornji deo trupa i gornji delove ruku i nogu. U ovom obliku, stomak i stražnjica retko su uključeni.
• Gde (kasni oblik): osip se nalazi uglavnom na trbuhu, obično duž strija. Nakon porođaja, ovaj obrazac može da se proširi na celo telo.
• Kada: rani oblik se pojavljuje u sredini trudnoće, dok se kasni oblik javlja u poslednjim nedeljama trudnoće. Osip u potpunosti nestane u roku od tri nedelje nakon porođaja.

Komplikacije:
• Ovo stanje obično nije povezano sa bilo kojim ozbiljnim komplikacijama kod majke ili deteta.

Lečenje:
• Jednostavne mere kao što su antihistaminske tablete.


Herpes gestationis
Herpes gestationis je retka bolest koja nije povezana sa virusnim infekcijama herpes simplexa.

Simptomi i znaci:
• Šta: umereno do težak svrab koji prati ospu koja se sastoji od različitih vrsta lezija (kao izdignute tačke, čvorići ispunjeni sadržajem, ili kombinacija).
• Gde: obično se vidi na stomaku, posebno oko pupka, kao i na rukama i nogama. Dlanovi i tabani često su pogođeni. Celo telo takođe može da bude obuhvaćeno.
• Kada: najverovatnije će se pojaviti u četvrtom i petom mesecu trudnoće, ali se može pojaviti i pre ili posle. To stanje se može videti u prvoj trudnoći ili u narednim trudnoćama po prvi put.

Komplikacije:
• Ova bolest može da ima ozbiljne komplikacije. Majka može da razvije nekrozu (raspad i smrt ćelija) zahvaćene kože, kao i oštećenje bubrega, koje se dijagnostikuje kada se krv i proteini nalaze u mokraći.
• Novorođenče može da bude rođeno sa ovim osipom, ali to obično nestane u roku od nekoliko nedelja od rođenja bez lečenja.

Lečenje:
• Kortikosteroidi koji se piju (sistemski). Piridoksin (vitamin B6) se takođe pokazao kao učinkovit.


Impetigo herpetiformis
Impetigo herpetiformis je akutno, ali retko stanje kože tokom trudnoće.

Simptomi i znaci:
• Šta: grupe malih, gnojem ispunjenih plikova koji se pojavljuju neredovno ili u zakrivljenom ili spiralnom obliku obruča. Nakon nekoliko dana, plik puca i ospa se sasuši, a zatim se novi mehurić pojavljuje na rubovima sasušenog osipa. Nekoliko ciklusa ovog tipa mogu da budu proizvedeni kako bolest napreduje. Blagi svrab, peckanje i gubitak dlaka mogu da se pojave u zahvaćenom području. Ospa je uvek u pratnji teške bolesti, kao što su prehlada, groznica, povraćanje, proliv i bolovi u zglobovima.
• Gde: obično počinje kod prepona, ispod pazuha i unutrašnjosti zglobova kolena i laktova. Poremećaj može da utiče na sluznicu usta i genitalija, gde izgleda kao sivkaste erozije (plitki ulkusi).
• Kada: obično počinje u poslednjem tromesečju i nestaje nakon porođaja, iako ponekad ostavlja fleke ili ožiljke.

Komplikacije:
• Ako se ovo bolest ne leči odmah, stopa smrtnosti majke je visoka, a takođe i stopa mrtvorođenih beba.

Lečenje:
• Rana dijagnoza i brzo i intenzivno lečenje je poželjno.
• Kao dobra terapija su se pokazali preparati sa ACTH (adrenokortikotropni hormon koji stimuliše telo da proizvodi više steroida u nadbubrežnim žlezdama) i kortizonom.

Izvor
IZVORNA PORUKA: BubaBubica

<p>

Dunja jel to nešto kao koprivnjača? Pa kako može da bude jako opasno za tebe i bebu? ☹ </p><p>




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 22:10:19   
dunja RR
Ovaj plih mi je izašao večeras opet, nakon što sma pojela plazmu, i posle pola sata sam večerasa i nestao je.
Uslikala sam ga i poslala mom dermatologu, kaže liči na koprivnjaču i izgledom, a i po tome što se javlja i nestaje.
Pitala me dr da li sam jela morske plodove i tunu, rekoh joj da nisam, samo sam jela šarana za vikend, prvi put u trudnoći. Pitala me da li sam jela bademe skoro, njih jesam, mada jela sam ih i ranije u trudnoći, pa nisam imala plihove. A juče sam jela milku sa lešnikom, posle toga je iskočio onaj veliki plih.
Kaže da je moguće od badema.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 22:11:56   
lesica
Dunjči, imamo temu PUPPP

Bilo mi je poznato, pa prokopah.

< Poruku je uredio lesica RR -- 17.12.2018 22:12:22 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
17.12.2018 22:16:42   
dunja RR
Ja mislim da nije to kod mene jer nemam nijednu striju, ako sam dobro skapirala kreće od strija? I uglavnom ako trudnica nosi dečaka.

Ovo moje se stvaraa i nestaje, pa se nadam da je neka prolazna alergija/koprivnjača, kao što dr reče. Nadam se :(

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
18.12.2018 9:06:39   
emicaa


IZVORNA PORUKA: bubulence

Kuc, kuc, da vidim kakvo je drustvo u trudnicama i da se upisem po treci put 



❤❤❤

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
18.12.2018 10:56:33   
BubaBubica



Dunja moguće je da je neki pad imuniteta, meni se tako desilo posle porođaja da mi se tri dana javljala koprivnjača po celom telu bez određenog razloga. Rekla mi je dr da se sve više ljudi javlja usled stresa i pada imuniteta da se javi koprivnjača. Pila sam čaj od koprive i kalcijum šumeće i stvarno mi je bilo bolje.


Ja sam prespavala sa kapom na glavi i danas glavobolja ko rukom odnešena. Izgleda da sam se prehladila one noći kad sam oprala kosu. Užas juče sam mislila da ću umreti.


Zvala sam dz i u petak idem na UZ. Do tad je dr na godišnjem.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
18.12.2018 11:13:46   
Maraj
Dunja sad kad sam čitala tvoj post setih se moje rodjake. Ona je isto inala osip u trudnoci. Ja sam joj videla po nogama. Crvene tackice koje su nju jako svrbele. Navodno je to bila kao alergijska reakcija na bebinu dnk tj na ocev deo. Kako je ona lekar ona se sama bockala kortikosteroidima jer nije mogla da izdrzi svrab. I da bio je decak. Al njoj u 2.trudnoci. u 1.nije imala

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
18.12.2018 11:54:05   
Malenamrvica
Ja dosla sa ultrazvuka, sve je uredu. Bio je i muz prvi puta, sav je sretan cak mu je bebica i mahala 🤗. Pitala sam dr za peckanje ispod pupka, ali kaze da ne zna cemu bi to pripisala. Tako da je ostalo nerazjasnjeno 🤔

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
18.12.2018 23:40:11   
dunja RR
Bubi, neka si bolje, dobro je!

Meni danas nema plihova (a sinoć su se opet bili uvećali), danas ništa, izgleda da nije onaj Pupp, već ili neka prolazna alergija kao što i reče dermatolog ili mi endokrinolog danas reče, virusna reakcija, što ti kažeš Bubi, pad imuniteta a i kašljem kao magarac danima, i svima sam prenela u kući, sada imamo takmičenje, ko će glasnije.
Videću da li će se javljati opet ti plihovi ..

Endokrinolog reče da je možda i od aditiva, jer sam pojela tu milku sa lešnikom, što S dobio u paketiću,a on ne voli, pa ja načeh. A mislim da celu trudnoću nisam liznula čokoladu. A jela sam i neke perece koje donesoh sa puta iz NS, opet grickalice, koje inače nikada ne jedem. I šaran u NS, opet prvi put jela u trudnoći. Ko će ga znati ...

S mi je danas super tako da ga nisam ni vodila kod lekara, trajala ta T jedan dan, juče je bio smlavljen, danas kao da ništa nije bilo. To me obradovalo, lepo je jeo danas, za razliku od juče, juče je samo spavao i kukao na bol u stomaku. Zvala sam dr Julku pedijatra i ona kaže, traje taj virus od 2 do 5 dana, sa T, i kaže da ga ne cimam bzv do DZ, proći će.
Mm snimao zglob, nema loma, dobio neku kremu, i dr mu rekao da valja flašu nogom. Celo stopalo je i dalje plavo, ali dobro, mora tako ..


I imam UZ sledeće nedelje, baš dugo nisam videla bebu, jedva čekam, razmišljam da vodim i S.

Odoh sada da popakujem neke paketiće, puno ih ima. Sutra na slavu kod tetke, a pre toga moram do grada da odnesem neke papire za firmu, nadam se da neću negde ljosnuti na ledu.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.12.2018 23:57:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
19.12.2018 1:39:03   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: bubulence

Kuc, kuc, da vidim kakvo je drustvo u trudnicama i da se upisem po treci put 


Buuuubiii! Cestitam!Pade peskir😂😂

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
19.12.2018 2:12:00   
dunja RR
Jao žene, mene udavi gorušica, ko me terao da jedem kasno!
Nema mi spavanja :(

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
19.12.2018 8:24:20   
nata11
I ja sinoc preterala sa hranom 🙄 pojela sam ceo tanjir kiselog kupusa.Inacr dr dozvolio da ustanem iz kreveta i idem u kratke set_nje pa cas_tim zene 🤭 Idemo na uz, pregled i detaljnije pretrage posle praznika za sada smo OK. Drugi plod se lepo upijau telo. Inace bas kasno mi krenule mučnine i glavobolja, oko 10 nedelje pa se mucimo ali dobro. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
19.12.2018 10:38:35   
Malenamrvica
Drage trudnice, boli me zeludac. Jel znate nesto prirodno da si pomognem? Mislim da mi je banana tesko sjela 😣

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
19.12.2018 11:11:08   
bubulence


IZVORNA PORUKA: vonavoj



IZVORNA PORUKA: bubulence

Kuc, kuc, da vidim kakvo je drustvo u trudnicama i da se upisem po treci put 


Buuuubiii! Cestitam!Pade peskir😂😂


Pade, pade😂, a ni pitao me nije... Hvala draga😘

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
19.12.2018 11:11:53   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Malenamrvica

Drage trudnice, boli me zeludac. Jel znate nesto prirodno da si pomognem? Mislim da mi je banana tesko sjela 😣


Ne znam prirodno ali znam da smes rupurut, mozda pomogne... 

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
19.12.2018 11:15:37   
lesli
Soda bikarbona? Ili eventualno malo mlevenog djumbira u casu vodu?
Ovo drugo je provereno efikasno kod mucnine.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
19.12.2018 11:16:29   
Malenamrvica
Evo popila casu mineralne, lakse mi je. Znaci babane ne jedem vise.. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here