|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
8.12.2018 21:20:58   
dunja RR
Deki srecno i bravo na organizaciji!Da prodje sve kako treba i da nam javis lepe vesti ♥️

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
8.12.2018 22:16:58   
Malenamrvica
Jel vi imate problema sa malom nuzdom? Ja svako malo moram na wc, pogotovo kad legnem u krevet, imam osjecaj kao da cu litru izbaciti iz sebe a kad dodem na wc bude malo. Jel to s vremenom prestaje ili se povecava pritisak jako je trudnoca veca?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
8.12.2018 22:42:30   
Maslacak15
Bude lakse dosta od 12. Nedelje kad se materica podigne iznad pubicne kosti...posle pred kraj se tegobe vrate zbog tezine Ali to tek negde od 35 nedelje. Ima kao i za sve individualnih razlika, Ali generalno u drugom tromesecju je lakse.

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
9.12.2018 0:44:14   
dejana007


IZVORNA PORUKA: lesli

Dejana, nemoj piti utrogestan. On se vaginalno najbolje apsorbuje i deluje lokalno. Ako bas budes imala kontrakcije koje procene da su opasne (skracuju, otvaraju, razmeksavanu grlic...) mirovaces , a mogu da ti ukljuce i nifelat.  



Hvala. Bas mi je trebao ovako konkretan odgovor. Danas sam bila ok. Po pravilu mi je kontrola tokom sledece nedelje ali svakako cu se javiti doktoru vec u ponedeljak. Danas sam ceo dan pravila novogodisnje cestitke za dete i odmarala. Veeeliki pozdrav za sve vas :-* :-*

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
9.12.2018 0:58:40   
MojMiki
Dunja ti si i sada zmaj zena, ja posustajem...velika tiba, brzo se umorim. Stalno podizem M a on ima 13kg, spava sa mnom a meni je sada napor i da se okrenem. Deki mnoooogooo srece 😘❤

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
9.12.2018 10:15:23   
BubaBubica



Dobar dan stomačići, dekidaki srećno 😍 da znaš da malo zavidim, mene čeka još pola godine trudnovanja 😞


Ja takođe ne pijem utrogestan, iako mi je rečeno da pijem, jednom sam ga popila u drugoj trudnoći i posle pola sata sam videla jako mutno, gubila ravnotežu, i popila sam tad i nikad više. Samo vaginalno.


Ja i dalje imam taj smeđi iscedak i pored mirovanja, i pored utrogestana, i pored iskorišćenih Poligynax, ja više ne znam ni sama odakle to. Dal se čisti taj hematom ili šta je...



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
9.12.2018 10:20:38   
BubaBubica


Dunja pa kako posle funkcionišeš posle tako malo spavanja? Doduše i ja sam tako umela u prethodnim trudnoćama a u ovoj sam kilava neviđeno. Od osam sati sam kao zombi, samo gledam kako ću da se srušim u krevet, stvarno ne znam kako ću ja dočekati novu godinu, verovatno spavajući.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
10.12.2018 4:37:27   
dunja RR
Bubi kako kad. Nekad ne oset_im nespavanje i normalno funkcionišem a nekada kada se skupi nekoliko dana nespavanja zaredom, otkine me glava od bola. Inace nemam migrene ovo bas bude bol od umora. A dugorocno mi padne imunitet redovno od decembra do februara, evo od juce me grebe grlo i muci suvi kasalj. I juhu, izgleda mi iskocio hemoroid :(Tek sad sam legla, radila izvestaje i usput oprala i prostrla 2 masine vesa, taman po jeftinoj struji, kad sam vec budna. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
10.12.2018 8:02:05   
nata11
Ja ne spavam od 6-te nedelje. Tj. budjene po 2x nocu. Cekam da mi se jave sa vto klinike za UZ da se konsultujem i sa njima oko stanja. Moj redovni dr ne radi dabl, da vidim sta ce oni reci.
Lep dan zene. 💐

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
10.12.2018 8:32:26   
BubaBubica
I ja sam bila noću više budna nego spavala u prvom tromesečju, kako je počelo drugo tromesečje ja ne mogu da se naspavam. Svejedno sam uveče bila gotova za krevet samo sam se posle nekoliko sati probudila naspavanaaaa.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
10.12.2018 9:32:59   
Malenamrvica
Dobro jutro, ja sam ovu noc lose spavala, stalno sam se budila. Neki me strah obuzeo, imala sam lagane grceve, sto puta isla na wc provjerit dal je sve ok. Muci me iscjedak od utrogestana, stalno gledam kakve je boje. Jesam ja jedina??

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
10.12.2018 15:58:54   
dejana007
Isti problem imam i ja. Dusa mi vapi za snom. Krevet koji mi odgovara za levi bok ne odgovara mi za polusedece lezanje ubi me kicma... drugi krevet odgovara za ledja ali kad lezim na levi bok mnogo me zaboli oko levog jajnika... i ko sta radi samo nocu lutam od kreveta do kreveta... jastuke dok namestim presvisnem. Unutru ustajem u 07h samo da bih se premorila za noc ali eto. Uzalud. Kazu ovako se majke pripremaju za neprespavane noci sa bebom :) Veceras idem na depilaciju. Ziva nisam... 

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
10.12.2018 17:53:06   
Malenamrvica
Jel mi moze koja trudnica rec jel normalna bol ispod pupka u 10. Tjednu trudnoce. Nije jaka, nema nikakve krvi ni slicno al je stalno prisutna u zadnja dva dana. Jel se to maternica siri ili?

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
11.12.2018 8:05:42   
BubaBubica



Dejana mukice 😄 zamišljam kako se šetaš od kreveta do kreveta, smejem se ali i na svojoj muci jer znam kako ti je. Ja ceo jorgan izgužvam među nogama i spavam tako, pošto mi bude hladno ako iskoristim ceo jorgan a kad se i pokrijem nedostaje mi još visine među kolenima, moraću da potražim neki jastuk, jer nema šanse da spavam sa onim Beluga jastukom jer iritantno šuška.


Malenamrvice sad će razno razni bolovi biti normalni, organi prave mesto materici pa zato. Može biti i bol od gasova, ma svašta. Uzmi knjigu i uživaj, nemoj da osluškuješ svakojakve bolove, jer one alarmantne ne mogu da se ne primete, zato uživaaaaaj bre. 😃 Mnogo si mi ti napeta i opterećena nebitnim stvarima. Ne valja to.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
11.12.2018 10:04:16   
Malenamrvica
Znam da sam opterecena, zato i pitam jer mi je prva trudnoca. Cudna mi bila ta bol ispod pupka, zato sam pitala. Evo danas manje boli nego jucer. Najcudnije je da osjetim kada legnem, kada hodam sve je uredu. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
11.12.2018 11:40:51   
dunja RR
Mrvo, Bubi ti je lepo rekla, uživaj u trudnoći! Ajde malo misli skreni, sve te razumem, isto prođoh, ali biće ti žao posle veruj mi. Probaj da uživaš, jer sada prolaziš kroz jedan divan period svog života.



Ja se probudih bez glasaaaaa, i kašljem kao magare (dva puta sam se i upiškila od kašljanja, da prostite, sada ne vadim uložak), a nos ne curi, ništa. Samo grlo. Nalih se jutros vreim čajem od šipka, a beli lukac ću kasnije.

Sinoć smo kasno došli kući, bili na nekom druženju i nauživali se, pa jutros jedva u vrtić, a ja sad moram na neki prijem u Francusku ambasadu, još se razmišljam da li sam u stanju da odem. A ne volim da otkazujem klijentima.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.12.2018 11:49:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
11.12.2018 13:04:55   
BubaBubica
Daa upravo to, nabavi knjigu o trudnoći ili tako nešto, nešto pozitivno, pisala sam kad je mamina drugarica skakala i vežbala do iznemoglosti da bi pobacila al ništa, rodila je živu i zdravu bebu, to mi je uvek smešno kad se setim kako je pričala što znači da nema šanse da se bebica tako lako otkači. Samo nekoliko puta u životu smo trudne, uživaj najmaksimalnije što je moguće user posted image

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
12.12.2018 11:34:13   
dunja RR
Žene, gde ste?

Ja stigoh iz vrtića, imali su slikanje sa Deda Mrazom pa sam ih izmolila da i mene uslikaju sa sinkom, kako ljubi stomak, viećemo kaki ćemo ispasti.
To je sve bilo na brzinu, znate već kakve gungule budu na tim vrtićkim setovima user posted image
Ja sam bila i prošle godine i sada, pomagala vaspitačicama,


Sutra krečimo, iako smo trebali juče i danas, ali majstori masjtori. Ja ću sutra ujutru da zbrišem, odvedem S kog logopeda ujutru, pa posle u vrtić, i uprtiću lap top pa u neki kafić da radim, a oni nek majstorišu. Sinoć sam neke sitnice rasklonila, sada ću slike i tepihe da skupim, cveća imamo za botaničku baštu, ali ne smem izbaciti na terasu smrznuće, pa ću večeras u hpdnik zgrade da iznesem.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
12.12.2018 15:47:49   
BabyMamaVesna
Drage buduce mamice! 😍 izgleda da sam trudna! Po menstruaciji sam u 5. sedmici, a pregled kod doktora imam zakazan u utorak, 18. 12. Eh sad, buduci da mi je ovo prva trudnoca mnooogo se plasim. Naime, jutrossam imala jaaako jako malo (tackicu, dvije) smeckastog iscjedka. Citav dan evo nema vise nista, hvala Bogu! Testa sam radila dva i odmah nakon par sekundica su oba bili pozitivni. Mislila sam da sacekam jer sam negdje procitala da je taj iscjedak na pocetku trudnoce ok, ali ako dodje do orvarenja da odmah idem doktoru. Pa sam bas uplasena 🤷🏼‍♀️😢 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
12.12.2018 16:06:57   
dekidaki0206
Dejana ti kao Zlatokosa iz one bajke što joj nijedan krevet ne odgovara 😂Samo da se javim ja sam i dalje trudna 😁 Zakazan carski za sutra, zatvorena, grlić dug, beba visoko...

(odgovor članu BabyMamaVesna)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
12.12.2018 18:37:53   
Malenamrvica
Ja danas u trgovini, tek mene prodavacica pita i koliko ste lutkice trudni. Pa jel moguce da se vec toliko vidi a 10 sam tjedan. 🤔

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
13.12.2018 16:01:29   
suzanazeljko
Trudnice,u kojoj nedelji ste prvi put oset_ili bebu? 

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
13.12.2018 20:15:53   
dejana007
Jaoj Dunja krecenje!!!! Jupi :-P Ja to zavrsila pre mozda 2 nedelje. Bila na ivici nervnog sloma :)
E bas ko zlatokisa. Tvrdji krevet mi vise odgovara :D Srecno sutraaa :-*
Ja sam u ovoj drugoj trudnoci ranije oset_ila bebu. Vec oko 18 nedelje. Mada zaboravila :) Mozak...
Bila sam danas na uz.  Beba raste. Ima 1700. U plusu je 2 nedelje. Sutra idem opet da dam krv za glukozu i radicu profil. Dr kaze da je bebac ok samo eto naprefuje i dodaje dosta. Pa da jos jednom procerim secer. Ali mi svakako rekao da posle davanja krvi krebem opet da pijem siofir 2x850. Ispada da odkad prestala da pijem siofor on bas raste. Mada dr kaze da ni mi nismo sitni tako da je mozda i genetika. Muz mi ima 115kg... U prvoj trudnoci imala gestacioni dijabetes a Nikola rodjen sa 3200gr... a ovo sad kontrolisem na nesec dana plus ogtt u redu ali beba raste. Sta cu.
Beba je jos uvek karlicno. Mada tek sam 7,5 meseci. Kad se beba okrece? Da li znate? 
Grlic mi je zatvoren ali zbog stezanja stomaka utrogestan 2x200 uvece. I tako.
Veliki pozdrav za vas :-* :-*

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
13.12.2018 20:18:15   
dunja RR
Deki, javljaj se, nadam se da je sve prošlo kako treba, mislimo na tebe i bebu user posted image

IZVORNA PORUKA: dekidaki0206
Zakazan carski za sutra, zatvorena, grlić dug, beba visoko...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/18 [chat]
13.12.2018 20:19:28   
dunja RR
Sada se ne sećam, možda u 18.-oj, a u prvoj trudnoći kasnije (posteljica bila na prednjem zidu), mislim nakon 20. nedelje.
Ali sada je posteljica na zadnjem zidu, pa je i to jedan od razloga.

IZVORNA PORUKA: suzanazeljko

Trudnice,u kojoj nedelji ste prvi put oset_ili bebu? 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here