|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 9:25:37   
bebilule
Maslacak, ako si čitala moj post, vidjela si da nisam rekla da je vještački stvoren ili da ima veze sa 5g mrezom. I zašto se kao kontraargument teoretičarima zavjere odmah uzima zemlja i ravna ploča, ali odmah. To je postalo pravilo 😂. 
Da, po meni previše priča o vakcinama za nekoga ko veze s tim nema. Ako imaš fondaciju, daj pare stručnjacima i ćuti. I da, pričao je otvoreno i o nacionalnom sistemu praćenja kroz digitalizaciju podataka o imunitetu. Nije tabloid, mozes naci ako zelis. On misli da je to sjajna ideja, btw. 
I još jedna stvar, nije sve u zaradi, nisu bitni milioni. Ali bilo je čovječuljaka kroz istoriju, više njih, kojima nikada dovoljno MOĆI. 
Mislim, mišljenja nam se razlikuju i to je sasvim u redu. I to kada je u pitanju finansiranje vakcina i korištenje situacije. Nisu baš čista posla, po meni. U dio šta je prirodno, šta vještačko, ne ulazim. Vjerovaću struci. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 9:26:44   
dddaca
Meni je samo nejasno da li su i osobe koje imaju insulinsku rezistenciju sklonije oboljevanju. Svuda pisu da su dijabeticari medju najugrozenijima. A sta je sa insulinskom rezistencijom?
Maslacak sta mislis o tome?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 9:31:53   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: bebilule

Maslacak, ako si čitala moj post, vidjela si da nisam rekla da je vještački stvoren ili da ima veze sa 5g mrezom. I zašto se kao kontraargument teoretičarima zavjere odmah uzima zemlja i ravna ploča, ali odmah. To je postalo pravilo 😂. 
Da, po meni previše priča o vakcinama za nekoga ko veze s tim nema. Ako imaš fondaciju, daj pare stručnjacima i ćuti. I da, pričao je otvoreno i o nacionalnom sistemu praćenja kroz digitalizaciju podataka o imunitetu. Nije tabloid, mozes naci ako zelis. On misli da je to sjajna ideja, btw. 
I još jedna stvar, nije sve u zaradi, nisu bitni milioni. Ali bilo je čovječuljaka kroz istoriju, više njih, kojima nikada dovoljno MOĆI. 
Mislim, mišljenja nam se razlikuju i to je sasvim u redu. I to kada je u pitanju finansiranje vakcina i korištenje situacije. Nisu baš čista posla, po meni. U dio šta je prirodno, šta vještačko, ne ulazim. Vjerovaću struci. 





Slazem se sa tobom bebilule. I prethodni post i ovaj sad. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 9:45:54   
Maslacak15
on i daje pare struci ! Odakle vam ideja da ne daje??? Kazes ne verujes u filantropiju. Postoje dokazi da je ulozio 36 milijardi u finansiranje humanitarnih i nacunih projekata. Crno na belo. Sta znaci ne verujem? Ja znam licno da je finansirao veliki projekat na mom bivsem insistutu, sa vise miliona evra, ne u mom departmanu, za razvijanje nove vakcine protiv tuberkoloze. Ukljucujuci field work u africi, skupljanje uzoraka itd. Znaci pare su trosili najeminentiji moguci strucnjaci iz te oblasti. Isto kao sto ume da prepozna i daje pare malim kompanijama koje razvijaju revolucionarne tehnologije.
Kazete ocete strucnjake ali birate koje strucnjake ????? Eto i ja sam strucna pa dzaba pricam user posted image . Imam doktorat iz molekularne biologije i +15 godina rada u eminentnim nemackim institutima za fundamentalna istrazivanje u oblasti infektivne biologije. I trenutno rbas konkretno radim na istrazivanju korona virusa i bavim se njegovm interakcijom sa plucnom mukozom.

daco to se nezna ali je asocijacija jasna. Pretpostavljaju da mozda ima sa pojacanjim okidanjem inflamatornih puteva kod osoba sa rezistencijom ili dijabetesom u odnosu na druge ljude. Posto je jedna od karakteristika tih slucajeva koji se iskomplikuju ta takozvana "cytokine storm" , znaci imuni sistem burno reaguje i to je lose za ceo organoizam uz niz nus pojava. E sad postoji hipteza da fizioloski iporemecaj insulinskih puteva igra ulogu u patoloskom razvijanju tih cytokine storms. To su jos uvek pretpostavke, nauka nije zec radi se na tome :) Ali da, secer je jedan od velikih risk factora, deluje cak znacajniji od istorije pusenja ili prisustva drugih plucnih bolesti.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 9.5.2020 9:47:05 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 10:05:47   
Maslacak15

i da dodam, mozete da se ne slazes sa billom gejtsom, nije on nikakav svetac pa da treba da se prihvati da je njegova poslednja ali reci da je njegova filantropija lazna jednostavno nije tacno. Evo konkretnih brojki samo vezano za Univerzitete:

https://www.universityphilanthropy.com/bill-and-melinda-gates-foundation-giving

Fraza sa ravnom plocom je izlizana to se slazem, ali je poruka jasna: Ok da se ne slazemo ali baratajmo proverenim cinjenicama. Samo reci ne verujem, je licno pravo ali nije validan arugment.




(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 10:07:32   
ivaMark
Da skrenemo temu sa Bil Gejtsa 😎


Maslacak, da pitam i ja nesto ☺️Vrtic? Da ili ne? Cerkica svakako krece u skolu 18.maja...a L bi trebalo u vrtic tada. 90% da ce ici.Hvala na svim postovima iz kojih mozemo dosta da naucimo.


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 10:16:18   
Maslacak15
hahahhaha jes, ma ja sam sve vreme zbunjena odakle je Gejts sad tema. i tata se obrazuje na you tubeu pa kad god ga zovem malo malo pa gejts. Ali valjda je u ljudskoj prirodi da uvek mora biti neki "zlikovac" izabran. cisto radi borbe dobra i zla hahhaha.


Moja Ana je krenula od ove nedelje. nismo mogli vise da se desi iskombinujemo pa smo.je prijavili u emergency program posto ja sve vreme imam pravo jel se bavim sa essential research (covid nauka) .
ja mislim da nema razloga cuvati malu decu osim ako ne zivite unistom domacinstvu sa vise generacija indete je u stalnom kontaktu sa babom i dedom...onda je rizik da ne dovuce nedaj boze. ali iskreno ja mislim da deca i slabije prenose virus to nije skroz dokazano ali to je moj utisak na osnovu epidemioloskih podataka.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 10:17:02   
dddaca
Sto vise citam i slusam sve mi je manje jasno :) Secer mi nikad nije bio visok, ali insulin se ne spusta dovoljno brzo.
I ova citokinska oluja kad imuni sistem burno reaguje me zbunjuje. Znaci li to da ne treba da stimulisemo imuni sistem preparatima za jacanje imuniteta kako ne bi bio prejak odgovor? Nista mi nije jasno. Cele zime guram detetu neke glukane, cinkove, a onda procitam za sitokinsku oluju i totalno sam user posted image . Plasim se da nesvesno ne napravim neki problem.
I slazem se sa tvojom konstatacijom od pre par postova za sezonski grip. Ume da nute i tek kako opasan.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 10:17:12   
bebilule
Maslacak, sad mi pade na pamet, nema veze s koronom, nego ja lično bijem neke bitke, pa zato😂. Da se slijepo vjerovalo podacima sad bi ti sve rijeke Stare planine bile u cijevima. Nego lokalno stanovništvo i narod su se usudili da misle, pa se zaustavilo. Na papiru je to izgledalo jako humano po čovječanstvo. Uglavnom, da ne dužimo, samo različito mislimo i kao što sam rekla to je apsolutno u redu. Ja ću i dalje misliti, oslanjati se malo i na svoje instinkte i truditi se živjeti što kvalitetnije i nalaziti sjemena za biljčice a da nije gmo sjeme. Po meni, otišlo je dosta toga u helać, što bi ovdje u Bosni rekli. 


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 10:29:07   
Maslacak15
ja i ne verujem u preparate za jacanje imuniteta. to sam davno rekla. tu sam ja pod devizom u saradnji sa prirodom. to je po meni farmakomafija i uzimanje para a ne vakcine😃 zdrava hrana,. raznovrsna, sve umereno, zdrav zivot i kretanje su sve sto treba za imuni sistem. po meni nauka nema nikakvih validnih dokaza da bilo kakvi vitaminski preparati icemu korisnom sluze. cisto uzimanje para, a ima ih i kontraproduktivnih. ako preterate mozete da stosta da pokvarite. 


jako se malo zna o regulaciji imunog odgovora i o autoimunim bolestima. zato i nema lekova osim generalnog suprimiranja. covid ima jako kompleksnu klinicku sliku. uzasno. nije to samo upala pluca. ima izgleda jako puno trombova i kao posledica istih embolija, slogova itd. neznaju ni lekari sta se desava. sad se rade studije na vrat nanos, da bi identifikovali faktore rizika. prosto za mnoge pacijente je ok o oporave se ali za tu jednu manju grupu, po pravilu 4-7 dana od pocetka simptoma krene naopako i to je po pravilu dramaticna eskalacija. i njima je onda glava u torbi- totalni kolaps. 

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 10:29:16   
ivaMark
Hvala Maslacak, u domacinstvu smo muz, cera, sin i ja...nemamo kontakta sa starijima. L je predskolac, letovanje mu je vec otkazano i mislim da ce mu prijati malo druzenja sa drugarima. 





_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Korona virus - 2. deo
9.5.2020 11:19:07   
dddaca
Hvala Maslacak, sad mi je malo jasnije

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Korona virus - 2. deo
10.5.2020 10:55:23   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

izvini lesli nisam videla pitanjeuser posted image Ja bi radila. Cim bude moglo, idi radi. Kakve veze ima. trudnice su ok. Nisu uopste posebno ugrozene. Sigurno da bi bilo neprijatno kad se zarazi, ali to isto vazi i za bilo koju drugu bolest. Virus nece nestati, uz njega s emora ziveti, sto bi zivot stao? Sta se onda tacno ceka?




Tako sam i ja nekako razmisljala. I meni kao laiku je jasno da ovo nece ispariti, a sa druge strane vakcina je jos uvek neizvesna, da li ce je biti i kada. Zato i rekoh da mi deluje kao cekanje na neodredjeno. Moze vec sada, ali sam resila da sacekam da prodje i ovaj ciklus, pa tamo u junu. Da malo iskoristimo lepo vreme i cinjenicu da su nam se smilovali da nas malo puste napolje (nadam se da nece, ali se ipak psihicki pripremam na scenario iz prethodne trudnoce) 😣

Ps. Inace ne uradih nista od onoga sto smo pricale preko pm. Sve danas, sutra cu da zovem i zakazem i tako prodje vreme, poce ovah haos...
Pps. Hvala na odgovoru i misljenu :)



< Poruku je uredio lesli -- 10.5.2020 10:57:41 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 15:10:02   
Misha i Ljisha
Meni je Nestorovic postao izuzetno zanimljiv lik 😂


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 15:11:50   
jess021
Ljiso, i meni. Samo neka mi jos kaze na cemu je, uvek je raspoložen kao da je na nekim lakim drogama🤣



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 15:31:40   
pari
Ja čekam kraj ove nedelje da bude nekih informacija o putovanjima, avionima, kakva će biti procedura...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 15:50:03   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: jess021

Ljiso, i meni. Samo neka mi jos kaze na cemu je, uvek je raspoložen kao da je na nekim lakim drogama🤣





Da ja ustvari mislim da se on covek zeza 😂😂😂 a plus ga izvade iz konteksta X puta vec do sad i ispada da sve sto prica nema veze s mozgom. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 15:56:28   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Meni je Nestorovic postao izuzetno zanimljiv lik 😂





Sta je sad izvalio?
Ja sam i dalje u soku koliko su ljudi neodgovorni. I sve vise sam ubedjena da su mere sprecavanja epidemije uvedene spram naseg mentaliteta. Cim vise nije vandredno stanje, sve je u redu, nema korone, uplasila se izbora! Cim je akcenat stavljen na licnu odgovornost korona je odjednom nestala, nema je, jer zaboga, zasto bih ja bio odgovoran prema sebi i prema drugima ako me niko ne tera na to! Bas sam besna...
I zasto ljudi nose masku ako je ne nose pravilno, to nije ukras, to stiti samo i jedino ako se pravilno nosi. I nemojte, molim vas, da kukate kako je tesko nositi masku, kako svrbi ili zulja, ne mozete da diset_e i sta ja znam jos, maska stiti samo ako je pravilno stavljate i skidate!
Besna sam i zbog gomile drugih stvari, ali necu da lajem, uhapsice me neko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 16:00:36   
gagana83
Danas sam saznala da je moja bivša koleginica umrla. Moje godište - 83.

😣

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 16:00:58   
pari
Mislim da je niko ne nosi pravilno...

Ljudi su i zbunjeni, puno informacija, misle da je sve gotovo, ne znaju ni koga da slušaju...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 16:02:13   
Ana RR
Mili, to smo mm i ja sinoć komentarisali dok smo gledali Utisak - ljudi se ponašaju kao da je sa ukidanjem vanrednog stanja nestao i virus. Sve je super ajmo napolje, ajmo u gužvu. Marku počeli treninzi - ali ga nećemo pustiti naravno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 16:07:44   
milicicak


IZVORNA PORUKA: gagana83

Danas sam saznala da je moja bivša koleginica umrla. Moje godište - 83. 😣


Tuga, jako mi je zao.


IZVORNA PORUKA: pari

Mislim da je niko ne nosi pravilno...

Ljudi su i zbunjeni, puno informacija, misle da je sve gotovo, ne znaju ni koga da slušaju...

Koliko znam, epidemiolozi non stop ponavljaju da ukidanjem vanrednog stanja nije ukinuto proglasenje epidemije i da se sto se mera opreza tice nista nije promenilo samo je sada akcenat stavljen na licnu odgovornost. Dakle, i dalje je preporuka da se nose maske, odrzava rastojanje i izbegava druzenje. To se nije promenilo. Samo nas vise ne zakljucavaju popodne, vikendom i praznicima

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 16:12:15   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: gagana83

Danas sam saznala da je moja bivša koleginica umrla. Moje godište - 83.

😣


Uh gago... strašno..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 16:26:52   
pari
Strašno.  Je l bila bolesna ili samo virus?

Mili,da,to jeste...Mi se ni sa kim ne družimo,ne idemo na igrališta gde ima puno ljudi...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Korona virus - 2. deo
11.5.2020 16:31:56   
flamingos
Gagana,strašno,tuga.Baš mi je žao.😢


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here