|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
16.11.2019 21:43:53   
dunja RR
Milenče, biće sigurno ona seka user posted image

A mene nek tuga uhvatila skoro, u parku, imamo jednog drugara iz bebećih dana, mama mu je dobar lik, dugo se znamo (iz parka), a njega je rodila sa 45, znači ona sada ima 50-51. I reče mi žena, kada su negde tako u parku, u igraonici i kada njenog mališu pitaju da li ima brata ili sestru, on kaže - nemam JOŠ. Koliko su to čista srca, žele oni uvek, a ja se i sada rasplakah na to njegovo JOŠ, eto..

IZVORNA PORUKA: Milena18

Hvala vam, drage user posted image

Khaleesi, verujem da je tebi bilo još teže što se dece tiče jer su veća od moje M. Ona nema još pojam o vremenu, a ni o tome kako stvarno izgleda kad je žena trudna, zna samo da želi bebu. Ja sam joj rekla da sada nemam bebu u stomaku, ali da ću možda imati uskoro, i ona je to fino prihvatila. Ono što mene boli je njeno "kad ja budem velika sestra", a to izgovori sto puta u toku dana.
Teško je mnogo, ali ne odustajemo.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1776
   RE: Spontani pobačaj
17.11.2019 0:21:14   
Ivanka 75
Milena, Khaleesi... ❤️❤️❤️

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1777
   RE: Spontani pobačaj
14.5.2020 12:45:42   
Ivanica1
Cao devojke, evo i mene na ovoj temi nazalost. Prosle godine biohemijska mi se desila, nikakve analize mi nisu uradili jer kao desava se cesto.. ja posle toga odradim briseve, ureaplazma pozitivna.. izlecimo je i siprug i ja , zatrudnim posle toga, i prokrvarim pre 2 dana, spontani u 6 nedelji. Kiretaza uradjena..
Da li mislite da se mozda ureaplazma vratila pa da je ona krivac za ovaj spontani?
Pozdrav

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1778
   RE: Spontani pobačaj
14.5.2020 14:04:46   
branki*
Ivanice,jesi ti negativna iz znakova trudnoće? 

Ja sam imala ureaplazmu pre vto.i pila antibiotike.i posle bila ok.mm nije imao.više se nije vratila. Vto bila uspešna. 2 put zatrudnela posle prirodno.ja mislim da nije to uzrok ni biohemijske ni ovog sad..Opet javiće se neko ko više zna.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1779
   RE: Spontani pobačaj
14.5.2020 14:07:52   
branki*
Ne negativna,nego anonimna



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1780
   RE: Spontani pobačaj
14.5.2020 14:54:37   
Ivanica1
Da , ta sam. Ne znam , moguce. Moja sestra imala urea i zatrudnela i iznela trudnocu do kraja. Sve bilo ok. 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1781
   RE: Spontani pobačaj
14.5.2020 16:09:00   
Maslacak15
jako se malo zna o tome. samo se nagadja. ni ja ne verujem da je ureaplasma prouzrokovala biohemijsku. u velikoj vecini slucajeva su rani pobacaji problemi ploda. i obicno se ne sazna zasto. zato i doktori izbegavaju da rade pretrage posto iskreno neznaju sta im govore rezultati. eto tebi su nasli ureaplazmu i ok je ukloniti patogena ali da li je to uzrok bio, mozda innije. treba iskljuciti trombofilije i proveriti hormone, mozda iskoci nesto korisno. ali ne treba da ocekujes da ces sa izvesnoscu saznati zasto se desilo.

    kod tebe je posebno traumaticno jel jos nemas dece, ali pobacaji su nazalost jako cesti. to je priroda glupo smislila. zato sto je drugi treba biti na oprezu ali i dalje postoje velike sanse da neces dobiti jasne odgovore. samo toliko. cisto da znas.

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1782
   RE: Spontani pobačaj
14.5.2020 18:24:42   
Ivanica1
Ne znam,mogu samo da nagadjam. Ne znam da li je bas moguce da se desi i biohemijska i spontani eto cisto tako, da ne postojis bas nikakav razlog 😯 Zao mi je naravno, ali ne ocajavm previse jer mi nije jos ni 25, pa ajde imam vremena :)
A i ne ocekujem da ce mi reci tacno to i to je razlog, ali sto vise ispitam bice bolje, bar cu znati  sta nije pa lakse mozemo pronaci sta moze biti . 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1783
   RE: Spontani pobačaj
14.5.2020 18:34:26   
physio70
Uradi sta mozes od ispitivanja. Test na ureaplazmu takodje.

(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1784
   RE: Spontani pobačaj
14.5.2020 18:38:05   
Maslacak15
uvek ima razlog ali se on jako retko sazna. Sve razloge vezane za plod ili probleme u razvicu ne mozes da saznas ni teoretski jel jeli plod vise nije prisutan i ne moze da se analizira... ostaju samo faktori kod tebe. Vazno je da imas ispravna razmisljanja i da ne ocekujes od lekara ono sto ne mogu da it pruze to je sve. A sigurno da ima smisla proveriti stvari koje mogu da se provere i da kako si i sama rekla bar iskljucis neke mogucnosti. Ili ko zna mozda i saznas nesto sto moze da se koriguje. Mlada si to je super, bice bebauser posted image

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1785
   RE: Spontani pobačaj
14.5.2020 18:41:53   
Ivanica1
Bice. Rekli su mi posle 2 ciklusa da mozemo raditi na bebi :) ja cu do tada da vidim sta se sve moze ispitati. Ne znal ni kakvi svi testovi i analize postoje iskreno. 
hvala vam na podrscii i savetima. 😘
Navijam da kod svih nas koje zelimo bude beba🤰🏽🤰🏽☺️☺️

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1786
   RE: Spontani pobačaj
21.6.2020 0:51:57   
Silerova
Drage, da li znate da li je nakon kiretaze, usled spontanog potrebno nastaviti bockanje Clexan-om? Hvala


(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1787
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 7:59:22   
branki*
Sinoc sam legla i celu temu od pocetka do kraja procitala. Najezila sam se stotinu puta... Sta zene izdrze... Koliko suza, ocaja, bola.. nade..Rekao je meni moj dr jednom prilikom-mi ginekolozi smo malo kao i psihijatri, moras da poznajes jako dobro ne samo zensko telo, nego kompleksnu zensku dusu. Maslacak, identična situacija je kao kod tebe. U dan. Meni su isto kad je trebalo da je 6+4,rekli 6+0.nije bilo srca e radnje, da bi se nakon nedelju dana pojavila, ali je opet ilo kasnjenja, s tim sto dr u domu zdravlja nije to rekla. Posle nisam isla na uz. Onda su krenuli stravicni bolovi. Danas uzimam otpusnu listu. 


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Silerova)
Direktna veza do poruke: 1788
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 8:25:22   
branki*
Sad sam uzela moje trudnicke knjizice iz prethodnih trudnoca. Sa bozom je nejasno, jer sam stalno isla privatno, drzavni sto moram, ali sa bokom je jasno. U dan isto kao sa ovom trudnocom, kad se uporedi datum poslednje m i kad sam prvi put otisla na pregled. Sa bokom pise da je sonarna starost 6+5,vidi se eho. A, u istom periodu sad je pisalo sonarna starost 6+0,eha nema, da bi se video nedelju dana kasnije. Ali je sve bilo u zaostatku. Trebalo je dr iz dz da mi kaze, ipak. Da postoji ta mpgucnost, ali.... SAD cu da citam trudnoca posle spontanog. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1789
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 9:16:27   
lesli
Branki, drzi se!Radjena je kiretaza je l’ da?Moguce je da ce ti savetovati da cekas 3 ciklusa, ali da znas da nije neophodno. Meni je dr u dz tako savetovala, ali u Frontu mi je dr rekla brisevi i jedan ciklus i moze ponovo. 
A sto se tice ove u dz sto ti nije rekla...sve znam. Mislim da i napisah tamo u trudnicama kada se povela prica oko eha da sam ja dr koja mi je tada vodila trudnocu promenila. Meni je bilo sumnjivo sto nema eha, jer sam znala kad je bila O (oset_ila sam kada mi je pukao folikul), ali me ona nabedi zena da je to ok i da joj je bitno da je u materici i da ima zumancana kesa, vidi se embrion itd. Ovulacija kasnije bila. Jos joj ja rekla “jeste, ali ne toliko koliko kasni trudnoca”.  I rece uz za 3/4 nedelje. Nisam prokrvarila tako da sam se posle nekih 7 dana smirila. I onda naredne 2/3 nedelje zivis u ubedjenju da je sve super, da bi te posle sacekao hladan tus. Plod vrlo malo napredovao, nema eha...kiretaza.
Nego, oni to kao sto je Maslacak izgleda ne govore jer ima zena kod kojih bude ok jer je ovulacija kasnila...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1790
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 9:16:47   
lesli
Drzi se! 🤗

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1791
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 9:34:55   
flamingos
Branki,drži se.Ljubim te.❤


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1792
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 10:12:20   
Mirko Svirko
Branki, ne preispituj se. 

Nisi kriva. Razumem da sada trazis odgovore...Ali drzi se. Isplaci se ako treba. Deci treba zdrava mama. 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1793
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 10:16:14   
jabudic
Branki, samo ću ti reći primjer mog ujaka.
Dobili su bebu posle 18 VTO. Izgubili su prije nje jednu bebu u 9. mjesecu.
Zamisli kolika je snaga bila potrebna svaki put iznova prolaziti proces, i gubiti trudnoće. ALi istrajali su i imaju predivnu djevojčicu od 5g. Ti već imaš dvoje djece, što ti daje vjetar u leđa. Možeš da zatrudniš i bez VTo, i to smo vidjeli. Samo hrabro, biće sve u redu! user posted image

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1794
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 10:26:49   
physio70
Drzi se Branki nasa. 

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1795
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 10:42:20   
Maslacak15
nije tvoja krivica. jako je vazno i za tvoje zdravlje i za eventualno buduce trudnoce da ne mislis tako- napravices sebi pakao. doktorka je pogresila. da na 6+0 nista nije rekla mogu da razumem, ovulacija cesto bude kasnije, datiranje na osnovu poslednje ovulacije je podlozno greskama. ali posle nedelju dana je embrion morao da bude na svojoj krivi rasta i da meri 7+0 a ne 6+3. tad kad je videla eho.  kako joj nije bilo neobicno da je u nedelju dana embrion porastao samo 3 dana nevezano ima li ili nema eho. sigurno je bio.malecki 3-5 mm i zato 6+3. ulttrazvuk datira 7+0 na oko 10 mm CRL. tu je trebalo da zna i da te upozori. a ne da ides okolo nedeljama ubedjena da je sve ok i pretivljavas traumu. ali lekari jako cesto izbegavvaju skakljive razgovore sa trudnicama.    budi jaka, mislim na tebe!!

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1796
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 14:09:44   
Šmizli


IZVORNA PORUKA: Ivanica1

Cao devojke, evo i mene na ovoj temi nazalost. Prosle godine biohemijska mi se desila, nikakve analize mi nisu uradili jer kao desava se cesto.. ja posle toga odradim briseve, ureaplazma pozitivna.. izlecimo je i siprug i ja , zatrudnim posle toga, i prokrvarim pre 2 dana, spontani u 6 nedelji. Kiretaza uradjena..
Da li mislite da se mozda ureaplazma vratila pa da je ona krivac za ovaj spontani?
Pozdrav
Pozdrav,jesi radila test na trombofiliju.?


(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1797
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 14:13:13   
branki*
Hvala vam,puno!sto ste uz mene.ne znam kako bih bez vas..na otpysnoj listi pise instrumentalna revizija.ne znam da li je to isto.Bila posle kos mog dr.identicno je rekao kao maslacak.onaj prvi uz kaze ok,manje vise da li je 6+0 ili 6+4,ali na drugom je vec se desilo kasnjenje.Rekao mi je da cekam samo jednu menstruaciju i da odmah krenem.ja pitala za klomifen,kaze ne treba.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1798
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 14:41:52   
Ana RR
Branki, grlim te user posted image znam kako ti je, na žalost... drži se.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1799
   RE: Spontani pobačaj
20.7.2020 15:31:50   
Sanjica26 RR
Branki, najveci zagrljaj za tebe🤗



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here