|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 0:15:18   
Didy


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Didy,jel otisao na posao? 



Nije. On radi od kuće od 15. marta. Nije ni u kontaktu s mnogo ljudi generalno. 
Dobro je danas. Mi ostali ukućani ništa nemamo od simptoma. Ja svakako masku ne skidam u učionici, ni ne pomeram je s lica. Posle svake grupe (grupe smo smanjili na 4-5 dece) dezinfikujem stolove, stolice i kvake 70% alkoholom. Deca prolaze kroz dezobarijeru, dezinfikuju ruke na ulasku, nose maske, malo ih skidaju, pa ih opominjem, sede po dvoje za stolom po dijagonali, sto je velik kao trpezarijski.
Nego, da li meni samo bodu oči one proslave rođendana po igraonicama sa 20 i više dece koje ljudi kače po fb? Mi smo ove godine na Sofijin rođendan zvali samo najužu rodbinu (babe, dede, mog brata i sestru mm s porodicom, tj. one s kojima se i inače viđamo i proslavili smo u dvorištu). Sofija je pozvala i svoju najbolju drugaricu, komšinicu, s kojom se i inače druži svakodnevno. Nikog iz razreda nije zvala, ponela je bombine i čokoladice i častila ih je. 
U nedelju smo pozvani u Novi Sad u igraonicu, baš sam u čudu. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1901
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 6:33:02   
Sanjica26 RR
I meni bodu oci proslave rođendana. Meni je za koji dan rođendan, i ne znam sta da radim🤣

Moja koleginica je izjavila da korona ne postoji. To je glupost. A citacu kod drugarice na profilu status, da su deca (skolska) izjavila: " maska smanjuje dotok kiseonika i zato im mozak slabije radi". To im roditelji serviraju kod kuce. Van pameti. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1902
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 7:48:10   
mikica88
Bas ljudi preteruju, sve dok ne osete ba kozi, svojoj ili svog bliznjeg .
Ali , bice zdravlje sl.godine vremena za sve.
Mi nosimo maske dezinfikujemo ruke, garderobu , sve.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1903
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 8:03:45   
dddaca
Jao bre kakve igraonice? Ako je na otvorenom, u dvoristu, pa i nekako, ali 20-30+ dece u zatvorenom prostoru... Stvarno ne znam da lli bih dozvolila malenoj da ide. Jer nisu to samo deca, tu su i odrasli.
A opet, dok ovo pisem, prodje mi kroz glavu vrtic. Pa i tamo ih ima preko 30 u grupici...

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 1904
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 8:04:55   
Maraj
Pari mozes i u medicinu rada. Mm je sinoc bio tamo. To je blizu tebe

Zaboravih da napišem. Mm je ok od jutros. Nema T. Dr mu sinoc otvorila bolovanje i rekla da se javi u nedelju na kontrolu

< Poruku je uredio Maraj -- 18.9.2020 8:05:50 >

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 1905
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 8:07:27   
emicaa
Ja bih igraonice zatvorila dok se ovo ludilo ne smiri.Po meni su igraonice leglo virusa.Nisu ni prije postojale pa smo svi slavili rodjendane i igrali se



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1906
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 8:14:29   
Milena18
Didy, pisala sam pre neki dana, nas su osto zvali u dve igraonice drugari iz vrtića prošle nedelje, nismo išli. Nije ni ona htela, a i da jeste, nekako bih je ubedila. Jeste da su u vrtiću svi zajedno, ali opet se koliko-toliko vodi računa. U igraonici budu i odrasli jer su naša deca suviše mala da ih ostavljamo same. Pitanje je koliko je provetreno, dezinfikovano, a i drugačije su aktivnosti u igraonici u odnosu na vrtić. Osim toga, u vrtić mora da ide jer muž i ja radimo, u igraonicu vala ne mora u ovoj situaciji.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1907
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 8:30:35   
smeško
Писала сам већ, мене нервира ова фама везана за корону. Мислим да се баш претерује. Моје дете је опет само примљено у болницу, јер се неко води мишљу да сам ризичнија ја са тестом на ковид, која немам где напоље кад уђем тамо, него мед. радник који са одељења оде кући, па сутра поново долази. Постоји и ј****и живот осим ковида. Таман смо га припремили да можда остаје, па онда су нам на шалтеру рекли да не мора. Онда ипак мора...тресло ми се дете јер није добило прилику да све те промене преради. Друго дете је у истој установи три сата чекало у препуном загушљивом уском ходнику...А треће сваки дан проводи са читавом групом у вртићу где деца не носе маске, али родитељи морају. Све је то смешно. Средњи не стиже било шта да научи у школи, још ни другаре не познаје без маске, већ нас полако пребацују на личне гугл налоге. Не видим разлику између пола сата и 45 минута по часу када су у истом саставу и када су послушни.
Али, за играонице се слажем, оне су одувек легло свакаквих вируса и ја их никада нисам ни волела. Тренутно не бих пустила своју децу тамо.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1908
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 8:37:52   
jess021
Milena, apsolutno se slazem. Ja ne znam da li u NS igraonice uopste rade 🤔



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1909
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 8:38:01   
pari
Smeško, stvarno jeste potpuno nelogično...baš mi ja žao što je opet ostao sam



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1910
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 8:38:14   
vonavoj
Smesko,slazem se sve sa tobom..mnogo je surovo i nerealno..i mi smo juce u punoj cekaonici cekali kod ocnog... i iste te sestre mogu da zaraze pacijente...Ja jos nisam za igraonice...ali realno idu u vrtice,velike grype..ali je tamo ipak drugacije..Mi J necemo slaviti,samo rucak u kuci,nasi,i rekla sam 5 drugarica moze da pozove..sa njima je u vrticu svaki dan..


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1911
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 9:02:43   
smeško
Ми смо Ј рођендан обележили у дворишту, на отвореном и са два другара, један М и један Н. И другог дана мој брат са супругом и сином. И то је то. Биће још рођендана.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1912
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 9:03:58   
Misha i Ljisha
Ovo po skolama je ludost. Velikima ne mozes Nista. Kazem stabi masku. Odgovor "u dzepu mi je" ili "imam masku" i onda sledi moje ne treba ds ti je u dzepu vec na licu ne treba da ti je na bradi vec na lic ne treba da ti je na ruci vec na licu,stavi masku preko nosa stavi masku stavi masku...kao ludak. Ovo sa prepolovljenim razredima ima smisla kad bi se postovalo. Sede na razdaljini i jedni drugima duvaju u potiljke ALIII oni senokrecu caskaju kupuju cipseve turaju jedji drugima prljave ruke u kesice cipseva, videh cak da dele i cokoladicu i to ne da je rukama prepolove vec ono grizu do pola pa daju drugarici. Ma uzas. Nista nema smisla jer smo mi idioti. A ministar bi da kaznjava skole i nastavnike a deca zasticena kao beli medvedi. Nista im ne mozes. Znaju oni "svoja prava". Sere mi se. Onda sve te nelogicnosti. Vrtici igraonice itd. Ma haos. Kaze mi komsija sto radi u KCV da smo nagrabusili na jesen. Tj vrlo uskoro. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1913
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 9:07:24   
Sanjica26 RR
Ljiso, osnovci jos postuju.
Prvake juce gledam. Pala na zemlju decaku maska i stavlja je na usta. Sta zna maleni.
Sta nas ceka necu ni da zamisljam, a uskoro ide zima. Toga se najvise plasim.

Sofi za sada sve postize jer ide u skolu. Meni T trazila da ide online. Nisam joj dala. Znam kako ce biti. Neka deca iz njenog odeljenja su se vratila na redovnu nastavu.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 18.9.2020 9:09:00 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1914
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 9:08:49   
jess021
Ljiso, a zar stvarno mislis da moze biti drugacije? Bar sto se dece tice. Razumem o cemu pricas, ali sa jedne strane mi je strasno kad to sve ne bi radili, mislim delili uzinu i sl.


Sto se tice rodjendana nasa ekipa a i mi slavimo na igralistu, mislim to smo praktikovali i ranije ko je rodjen u leto, ali sad ce izgleda i zimski biti tako. Bude bas lepo, bez ikakvih ogranicenja. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1915
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 9:17:37   
emicaa
Ja sam Dori rekla da za rodjendam moze pozvati 5 drugara a drugi dan baba i dje i tetak i tetka.I za davidov sam tako,samo mi porodicno.Jedni drugari sa kojim a smo bili bas bas bliski se naljutili jer ih nismo zvali na rodjendan.

Ovde po skolama i dalje nema maski,nema dijeljenja uzine.Sve ostalo je isto kao i prije,samo szo roditelji moraju paziti na razmak

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1916
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 9:24:37   
Maslacak15
sve se slazem smesko i ima jako puno nelogicnosti.... Ali ima ljudi koji su bas u denialu. Tipa pravis ogromne rodjendanske zurke za punoletstvo svadbe itd. To je bas "cackanje mecke" da se figurativno izrazim :)

Ja sam za to da skole moraju da rade. I u Nemackoj rade najredovnije moguce, za sada. Bez skracenih casova. Nego u punom sastavu odeljenja i redovni raspored casova. Skolstvo je jako vazno za drustvo i bitno je i za decu ali i za siru akonomiju. Kako vi radite kad vam deca sede kuci??? Mora neko da ih cuva? Itd... Osim toga sto su deca socijalno ugorzenija i iz losijih familijarnih uslova to je bitnije da su u skoli. Nas je skolstvo spasilo 90 tih, bar to malo sto je preostalo.

tako da nek zatvaraju klubove kafane i ostale manje bitne stvari ako mora.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 18.9.2020 9:25:10 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1917
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 9:35:26   
bebilule
Ja ne smijem ni reći nekada naglas šta mislim, tj. smijem reći, nego ne mogu da se svađam i trošim energiju. M ide u vrtić, sve mu se promijenilo. Novi vaspitači i skoro sve novi drugari. Ja nisam dizala frku, ali bilo mu je teško, razdvojen je od tri najbolja jarana. I kaže mi, sviđa mi se novi vaspitač, ostao bih kod njega, a drugare ću viđati u dvorištu. I onda se prepadnem da će grupe podijeliti i po livadi i da im neće dati ni da se igraju vani. Iskreno, to bi mi bilo gore od korone, hiljadu strahova je prošlo kroz mene... Sreća, koliko vidim do sada, spajaju se i igraju. Msm, ta djeca se ionako igraju sa drugom djecom, po parku i u šetnjama. Mi idemo na posao, život teče... Ne možeš baš sve žrtvovati, djeca su to.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1918
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 9:46:22   
smeško
Маслачак, Беби, потпуно се слажем!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1919
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 10:01:52   
Didy
Ne može život da skroz stane zbog korone, ja sam prva koja je to govorila od samog početka. I nervira me što klubovi i kafići rade, nigde maske, nigde distance, svadbe, slavlja, okupljanja, a škola i deca su problem.


Ja sam baš nešto optimistična da neće biti nikakvog haosa na jesen. Biće virusa ko i do sada, ali nešto mislim da škole neće zatvarati. Sviđa mi se, Maslačak, što škole kod vas rade redovno, u punom kapacitetu. Trebalo bi tako i ovde da bude. Školstvo je, po meni, najvažnija karika društva, a u Srbiji je potpuno srozano i obezvređeno u svakom smislu. Korona je samo dodatni izgovor.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1920
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 10:15:57   
smeško
Диди, мени се чини да се овде корона баш за то и користи. Да се уништи здравство и школство. Две толико важне гране.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1921
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 10:19:06   
mikica88
Didy. Svaka ti je na mestu zeno!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1922
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 10:29:14   
Ana RR
Kod nas u kraju svako drugo veče trešti živa muzika. Lokalni pab četvrtkom, petkom i subotom ima živu svirku uz nargile user posted image sinoć se odnekud čuli neki gadni narodnjaci. Ali mi nismo u krugu dvojke i koga briga za to.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 1923
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 10:31:45   
mikica88
Ana, nije to samo u tvom kraju. Tresti i kod nas .
Kakva korona?
Treba malo racuna da povedemo svi, proci ce i ovo.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1924
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 10:32:33   
jess021
Ana, nema veze da li si u krugu dvojke. U NS je svaki dan sve puno, od centra do periferije. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here