|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 10:46:23   
dddaca
Smesko, nisam pratila i ne znam zasto ti je dete u bolnici, ali strasna mi je i pomisao na to da je tamo samo. Brz oporavak vam zelim i da sto pre dodje kuci.
Ljiso, tesko je kontrolisati decu u skoli, sto su stariji to je gore. Nisam prosvetni radnik, ali cujem razna iskustva. Uzasavalo me je to deljenje hrane tipa "moze jedan griz" i pre korone, a da ne pricam sad. Ali sa decom treba pricati, pricati i pricati najpre kod kuce, a tek onda u skoli. Ovi mali ce pokusati da shvate, veliki ce se opirati, ali nekako sam misljenja da treba biti uporan

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 1926
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 11:04:29   
Sanjica26 RR
I mene to uzasava: daj jedan griz, daj jedan gutljaj.

Moja deca su od malih nogu naucila da ne dele flasicu sa nekim. Ni sa nama ne dele. 
Korona postoji, ali moramo da naucimo da zivimo sa time i da vodimo racuna. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1927
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 11:05:19   
jess021
Daco, zasto te je uzasavalo? Daleko od toga da je higijenski i zdravo, ali aman to su deca. Zar treba da stoje svako u svom cosku dok ne pojede svoje?

Da se razumemo, ne grizemo ni mi sa ostalim decom iste stvari ali me je termin uzasavalo bas iznenadio. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1928
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 11:32:05   
bebilule
Ni M i njegovi drugari ne jedu isti sendvič, ali me ne bi užasavalo da to i urade nekada. Pa jedna je cucla išla u jaslicama u krug dok vaspitačice nisu skontale, šta će djeca. ionako su sve do tada razmijenili user posted image .

M sinoć dijeli iz ruke kockice čokolade. A ruke od pijeska i zemlje, msm. user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1929
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 11:37:40   
Sanjica26 RR
Ja sam protiv toga. Moj brat je zbog tih stvari dobio mononukleozu. Dao je svoju flasicu na treningu i živ se namucio. T je dobila gnojnu anginu na plesu kad je dala drugarici flasicu. Posle cujem devojcica kaslje.Ok mi je da delis uzinu ali kad nisam ja gricnula ili si ti gricnuo. Prosle godine sam T pravila duplu uzinu i delila je sa drugarima. Ove godine su zabranili deljenje uzine, pribora. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1930
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 11:46:46   
Misha i Ljisha
Da ni ja ne volim deljenje tako da se grize. Daj pre propolovi rukom i sl.


Uzasavate se na onaj snimak gde baba lize prst dok struze slag sa cinine i stavlja na tortu a sad je ok da jedu jedni iza drugih? Ma mogla bi deca sva u skolu samo da su Nemci 😂 ali posto nisu onda su smanjili broj dece u skoli. Plus kod nas ima i bolesne dece koja idu onlajn nastavom inima roditelja koji nece u skolu da ih daju tako da se nikako ne moze sve nastaviti noemalno... 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1931
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 11:48:53   
jess021
Ljiso, nemoj biti bukvalista. Rekoh naravno da ne treba da piju iz iste flasice, grizu iste stvari....Ali ne mogu reci da me uzasava deljenje uzine???!!



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1932
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 11:49:32   
Sanjica26 RR
Kaže mi koleginica da je zatekla kolegu u zbornici da pije iz dvolitarske flase koka kolu. 😁 Taj sok je za sve. Od tada nista ne uzimam iz zbornice. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1933
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 12:04:29   
mikica88
Pa ljudi su bre nedokazani.
A i mi smo delili uzinu, ne da grizemo , blak.
Ali ni tamk gde smo kupovali nije bila neka cistoca, al nije bila ni ova bolestina

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1934
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 12:05:35   
Misha i Ljisha
Ma mene ne izludjuje korona vec tupavi propisi. Mozda bi sve i moglo nazad u normalu da su nam deca Nemci 😂 ali nisu. Kod nas kao sto rekoh medju omladinom vlada misljenje "nece mene zakaciti" bilo dq je korona ili std ili trudnoca. Pa eno imamo dve trudnice u skoli u trecen srednje. Prvo morate shvatiti gde zivimo da bismo dalje mogli pricati o bilo kakvim pravilima


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1935
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 12:07:45   
mikica88
Ljisho, jesi u pravu. Nedisciplinovani i nevaspitani smo.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1936
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 12:59:41   
BubaBubica
Mi smo danas išli na kontrolu na ultrazvuk i na radiologiji niko od radnika i doktora nije nosio masku, provlače se među pacijetima bez maski, pa svaki drugi pacijent nema masku, stvarno ne znaš šta da misliš, u opštini isro, niko od radnika nema masku. Pa se pitaš ko je ovde lud? Toliko ljudi nije nosilo maske da je meni bilo neprijatno što je nosim. 🤔



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 1937
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 14:07:29   
Didy


IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Mi smo danas išli na kontrolu na ultrazvuk i na radiologiji niko od radnika i doktora nije nosio masku, provlače se među pacijetima bez maski, pa svaki drugi pacijent nema masku, stvarno ne znaš šta da misliš, u opštini isro, niko od radnika nema masku. Pa se pitaš ko je ovde lud? Toliko ljudi nije nosilo maske da je meni bilo neprijatno što je nosim. 🤔





Eto vidiš, Bubice, o tome pričam. Svuda sve opušteno, a škola i deca su problem. Ma, deca su nam zlatna kakve modele ponašanja gledaju i uče od odraslih, ne samo za koronu, nego i inače. 
Kod nas isto stalni neka živa muzika, što pa kafićima, što privatne žurke. Svako veče se čuje.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1938
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 14:10:40   
Ivanka 75
Mm je prilicno strog i izrucit oko deljenja stvari. Svako ima svoje. Svoj peskir, svoju casu. I prilicno smo zdravi, retko kad se desi da smo svi u isto vreme bolesni. Mislim da je samo zbog higijene i licnih stvari.  
Ja na poslu imam svoju solju za kafu i casu za vodu bas zbog toga. Pre 15ak god sam koristila case s posla i slucajni ostavim solju koju mi je neko dete poklonilo i gle cuda, ne boli me grlo vise! Od tada sami svoje koristim. I ne dam drugima da uzimaju. Donesi svoje. 
U nom zabavistu svako dete ima svoj peskir i svoju casu. Nikad nisu svi bolesni u isto vreme. Nema prenosa infekcija, cak ni boginje ne prenose. Higijena je cudo, samo kad je se ne bi plasili. Po nekoj logici bi mogli i cetkice za zube da  delimo a to ne radimo jer nam je bljak. 


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1939
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 14:22:12   
branki*
ja sam mislila da u skolama nece funkcionisati,ali ,evo,radim u osnovnoj i kako udjem u skolu,pa dok ne izadjem maska mi je nalicu i to preko nosa kako i treba,djacima isto tako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1940
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 14:27:49   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: branki*
ja sam mislila da u skolama nece funkcionisati,ali ,evo,radim u osnovnoj i kako udjem u skolu,pa dok ne izadjem maska mi je nalicu i to preko nosa kako i treba,djacima isto tako.


 Cilj opravdava sredstvo... Da deca sto duze IDU u skolu... 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1941
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 14:35:33   
Misha i Ljisha
Osnovna skola i srednja su nebo i zemlja. Vidim da se osnovci pridrzavaju. Svaka im cas_t. Ali moji srednjoskolci....smooor smarate...jaooo jel moram....kako da jedem kako da pijem.... aman neces crci jebote ni da 5 hkoliko si u skoli ne jedes ine pijes

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1942
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 14:37:24   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Osnovna skola i srednja su nebo i zemlja. Vidim da se osnovci pridrzavaju. Svaka im cas_t. Ali moji srednjoskolci....smooor smarate...jaooo jel moram....kako da jedem kako da pijem.... aman neces crci jebote ni da 5 hkoliko si u skoli ne jedes ine pijes

Mukice, nemaju kad da zapale cigaru i očade pluća dok su u školi... C c c 




(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1943
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 14:38:12   
Misha i Ljisha
Ivanka bas to


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1944
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 14:43:56   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: branki*

ja sam mislila da u skolama nece funkcionisati,ali ,evo,radim u osnovnoj i kako udjem u skolu,pa dok ne izadjem maska mi je nalicu i to preko nosa kako i treba,djacima isto tako.


Ja sam skroz navikla. Meni se ne sviđa sto su casovi po pola sata. Ne znam da li nastavnici stizu za tih pola sata da nesto objasne.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1945
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 14:47:01   
mikica88

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Osnovna skola i srednja su nebo i zemlja. Vidim da se osnovci pridrzavaju. Svaka im cas_t. Ali moji srednjoskolci....smooor smarate...jaooo jel moram....kako da jedem kako da pijem.... aman neces crci jebote ni da 5 hkoliko si u skoli ne jedes ine pijes

Mukice, nemaju kad da zapale cigaru i očade pluća dok su u školi... C c c 







Bas vala.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1946
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 14:47:23   
branki*
da,i kod nas u srednjim cujem da se manje postuje,logicno.
ja stizem nekako,zato sto sam bukvalno kao masina,apsolutno cim zvoni ,ulazim u ucionicu i odmah krecem,znaci za minut udjem i krecem da predajem,i ne stajem,djaci su mirni,zbunjeni,tako da nema opominjanja i praznog hoda,bukvalno 30 min samo rad.kako zvoni,automatski izlazim iz ucionice.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1947
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 16:34:25   
dddaca
Ljiso, nemoj biti bukvalista. Rekoh naravno da ne treba da piju iz iste flasice, grizu iste stvari....Ali ne mogu reci da me uzasava deljenje uzine???!!

Daco, zasto te je uzasavalo? Daleko od toga da je higijenski i zdravo, ali aman to su deca. Zar treba da stoje svako u svom cosku dok ne pojede svoje?


jess, ne znam da li si dobro procitala moj komentar. Ne uzasava mene deljenje uzine ako ce je podeliti rukom, ali ne, ne volim da moje dete grize pecivo, cokoladu ili sta vec, sto je grizlo drugo dete. Ili da pije iz iste flasice. I ne vidim sta je tu lose. (igrom slucaja zamenila je flasicu sa drugaricom u vrticu i posle par dana se razbolela). I kod kuce svako pije vodu iz svoje case, ne znam sto bi bilo drugacije u vrticu ili na igralistu.
I da, nosili smo mi i delili i grickalice i voce na igralistu sa drugarima, ali bez da ih iko grize, pa daje drugome. E, a sad vec ne. Sad mogu da se podele bombone u omotu, mogu da im svima kupim lizalo ili po bananu, ali nema guranja rucica u kesu sa cipsom, smokijem ili stapicima.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1948
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 18:42:43   
Maslacak15
vi bas ne znati kako se gradi imunitetuser posted image salim se malo ali ja se sa time uopste ne opterecujem jel mislim da je trosenje energije bespotrebno. Moje je da im objasnim sta je i kako, verujem da znaju osnove infektine biologije vise i detaljnije nego velika vecina dece sa 7 i 8 godina a kako ce oni to da sprovedu na njima je. Jel verujete da mi nije palo na pamet ni da pitam da li u skoli dele hranu. Pretpostavljam da se desava da dele. Nekad ovde kad uzmu istu flasu opomenem ali to najvise ako je neko slinav. Generalno mladjeg sina to vise zanima nego starijeg. Cim idu u skolu postoji rizik da se zaraze i to mi je jasno. To je deo zivota. Mi nosimo maske, ne idemo na velika okupljanja u zatvorenom prostoru, peremo ruke kad dodjemo kuci i to je to. Ja na poslu perem i dosta cesce ali to mi je priroda posla. Ne dezinfikujem stvari iz prodavnice ne izuvam se ispred stana nego u hodniku. I svi se tucemo u kuci oko iste kese cipsauser posted image

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1949
   RE: Korona virus - 2. deo
18.9.2020 19:01:57   
dddaca
Hahaha Maslacak, pa i mi kuci guramo ruku u istu kesu. Ode cips dok kazes keks user posted image Ali na igralistu nema sanse, otkako je ovo ludilo sa koronom pocelo. I ona to zna i postuje.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

buduci roditelji
superm

Nasi prijatelji biraju ime za devojcicu. Hajde da im pomognemo.

Petra (28%)

Maša (24%)

Irena (14%)

Miona (23%)

vas predlog (12%)


Ukupan broj glasova: 349

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here