|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.3.2021 20:50:24   
lesica
Suzi, logično bi bilo da imaju DiTePer vakcinu u domu zdravlja, a za polio se pije.

E sad, kad je L primala pred školu davala se DiTe vakcina u jednu ruku, MMR u drugu ruku a polio se pila

U vašem slučaju, S će primiti tetravax i MMR , neće piti polio jer je svakako ima u tetravaxu.

Dakle, kako god se okrene dva su bockanja.

Inače, dobro je da su ponovo uveli da revakcinacija za veliki kašalj ide i sad a i kasnije krajem osnovne škole.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.3.2021 20:59:37   
dunja RR
Ja da vam opet napišem da su drugarici rekli da se spreme na 3 bockanja ako planiraju u DZ da prime, ovako joj je danas rečeno.
Znači jasno su joj rekli 3 bockanja ima, šta i kako ne znam :)

A ako planira Tetraxim 1 bockanje + MMR.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo sada mi drugarca reče, zvala je DZ, da za tu vakcinu koju imaju, za školu, dolazi se dva puta (razmak 3 nedelje), i ima tri bodenja.
Kod tetraxima se dolazi jednom, i bode se jednom.

I razlika je kaže što je ta vakcina(e) u DZ živa, tako su joj rekli.



< Poruku je uredio dunja RR -- 20.3.2021 21:02:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.3.2021 21:02:13   
lesica
Onda ide posebno DiTe a posebno Per vakcina, plus Ovp se pije plus MMR.

Što su zakomplikovali bezveze...

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.3.2021 21:07:20   
dunja RR
Ovo što je Tizi pisala, to je isto 3 bockanja. Samo valjda su oni istog dana primili, više ne mogu da se setim šta smo pisali. Mada mi dr Julka danas reče da je ona uvek pravila razmak, između Ditepera i MMR, njen osećaj je bio da treba, iako većina dr sve daje stog dana.


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ja sam tu pisala samo o diteperu. :-) 

Diteper- 2 bockanja + piju nesto gorko na kasicicuMMR- jedno bockanje



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.3.2021 21:51:23   
Sanjica26 RR
Bože kako su zakomplikovali. 🙄



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.3.2021 22:15:48   
mati

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Suzi, logično bi bilo da imaju DiTePer vakcinu u domu zdravlja, a za polio se pije.

E sad, kad je L primala pred školu davala se DiTe vakcina u jednu ruku, MMR u drugu ruku a polio se pila

U vašem slučaju, S će primiti tetravax i MMR , neće piti polio jer je svakako ima u tetravaxu.

Dakle, kako god se okrene dva su bockanja.

Inače, dobro je da su ponovo uveli da revakcinacija za veliki kašalj ide i sad a i kasnije krajem osnovne škole.

Biće da je ovako kako je Les napisala. Znaci M je primio bocku MMR, polio popio a DT primio juče, jer nisu imali, ili sta god oko godina. Tako sam čini mi se malopre i napisala kad sam gledala u kalendar ic, samo me zbunio što piše " polno". user posted image


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.3.2021 23:47:21   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ma ko ce vise pohvatati, stalno nesto menjaju. Mog muza sestra je u Spaniji, tamo deca primaju vakcinu i protiv rota virusa..


Ja sad Von kad to kazes oko bockanja, koliko puta, nisam vise sigurna! Izvini Dunja ako sam napravila pometnju. 😒
Von cini mi se da su nase devojcice isto godiste, 2011..



Tizi,jesu..a mladja je pre mesec dana primila..ovako kako sam napisala.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 14:20:00   
dunja RR
Mame, upravo sam zakazala termin za testiranje, jer su jutros počele prijave.

E sada, zakazala sam za 1.4., to je valjda prvi dan, ipak sam izabrala školu kojoj pripadamo, najviše pod uticajem mm. On je presekao.

Da li to nema veze što je baš prvi dan? Ne trebamo nešto posebno da se pripremamo za testiranje?

Mi smo obavili sve preglede jedino nam je vakcina zakazana za 31.3.

U prijavi piše da pregledi moraju biti obavljeni pre testiranja ali ne znam da li se to odnosi na vakcinu, verovatno ne?
Plašim se da npr ne dobije neku T, ili drugu reakciju na vakcinu, pa bude nikakav na testiranju koje je dan posle vakcine. Jel brinem bezveze ili da probam da pomerim vakcinu za posle?
Mada smo jednom već pomerali, jer je trebao da primi prošle nedelje ali se razboleo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 14:49:12   
dunja RR
Ja vam pisah ranije da me plaši i da mi se ne dopada što pripadamo baš ovoj školi jer šuška se da je elitna, a evo u tekstu - ministar je baš u našoj školi danas bio KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 14:50:43   
dunja RR
I to sam sada videla, nakon prijave, i još me više plaši sada ova škola ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 14:54:20   
Ana RR
Suzi, ipak si odustala od tvoje bivše škole?

Nema problema što je prvi dan, a vakcinu može da primi i tik pred polazak u školu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 14:57:55   
dunja RR
Pa evo sada sam odustala, pod pritiskom mm. Nemam više vremena da razmišljam.
On nije za moju školu jer u taj kraj ne idemo nikada, jer se prelazi Bulevar + raskrsnica na Crvenom Krstu.

Bukvalno sam presekla pre pola sata i prijavila se za IGK. Do tog trenutka nisam znala šta da radim.
I sada se plašim da sam donela pogrešnu odluku.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 15:12:33   
dunja RR
Ebt koji grč u stomaku imam...


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 15:16:22   
Sanjica26 RR
Cek Suzi, zbog cega imas grc u stomaku?


Vakcinu kao sto rece Anci može da primi i posle testiranja. Za testiranje ne treba posebna priprema. Prvo zajedno ulazite da uzme od tebe pedagog/psiholog, osnovne podatke o detetu. Posle ostaje sa njim i testira ga. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 15:23:43   
dunja RR
Zato što se plašim da sam odabrala pogrešnu školu.

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Cek Suzi, zbog cega imas grc u stomaku?





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 15:27:35   
dunja RR
Evo S sada došao iz vrtića i kaže što nisi Sinišu ..
Njegov najboji drugar iz vrtića će ići u Sinišu, i danima mu priča kako se u IGK ruše zidovi. ccc. Što naravno nije tačno jer IGK je renovirana škola, i malo mi čduno što taj drugar izmišlja takve stvari, razumem da to radi jer želi da S ide u njegovu školu, ali mi čudno da dete od 6 godina razmišlja u tom pravcu...
A moj S naivac, on meni prenese sve ..ali se ne udubljuje.

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2021 15:29:17 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 15:31:46   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Zato što se plašim da sam odabrala pogrešnu školu.

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Cek Suzi, zbog cega imas grc u stomaku?







Сузи, немој да се бринеш.  Верујем да је Драган направио прави избор. Биће Сави супер. Он јњ свакако друштвен. 🙂

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 15:34:35   
Ana RR
Suzi, pa ako misliš da je bolja ta druga škola, još uvek ti nije kasno da se predomisliš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 15:38:26   
dunja RR
Sanjči, evo plačem ..

Znam Anči, evo još većamo, i mm isto ne zna da li je odluka dobra, ali njemu se nikako ne ide u Sinišu. Kad bi on malo popustio ja se ne bih dvoumila.
Nije stvar u tome da on odlučuje, nego u tome da sam ja neodlučna, on bar ima neki stav, ja nikakav :/

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 15:42:41   
dunja RR
Rasplakala sam se jer mi S sada rekao - ali mama ja sa N volim zadatke da radim, mi stalno sedimo zajedno u klupi i radimo zadatke i super nam je.
I mama od tog drugara je divna, i ona navija da mi idemo u Sinišu )a njima je Siniša na par minuta od kuće), jer iz grupe svi idu u Jelenu.
Samo je nama i njima Jelena daleko.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 15:43:04   
dunja RR
A sada mi je rekao - makana da znaš da više volim N od tebe user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 15:46:14   
Sanjica26 RR
Знамо ми Саву да је мали контраш🤣



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 19:17:31   
Tiziana
Ja sam pisala jos ranije, ali izgleda da mi nije otisla poruka.

Testiranje moze da se obavi i pre nego sto zavrsite sve preglede i vakcine. Taj papir svalako ne nosite psihologu vec u sekretarijat. Sto se tice testiranja, nema sta za to da se pripremate ne traze oni njina nista posebno crtaju i pricaju i u 99%slucajeva svima kazu kako je dete prepametno i vise nego spremno za skolu. Ako su vas zvali na testiranje, znaci da su vas primili u skolu. 
Sto se izbora skole tice ja zaista ne znam nista o tim skolama koje pominjes. Nisam ni znala da tu ima toliko osnovnih skola. Ali kad budes odlucivala, gledaj da bude zgodno da kad malo poraste moze sam da ode u skolu, iz skole. Dodatno, skupljace se deca u skolskon da igraju fucu i basket, zelece i on da ode, a ako mu ne bude bilo blizu,, bice bezveze.. Ovo ti sad sve pisem sa neke distance od 5 godina. Mi dilemu nismo imali. Sva deca iz naseg vrtica su u nasoj skoli. Skola nam u ulici 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 20:52:49   
mati
Suzi, nemoj da brineš.
Mladji M isto ima naj druga, kad god su bili izleti u vrtiću, njih dvojica u svom svetu. Na rodjendanima kada smo išli, ja gledam na kameru, sva deca se igraju, a oni sede i toliko se unesu u priču, kada roditelji šalju slike, oni su jedan pored drugog i stalno pričaju.
Prošle god za upis, njegova mama je izrazila želju kod učiteljice za koju sam ja jedino znala da ne želim kod nje, za ostale nisam imala favorita (to je sad moderno jel), samo sam znala da neću kod nje. Bas mi je bilo zao kada sam čula i pričale smo, i ona je zaista imala svoje razloge da ga upiše kod te učiteljice.
Medjutim, to ih nije sprečilo da nastave da se druže. Posle škole se viđaju stalno, K dodje kod nas na ceo dan, pa ostane da spava, neplanirano. Za vreme izolacije, prvo njihove pa naše, čuju se na viber, igraju igrice zajedno. I možda je i negde dobro što nisu zajedno u odeljenju, mislim da ne bi bili skoncentrisani. Jer su mi i vaspitačice rekle kako su stalno u svom svetu, i kako ne brinu za njih kad su obojica u vrtiću jer znaju da će biti dobri. Uvek imaju temu.
Možda nije isto, vi nećete biti u istoj školi, ali svakako će oni nastaviti da se druže. Potpuno te razumem, i meni je tako bilo.

< Poruku je uredio mati -- 22.3.2021 20:54:51 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2021 22:11:02   
Didy
Dunja, mislim da si se previše opteretila. Iskreno, ja tu ne vidim nikakav razlog za brigu. Škola ko škola, presekli ste, ne razmišljaj dalje. Svaka je dobra, najbolja je najbliža. Upoznaće nove drugare, imaće i stare iz vrtića, to i jeste poenta. Šta da nisi mogla ništa da biraš ni školu, ni drugare, ni učiteljicu, nego gde dopadne? Zamisli da je tako i samo se prepusti, biće to sve dobro.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako naučiti svoje dete šta da radi ako se...
Ovo nije nešto što deci govorite samo jednom i to je to. Ovo je nešto na šta deca moraju stalno da se podsećaju.
Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here