|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 19:43:18   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: mati

Mili, posle koliko od prelezane korone bi trebalo da se primi vakcina?



Komsinica mi juce rece da su im rekli 2 meseca. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 20:37:54   
milicicak


IZVORNA PORUKA: mati

Mili, posle koliko od prelezane korone bi trebalo da se primi vakcina?



Ne znam i mislim da niko sa sigurnošću ne može da kaže. Dva meseca je ok period

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 20:53:18   
mati
Mili, ja sam se u četvrtak prijavila a u petak bila pozitivna. Nadam se da me razumeš, ja hoću da se vakcinišem, ali zašto da žurim ako sada imam antitela... Pa bi tako kad ona počnu da slabe... A da opet ne prodje dug period i da rizikujem.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 21:05:17   
milicicak
Razumem sve. Nisam ispratiia kakve si simptome imala. Postoji povezanost između težine kliničke slike i jačine imunog odgovora. Kad kažem povezanost, to ne znači da je sigurno da je što je teža klinička slika i jači imuni odgovor ali postoje naznake da je to tako. Dakle, povezanost ne znači uzročno-posledičnu vezu (imao sam težu kliničku sliku imam više antitela) nego da se to češće dešava.


Ja bih na tvom mestu čekala dva meseca pa stala u red za vakcinu.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 23:01:02   
mati
Imala sam T jedan dan, par sati, i to kad sam isla na testiranje preznojio me čaj. Pa verujem da sam i tada imala. Bolele su me oci pri pomeranju, i jedan dan mišići, kijala sam na u drugoj nedelji izolacije puno. Grudi su me bolele visoko po sredini, i dalje me bole.
Koristim pumpicu Relvar. Sada mi je dr pojačala, kaže da pomaže posle prelezane korone. A ja je nisam koristila za vreme izolacije, inace je koristim samo kad osetim da treba.
A da, na tetanus imam strašnu reakciju, a ne bi trebalo. Kažu retki su slučajevi, al eto ja jedan od njih.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 23:03:29   
jess021
Mati, izvini. Stvarno nisam zelela da budem navalentna. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Korona virus 3.deo
28.3.2021 23:13:35   
mati
Jess, pa nismo se razumele. Ja se ne cimam od korone kao korone, prelezala, vakcinisacu se. Već mi je sada to što imam taj rok, nema mesta za ponavljanje, i do sada nisam smela da zapinnjem fizički, a opet ostalo mi je jako malo vremena da se spremim. Najvažnije, ne znam da li je i kakve posledice ostavila i kako će se sve to odvijati. Da li i dalje mogu da prelazim granicu zamara ja i fizičkog napora, ili mi je organizam oslabljen.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Korona virus 3.deo
29.3.2021 10:32:51   
Ivanka 75
Umro komsija 22 godine.Umro kolega drugog komsije, 31 godina. 😔

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Korona virus 3.deo
29.3.2021 11:23:22   
vonavoj
E bre ivanka,kako umrli tako mladi? 

Nekako sve mislim da su to ljudi koji su se kasno javili...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Korona virus 3.deo
29.3.2021 12:20:33   
flamingos
Von,tako i ja mislim.Jadni ljudi.Strašno.U subotu je našoj kumici bio 21.rođendan.Pišem da joj čestitam i pitam kako su,kaže da su svi preležali koronu,sem njenog brata koji ima 26.godina.Svi oni su u Beču.Bogu hvala dobro su,ali dugo traje oporavak


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Korona virus 3.deo
29.3.2021 13:19:17   
mati
Ivanka, strasno. Žalosno, mladi ljudi.
Von ja ne znam sta da mislim. Ne verujem da bi neko toliko čekao i patio sa simptomima da se kasno javi. Jer nisu to blagi simptomi sigurno.
A opet eto, toliko različitih slučajeva i toliko se malo zna.
Ja mislim da je moj strah o postcovid oporavku sasvim opravdan. Sa ovim virusom se više ništa ne zna.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Korona virus 3.deo
29.3.2021 13:58:31   
vonavoj
Mati,evo objasnjenja..mm je dobio u subotu temp,zvao u nedelju dr,imao temp,rekla mu je da secaka 2-3dana i da onda zove za testiranje...eto tako. Ja sam opet trazila u nedelju testiranje...i dobio je odmah terapiju 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Korona virus 3.deo
29.3.2021 14:06:24   
mati
Da, sećam se toga. I to si ti nekog svog potegla...
Ima i takvih slučajeva nažalost, ja sam pisala za ove sto bi kao da čekaju, i neće da se testiraju. Pa zato kažem, ne verujem da bi neko sam toliko čekao uz teške simptome.
Moj komšija iz detinjstva je u prvom talasu prošle godine umro, mlad dečko. Imao je on već nekih problema, ali dva puta nisu hteli da dodju, na kraju je došao brat po njega, ali su zakasnili...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Korona virus 3.deo
29.3.2021 14:17:12   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: vonavoj

E bre ivanka,kako umrli tako mladi? 

Nekako sve mislim da su to ljudi koji su se kasno javili...



To ne znam 😔Ali mladji od mene i to mnogo. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Korona virus 3.deo
2.4.2021 19:59:20   
milicicak
Mati, ti se brineš zbog produženog kovida? Odnosno, zanima te kakve sve posledice korona može da ostavi na fizičku spremu?


Nažalost, to je jako individualna stvar. Ima ljudi kojima nije ništa posle korone ali i onima kojima trebaju meseci. Postoji povezanost težine kliničke slike i perioda oporavka ali to nije pravilo. Moj kolega sportista, nije čak ni mnogo tešku kliničku sliku imao, mesec dana nakon preležanog kovida i dalje ne može da se popne stepenicama do prvog sprata
Probaj da se mesec dana nakon prestanka simptoma polako vraćaš u formu pa vidi koliko ti i da li ti prija. Drugog rešenja nema. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Korona virus 3.deo
2.4.2021 20:35:40   
mati
Tako je Mili, strah me je da mi se ne desi nešto dok trčim konkretno. Dva puta mi se učinilo da mi je onako bapnulo srce, što bi rekli ljudi, da preskače. Pre par godina sam nosila holter i bilo je u redu. Imam redovne sistematski i bilo je ok sve. Radili su mi rendgen pluća u prvim danima izolacije i kao je bilo u redu. Pisala sam kako rade i zašto mi izaziva sumnju sada sam radila kompletnu krvnu sliku sve u granicama. I d-dimer dobar.
Aj pusti u ti jednu pp

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Korona virus 3.deo
2.4.2021 20:50:20   
Ivanka 75
Ja ti lepo kazem da gledas da, se opustis malo. Pre ces razmisljanjima sebi nesto uciniti, od razmisljanja nema koristi. Nego gledaj da se smiris i budes mirne i stalozene glave. 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Korona virus 3.deo
2.4.2021 22:02:56   
vonavoj
Mati,samo da ti kazem,i to za srce je normalno..ja inace vec 2 godine pijem nebilet,za ubrzan puls..i posle korone i pored terapije mi je bas skakao puls...pa mi je dr povecala dozu..kaze to je posledica...nista specijalno,procice..


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Korona virus 3.deo
3.4.2021 18:25:52   
gagana83
Školski drug mog muža pre neki dan preminuo. ''81 godište...



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Korona virus 3.deo
3.4.2021 18:27:04   
flamingos


IZVORNA PORUKA: gagana83

Školski drug mog muža pre neki dan preminuo. ''''81 godište...


Strašno.Baš mi je žao...


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Korona virus 3.deo
3.4.2021 18:39:01   
gagana83
Ne pratim vesti zadnjih dana, pa ne znam šta javljaju. Uglavnom, informacija iz prve ruke iz novoizgrađene bolnice kod nas u gradu je da je situacija KATASTROFALNA. Bolnica je puna, toliko da i prostorije koje su bile predviđene za ostavu su pretvorene u bolničke sobe.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Korona virus 3.deo
3.4.2021 19:12:53   
mati
Von, čitala sam da moze da se javi, zato mi i nije svejedno. Ali vraćam se u formu polako.
Gagana, ja mislim da je svuda alarmantno. Malo sam se i ja isključila od vesti i svega.
Jel tata bolje?

< Poruku je uredio mati -- 3.4.2021 19:21:33 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Korona virus 3.deo
3.4.2021 20:02:00   
Ivanka 75
Situacija je ozbiljna. Ja sam danas saznaal zq nekoliko osoba da su pozitivne a i neko im je u bolnici. Mnogo se prenosi porodicno. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Korona virus 3.deo
3.4.2021 20:45:21   
Sanjica26 RR
Da, mama mi kaze da je slusala da bukvalno za dan se dobiju simptomi. Takav je ovaj soj. Ne znam da li je tacno. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Korona virus 3.deo
3.4.2021 20:56:13   
gagana83


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Situacija je ozbiljna. Ja sam danas saznaal zq nekoliko osoba da su pozitivne a i neko im je u bolnici. Mnogo se prenosi porodicno. 


I ja gotovo svaki dan čujem za nekog poznatog da se zarazio.
Ovo što kažeš porodično, naš primer. Ja mislim da sam se ja zarazila od svekra, iako je on bio negativan, imao je neke simptome. Prosto, nisam imala gde da se zarazim, jer prethodnih dana nigde nisam išla, sem u nabavku. Posle mene se Una zarazila, nije se testirala, ali je imala potpuno identične simptome kao ja. Jedino se mm sačuvao, ja ne znam je li moguće, ali mislim da je njega samo vakcina sačuvala, iako je primio dva dana pre nego što sam ja dobila t. Sve vreme je bio sa nama, nismo se baš približavali jedno drugom, ali smo bili povremeno u istoj prostoriji.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here