|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
7.4.2021 20:00:57   
Maslacak15
E Milena evo dobro smo, osim sto je stisla ova zima usred aprila a i korona me smorila. Nas drze u kavezu jos od novembra nista zivo ne radi, a prete nam da nije dovoljno i da ce da poostre mere.
Novi posao je interesantan, skroz je drugacija konstelacija nego sto sam navikla pa cemo videti ocu li uspeti da zavedem red rad i disciplinu :):) Decaci kukaju na kolicinu domacih, u bavarskoj je skolstvo stvarno dosta strozije. Najbolja je A, ona se posle dva dana navikla u vrticu i poslala tatu kuci uz komentar : Tata je prevelik za vrticuser posted image


(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
7.4.2021 22:04:39   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

E Milena evo dobro smo, osim sto je stisla ova zima usred aprila a i korona me smorila. Nas drze u kavezu jos od novembra nista zivo ne radi, a prete nam da nije dovoljno i da ce da poostre mere.
Novi posao je interesantan, skroz je drugacija konstelacija nego sto sam navikla pa cemo videti ocu li uspeti da zavedem red rad i disciplinu :):) Decaci kukaju na kolicinu domacih, u bavarskoj je skolstvo stvarno dosta strozije. Najbolja je A, ona se posle dva dana navikla u vrticu i poslala tatu kuci uz komentar : Tata je prevelik za vrticuser posted image






Ahahaha, Maslacak. Carica mala 😁👍

Sto kaze coconut, kakva je da je flasirana voda ne moze biti gora od Beogradske cesmuse 😂Jedino kod flasirane vode moze da bude upitna kolicina BPA koji bas i nije nesto najzdravije.A sto se limuna tice, ne vidim sto bi smetao. Naprotiv, vit C, kisela sredina... sumnjam da to bakterijama prija. A poboljsace ti ukus caja...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
7.4.2021 22:16:28   
lesli
A administratori jos zabusavaju.Jedno 4-5 trudnica je prijavilo termine, a oni nista. Cccc user posted image


Je l’ treb la da pocnem da krsim pravila da bi obratili paznju na temu? 😁

< Poruku je uredio lesli -- 7.4.2021 22:19:46 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
8.4.2021 6:36:30   
Coconut
Dobro jutro trudnice 🙂


Branchyce eto vidis 🙂
Lesli,e to jedino sto moze da bude problem, ali kad bi tako gledali vodu ne bi smeli nijednu da pijemo.U danasnje vreme sve je potencijalno nezdravo a mora se piti i jesti.Onda bar gledamo sta je manje stetno koliko je moguce to uopste.A za caj sa limunom jos i mogu nekako da popijem,bolje nekako nego nikako pa i sa limunom 😁

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
8.4.2021 8:03:29   
Milena18
Maslačak, velika je to promena za dečake, ali ne sumnjam da će se uskoro navići. A je šmizla, nije htela da kaže tati samo da ide i ostavi je da se igra, nego je našla savršeno fino objašnjenje user posted image
Ja proveravala tsh i ft4 juče i visok mi je tsh. FT4 je ok i to je važnije, ali svejedno sam se iznervirala. Smanjila mi je dr dozu prošli put i kritikovala me što sam sama povećala čim sam saznala da sam trudna. Ali dok sam pila koliko ja mislim bio je ok, malo ka donjoj granici, a sada je dosta iznad gornje. I pričam joj lepo kako je bilo u prošloj trudnoći, ali je njen komentar bio da ne mogu ja sama da određujem dozu i čemu bi onda služili lekari kad bi svi tako radili. I ja sam budala što sam je slušala.
Ja sam juče pojela meso posle skoro 13 godina! I sad me grize savest. Ali muž pravio bolonjeze, tako mi je zamirisalo, ne znam šta mi bi user posted image A za sve ove godine mi nije nedostajalo ni trenutak jedan.

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
8.4.2021 9:12:30   
BubaBubica
Ja sam sa sinom u trudnoći pojela mesa ko nikad u životu. Inače bi slobodno mogla da živim bez mesa. Sad mi ne traži meso pa imam osećaj da je curica ponovo, baš me zanima da li me osećaj vara ili je zaista tako 😄

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
8.4.2021 9:53:37   
Leptirica92
Alaj ste se vi ispisale. Vise ne mogu ni pohvatati ko kako sta? 

Udjem da se prijavim, a nema sta nema. Kako ste danas? Ja ko i ovo aprilsko vrijeme. Snijeg sipa, minus debeli. Inace volim snijeg i zimu, ali u decembru, bgm u aprilu volim sunce i laganu odjecu. Ali boze moj. Ovdje gdje zivim, tek od polovine maja mogu se necem nadati 🤣

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
8.4.2021 12:04:10   
lesli
Milena, sinak mesozder 😁

Leptirice i kod nas u BG je bilo snega. Pocelo da lista, procvetalo... a sneg vejao pre neko vece kao da je decembar. Ujutru ga bilo na granama i automobilima. Dete kad je ustalo onako odusevljeno “Sneeeeeeeg. Mozemo li da se sankamo?” 😅Doduse i otopio se brzo jer je sutradan u toku dana ugrejalo.
Jos malo pa ce kao one godine kad je pao u maju, pa se na drustvenim mrezama izmotavali “a prozivali ste Severinu za sneg u maju” 🤣

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
8.4.2021 12:13:33   
Leptirica92
Kod nas je sinoc mecava prava. Samo jos da jelku okitim i da imam potpun ugodjaj. Sto je najgore bice 2 dana malo toplije i onda opet snijeg iduce sedmice. Ne da mi se vise ni hodat i smrzavat. Nista ne radi, ne mozes uci ni popit caj, kafu malo se ugrijat. Ma katastrofa. Dodijala mi i zima i mjere. Juce najavljuju, jos jaci lockdown. A samo nas jos nisu za krevete vezali. Svaka cas_t svima sa malom djecom u cijeloj ovoj zbrci


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
8.4.2021 21:14:49   
Branchyca
Dobro vece drage trudnice!


Kako ste danas?
Ja kao i obicno, odvela decu u vrtic, spremala rucak, cistila, odmarala, otisla po muza i decu i posle se mazikali malo :)
Da, vreme je bas promenljivo, mislim da ce ceo april biti takav.
Maslacak, ti bese radis na ginekologiji? Ili sam pomesala🤔
Pozdrav svim trudnicicama🤗

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
8.4.2021 21:26:00   
Maslacak15
dada ja sam sad od skoro sef laba za istrazivanja na najvecoj  minheskoj univerzitetskoj ginekolosko-akuserskoj klinici.....

      do sada sam se bavila uglavnom problemima raka jajnika itd ali sirim biznis i na trudinke teme: probleme placente, recurrent pobacaje itd.     samo.jos da uvedem.disciplinu.medju kineske doktorante i da shvate da im je najbolje mene da slusaju :))))

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
8.4.2021 21:41:42   
Branchyca
Wow, svaka cas_t Maslacak! 

Verujem da ti je posao pre svega jako zanimljiv, a posebno ti se divim sto sve to uspevas sa 3 dece🙂Primetila sam da imas neke veze sa ginekologijom ali nisam zaista znala da si na tako visokom nivou, jos jednom, svaka cas_t!


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
8.4.2021 22:04:15   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

dada ja sam sad od skoro sef laba za istrazivanja na najvecoj  minheskoj univerzitetskoj ginekolosko-akuserskoj klinici.....

      do sada sam se bavila uglavnom problemima raka jajnika itd ali sirim biznis i na trudinke teme: probleme placente, recurrent pobacaje itd.     samo.jos da uvedem.disciplinu.medju kineske doktorante i da shvate da im je najbolje mene da slusaju :))))




Maslacak, sa Kinezima mozda i izadjes na kraj. Samo da ti neki Indusi ne zapadnu 😂Znaci sve ljude koje znam da rade u IT sektoru, kad treba da saradjuju sa Indusima bukvalno cupaju kosu sa glave. 🤣

Ja sam nesto mrtva umorna.Mislim da cu uskoro u krpe. Samo da smislim sta da jedem i da li da jedem. I nisam nesto gladna, a vec je 22...

Pozdrav svima 🙂

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 9:23:09   
Milena18
Kako ste danas, trudnice?
Ja popodne idem na ultrazvuk, naravno još od juče imam tremu. Stalno se prisećam kako sam sa M bila opuštena, jedva sam čekala svaki sledeći pregled. Mislim, i sad jedva čekam, ali stalno nešto brinem i strepim. Izgleda da će tako biti do kraja trudnoće.
Bubice, kako se ti sada osećaš? Jesi li i dalje onako iscrpljena kao na početku?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 11:39:18   
lesli
Ja se konacno naspavah, mada sam se standardno tesko pokrenula iz kreveta.

Milena, javi kako je bilo na UZ. Mislim da ce ti biti lakse kada pocnes da (intezivnije) osecas bebu.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 12:06:55   
Branchyca
Milena, cekamo vesti sa uz-a! :)


Lesli, meni se juce i danas toliko spava da bukvalno ne znam kako da izdrzim dan..
Pozdrav svima🙂

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 14:33:24   
Leptirica92
Pozdrav curke 😊

Milena cekamo lijepe vijesti.Jooj i ja sam umorna zadnjih dana. Navece jedva do 10 izdrzim i cim legnem i zaspim. I opet popodne malo moram. 

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 15:33:29   
leni90
Srecno Milena! Javi obavezno kako je prosao uz.Kako su ostale trudnice? Ja sam super, poslala sam sina sa babom u selo tako da uzivam! Konacno cu se naspavati! 😂I ja se kao i Milena dvoumim oko vrtica, ali cu ga najverovatnije uskoro poslati samo da udjem u 4-ti.Nije isao mesec dana jer vladaju boginje. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 18:45:17   
lesli
Leni, vakcinisi ga protiv varicele!Imas vakcinu varilix, nije u redovnom kalendaru vec se kupuje, ako zelite da vakciniset_e. Jedna doza je 5000, a vakcina ide u dve doze.
Mi smo dali sa MMR - prvu dozu (znaci sa oko godinu dana, 13m), a drugu je primila sa 2g.Mada mislim da moze i sa kracim razmakom da se da.

(odgovor članu leni90)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 18:50:41   
Maslacak15
moze moji su primili sa 12 i 15. meseci. ovde je takva sema. i onda nema revakcinacije pred skolu....


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 18:54:15   
Maslacak15
i vakcina za varicele se prima kad i MMR. postoji i MMRV bas vakcina ali za prvu rundu daju dva sprica MMR + V jel postoje studije verovali ili ne da su manji sporedni efekti nego od cetvorovalentne MMRV. na revakcinaciiji onda daju MMRV. 
V je u redovnom programu u nemackoj, ubedjena sam da su nasi samo stipse...ni jedno dete mi nije imalo ni jedne boginje o verujte ne verujem da sam nesto propustila u zivotu :)))

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 18:54:45   
lesli
Maslacak, kod nas je mmr 2. doza po kalendaru pred polazak u skolu.A za varilix nam je pedijatar rekla da predlaze bar 6 meseci razmaka (ne znam sto?), ali tu je vec uleteo pentaxim... tako da je onda predlozila da je primi na sledecoj redovnoj kontroli sa 2g. Mada sam se i tada razmisljala da je ganjam da li moze da primi i mmr sa tim varilixom, ali nisam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 18:56:22   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

i vakcina za varicele se prima kad i MMR. postoji i MMRV bas vakcina ali za prvu rundu daju dva sprica MMR + V jel postoje studije verovali ili ne da su manji sporedni efekti nego od cetvorovalentne MMRV. na revakcinaciiji onda daju MMRV. 
V je u redovnom programu u nemackoj, ubedjena sam da su nasi samo stipse...ni jedno dete mi nije imalo ni jedne boginje o verujte ne verujem da sam nesto propustila u zivotu :)))




I mislim da kod nas nema mmrv.Mi smo mmr i varilix privatno primili i verujem da su imali u jednoj, da bi joj dali jednu, da je ne bodu 2x 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 18:59:33   
lesli
A od nuspojava mmr + varilix je imala temperaturu do 38-38.5 u trajanju 2-3 dana i bila razdrazljiva, slabo jela nakon 10tak dana od vakcine.
Na sam varilix, nista. Kao da je nije ni primila.

< Poruku je uredio lesli -- 9.4.2021 19:00:07 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
9.4.2021 19:00:43   
Maslacak15

https://images.app.goo.gl/sSrx1CGufosCYCkV8

premda nebitno bitno da se primi. moze i u domu zdravlja samo  mora sam da doneses. moja kuma je vakcinisala decu u knez danilovoj..svi pedijatri to znaju nego se prave blesavi. a zene pricaju kako nije strasno a imamo bar tri topica na forumu gde posle kukaju jel bas nije da je bas bezazleno. ako postoji vakcina, a cesta je bolest zasto ne ????

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here