|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
19.5.2021 8:41:10   
Milena18
Dobar dan!
Leptirice, nije rano. I ja sam oset_ila u prvoj trudnoći u to vreme. Divno ❤️ I super za preseljenje. 
Lesli, da, sa insulinemijama se radi. A zašto 3h, nemam pojma. Izdržaću nekako. 
Meni je stomak ogroman, ne znam šta je ovo 😂 Čini mi se da mi je sa ćerkom bio ovoliki u sedmom mesecu. Mada, ljudi koji ne znaju da sam trudna, kao još ne primećuju jer ja inače nosim šire stvari, ali kad se svučem, sama sam sebi čudna 😁
Gde su nam Bubica i Leni? Nema ih ovih dana. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
19.5.2021 8:50:04   
BubaBubica
Tu sam ja, čitkam samo nemam ništa pametno da napišem. Lesli mene je kiselina ubijala prva dva meseca, sa celodnevnim mučninama, stvarno mi nije bilo do života. Nisam pronašla šta mi prija dok samo nije prestalo 😩 


Mislim da i ja oset_im bebu, i to prilično često, svaki put kad mirujem, kao što reče, kao kad treperi mišić ali ne na jednom mestu i kontatno nego dole po materici. Već peta trudnoća a ja se i dalje pitam da li je to to 😂 ja sam 15+3.  


I ja uvek nosim široke majice pa ovako u prolazu se ne provaljuje da sam trudna ali imam stomak ko u šestom mesecu. Kad idemo u park ove redovne mamike što pričamo nisu još provalile.


Sutra uveče imam kontrolu 🥰

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
19.5.2021 16:56:23   
Branchyca
Pozdrav devojke🤗


Lesli, dijagnozu postavljaju bukvalno ako je i jedna vrednost makar na granici, eto ja sam imala vrednost posle 1h 180, a dozvoljeno je 182 .I to je u redu, malo te zalepi samar realnosti, cisto da pocnes da mislis o tome sta i kako jedes..Sad merim secer redovno i do sad je uvek bio u redu.
Leptirice, sigurno je bebica💚
Milena, Bubice🤗🤗
Leni,Cocunut, Hermyna, kako ste?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 0:42:27   
lesli
Milena i meni je sada stomak ogroman spram prve trudnoce. I mnogo je ranije pocelo da se vidi.Prosli put sam do punih 20 nedelja bila ravna kao daska. Tek se malo nazirao stomak u dnu i to ako obucem nesto skrooooz usko. Cak sam ulazila u svoju garderobu (ne svu, ali bilo je pantalona koje sam mogla da zakopcam i naguram ispod stomaka). Sada sam sa 13 nedelja morala da predjem na trudnicke stvari, jer vise ni u sta nisam ulazila. Tj jesam, ali nije bilo govora o zakopcavanju 🤣Mislim da je to normalno.  A sto se ogtt-a tice, koja si ti nedelja sada?

Bubice, to na pocetku je uzrokovano hormonima imala sam i ja to na pocetku trudnoce i uglavnom bi mi pomagalo da ne bude prazan stomak. Ovo sad je sto mi je beba bukvalno toliko visoko, da ispod moze jos jedna da stane. I prosli put je identican scenario bio. I mleko je pruzalo olaksanje. Solja mleka i pijuckam lagano. Inace krece onaj odvratni osecaj zarenja iza grudne kosti, u grlu...

Brancice 😕Ali nece biti na odmet da povedes racuna o ishrani.

Leni bas dugo nema. Coconut se jos i javljala...

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 6:59:01   
lesli
Dobro jutro svima! Ja se opet nadigla u 6 kao vampir. Mm i dete jos spavaju, a ja izgleda treniram da preguram dan sa malo sna 😂
Brrrr, sto je hladno.Sutra ce valjda da otopli 🥶

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 7:57:25   
BubaBubica
Jutro i od mene! Baš je hladno, sreća pa je mm kući i založio vatru. Od sutra bar kažu otopljenje, stvarno je dosta zime. 


Lesli ja više ne znam šta mi je tad pomagalo. Mleko i meni inače pomaže kod gorušice ito hladno, tad nisam mogla ni da ga pomirišem. Bilo šta stavila u želudac, kiselina je odmah radila. Mislim da mi je to i uništilo probavni sistem, sada ne smem bez probiotika, odmah kao da sam noževe progutala. Baš sam pre dva dana ostala bez probiotika ali pošto sam popila celu kutiju, rekoh da probam bez, dva dana je bilo oki juče uveče krenula probadanja, pa sam uzela magnezijum, i onda se set_ila na ovaj dečiji probiotik što sam dobila od RR i popila. Zaspala fino i sad je ok. Ja stvarno ne znam šta mi bi sa želudcem i crevima. Ne znam ni da li smem da pijem svaki dan probiotik ali ja te bolove ne mogu da potrpim, ali bukvalno ko da me neko seče na živi, preznojim se sva, ne mogu da dišem, ni da se pomeram. Sve ću danas da ispitam kod doktorke. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 9:17:51   
Branchyca
Dobro jutro🌸


Kako ste danas trudnice? 
Lesli, cudno to da ti je bebica visoko, obzirom da cesto imas kontrakcije? 
Bubi, ah taj zeludac..Najbolje da proveris sa doktorom, cisto da budes mirnija, a mozda ti i da neki lekic iöi nesto sto sme u trudnoci da se pije.Verujem da ti nije prijatno uopste.
Milena, kad imas ogtt?
Ja se gledam juce i primetim da mi se stomak malo spustio, bas sam se nekako prepala, da li se beba obrce, sta li je, kontrolu imam 2.juna..

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 10:37:16   
lesli
Bubice, mene u obe trudnoce prate ti bolovi u stomaku (pretpostavljam da je zeludac), kao da me neko nozem sece.Prosli put je bilo vecinom u 1. i u 3. trimestru. Sada su 1. i 2. uglavnom prosli mirno. U 3. su ponovo poceli da se javlaju ti bolovi. Ali se nikada nisu javljali svakodnevno i javljaju se iskljucivo ako baaaas pregladnim. Tipa ne stavim nista u usta po vise od 12h. Tada krece “igranka” sta god da stavim u sebe. Endokrinolog je zbog toga i zbog mucnina koje su ponovo pocele savetovala da uradim pregled stolica na heliko bakteriju. Iskreno nisam, mozda je trebalo, ali mi se da su mi simptomi malo popustili pa me mrzelo da radim...
U svakom slucaju posto je ekstrem i posto je svakodnevno, pomeni doktorki.

Brancice i prvo dete mi je bilo do samog kraja visoko. Porodjajne kontrakcije, ja otvorena nekih 7 prstiju, a beba visoko. Kada su mi probusili vodenjak, onda se spustila. Zapravo, ako se dobro secam rucno su je pogurali...

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 10:50:08   
lesli
A da, u prosloj trudnoci su kontrakcije bile malo ozbiljnija prica - skracivale su grlic, bilo ih je more i pod tokolizom (sada ih ipak ima manje i to bez tokolize), a ja prelezala maltene celu trudnocu. I opet je beba bila visoko.Neko mi je bas pre neki dan rekao kako necu skoro jer je stomak visoko. Ja se samo nasmejala 😁

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 11:17:03   
Branchyca
Ma da Lesli, nije pravilo uopste, meni je tako cerkica bila nisko negde od 7og meseca, rekli mi da se pazim, onda kad sam dosla na indukovani porodjaj, ona se popela visoko, posle 3 sata jacih kontrakcija i nabijanja ruku svih mogucih doktora i asistenata da je spuste, na kraju me poslase na hitan carski.Gospodjica se predomsilila, nije htela napolje😅


Mozda tebi i krene uskoro, a mozda i tera do kraja :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 11:54:11   
lesli
Pa bas to. Ne zna se kad ce.A do kraja svakako nece, jer hoce da idu na planirani CR pre nego da cekaju da samo krene.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 13:20:55   
Leptirica92
Pozdrav cure, vidim da ste sve dobro. Jedino nam se Leni jako dugo nije javila. Nadam se da je dobro 😊

Lesli ti jos malo i selis sa trudnica😊 A mi imamo jos ihaa da guramo.Ja sam ovih dana toliko aktivna da me navece srezu bolovi u donjem stomaku i moram leci. Sitna probadanja i ne racunam, njih imam od pocetka trudnoce.Ubija me ovo vrijeme, kisa i zima su konstantne vec dvije sedmice. Grijanje se ne gasi kao da je decembar. Pozelila sam da set_am, da budem vani malo.Imate mahanje ❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 13:53:09   
lesli
Leptirice, cini ti se da je to jos ihaaa, a ustvari jako brzo prodje. Narocito kad dodjes do pola, onda vreme leti. Meni se cini kao da je juce bilo kad sam radila ekspertski uz.


I ovde je bas hladno. Mi smo danas palili i klimu i elektricni radijator (a i prethodnih dana). Napolju ce maksimalno biti 12. Osecaj kao i da je manje - oblacno, malo-malo pocne da pljusti, popodne ce i vetar da krene...Detetu sam oprala zimsku jaknu i spremila je za vakumiranje. Izasla je napolje u slojevima natrontana jer mi ne pada na pamet da perem ponovo zimsku jaknu koju je skoro pa prerasla da bi je obukla jos danas (to se ja nadam da ce vreme da se unormali 😅,  ipak je 20.5.).
Od sutra najavljuju otopljenje i nadam se da vise nece biti ovih jesenjih dana u sred proleca 🙄

< Poruku je uredio lesli -- 20.5.2021 13:55:11 >

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 15:01:49   
Leptirica92
Pa vjerovatno si u pravu. I sad kad se skontam 17 nedelje, a toliko mi je proletilo brzo. Za jos 17 cu biti skoro pred porodjajem 🙄 A sad mi se sve cini daleko.

Barem imas naznake za zatopljenje, mi nemamo ni to. Koliko god daleko mozes vidjeti prognozu stoji kisa i maksimalno 14. Zimska jakna i dalje se uveliko koristi. Bas sam pozelila sunce i vrelinu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 22:07:00   
Milena18
Ćao trudnice,


Sve iščitah i većinu zaboravih 😂
Lesli, ja sam sad u 20. nedelji. Obično se ogtt radi malo kasnije, ali kaže endokrinolog da ne bi bilo loše da se već sada proveri jer od ranije znam za IR. Ne znam hoću li morati ponovo posle, zaboravila sam da pitam. 
Ja sam se danas premorila kućnim poslovima. Kao da me je neko terao. Sad me bole i noge i leđa. 
Odoh da se istuširam, pa da čitam malo pre spavanja.
Sve vas pozdravljam!

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 22:31:53   
lesli
Milena, meni je endokrinolog rekla da se gestacijski dijabetes razvija uglavnom od 24-28 nedelja. Drzala mi je glukofaz dugo. U pocetku cela doza, oko 18-20. nedelje smanjila na pola doze i to do neke pune 24 nedelje i onda ga iskljucila i uradila ogtt sa recimo 26 nedelja.
Pre toga mi je kontrolisala onaj hba1c, fruktozamin, glukozu i insulin na prazan stomak. Cini mi se da je trazila i C peptid, koji je opet vezan za insulin. Znaci sve to za regulaciju glukoze i insulina i to na oko mesec dana.Nakon urednog ogtt-a mi je izbacila definitivno glukofaz i na dalje trazila fruktozamin na 4-5 nedelja i rekla da vodim racuna o ishrani (sto i nisam bas, ali je fruktozamin uvek bio na dodnjoj granici) 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 22:33:36   
lesli
I brancica je u tom periodu radila ogtt.Vidi i sa maslackom sta ce reci. Da ne uradis prerano pa da ti bude nerelevantan nalaz ili da radis sa 20 nedelja, pa za 6 opet - to je bas besmisleno 😬

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
20.5.2021 23:42:55   
Milena18
Lesli, moj ginekolog daje uput za ogtt test u 26. nedelji. A ova zapela da uradim pre user posted image Ja mislim da nema potrebe jer mi je glukoza svaki put do sada bila 4.5 - 4.7, a i ta moja IR je baš blaga. Videću već...
Ma nisam zadovoljna endokrinologom nikako. Ali izmenjah ih skoro sve ovde, a ne putuje mi se baš u drugi grad. Mislim, sad bih i mogla, ali za 2-3 meseca bi mi to bilo maltretiranje.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
21.5.2021 0:13:08   
lesli


IZVORNA PORUKA: Milena18

Lesli, moj ginekolog daje uput za ogtt test u 26. nedelji. A ova zapela da uradim pre user posted image Ja mislim da nema potrebe jer mi je glukoza svaki put do sada bila 4.5 - 4.7, a i ta moja IR je baš blaga. Videću već...
Ma nisam zadovoljna endokrinologom nikako. Ali izmenjah ih skoro sve ovde, a ne putuje mi se baš u drugi grad. Mislim, sad bih i mogla, ali za 2-3 meseca bi mi to bilo maltretiranje.

Uradi ga onda tada. Nema svrhe ranije.A mozes da vidis i sa ginekologom da li da uopste radis. Ako beba nije prekrupna, ako nema viska plodove vode itd. mozda i da preskocis?Ja prosli put nisam radila, ali me endokrinolog nije pratio. Ginekolog je bila izricita da ne treba jer nema naznaka i poslala me da sa oko 30 nedelja da uradim hba1c koji je bio odlican (on ukazuje na vrednosti glukoze valjda 3m unazad) i rekla super si.
I ja ima blagu Ir. Ogtt je bio dobar, ali je ona svejedno trazila da pratimo fruktozamin.Cak je i insulin bio nizi nego kada sam radila prethodni put test. Rece da je to ocekivano, jer od 24 nedelje se menja taj mehanizam regulacije. Tako nesto je objasnila...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
21.5.2021 10:14:18   
BubaBubica
I meni je pominjala dr juče da ću oko 24.nedelje raditi opretećenje glukozom. To ću prvi put u životu raditi. Srećom slatko mi prija u ovoj trudnoći tako da se nadam da ću dobro podneti 😂 inače mi je šećer uvek bio ok pa nikad mi nisu ni tražili taj test. 

Inače je sve ok, bebana nam ima 126 gr, sve moguće je potrpala ispred lica i ruke i noge, dr je slikala kako je skupila stopala. I kaže curica 🤗 znači osećaj me nije prevario ❤️ user posted image

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
21.5.2021 14:00:12   
vonavoj
Kako prvi put radis,ja sam u svakoj trudnoci radila...iako bebe nisu bile prevelike..i 2011te sam radila..

Prva beba 3600,pa 3400 i 4200.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
21.5.2021 14:33:17   
BubaBubica
Eto nemam pojma. U dz u Kovačici ako je šećer na normalnom pregledu krvne slike ok onda nisu slali na ovaj test opterećenjem. Niti šalju na ekspertski koji se radi u 24.nedelji, sve je tvoja volja. Sad prvi put vodim trudnoću u Pančevu pa verovatno je tu druga procedura. Moji su bili 3200, 2950, 3400 i 3600.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
21.5.2021 15:03:52   
lesli
Mislim da uredna bazna glukoza ne znaci da nije prisutan gestacijski dijabetes.Kod gestacijskog je fora sto glukoza nakon 2h ostaje povisena i imaju tacnu granicu sta je ok, sta je intolerancija na glukozu, a sta gestacijski dijabetes.Bazni status se radi nakon 10-12 gladovanja, tako da uopeste ne mora da bude merodavno.Ja sam sad imala glukozu od 3.9-4.5, pa me endokrinolog svejedno poslala da radim ogtt. A i hba1c, fruktozamin i c-peptid su par nedelja pre testa bili sasvim uredni. Bazni insulin takodje. Ali sada je recimo beba bila od polovine trudnoce po oko 2 nedelje u plusu...
Ni ja nisam u prvoj radila, a vodila sam trudnocu privatno.Pitala sam dr, jer sam ocekivala da me posalje zbog IR.Rekla je da nema naznaka (kad je gestacijski u pitanju bebe su obicno naprednije po 2/3 nedelje), ali da cemo prvo da uradimo taj hba1c i ako on nije ok da ce da me salje. Ako bude ok, rekla je da nema potrebe.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 0:03:56   
Milena18
Bubuci, još jedna devojčica, divno ❤️


Što se tiče ogtt-a, ni mene 2016. nisu slali, ali mi je ginekolog rekao da ga sada sve trudnice rade. 
Lesli, tako ću i uraditi. U utorak idem na kontrolu, pa ću videti šta gin misli. Za kada je tebi beše planiran carski ako ne krene prirodno do tada? 
Moj sinak se konačno razmrdao, više nema sumnje da je to on. Baš večeras čitam ćerki priču pred spavanje, a on mrda li mrda 😊
Kod nas turbulentno ovih dana, svašta nam se dešava. Slabo stižem i da čitam forum. Vidim da ste sve ok, drago mi je zbog toga. Nadam se da je i Leni dobro. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 7:57:55   
Coconut
Dobro jutro svimaEvo da se javim,kod mene se svasta izdesavalo zadnjih par dana pa nisam imala vremena a ni volje za pisanje.Sad sam na brzinu iscitala sve.Za sad nista novo kod mene, u ponedeljak idem za Bg, u utorak imam ultrazvuk pa cu tada nesto vise znati. Inace sam vadila umnjak u cetvrtak neplanirano pa me jos po malo bolucka a inace sam dobro.Bubice,super za curicu 😊 Inace i ja sam radila u obe trudnoce ogtt iako mi je secer dobar ovako.U prvoj mi bio ok ogtt a u drugoj sam imala blago povisenu vrednost posle 2 sata, tako da mogu ocekivati i ovaj put da cu imati trudnicki secer jer sam vec imala.Lesli,leptirice,milena,branchyce,leni masem 🤗 nadam se da nisam nekog izostavila

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here