|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 8:06:21   
Leptirica92
Jutro cure, kako ste?

Ja sam juce imala kontrolu. Nije imala u planu raditi ultrazvuk, pa sam ja trazila da platim misleci da cemo saznati pol, medjutim lopov se krije. Bas je dugo gledala, ali nema sanse, prekrstilo nogice i sakrilo. Na kraju je uspjela ublizit i pokazala neki visuljak, i kaze da misli da je djecak, ali da ne smije potvrditi, mozda je i pupcana pa se ucinilo. Ali je zato sve premjerila i pregledala i sve je uredu, a nekako to mi je i najvaznije. Sad cekamo iducu kontrolu 😊Bubice, znaci jos jedna curica stize, i drago mi je da je sve uredu.Ostale trudnice mahanje ❤❤

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 12:34:42   
Branchyca
Dobar dan trudnice🤰


Bubice, divno za devojcicu💗
Milena, sad ce tek poceti da boksuje u stomaku😊
Leptirice, ako zelis da se zanimas, imas kineski kalendar pola na internetu, pa eto, mozes da vidis koji bi bio pol bebac, zanimljiva stvar a mozda i tacna😀
Coconut, uh, dobro si ti izdrzala vadjenje umnjaka u trudnoci, skidam kapu.
Mi kod kuce, vreme je kao u sred jeseni, napolju duva kao blesavo, samo sto ne rokne kisa, danima je lose vreme i mislim da bas utice na mene..

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 13:11:30   
BubaBubica
Kad smo kod kineskog, baš mi je mm rođaka proveravala i samo za prvu ćerku nije pogodilo verovatno što sam ostala trudna sa 17 godina 😂 i sad je rekao devojčica. Al opet znam i da je dosta pogrešio tako da, eto, samo zabava.


Meni je koža toliko suva da mi dođe da se kupam u nekom ulju. A kreme mi koža ne podnosi, odmah se pojave sitne bubuljice i ne ličim ni na šta Moram da probam da nabavim neko ulje za kupanje, ako ni to ne upali onda ne znam šta ću.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 22:38:04   
lesli
Za sve te kineske horoskope, klatna itd. sansa je 50% za pogodak.Ali kao zezanje sto da ne 🙃

Kada ispadne (krvavo)sluzni cep kada pocinje porodjaj? Ima li tu nekog pravila ili ne?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 22:40:20   
Branchyca
Lesli, da li ti je ispao sluzni cep?

Ja ne znam tacno, ali sam cula da moze da potraje i par dana dok ne krene porodjaj, ali mislim da ce se svakako ubrzo desiti.
Nadam se da ce se javiti neka trudnica koja zasigurno zna.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 22:45:21   
lesli
Mislim da da. Izgleda slicno kao sto mi je prethodnih nedelja ispadalo, osim sto je sada imao i malo krvi u sebi.

(odgovor članu Branchyca)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 22:59:56   
Branchyca
Joj Lesli, bas sam nekako uzbudjena zbog tebe😁


Sacekaj do sutra, pa svakako pitaj doktora, nego, jesu li ti rekli nesto za porodjaj, hoces li ici prirodno ili na carski?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 23:04:52   
vonavoj
Lesli i moze i ne mora da znaci da ce brzo😂😂



(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
22.5.2021 23:41:31   
dunja RR
Les, mislimo na tebe i navijamo da sve prođe kako treba user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.5.2021 6:18:14   
Coconut
Lesli,javljaj sta se desava 🤗

Ja sam se prvi put porodila u roku od 24h i manje,kad mi je ispao sluzni cep.Oko podneva je ispao a porodila se posle ponoci.Tako da moze da bude da je pocelo a moze da prodje jos nekoliko dana.Nema pravila.Ako jos nemas kontrakcije onda nece odmah.Drugi put mi nije ni ispao.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.5.2021 9:33:51   
lesli
Coconut, ni meni nije ispao prosli put.Ispadalo mi je kao i sada, bez krvi, neeeedeljama pred porodjaj.  Kontrakcija ima nekih, ali ne znam da li cu prepoznati kad postanu prave. Prosli put nisam 🤣
Brancice, oni su u sustini za Cr, jer je prosli put jedini razlog za CR bio disproporcija. Jedini, ali dovoljno velik. Dobre su sanse da opet naidjemo na isti problem...


Neko se zalio na suvu kozu. Bubica cini mi se.Imas tih uljanih kupki. Ja i van trudnoce, u periodu grejanja bas kuburim sa suvom, perutavom kozom, koja svrbi za poludeti 😬I onda su ta ulja spas. Od jeftinijih imas mixu za bebe.I nivea ima svoje ulje. Imas i mustela stelaropiu i biodermin atoderm. Meni je sto se odnosa cena/kvalitet/kolicina, bioderma najbolja. Ona je oko 2.000 ona velika flasa od 1l i mirise dosta nezno. Mixa i nivea mi dosta jako mirisu. A stelatopia je cini mi se cena 300ml (ili mozda 500ml 🤔) kao atoderm od 1l.


(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.5.2021 10:43:12   
BubaBubica
Lesli meni sa prva dva nije ispao čep ili ja nisam ni primetila, treći put jeste veče pre porođaja a četvrti put ja mislim nekih 4 dana pre porođaja. Svakako prati, ja mislim da se ispadanje čepa dešava kad se grlić otvori nekoliko cm. Što se tiče uljanih kupki, neku ću definitivno morati da uzmem. Kao što kažeš svrbi i peruta se užas, a i inače imam suvu kožu ali sad je baš došlo do izražaja. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.5.2021 10:46:29   
Tiziana
Lesli, meni je sluzni cep sa krvlju ispao u 1.30h ujutru, u 3h su krenule kontrakcije (veruj mi znaces da su to te), porodila sam se u 07.40.


A znam da je zenama ispadao i po mesec dana.. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.5.2021 11:30:43   
Milena18
Lesli, kao što su pisale žene, nema tu nekih pravila. Meni je ispao dan pre porođaja. Javi šta se dešava, mislim na tebe 🙂



(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.5.2021 12:18:28   
lesli

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Lesli, meni je sluzni cep sa krvlju ispao u 1.30h ujutru, u 3h su krenule kontrakcije (veruj mi znaces da su to te), porodila sam se u 07.40. A znam da je zenama ispadao i po mesec dana.. 



Nisam sigurna 😂Prosli put me boluckao stomak, ali sam otisla po fazonu “mene bolucka malo stomak, treba da primim heparin, ja dosla da proverimo sta se desava” 🤣Kad ono pravilne kontrakcije, 4 prsta.Doduse i prosla trudnoca je bila specificna... 

Meni sad nedeljama (sigurno jedno 8 nedelja) ispada to isto, samo je bilo bez krvi. Krv se prvi put pojavila juce, a danima imam povremeno boluckanja kao pred ciklus. Videcemo...

Hvala na iskustvima svima. 🙂


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.5.2021 15:55:17   
Coconut
Lesli jel ima kontrakcija? Jao kad se set_im, prvi put sam dosla prerano u porodiliste i namucila se a drugi put kasno 🤣 zamalo da ne stignem i da se porodim ispred bolnice.Kao krenule kontrakcije i nisu bile nesto bolne i mislim se ma nisu prave ali postajale su sve redovnije, da bi odjednom postale jake na 3 minuta i krenula u bolnicu tada, dobila napone dok sam se penjala na sprat u porodiliste i kaze muz dezurnima jer je bila noc da se poradjam, a one ce ma sta ti znas, kakvo poradjanje i odvele me na pregled a beba samo sto ne izadje 🤣 trcali u salu odmah i kako sam legla gotovo bilo.Bio porodjaj za pozeleti najprirodniji moguc, nisu nista stigli da urade ni da ispisu prijem u bolnicu.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
23.5.2021 16:15:46   
lesli
Za sada samo trenaznih, rekla bih.
Doduse, jos uvek je malo rano. Sutra sam 37.0Jesam se u slicno vreme porodila prosli put, ali nisu mi bas uporedive trudnoce.

(odgovor članu Coconut)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
24.5.2021 12:35:04   
BubaBubica
Lesli jeste li još uvek u komadu? 🥰 


Ostale koleginice gde ste? 💕

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
24.5.2021 16:25:03   
Milena18
Hej Lesli, gde si?
Ja pravila lenju pitu. Još malo pa idem sa M u bioskop da gledamo neki crtani. Sutra na ultrazvuk, jedva čekam. 
Kako su ostale trudnice? 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
24.5.2021 16:30:36   
lesli
Tu sam. Juce je bilo bas puno kontrakcija, ali jos smo 2u1...  Javicu kad bude novosti.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
25.5.2021 11:30:25   
Milena18
Dobar dan, trudnice!


Ja završih sa ultrazvukom, sve je u redu. Beba je jednu nedelju veća nego kad se računa po datumu poslednje menstruacije, ali koliko shvatih to nije neko veliko odstupanjej, posebno što je ovulacija bila koji dan kasnije nego obično. Sad čekam da uzmem uput za laboratoriju i da se dogovorimo oko ekspertskog uz. 
Kako ste vi ovih dana? 
Coconut, jesi li ti na kraju radila prenatalni? 
Lesli, onda više ne pitam ima li šta novo, verujem da te to pitanje izluđuje 😁 Javićeš se ti kad devojka odluči da je vreme. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
25.5.2021 11:36:18   
lesli
Milena, tolerisu +/- 2 nedelje. Tu vec dolazi do izrazaja i genetika. Ne valja ako je mnogo krupnija ili sitnija u odnosu na racunicu po ciklusu.
Inace, drago mi je da je sve ok. Kad ces na EUZ?
Javicu se ja. Ne izludjuju me pitanja, nego ovo hoce-nece. Sad su menstrualni bolovi vec svakodnevni...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
25.5.2021 12:00:39   
BubaBubica
I meni je tako bilo u poslednjoj trudnoći i ceo mesec me patili i kontrakcije i menst.bolovi, svaki dan mislila da kreće i ono ništa... Tako dogurah skoro do termina. A sada, već sada sam kilava za deset_ku pogotovo što mi se opet aktivirao isijaš, ne mogu da se sagnem i jedva ustajem sa kreveta, ne znam kako da si pomognem 😔 

Milena drago mije da je sve u redu! 🤗

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
25.5.2021 13:39:50   
Milena18
Hvala, Bubi!
Lesli, zakazala sam ekspertski za 15.06. Tada ću biti u 24. nedelji. Pitala sam i za ogtt, on je mišljenja da nema potrebe da radim pre 24. nedelje, pa ću tako i uraditi. 
Meni je taj finiš prošli put bio za poželeti. Nisam imala baš nikakve bolove i neprijatnosti dok nisu počele kontrakcije. To veče kad sam otišla u porodilište sam prepešačila 5km. Kad bi sad bilo upola tako lako, bila bih zadovoljna. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/21 [chat]
25.5.2021 14:27:50   
lesli
I nema smisla da radis ogtt pre 24. nedelje.Vec smo ustanovili da endokrinolog nema pojma 😁
Sto se bolova tice, meni je ovo sad za pozeleti. Prosli put sam kroz celu trudnocu imala te bolove, da na kraju nisam ni znala da li je pocelo ili ne. Sad sam u zbunu jer ih nije bilo i cim su se pojavili, ja reko’ to je to 🤣
Kad ono...medjutim 😂

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here