|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 11:08:57   
bubulence
Mili jeste li se vi posavetovali sa pedijatrom za pocetak?



(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 11:28:21   
Milli07
Bubi, mi idemo kod logopeda defektologa 3 puta nedeljno. On ima kasnjenje u razvoju. Mene brine da li ce on sve to stici. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 11:39:57   
bubulence
A kakve su njihove prognoze? 


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 11:45:19   
Milli07
Niko tu nece mnogo da ti iznosi svoje misljenje. Kaze mi logoped da bas lepo napreduje, usvaja tamo. Kod kuce slabo. Ona radi sa njim sa nekim zivotinjama i krenula ja kuci i postavim psa bubu i zabu i kazem daj bubu i on uzme i baci je. Nema pokazni gest da ti pokaze sta hoce, nego npr stane ispred flase sa vodom i krene nesto da prica da kuka. Ne radi to npr donesi loptu ma kakvi. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 13:18:16   
dunja RR
Mili, ja sam postala zabrinuta kada je on imao godinu i 4 meseca (do tada sam mislila da je sve super), od tada krećem da sumnjam da je možda autizam ili disfazija, ali nisam bila sigurna, ipak nisam stručnjak, a ni stručnjaci ne znaju uvek. Stalno sam ga posmatrala, upoređivala. I vodila na 1.000 mesta u narednih 7-8 meseci. Niko od tih defektologa, somatopeda, fizijatara, pshijatara, logopeda, nije dao neku dijagnozu, niti je baš baio siguran da li je prosto lenj, ili je disfazija. Na kraju se ispostavilo da nema problem nikakav, ja sam več sa njegove 2 godine oset__ila i spoznala (iako on ni tada nije pričao nešto posebno), da ne trebam više da ga vodim nigde i da treba da ga pustim da sam dalje usvaja (iako je logoped rekao da nastavimo tretman, ja ga nisam više vodila). Mene nije brinulo toliko to što on ne priča, već što ne komunicira na bilo koji drugi način. Meni je on u tom periodu oko godine i po, jednostavno bio odsutan. Sada je jedan zdrav dečak, u mnogim intelektualnim stvarima je puno ispred vršnjaka (pisala ti već, naučio sam da čita sa 4, ili recimo, igra šah sa starijima i pobeđuje, igra i online sa Amerima npr pobedi uglavnom), mada recimo ja mislim da bi mogao biti malo motorički snalažljiviji, ali me i tu često on ubedi da grešim, evo sada smo bili 7 dana na odmoru, i sam je naučio da pliva. Doduše i prošle godine smo bili na odmoru, i svaki dan bili na bazenu, i poslednji dan se zamalo pustio, mi oduševljeni, ali ja se zeznula, mislila sam da ostajemo još jedan dan (a ujutru smo morali da zađemo iz sobe, naknadno saznah, neko je napravio grešku, a sve krcato u Banji), i tako da je ostao taj posao nedovršen, posle par dana u Bosni kod babe i dede dobismo koronu i vratismo se tek krajem septrembra u Bg tako da nije bilo plivanja više, i do pre neki dan nije imao prilike da pliva. Ali eto, mozak pamti i odmah je proplivao.

Da mi je neko rekao tada, sa njegovih 1,5 godinu, da će on biti ovakav sa 4,5,6,7, ja ne bih verovala.

Ali ima bubica, jako je tvrdoglav i neposlušan, kada je sa nama roditeljima, a u vrtiću, ili kada je sa društvom je drugačiji.
Baš mi kida živce sa svojim ponašanjem, nadam se da će se malo ušemiti kada krene u školu, ili ću ja doživljavati nervne slomove na dnevom nivou :(

IZVORNA PORUKA: Milli07

Ja sam toliko sludjena i opterecena sa njim. Daj, donesi to nista nece. Al kad mu kazem dodji da pijes vodu ili da dodji da jedes u sekundi se okrene ka meni i dodje. Dunja kad je tvoj mali to krenuo? Kad je krenuo da izvrsava naloge? Koliko vam je trebalo da krene sa pokaznim gestom? 



< Poruku je uredio dunja RR -- 6.7.2021 13:24:40 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 13:47:34   
Milli07
Dunja, pa mene to razumevanje brine. Ne znam koliko razume a koliko ne zeli da me razume. Nece te naloge, isto zna da bude odsutan. Obozava skrivalice, toliko se smeje kad se igramo. Nista nece prstom da pokaze. Lupa sa prstom npr po stolu bez smisla. Ja sam isla kod vise njih i kazu da mije autizam. Ima lep pogled, odaziva se na ime. Jednostavno kasni za vrsnjacima. On je prevremenk rodjena beba, ali ne nesto mnogo. 34 nedelja. Ulivas mi nadu sa svojom pricom da ima nadw za nas. Tvoj mali je definitivno natprosecan. To sro je tcrdoglav to je dobro za njega,ali ne za tebe. Sbe ce tp doci na svoje. Malo pisem nepovezano, ači bi mnogo toga rekla pa ne znam sta cu pre. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 13:58:40   
Milli07
Mi smo i kasno prohodali, sa korigovanih 18 meseci tj ovako 19.5 meseci. Nekako u svemu kasnimo. 


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 14:01:24   
dunja RR
Mili, i moj S je prohodao sa 18meseci, nosio je kaiševe za kukove dugo.
Ja mislim da je to kasno prohodavanje sigurno uticalo da i u ostalim stvarima kasni, a i defektolozi su mi rekli da su centri za motoriku i govor povezani.

Iako ima dece koja rano prohodaju pa kasno progovore, ali to su ređi slučajevi, tako kažu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 14:07:52   
Milli07
I ja to mislim da je to povezano, ali opet nisam strucna. Dunja, mnogo ti hvala. Ne znam kakp da ti opisem koliko mi ulivas nadu da ce sve biti ok i kod nas. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 15:33:39   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Milli07

Mi smo i kasno prohodali, sa korigovanih 18 meseci tj ovako 19.5 meseci. Nekako u svemu kasnimo. 




Moj sin sa 16,5 meseci. Ali pomalo, sa 17,5 je poceo bas da hoda

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 15:37:17   
Milli07
Bubi, ocigledno sto je rekla Dunja da je to povezano. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 15:39:10   
bubulence
Ne znam da li ce ti nesto znaciti iskustvo nasih jako  dobrih drugara ali cu ga podeliti sa tobom. U pitanju je decak sa tada 2 god, bez kontakta očima, bez odazivanja, bez i jedne reci,cak ni one bebece. Pedijatar je smatrao da je sve ok pa  ga je mama odvela privatno kod defektologa psihologa. Odmah su odbacili autizam, ne znam iz kog razloga, i rekli da tu ima dosta posla ali da ce biti ok. Oni su isli do njegove pete godine 2x nedeljno. Napredak se video posle neka 3 meseca ali slabo, najvise je napredovao godinu dana posle redovnih odlazaka. Sada ima 7 godina, čita i pise od cetvrte godine, sada sabira,oduzima, mnozii deli do 1000, nadprosecno je inteligentan. Ali su mnooogooo radili sa njim,bas mnogo. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 20:59:30   
Milli07
Bubi i mi idemo kod logopeda 3 puta nedeljno. Logoped kaze da je veliki manipulator i inadzija. Mi imamo kontakt ocima, odaziva se na ime, kazu da nema autizam. Znacilp bi mi ako si u mpgucnosti da pitas sta su radili sa njim kuci. Naravno pitanje da li se secaju. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Beba ne priča
7.7.2021 16:28:44   
bubulence
Ono sto znam jeste da su zabranili crtane filmove. Pricali su mu polako i otvarali jako usta. To mi je bas pricala drugarica nedavno pa sam i ja pocela tako da pričam sa Urosem. Onda su ga podsticali da trazi predmete. Npr, stavi maramice u kutiju pa mu kaze ''Ognjeenee, maaraamiicee suu uu kuutiijii, ootvoorii jee i uuzmii maaraamiicee'', dok to izgovara za svaki samoglasnik jako otvara usta. Onda sedne pored njega, uzme takodje neku kutiju i stavi 3 olovke u kutiju pa ih izvadi i ostavi pored. Onda on sam treba to da ponovi ali sam, ne da mu ona kaže. Eto, to je ono sto je ona mene savetovala da probam sa Urosem. 


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Beba ne priča
7.7.2021 17:00:59   
Milli07
E to mi znaci mnogo. Neko konkretno. Probacu i ja. Trenutno radimo i taj pokazni gest kako nam je dunja rekla. Vezbamo. Bas ti hvala. Ma tvoj mali je super, nemoj ti nista da brines. Sve razume to je najbitnije. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Beba ne priča
8.7.2021 15:45:06   
Milli07
Bubi, radila sam danas ono sa maramicama. On mi otvori ciniju a kad treba da uzme maramice ludilo. Plac. 


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Beba ne priča
10.7.2021 22:59:45   
bubulence
Polako, pokusavaj kada se set_is... Nista ne moze sada i odmah. Lagano. 


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Beba ne priča
12.7.2021 16:02:29   
Milli07
Pa da. Ja bih sad sve odjednom. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Beba ne priča
13.7.2021 18:28:31   
bubulence
Uros je danas poceo da imitira kucu, macu, kravu i dinosaurusa. Za koku kaze ''kooo''. Tako da ide dosta sporo ali ipak ima pomaka. I nije bas pravilno, npr za kravu kaze ''mmmmm'' umesto muuu, za kucu ''au au au'' umesto av av av. Ali sam svakako zadovoljna. Nadam se da ce i kod vas uskoro krenuti ♥️


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Beba ne priča
14.7.2021 12:30:11   
Milli07
Bubi, BRAAAAAAAAVO!!! Bice to sve super. Njemu je samo pitanje vremena. On sve razume, progovorice. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Beba ne priča
17.7.2021 11:36:22   
Milli07
Bubi, da te pitamm. Tvojim prijateljima cijeje dete kasnilo u razvoju, da li su dr dali preporuku da ide u vrtic? Kakvo mu je bilo razumevanje? Meni moj i dalje nece da dodaje, al kad evo bananice da jedes odmah se okrene i dodje. Nije mi jasno. 


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Beba ne priča
17.7.2021 13:20:08   
Maslacak15
sigurno da treba u vrtic!! nema bolje stvari za dete od rane socijalizacije. ne samo za govor nego sveukupno za razvoj licnosti. puno vas pozdravljam sve, bice sve ok.


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Beba ne priča
17.7.2021 19:06:11   
Milli07
Hvala Maslacak15 😘


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Beba ne priča
19.7.2021 22:50:24   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Milli07

Bubi, da te pitamm. Tvojim prijateljima cijeje dete kasnilo u razvoju, da li su dr dali preporuku da ide u vrtic? Kakvo mu je bilo razumevanje? Meni moj i dalje nece da dodaje, al kad evo bananice da jedes odmah se okrene i dodje. Nije mi jasno. 




Mili, on nije isao u vrtic dok nisu krenuli kod logopeda. Dr je rekao da ga obavezno upišu sto pre. I krenuo je negde sa dve god i 3 ili 4 meseca. A ovo za bananicu je cist dokaz da on tebe razume , mozda je prosto lenj... 

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Beba ne priča
20.7.2021 11:18:49   
Milli07
Bubi, hvala ti. Pa i ja sve kao razume me, pa kad mu kazem nesto drugo on nista. Idemo sad polako korak po korak. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here