|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
4.8.2021 14:42:02   
Bicesuper
Nista vas ne kosta da probate i u Turskoj...
Imalo je dosta njih situaciju sa Serotolijevim celijama, to je bilo par njih koji su isli kod dr Tansela.
Razija se i neka tehnika za to.... ali jos je u povoju.
Kakvi su nalazi hormona, delecija, kariotip?

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Azoospermija
4.8.2021 14:42:39   
Bicesuper
miracleb
Jesi radila analize neke?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Azoospermija
4.8.2021 15:57:38   
azooo
Mi te nalaze nismo radili nas nisu nam trazili ovde te nalaze  ,  sta sve treba da proverimo 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Azoospermija
5.8.2021 14:10:59   
azooo
Izvinite a delacija i kariotip gde ste radili i koja je cena kod nas nekoliko labaratorije sam pitala kazu da nemaju to 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Azoospermija
9.8.2021 8:12:15   
Bicesuper
Da li ste kontaktirali doktora Emrea?
On ce vam ipak sve objasniti i reci
Proverite hormone i kariotip i delecije (ukazuju na genetski problem).
Mi smo radili u Beogradu, laboratorija DNK a ima na vise mesta, cena je oko 20 hiljada - 180 evra.
Ja bih prvo pisala doktoru, on ce vam iskreno reci sta i kako, imajuci u vidu da ste imali neuspesnu intervenciju

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Azoospermija
16.8.2021 0:29:02   
miracleB
E tek sam sad videla tvoju poruku. Meni je doca rekao sad HSG da uradim i kariotip. HSG sam odradila pre neki dan i sve je okej, a nalaz kariotipa cekam jos uvek ... 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Azoospermija
16.8.2021 1:09:53   
medenjak89


IZVORNA PORUKA: miracleB

E tek sam sad videla tvoju poruku. Meni je doca rekao sad HSG da uradim i kariotip. HSG sam odradila pre neki dan i sve je okej, a nalaz kariotipa cekam jos uvek ... 





miracleB, a gde si radila HSG i kariotip? Mi smo u julu bili u Istanbulu i suprugu je rađen Mtese, našli su dosta spermatozoida, slava Bogu. Dr Bajazit mi je tražio kariotip i hsg ali moja dr kaže da mi je bezveze dao da radim Hsg, e sad nisam pametna da li da radim ili ne?! Svakako moram na histeroskopiju jer imam opet neki polip, pa ćemo nadam se na VTO. Odlučili smo da ipak ceo proces prođemo tamo.


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Azoospermija
16.8.2021 13:07:24   
miracleB
E i meni je Numan Bayazit tamo ginekolog, on mi je rekao posle 2 neuspešna tranfera ako do toga dodje da će mi dati da radim to, i zato sam sada radila. Pa ja ne znam, ja slušam njega jer imam poverenja, a opet je na tebi da dolučiš. Meni je Milica Ilić isto rekla kao ne vidim što ti daju da radiš HSG, ali svakako slušaj ih sigurna sam da znaju šta rade. A tebi daje pre 1.puta to da radiš ili ste već imali neke neuspešne pokušaje?
Radila sam privatno HSG (Soldo medicina), a kariotip sam radila u Aqua labu.

(odgovor članu medenjak89)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Azoospermija
16.8.2021 14:45:52   
medenjak89


IZVORNA PORUKA: miracleB

E i meni je Numan Bayazit tamo ginekolog, on mi je rekao posle 2 neuspešna tranfera ako do toga dodje da će mi dati da radim to, i zato sam sada radila. Pa ja ne znam, ja slušam njega jer imam poverenja, a opet je na tebi da dolučiš. Meni je Milica Ilić isto rekla kao ne vidim što ti daju da radiš HSG, ali svakako slušaj ih sigurna sam da znaju šta rade. A tebi daje pre 1.puta to da radiš ili ste već imali neke neuspešne pokušaje?
Radila sam privatno HSG (Soldo medicina), a kariotip sam radila u Aqua labu.



Prvi put idemo na VTO. Tražio je preventivno, kaže bolje proveriti za svaki slučaj da nisu zapušeni jajovodi, iako mi je rekao da su mi jajnici u redu. Možda i ja uradim hsg privatno. Kakva su ti iskustva iz Soldo medicine, koja je cena? Svakako moram prvo na histeroskopiju, ne znam koliki treba da bude razmak sa hsg. Kad planirate da idete na VTO? Mi smo mislili u novembru/decembru ako uspem da odradim sve što treba. Šta su ti tražili od nalaza za hsg?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Azoospermija
16.8.2021 16:30:41   
miracleB
Neka još bolje, ja sam pre prvog puta tražila ali mi je rekao da ne treba, pa je ipak ispalo da su mi to sad rekli da radimo. Cena privatno je 23000rsd, a trebaju ti sterilni brisevi(vaginalni, cervikalni i miko,ureaplazma i hlamidija), KKS i sedimentacija. Ne znam za taj razmak, s obzirom da se to radi u onoj kratkoj anesteziji pretpostavljam da možeš u kratkom razmaku to da uradiš, ali ti za svaki slučaj pitaj. Kod koga radiš histero?
Mi planiramo septembar

(odgovor članu medenjak89)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Azoospermija
17.8.2021 8:16:35   
medenjak89
Histero radim u Narodno Frontu, dosta se čeka, nadam se da ću u oktobru uspeti da uradim. Jeste li rezervisali neki smeštaj, ja sam gledala prelo Airbnb-a. Je l ti je Bayazit rekao da piješ kontracepciju pred dolazak? Meni je dao neke dve tablete antibiotika da kupim i popijem obe dan pred hsg da slucajno ne dodje do infekcije. Pisi mi u pp ako zelis da razmenimo utiske :) 

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Azoospermija
17.8.2021 13:20:52   
miracleB
E prošli put sam primala 21.dana ciklusa jednu dozu Lucrin Depot, pa onda od 2 dana ciklusa estrofem i progesteron.Nisam klasično pila kontracepciju nego sam primila tu inekciju koja sve zaustavlja.
Nisam još tražila smeštaj, ali mi smo već 4x bili u Istanbulu tako da mi je to najmanji problem, još čekam da vidim kad ćemo tačno ići pa da rezervišem
p.s. poslala sam ti i pp nadam se da je uspelo :)

(odgovor članu medenjak89)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Azoospermija
19.8.2021 18:11:06   
Maya20
Pozdrav svima. Suprug i ja imamo u planu da u Novembru idemo u Tursku. Ranije smo se vec culi sa dr Emre telefonom. Danas sam mu poslala poruku kako bi se konsultovala sa njim koje je najbolje vreme da se uradi m tese, da bi mi mogli da znamo za kada da planiramo odlazak, doktor mi je odgovorio da je potrebno da uplatimo 50e za on line konsultacije, sto je za mene novina. Eto, čisto da znate , ukoliko i vi planirate on line konsultacije sa njim.


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Azoospermija
20.8.2021 14:18:37   
miracleB
konsultovala sa njim koje je najbolje vreme da se uradi m tese, da bi mi mogli da znamo za kada da planiramo odlazak, doktor mi je odgovorio da je potrebno da uplatimo 50e za on line konsultacije, sto je za mene novina. Eto, čist


A jel ste Vi već bili kod njih? Moguće da novim parovima koji tek treba da dolaze naplaćuju on line konsultacije umesto dolaska tamo, a onda pri dolasku odmah znate na čemu ste i idete na davanje uzorka ili intervenciju. Jel ste im već slali dokumentaciju?

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Azoospermija
20.8.2021 15:21:51   
Maya20


IZVORNA PORUKA: miracleB

konsultovala sa njim koje je najbolje vreme da se uradi m tese, da bi mi mogli da znamo za kada da planiramo odlazak, doktor mi je odgovorio da je potrebno da uplatimo 50e za on line konsultacije, sto je za mene novina. Eto, čist


A jel ste Vi već bili kod njih? Moguće da novim parovima koji tek treba da dolaze naplaćuju on line konsultacije umesto dolaska tamo, a onda pri dolasku odmah znate na čemu ste i idete na davanje uzorka ili intervenciju. Jel ste im već slali dokumentaciju?



Mi smo se vec culi sa njim pre nekoliko meseci, on je prvo detaljno pogledao nase nalaze koja sam mu prethodno poslala na mail, i onda smo putem whats up-a razgovarali. Sada sam mu poslala poruku, samo da vidim da li je bolje doci u Novembru ili u Decembru, koji mesec je pogodniji  i onda mi je on napisao da ovog puta mora naplatiti konsultacije. Prethodni put nam je sve objasnio, tako da sad nemamo potrebu za nekim širim razgovorom, ali Bilo kako bilo, on nama treba, tako da cu uplatiti novac na racun koji mi je dao, da bi se sve izdogovarali kada dodje vreme za to.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Azoospermija
20.8.2021 15:57:11   
miracleB
Nije mi jasno za šta sad da platite ako samo trebate da zakažete dolazak user posted image mislim nije poenta u novcu, kod nas svi specijalistički pregledi koštaju od 5-8.000 nego ne razumem za šta sad plaćate kad samo trebate da utanačite datum dolaska. E a od čega Vama zavisi kad idete, i hoćete li samo misroTESE raditi ili ćeš i ti stimulaciju istovremeno

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Azoospermija
20.8.2021 18:34:18   
Maya20


IZVORNA PORUKA: miracleB

Nije mi jasno za šta sad da platite ako samo trebate da zakažete dolazak user posted image mislim nije poenta u novcu, kod nas svi specijalistički pregledi koštaju od 5-8.000 nego ne razumem za šta sad plaćate kad samo trebate da utanačite datum dolaska. E a od čega Vama zavisi kad idete, i hoćete li samo misroTESE raditi ili ćeš i ti stimulaciju istovremeno

Naravno, mi smo se ovde bar svega i svacega naplacali. Nama je sustini bitno samo da znamo otprilike vreme odlaska zbog posla. A obzirom da planiramo i Mtese i stimulaciju istovremeno , samo sam htela da vidim da li je bolje da dodjemo ranije(u Novembru) ili u Decembru, koji mozda i nije vas pogodan zbog Novogodisnjih praznika. 

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Azoospermija
31.8.2021 11:21:53   
Bicesuper
Cao ljudi, bila malo na odmoru pa sad citam poruke.
Miracle b i meni je doktorka ovde rekla sta ce ti HSG kad ides na VTO ali znam da ste objasnjavali da to moze da prourokuje neke probelme pa se zato moze uraditi.
Medenjak 89 i meni je dr Bajazit trazio ali je rekao da nije neophodno. Divne vesti za vas i dosta spermatozoida. Trebalo je odmah da ih podelis da se veselimooooooo.
Mi planiramo oktobar, nadam se da ce sad sve ispasti kako treba, mm je na terapiji, hormoni su dosta skocili i testosteron i FSH, dr Emre kaze da je to dobro.
Mozda ponovimo i ovde spermogram...

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Azoospermija
31.8.2021 13:03:20   
Maya20


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Cao ljudi, bila malo na odmoru pa sad citam poruke.
Miracle b i meni je doktorka ovde rekla sta ce ti HSG kad ides na VTO ali znam da ste objasnjavali da to moze da prourokuje neke probelme pa se zato moze uraditi.
Medenjak 89 i meni je dr Bajazit trazio ali je rekao da nije neophodno. Divne vesti za vas i dosta spermatozoida. Trebalo je odmah da ih podelis da se veselimooooooo.
Mi planiramo oktobar, nadam se da ce sad sve ispasti kako treba, mm je na terapiji, hormoni su dosta skocili i testosteron i FSH, dr Emre kaze da je to dobro.
Mozda ponovimo i ovde spermogram...




@Bicesuper, li je tvom suprugu doktor prepisao terapiju na osnovu vasih nalaza ili ste vec odlazili tamo?🤗

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Azoospermija
1.9.2021 12:26:53   
Bicesuper
Na osnovu nalaza hteo ja da malo poveca testosteron sa blagom terapijom.
Suprug je poceo da je pije ali smo dobili koronu i sve nam se poremetilo.
Morao je da prekine pa da cekamo 3 meseca pa da ponovo pocne, ma pakao.
Posle korone mu je testosternon dosta pao ali sad je dobar...
Planiramo kraj oktobra

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Azoospermija
1.9.2021 13:24:34   
Bicesuper
Mayo a kakva je kod vas situacija, mozda si pisala ne mogu vise da pohvatam?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Azoospermija
1.9.2021 13:54:24   
Maya20


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Mayo a kakva je kod vas situacija, mozda si pisala ne mogu vise da pohvatam?


Moj suprug vec duze vreme nije kontrolisao hormone, ali zadnji put kada je radio, svi su bili u granicama osim FSH koji je malo bio povisen. U petak imamo konsultacije sa dr Emre, pa ce i on verovatno traziti da se urade, da bi imao uvid u trenutno stanje. Da li ces ti istovremeno raditi stimulaciju? Mozda si i ti vec pisala o tome, ali toliko listam i citam, da vec i ne znam ko je sta pisao, nemoj mi zameriti

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Azoospermija
2.9.2021 19:01:23   
Tinčee
Oprostite, nova sam na forumu i ne znam kako da postavim svoju poruku, jedino imam opciju da odgovorim na postojeće poruke.

Mm ima kriptozoospermiju, dakle u svakom uzorku nadju njih 10, 15 ali mi ipak posle dve neuspele vto, želimo da se raspitamo o mikrotesi. Iščitala sam sve poruke o dr Emreu, ali želela bih da se raspitam i o klinici Embriolab iz Soluna, da li je bilo takvih iskustava? Hvala unapred i pozdrav svima! 

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Azoospermija
2.9.2021 21:53:09   
Bicesuper
Ma šta da zamerim, ja toliko čitam i volim da zapamtim sve, šta i kako je kod koga ali se naravno izmesa sve to. I mm je povišen malo FSH ali posle terapije i testosteron i FSH su se povećali, mene to na prvu brinulo, međutim dr Emre je zadovoljan…Mi planiramo paralelnu, jeste malo bezveze sto ako se ne nadju sprematozoidi oni uništavaju dobijene jajne ćelije, ali šta je tu je… Mislim da je veća uspešnost kad se radi sa svežim a imajući u vidu u kakvoj smo svi situaciji treba da povećamo šanse sto je više moguće.Ja ću sutra da proverim tsh nešto mi je bio skakao pa da ponovo pišem doktoru svom- to je Sulejman a ne Bajazit kako sam prošli put napisala…

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Azoospermija
3.9.2021 10:24:45   
Maya20


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ma šta da zamerim, ja toliko čitam i volim da zapamtim sve, šta i kako je kod koga ali se naravno izmesa sve to. I mm je povišen malo FSH ali posle terapije i testosteron i FSH su se povećali, mene to na prvu brinulo, međutim dr Emre je zadovoljan…Mi planiramo paralelnu, jeste malo bezveze sto ako se ne nadju sprematozoidi oni uništavaju dobijene jajne ćelije, ali šta je tu je… Mislim da je veća uspešnost kad se radi sa svežim a imajući u vidu u kakvoj smo svi situaciji treba da povećamo šanse sto je više moguće.Ja ću sutra da proverim tsh nešto mi je bio skakao pa da ponovo pišem doktoru svom- to je Sulejman a ne Bajazit kako sam prošli put napisala…




Mi cemo veceras razgovarati sa dr Emre, pa cemo videti sta ce reci. Da li je vas sa dr Sulejmanom povezao dr Emre? Ja toliko imam pitanja za doktora, da sam sve lepo zapisala na papir😊

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here