|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
14.3.2022 7:33:52   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Uradila sam dans betu, tacno je 10/ti dan i rezultat je 286.
To je za ovaj sad period valjda dobro.
Ne znam da li i kada da ponovim i posle koliko da idem na UZ.
Pisacu dr sutra da se konsultujem, ali racunam za neke dve nedelje mogu na UZ



Bravooo... to je i odlicna beta za 10.dan. meni sh uvek rekli da je uradim za 2 dana ako raste lepo onda UZ za 2 nedelje ... cestitam i mnogooo mi je dragooo ❤

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Azoospermija
14.3.2022 8:03:17   
Bicesuper
Hvala puno.
Dobro je za pocetak, pa korak po korak.
Znaci za neke dve nedelje UZ a da ponovim betu tako brzo - za dva dana?
Javljam vam sve.
Kakva je kod tebe situacija, jesi se oporavila od alergije?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Azoospermija
14.3.2022 10:08:56   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Hvala puno.
Dobro je za pocetak, pa korak po korak.
Znaci za neke dve nedelje UZ a da ponovim betu tako brzo - za dva dana?
Javljam vam sve.
Kakva je kod tebe situacija, jesi se oporavila od alergije?



Pa po pravilu radi se beta 10.dan pa se za 2.dana ponavlja da se vidi da li se pravilo dupla. Meni je to sve ginekolog tj dr.Numan slao sta i kako. Ti mu posalji betu i on ce ti reci sta dalje. Jednoj od devojaka koja je imala.ogromnu neku betu nije ni trazio da je ponavlja tako da i to je individualno. Oporavila sam se, nasla sam i dobrog hematologa tako da sam ponavljala neke rezultate pa cekam dalja uputstva. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Azoospermija
14.3.2022 11:13:49   
Bicesuper
Poslala sam pa cekam odgovor.
Ti polako, oporavi se pa u novu pobedu.
Nadam se da ce sve biti kako treba i da ces brzo dovesti parametre u dobro stanje.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Azoospermija
15.3.2022 9:18:47   
Bicesuper
Nije mi dr rekao da ponavljam jer je beta zadovoljovajuca.
Rekao je samo UZ za dve nedelje.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Azoospermija
16.3.2022 8:08:14   
miracleB
Pa da kazem ti sve je to individualno. Cestitam od srca ❤ 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Azoospermija
16.3.2022 10:57:41   
Bicesuper
Hvala puno.
Mada me je juce dr u domu zdravlja (otisla da uzmem recept za progesteron) napala da sam morala da ga ponovim juce tj posle dva dana, ubila me u pojam.
Ja kazem ok, ponovicu za neki dan, ne ne mora danas, a bilo 7 uvece.
Inace sam zakazala UZ za 31.03. i do tada bi sve trebalo vec da se vidi.
Danas sam uradila ddimer i TSH.
DDimer je dobar, TSH naravno nije otisao je na 3.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Azoospermija
16.3.2022 11:34:07   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Hvala puno.
Mada me je juce dr u domu zdravlja (otisla da uzmem recept za progesteron) napala da sam morala da ga ponovim juce tj posle dva dana, ubila me u pojam.
Ja kazem ok, ponovicu za neki dan, ne ne mora danas, a bilo 7 uvece.
Inace sam zakazala UZ za 31.03. i do tada bi sve trebalo vec da se vidi.
Danas sam uradila ddimer i TSH.
DDimer je dobar, TSH naravno nije otisao je na 3.



Ma samo ti slusaj sebe i Turcina, sigurna sam da oni znaju kad i zasto kazu da se proverava ili ne. Uostalom eto meni je pravilno rasla pa to opet nije znacilo nista. Moj savet ti je da se ne opterecujes uopste i da uradis kako je tebi najprijatnije ili da slusas Turcina.Sto se tice TSH i meni je kad sam zatrudnela skocio cini mi se na 3.5 i tad mi je dr objasnila da je to ocekivano i normalno kad dodje do trudnoce, izguglaj videces da nema razloga da brines a svakako ce ti se terapija korigovati zato ti je endokrinolog i trazio da mu javis rezultate pretpostavljam. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Azoospermija
16.3.2022 11:37:35   
miracleB
Meni je novi hematolog trazio da ponovim neke analize i izmedju ostalog antitela za Hashimota da bi videli kolika su sada i iznenadjenje mi je da ih vise nemam. Zapravo meni su rekli da jednom kad imas to je to kao imas Hashimota. Bas sam se iznenadila da sada vise nemam 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Azoospermija
16.3.2022 12:37:48   
Bicesuper
Meni je Turcin rekao da ako je pozitivna beta uradim ponovo TSH.
Sa endkorinologom sam na mailu komunicirala pre prvog odlaska.
Sad sam joj poslala rezulate i rekla je povecam dozu i da proverim jos nesto.
A ranije sam isla kod dr Petakova, ali od korone je bilo nemoguce doci do njega.
Doduse tada mi je rekao da cim zatrudnim dodjem odmah bez ikakvog uputa i bilo cega, pa sam zvakla i u ponedeljak cu ici.
Znam da skace u trudnoci, meni je skocio jos 7 dana pre transfera kad sam merila endometijum.
I meni su rekli da kad jednom imas antitela imas uvek? Ali ja mislim da nista ne mora da znaci.
Da li si radila u istoj laboratoriji-moja sestra u jednoj iam anttela u drugoj nema.
Da li si ti inace, nezavisno od trudnoce, imala TSH iznad 2 ili si samo imala povisena antitela?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Azoospermija
16.3.2022 13:58:46   
miracleB
Aha e pa dobro, svakako bez nervoze jer ce ti to vise stetiti nego taj malo povosen TSH. Ja sam antitela radila ppslednji put 2019.godine posle hja uvek kazem imam hashimoto oni mi traze samo tsh i ft4 nisu mi ni trazili da ponavljam antitela. Nisam radila u istoj lab kao i 2019.ali to ne bi smelo da ima veze. Ja sam svakako 3 godine na eutyroxu jer mi je tada tsh bio skoro 7

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Azoospermija
16.3.2022 16:20:58   
Bicesuper
Jasno.Pitala sam te za laboratoriju zbog primera moje sestre.Svakako ti to držiš pod kontrolom.A kakav ti je bio pre transfera ili posle kad si merila?Ja pijem bas jaku dozu 100 mg…

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Azoospermija
16.3.2022 18:26:49   
miracleB
Pre proslog transfera je bio oko 2, ali cim je doslo do trudnoce skocio je na 3.5. A ja pijem kombinovano 50 i 75. E sad ja to pijem vec par godina pa mozda i to ima veze

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Azoospermija
16.3.2022 23:24:24   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Uradila sam dans betu, tacno je 10/ti dan i rezultat je 286.
To je za ovaj sad period valjda dobro.
Ne znam da li i kada da ponovim i posle koliko da idem na UZ.
Pisacu dr sutra da se konsultujem, ali racunam za neke dve nedelje mogu na UZ



Cestitaam❤️

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Azoospermija
21.3.2022 13:48:12   
Tina29
Pozdrav drage žene,naime moj muž ima dijagnozu Azospermia.Odrađen ultrazvuk, genetski testovi, hormoni..Sto se tice ultrazvuka doktor je rekao da je odlicnog volumena i dobra prokrvljenost te da misli da ce biti spermatozoida. Genetski testovi uredni a hormoni vise-manje dobri, nije dobio terapiju.Kod mene sve super, e sad… moze li mi neka objasniti proces daljni?Idemo na MICROTESE. Ali vec 27.3. trebam dobiti, 28.moram biti kod njih povaditi nalaze te da cemo stimulirati jajovode. Koliko traje stimuliranje i kakvi su daljni postupci? Nakoon toga vade meni jajne celije, njega operiraju i ako Bog da nesto nadju, spajaju to i rade transfer?Može li mi neka bas detaljno objasniti proces.Hvala unaprijed :) :)

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Azoospermija
21.3.2022 15:00:07   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Tina29

Pozdrav drage žene,naime moj muž ima dijagnozu Azospermia.Odrađen ultrazvuk, genetski testovi, hormoni..Sto se tice ultrazvuka doktor je rekao da je odlicnog volumena i dobra prokrvljenost te da misli da ce biti spermatozoida. Genetski testovi uredni a hormoni vise-manje dobri, nije dobio terapiju.Kod mene sve super, e sad… moze li mi neka objasniti proces daljni?Idemo na MICROTESE. Ali vec 27.3. trebam dobiti, 28.moram biti kod njih povaditi nalaze te da cemo stimulirati jajovode. Koliko traje stimuliranje i kakvi su daljni postupci? Nakoon toga vade meni jajne celije, njega operiraju i ako Bog da nesto nadju, spajaju to i rade transfer?Može li mi neka bas detaljno objasniti proces.Hvala unaprijed :) :)



Cao Tina,Dobro je da je ultrazvuk uredan i da su nalazi dobri jer u principu tako i jeste veca sansa za uspeh. Stimulacija se pocinje obicno od 2.dana ciklusa, s tim da se krece sa jednom vrstom hormona a onda obicno od 6.dana stimulacije se uvodi jos jedna vrsta inekcija a onda pred kraj stimulacije dobijas stop inekciju i nakon jednog dana sledi aspiracija tj.vadjenje jajnih celija. To koliko ce stimulacija trajati je individualno i to ce ti reci kada ti budu radili ultrazvuk, ali prosecno oko 14-16dana da kazem. Gde radite micro TESE?

(odgovor članu Tina29)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Azoospermija
21.3.2022 15:27:46   
Tina29
U Bahceci poliklinici u Sarajevu…Ono sto me muci je to da cu primati prvo hormonalnu terapiju pa tek onda muz ide na Microtese🤦🏻‍♀️ Zar ne bi trebali prvo vidjeti ima li on uopce spermatozoida? Ne volim glumiti doktore, zao mi je sto to nisam pitala prosli put ali ovo me bas muci sad..

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Azoospermija
21.3.2022 15:45:56   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Tina29

U Bahceci poliklinici u Sarajevu…Ono sto me muci je to da cu primati prvo hormonalnu terapiju pa tek onda muz ide na Microtese🤦🏻‍♀️ Zar ne bi trebali prvo vidjeti ima li on uopce spermatozoida? Ne volim glumiti doktore, zao mi je sto to nisam pitala prosli put ali ovo me bas muci sad..



Ne bih da te bunim sada, ali mi smo prvo hteli tamo i odustali . Uopste nismo zadovoljni organizacijom ni pristupu pacijentima. Moj muz ima istu dijagnozu odlucili smo da odemo u Sarajevo gde su nas poslali kod nekog drugog doktora na ultrazvuk , i rekli da ja odradim neke analize i da se javimo kada to zavrsim da krenemo sa stimulacijom i isto tako kao kod vas da tek onda suprug ide na operaciju i rekli su nam da to tako mora(sto nije tacno) ali ajde javimo se mi cim sam sve odradila kazu nam da doktorka nije tu i da nas preuzima drugi doktor koji je bio jako neljubazan i nismo hteli da naatavimo kod njega resili smo da sacekamo nasu doktorku. Kada se ona vratila odmah nas je pozvala ali sada sa drugom pricom da je urolog pogledao njegove nalaze i rekao da on ipak operise varikocelu i dobio hormonsku terapiju 3 meseca pa tek onda da dodje jer nije siguran da ce mu ovako naci. Gde smo mi definitivno odustali jer smo bili jako ljuti prvo kada smo dosli na konsultacije urolog ga nije ni pogledao 3 meseca je proslo i kad smo sve zavrsili on se set_io da to treba da se operise samim tim svi nalazi koje smo uradili propadaju i moramo sve opet uraditi. Pritom smo saznali da oni i nemaju urologa nego operaciju vrsi ginekolog dr Umit. Tako da je nas izbor pao na Emrea i zao nam je sto odmah nismo otisli kod njega.. 

(odgovor članu Tina29)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Azoospermija
21.3.2022 16:36:23   
Bicesuper
Dr Emre je nekada radio na toj klinici i zato su svi ovde culi za njega.
Mi smo odmah kod njega zakazali. O toj klinici ne znam nista spec, tako da ne mogu da komentarisem. Mozes se raspitati o dr koji radi operaciju, to je najbitnije.
Imas dve opcije i na tebi tj na vama je da se opredelite
1. paralelna stimulacija. to je to sto su vam ponudili, izgleda kao sto ti je clanica napisala. Mana tog sistema je da ako se njemu nista ne nadje (a operise se gotovo uvek na dan aspiracije - uzimanja jajnih celija da bi se oplodnja radila svezim materijalom) ti si se dzaba stimulisala i bila na hormonskoj teraiji koja nimalno nije slaba i naivna. Ja sam se odlucila na taj rizik jer sam kontala pa to je samo jednom, ako ne nadju gotovo je, drugo isli smo u Tursku, nije to mali put, dva puta bismo placali karte smestaj... Jeftinije je tamo obaviti sve, ovde su lekovi skuplji. I volela sam da se radi svezim materijalom.
2. da ode prvo on na operaciju, ako se nadje zaledi se i onda ti polako ides 2 dan ciklusa i sve isto.
Kod nas na kraju nije bilo microtese nasli su mu u spermogramu spermatozoide...
Svaka opcija je ok i svako ima razloge zasto se odluci ili ne odluci za paralelnu.
I sama sam menjala misljenja vise puta, buduci da smo zbog prelezane korone morali da odlozimo put za 6 meseci.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Azoospermija
21.3.2022 16:48:18   
Tina29
Baš sam poslala email doktoru koji nas vodi da mi razjasni… pa vidjet cemo sta ce odgovoriti. Svakako da im je pristup bezveze, eto koliko su nam na brzinu bile konzultacije loslije mog HSG da se jednostavno nisam snasla da ga ista upitam…HVALA VAM PUNO :)

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Azoospermija
21.3.2022 16:53:09   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Tina29

Baš sam poslala email doktoru koji nas vodi da mi razjasni… pa vidjet cemo sta ce odgovoriti. Svakako da im je pristup bezveze, eto koliko su nam na brzinu bile konzultacije loslije mog HSG da se jednostavno nisam snasla da ga ista upitam…HVALA VAM PUNO :)



Eto ako mozes javi sta su ti rekli ko vrsi operaciju mikro tese.. da na konsultacijama sve ide nekako brzo njima je sve super tek kad izadjes shvatis da ti nista nisu objasnili niti si sta stigao da pitas. U svakom slucaju svu srecu zelim

(odgovor članu Tina29)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Azoospermija
21.3.2022 19:48:10   
Tina29
Kopiram vam email:
Poštovana
Vi se javljate nama prvog dana ciklusa. Drugog ili 3. dana ciklusa dolazite kod nas. Krećemo sa stimulacijom jajnika. Na kraju vase stimulacije prvo ćemo kod supruga raditi vađenje spermatozoida, a onda ako sve to bude uredno kod vas vađenje jajnih stanica

Srdacan pozdrav
Dr Admir Rama


Ocito su dobro sigurni da ce ih naci, ne znam sto da kazem. S tim da je doktor koji mu je ultrazvucno gledao rekao da je siguran da ce mu naci zbog volumena i prokrvljenosti… 

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Azoospermija
21.3.2022 20:12:09   
Marinkovicm
Da li je ultravuk radjen kod dr Smajlovica? Isto je rekao i mom suprugu.. nas je odbilo to sto nas nije preglwdao urolog u njihovoj klinici nego nas je slao tlu tu neku ordinaciju , a kasnije smo na nekom forumu saznali da oni nemaju kazem vam urologa vec tu operaciju radi ginekolog.. javi nam sta ste uradili nadam se da ce biti uspesno , svu srecu zelim🥰

(odgovor članu Tina29)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Azoospermija
21.3.2022 20:18:12   
Tina29
Je, kod njega je radjen.moj muz je bio kod urologa kod njih u poliklinici ali nemaju radioloski aparat, isto tako su mene slali na HSG u drugu polikliniku🙈 to je zbog zamrznutih bebica… ne smiju zraciti. Ali svakako ga je pregledao njihov urolog i na osnovu nalaza i papirologije nije mu ukljucio nikakvu terapiju osim vitamina… Hvala vam na odgovorima, malo mi je lakse kad znam da nismo jedini par s ovim problemom…

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Azoospermija
21.3.2022 20:20:34   
Marinkovicm
E pa eto vase iskustvo je drugacije.. mi smo par puta pitali za uroga oni kao pregledace ga pred operaciju.. znaci vaseg supruga je ipak pregledao .. Ocigledno im je pristup cudan i sa svima drugacije.. 

(odgovor članu Tina29)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here