|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
18.1.2022 20:08:51   
lesli
Ako treba da se odreknes neceg drugog ili da pozajmis novac zarad tih terapija, nemoj. Nije vredno toga…

(odgovor članu .. Maja...)
Direktna veza do poruke: 1801
   RE: Klinika Ivanović
18.1.2022 20:13:27   
.. Maja...
Iskreno da ti kazem da bih dosla i odradila tu jednu terapiju treba mi oko 11000din,a receno mi je bar 3 puta da idem, a najve i problem su cigarete

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1802
   RE: Klinika Ivanović
18.1.2022 22:28:06   
lesli
To je prevelika suma za tako nesto. Za opustanje uplati masazu u svom gradu ;)Ide tu i 4. pred transfer. A mozda i jos koja ako joj endometrijum ne bude ok, pa ti da jos koji dan fore…Sto se cigara tice, isla na terapiju ili ne, ako vec ulazis u postupak…treba da ih izbacis skroz ili bar svedes na minimum minimuma.Srecno!

(odgovor članu .. Maja...)
Direktna veza do poruke: 1803
   RE: Klinika Ivanović
19.1.2022 7:08:07   
.. Maja...
Hvala ti puno, videcu da kod nas nesto odradim sto se tice tog kiseonika, a cigare smanjila sam unos nikotina 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1804
   RE: Klinika Ivanović
19.1.2022 8:17:47   
Morence
Da li neko ima iskustva sa Dr Anom Mitrovic, koja radi kod njih na klinici?

(odgovor članu Mrvko)
Direktna veza do poruke: 1805
   RE: Klinika Ivanović
19.1.2022 14:55:31   
Maraj
Ja sam dve trudnoce vodila kod dr Ane. Predivna . Moja preporuka

(odgovor članu Morence)
Direktna veza do poruke: 1806
   RE: Klinika Ivanović
19.1.2022 20:03:03   
Morence
E super, ja kod nje treba da radim histero, a dobila sam preporuku iz druge klinike za nju da je odlicna pa reko da proverim sa nekim ko je bio kod nje, hvala 😀

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1807
   RE: Klinika Ivanović
20.1.2022 7:49:45   
Maraj
Merence, odlučna je, ne brini. Ona je i načelnik dnevne bolnice u Frontu. Skoro je i bila kod Vesne Dedic, u onoj njenoj emisiji Balkanskom ulicom... Kao stručnjak je odlična, jako prijatna i dostupna

(odgovor članu Morence)
Direktna veza do poruke: 1808
   RE: Klinika Ivanović
20.1.2022 15:15:02   
Morence
Hvala puno, sad mi lakse🤗😘

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1809
   RE: Klinika Ivanović
15.2.2022 0:25:00   
haozho
Caos @Mops, ja sam imala slicno iskustivo, jedino sto nisam znala sta je razlog sto ne ostajem trudna, endokrinolog mi je rekao da imam veoma blagu insulinsku rezistenciju koja ne bi trebala da pravi problem. Imali smo 11 jajnih celija od kojih se 10 razvilo u blastociste, isto pauza mesec dana i terapija ista kao tvoja. Blizance smo dobili tad, to nam je bio prvi postupak. Ako treba jos neki info pisi slibodno i srecno!

(odgovor članu Mops)
Direktna veza do poruke: 1810
   RE: Klinika Ivanović
15.2.2022 0:30:28   
haozho


IZVORNA PORUKA: Mops

Cao,hrabre zenice🌺.Nova sam na forumu,i kao i sve ostale drugo citam isti.U pripremi sam za vto kod dr Goce .Imam insulinsku rezistenciju,i moj je  glavi   problem izostanak ovulacije.Imala sam stimulaciju ovulacije gonalom,i aspiriranih 18 jajnih celija.Od kojih je 8 preraslo u blastociste.Zamrniti su u 4 slamke.Odmarala sam mesec i po dana ..I sada sam dobila stimulaciju za transfer.Pijem 3x 1 estrofem ,i primam dekapeptil.Da li neka devojka ima slicno iskustvo kao ja ?



Caos @Mops, ja sam imala slicno iskustivo, jedino sto nisam znala sta je razlog sto ne ostajem trudna, endokrinolog mi je rekao da imam veoma blagu insulinsku rezistenciju koja ne bi trebala da pravi problem. Imali smo 11 jajnih celija od kojih se 10 razvilo u blastociste, isto pauza mesec dana i terapija ista kao tvoja. Blizance smo dobili tad, to nam je bio prvi postupak. Ako treba jos neki info pisi slibodno i srecno!



(odgovor članu haozho)
Direktna veza do poruke: 1811
   RE: Klinika Ivanović
15.2.2022 0:39:49   
haozho


IZVORNA PORUKA: .. Maja...

Zanima me da li je neka od vas zenica isla kod Gocine cerke na tretmane kiseonikom? I kakvo je iskustvo



Meni je ovo bio drugi postupak, i posto sam iz prvog dobila blizance bez tih tretmana a i dosta zena se zalilo po forumu i one koje poznajem da je sarena laza nisam u pocetku isla na njih iako me je Goca savetovala svaki put. Endometrijum mi je bio super par dana pre nego sto bi trebala da mi radi finalni pregled pred transfer, medjutim kad sam otisla na tu kontrolu kaze ne valja nista i odlozi me jos 7 dana. E tD sam krenula na preso terapije, i trudila se da set_am svaki dan bar pola sata jer sam htela da pokusam nekako da ''ispravim'' stvari, i ucinim sve sto je u mojoj moci. Nakon 7 dana endometrijum se popravio na moje opste cudo, i sad sam trudna. Sve nesto mislim da mi je preso ipak pomogao a mozda je i slucajnost ali ako imate mogucnosti ja bih ipak isla cisto da vas ne boli glava i da ne mislite da niste ucinile sve sto je bilo u vasoj moci, zaslucaj da nesto krene naopakom

(odgovor članu .. Maja...)
Direktna veza do poruke: 1812
   RE: Klinika Ivanović
10.3.2022 19:35:59   
Morence
Zdravo, treba mi pomoc od vas koje ste radile histeroskopiju, trebala bih za par dana da radim kod prof Ane Mitrovic histero na klinici Teofanovic, prosli mesec smo odlozili zbog neke bakterije, sad imam briseve uredne.Medjutim ono sto mene buni jeste sto kad sam pitala za briseve za intervenciju(cervikalni i vaginalni) receno mi je da vaze 6 meseci, sto mi skroz cudno, jer svuda i za svaku intervenciju traze uglavnom ne starije od 15 do mesec dana,moji ce biti oko 25 dana stari sad.Ja sam prosla tri meseca stalno nesto imala u brisevima i zato smo I odlagali, pa me zato interesuje da li zna neko nesto o tome i da li treba da brinem, ne znam postoje li neki rizici u u slucaju da ima neka infekcija, ili to i njje toliko bitno ?Hvala unapred

(odgovor članu haozho)
Direktna veza do poruke: 1813
   RE: Klinika Ivanović
19.3.2022 19:02:51   
Sljivica
Moja prijateljica je imala identicno iskustvo..ni jedno objasnjenje,ni jedan odgovor na pitanje,arogancija doktorke i bezobrazluk. 

(odgovor članu Lindaaa)
Direktna veza do poruke: 1814
   RE: Klinika Ivanović
13.4.2022 23:32:35   
Pirueta33
E,ovako,dugo sam se razmišljala,al rekoh da napišem moje iskustvo.Kod dr Teofanović sam otišla na preporuku drugarica,iako moj dotadašnji Gin nije bio oduševljen,a onda sam shvatila i zasto.VTO postupak je delikatna stvar,kako fizički i tako psihički.Dr oko koje ne sme muva da se čuje,sestre koje hodaju oprezno,pacijent koji ne sme ništa da pita i da kaže je atmosfera ni za gajenje zlatne ribice,a ne pravljenje dece.Ne gleda dokumentaciju,ne obazire se na izvestaje hematologa,endokrinologa.Gleda te kao bankomat koji samo izbacuje novac.Svaki put sam čekala po 45 min na 5 min neprijatnog pregleda,jer natrpa što više pacijenata,a nema vremena za sve.Muževe isključuje iz konverzacije,spermogram ne komentariše.Najviše voli žene sa PCOSY jer ih napuni hormonima,napravi 20 j.ć pola propadne,a sa drugom polovinom se posle igraju ET dok neki ne upali.Niti su sve žene iste niti mogu svi na isti protokol.Čim ima malo više posla,gubi interesovanje.Više mi je objasnila sestra za pultom i farmaceut koja mi je dala lekove nego ona.Kad je prva stimulacija propala dva dana su prebacivali pozive sa jednog na drugog,ko će da mi saopšti da je bio potpuni promašaj. Ljubaznost,takt,razgovor su odlike svakog dobrog dr,a tek onog koji se bavi tako plemenitom stvari,pravljenjem novog zivota.U toj klinici nisam ništa od toga oset_ila,naprotiv.Pokušala sam da nadjem podatke o embriologu koji tamo radi,ništa.A to je osoba koja bira j.ć i spermatozoide i od koga direktno zavisi uspešnost same VTO.O nabacivanju posla svojoj ćerki je posebna priča.Moguće da ta terapija ima neko svoje mesto,ali kad se sve prethodno uradi kako treba.VTO je multidisciplinarni postupak i uspešnost zavisi od mnogo faktora.Niti je ona jedina,niti je njena klinika jedina na svetu.Ljudi dizu kredite da bi platili intervencije,a min se očekuje ljudski pristup.Ja sam se tamo osećala napeto,neprijatno,nedovoljno informisano i finansijski iscedjeno.Posle dva takva puta sam rekla hvala lepo,nikad više.I nikome je ne bih preporučila.

(odgovor članu Sljivica)
Direktna veza do poruke: 1815
   RE: Klinika Ivanović
14.4.2022 9:52:20   
Anoniman
Potpuno se slažem sa svakom tvojom reci,kao da sam ja pisala. Niko od nje ne traži da pije kafu sa mnom niti da me zove dušo,cico,mico. Nego samo da kaze kako stoje stvari,sta treba da se radi. 

(odgovor članu Pirueta33)
  Direktna veza do poruke: 1816
   RE: Klinika Ivanović
14.4.2022 12:01:29   
Pirueta33
Upravo tako.Razumem ja da je cilj beba i da će ljudi sve da istrpe samo da se to desi.Ali,sve ima svoje granice.I pitala sam se više puta da li su njene odluke bas individualne za svaku pacijentkinja,toliko o "stručnosti".Inače,ja sam išla tamo kad je bio uveliko kovid.Nije još bilo vakcine.Nikoga nisu testirali,sto je tad bilo protivno pravilima,jer ulazis u operacionu salu.Jednom sam se usudila da postavim više od jednog pitanja,sestra me je pogledala kao da pitam Hitlera lično,a odgovori dve reči da me otkači.Sve u svemu košta živaca i para.Tolike su cene i u inostranstvu,a i u drugim gradovima van BG.Tako da može da se bira.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1817
   RE: Klinika Ivanović
14.4.2022 14:56:40   
Anoniman
Meni je ovo prva VTO, ja stvarno ne znam mnogo stvari oko procesa,znam ono elementarno, što sam pročitala,ili čula od drugih. Ovo je za mene jedna od ozbiljnih stvari u životu, prema tome sam se i trudila da sve što mi kažu odradim najbolje sto mogu,a veruj mi da su mi vrlo malo rekli. Prvo mi terapiju za stimulaciju nisu objasnili kako treba, razumela sam kako treba da se bockam i to sam odradila kako treba, samo što mi nisu rekli koju dozu treba, ja sam umesto celu,pola doze primila,medicinska sestra mi nije rekla, niti sam dobila napismeno,drugo,posle aspiracije nisam obaveštena koliko jajnih ćelija sam dobila,da bi na dan transfera saznala da sam dobila samo dve, jedna se oplodnja, a druga nije, i još mnogo nekih stvari.Jako sam razočarana,znam da svako od nas ima drugačije iskustvo,ovo je moje,a ja od srca svima želim da nam ovo bude uspešno,zato sto smo svi mi tu sa razlogom,a ne zato što oni vole mene ili ja njih.

(odgovor članu Pirueta33)
  Direktna veza do poruke: 1818
   RE: Klinika Ivanović
14.4.2022 15:25:16   
Pirueta33
Razmišljala sam i ja neki vreme o svemu,kad me je prošlo dejstvo hormona i sva euforija oko toga.Jesam bila besna zbog takvog odnosa,a onda sam počela da se udubljujem u proceduru,jer nisam mislila kad odem kod nekog koga toliko hvale i kad sam toliki novac dala da ću morati i o tome da mislim.Za početak nije prihvatila mišljenje mog Gin da mi prvo sredi hidrosalpinks levo,kao to utiče samo 3%,nije bitno.Nije mi uradila AMH.Nije mi rekla koliko je dobijeno j.ć ni prvi ni drugi put,a suprugov spermogram je prokomentarisala kako je loš?kad je shvatila da i druga VTO neće uspeti.I uopšte ne razumem zasto ne prisustvuju muževi razgovorima,makar prvi put kad se pravi plan.Sede ko ovce u kolima ispred i samo plaćaju.Zadrzavanje informacija i ne davanje realne prognoze i stanja su ozbiljna stvar,to nije stvar ljubaznosti.Pacijent ima pravo po Zakonu da bude informisan o svemu,bez obzira što je to privatna praksa.Zaista želim da one koju su započele VTO završe uspešno,a da one koje nisu dobro razmisle.Kao što rekoh,nije jedina,a nismo mi neka nepismena stoka da nas voza kako ko hoće.Ljubaznost je stvar vaspitanja,a bogami nisam se nagledala ni neke stručnosti.Birkanje pacijenata,tj izbegavanje rad sa tezim slučajevima da se ne pokvari statistika uspešnosti.Sve je to ok,ali onda obrazloži ženama na čemu su,pa nek same odluče šta će i kako će.Možda ona bere pare na drveću,ja ne.I ne samo to,nisam tamo došla da se neko igra sa mojim hormonima,da me drzi u nekom psihološkom kavezu i da gledam uznezvereno osoblje,jer je ona ustala na levu nogu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1819
   RE: Klinika Ivanović
14.4.2022 16:34:07   
Anoniman
Ja mogu da razumem da ima dosta posla i da nas je mnogo,ali ona valjda treba da zna koliko može da postigne, niko ne očekuje da ona sedne sa nama svima pojedinačno i da ispijamo kafe, ali ona je sama izabrala čime će da se bavi,a mi ostale smo tu, ne zato što mi nju volimo ili ona nas,nego zato što jednostavno moramo. Bas sam se razocarala, i nikome ne bih savetovala da ide kod njih na kliniku.

(odgovor članu Pirueta33)
  Direktna veza do poruke: 1820
   RE: Klinika Ivanović
14.4.2022 16:35:12   
Anoniman
I ove stvari koje si napisala, čula sam od jos nekoliko žena,a i sama sam se uverila u neke stvari.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1821
   RE: Klinika Ivanović
26.4.2022 16:09:23   
Morence
Evo da podelim i moje iskustvo.Ja sam prvi put ostisla kod Goce u novembru mesecu, pre toga sam imala dve neuspesne inseminacije, pored toga sam imala i polip, za koji su svi tvrdili da nije prepreka, dok nisam otisla kod nje, nije htela da mi radi inseminaciju dok ne odstranimo polip.Nisam odmah to shvatila zdravo za gotovo, pa sam otisla i u Jevremovu, u Front i kod jos par ginekologa koji su mi rekli isto sto i goca, da je polip prirodna spirala i da nema svrhe raditi bilo sta dok to ne sredim.Uradila sam histero kod nje kod prof Ane, proslo sve kako treba, nakon toga odradim inseminaciju kod Goce,nazalost nije uspela, ali moram reci da je od svih ginekologa kod kojih sam bila imala najbolji pristup, citala sam  svakave komentare ovde, da prica puno ne prica, ali odgovori na sve sto se pita i objasni sustinu,ja sam dodatno cak zvala za neke stvari kad mi nisu bile jasne, pa su joj oni ostavljali tamo gomilu poruka i bila je u fazonu jednom bozee koliko por da li je moguce, ali  ja sam se samo nasmejala I iskulirala to.Odmah mi je rekla kako stvari stoje, i da ako ova inseminacija ne uspe da okrecemo pricu ka vantelesnoj, tako je nazalost i ispalo, suprug ima los spermogram, samo 6 milliona je bilo nakon obrade.Ne mogu da kazem da se nisam nadala, ali znala sam da sanse nisu velike.U svakom slucaju jedina je trazila da dodjem na uz nakon dva dana od inseminacije da vidi da li je folikul pukao, ako ne da ponovimo,na drugoj inseminaciji pos uz je radjen dva dana pre inseminacije i dr nije palo na pamet da proveri pred samu inseminaciju bar sta se desava, cak je bila u fazonu, radicemo 5,6 inseminacija dokle god ne uspe, sta im veze.Iako sam bezala od vantelesne i sama takodje bila spremna da ih radim koliko god ,shvatila sam da je to gubljenje i da nema poentu.Realno smo za vantelesnu.Dok sam cekala betu vec smo otisli na komisiju i hvala Bogu prosli, sad cekam pozivno pismo ,izabrali smo Teofanovic, pa cemo da vidimo, ako ima nekoga ko je skoro tamo radio vantelesnu moze da podeli iskustvo da malo olaksa

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1822
   RE: Klinika Ivanović
26.4.2022 19:16:06   
Morence
sto se tice samog postupka, kako izgleda

(odgovor članu Morence)
Direktna veza do poruke: 1823
   RE: Klinika Ivanović
5.5.2022 22:21:59   
Maaariposa
Takodje, nakon dugog razmišljanja da podeim i ja svoje iskustvo sa Dr Gocom . Prošle godine u aprilu mesecu smo otišli na prve i poslednje konsultacije u kliniku Teofanović. Na prvom pregledu sam od doktorke dobila samo komentare, jajnici su užas, ti si debela i ovo ništa ne valja. Idi uradi hormone i dodji 9-ti dan ciklusa. Da napomenem, redovno idem na ginekološke preglede i moj ginekolog do tada nije video nikakav problem sa jajnicima. Devetog dana ciklusa ponovo dolazim na pregled, doktorka ne gledajući nalaze hormona počinje da me nabedjuje da sam pušač iako ja cigaretu u životu nisam zapalila. Nakon toga kreće priču o kovidu i vakcini, i počinje da histeriše zbog čega suprug i ja nismo valcinisani, uz komentar da dok se ne vakcinišemo ona ne želi da razgovara sa nama. Na moje pitanje da li je pogledala nalaze, ona shvata da ih uopšte nema u kartonu jer su sestre zaboravile da pripreme dokumenta. Kada ih je konačno dobila, samo mi je zavrljačila papir u lice i ponovo izgovorila katstorfa. Na moje pitanje šta je konkretno katastrofa dobila sam odgovor “sve”. Na moje drugo pitanje šta tačno misli pod sve i  da li mogu nešto da uradim kako bih se ta katstrofa promenila, dobila sam odgovor da primim vakcinu protiv kovida. Nakon toga sam otišla kući, konsultovala supruga i otišli smo za Prag krajem maja.U Pragu smo na aspirqciji dobili jednu jajnu ćeliju koja se oplodila, ostala sam trudna iz prvog puta i sada imam bebu od 2,5 meseca. Da me niko ne shvati pogrešno ja verujem da u Srbiji postoje ljudi koji su zadovoljni tretmanom u klinikama za VTO, ali isto tako mislim da velika većina naših doktora, posebno embriologa, nema potrebno znanje, a ni opremljenost laboratorija da bi se uspešno bavili VTO. I zato, ako vam ovde ne uspe iz prvog puta, ne gubite vreme bez veze. Već idite dalje. I da, što se tiče finansijskog momenta, u sumi para, mala je razlika izmedju VTO u Srbiji i Pragu. Posebno ako se ide o sopstvenom trošku. 

(odgovor članu Pirueta33)
Direktna veza do poruke: 1824
   RE: Klinika Ivanović
5.5.2022 23:32:09   
Tiziana
Mojoj koleginici je izgovorila identicne recenice. I za jajnike i za debljinu i za pusenje iako ona nikad nije pusila i rekla joj da nema sanse da zatrudni bez vto. Ona se nikad vise kod nje nije vratila posle tog prvog puta.. Otisla je kod drugog dr koji je predlozio inseminaciju koja je iz prve bila uspesna. 

(odgovor članu Maaariposa)
Direktna veza do poruke: 1825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Epiduralna anestezija
Milica7

Da li ste za prirodan porođaj sa ili bez epiduralne anastezije?

Sa epiduralom (69%)

Bez epidurala (31%)


Ukupan broj glasova: 36

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here