|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
2.1.2023 12:03:40   
Cicijev_brat
Pozdrav svima,I od mene takoder svima sretna Nova 2023, zelim nam svima visoke bete i zdrave bebice, a i sve drugo najljepse.
Ja vas bas dugo citam. Kao i mnogi sve sam saznala preko foruma. Moj suprug i ja smo u braku od 2019, i buduci da sm ja imala uterus duplex, septum nisu bili sigurni sta je, odmah smo krenuli u borbu. Da bi saznali nakon moje operacije i pokusaja, u februaru 2020 da suprug ima azospermiju. Tada je krenula i korona pa nas je to sve usporilo, a i finansije. Sve u svemu, suprug je bio na pregledu kod doktora Emrea, u augustu 2021. Doktor mu je rekao da ima opstrukciju jer je napipao krvzicu. Ultrazvuk je potvrdio to, i cak je predlozio da ne radio mtesu vec samo tesa proceduru. Svi drugi nalazi , kariotip i delecije su bili hvala Bogu uredu. Zatim smo se borili sa ureaplazmom i eserihijom, klamidijom. Sve u svemu, mi smo na New life klinici u Sarajevu. Na kraju je mog supruga operisao dr. Tansel, sada 23.12.2022. Mi smo odlucili da radimo operaciju u Sarajevu kada su nam na klinici rekli da ce doci dr. Tansel. Posto je dr. Emre vec bio optimistican, a ionako smo vev citali dosta od dr. Tanselu, pa sam i njega kontaktirala, bilo nam je drago sto dolazi u Sa pa cemo moci sve obaviti ovdje. Operacija je prosla uspjesno hvala Bogu i sada ja cekam ciklus novi krajem januara. Zelim svima da kazem da razumijem vasu borbu, ne brojim neprospavane u suzama noci. Kada se molim Bogu, molim za sve ljude koji se bore sa ovim da im se smiluje i podari im njihovu srecu. Zanima me sada, kako da se ja sto bolje pripremim za ICSI metodu, kako da povecan uspjesnost? Mozete ki dati neki savjet? Suprug i ja imamo 32 godine. I da, svima koji nisu sa finansijama dobro, preporucujem New life. Nas je tako spasilo sto dr. Tansel dolazio u Sa, pa nismo morali ici u Tursku na sve. Ovdje je mtesa 2500KM. ICSI je 4500, a lijekovi se kupuju i rekli su mi oko 1500 do 2000 da kostaju. Od 2023 sufinansiranje ide na teret Federacije.

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1801
   RE: Azoospermija
3.1.2023 9:55:15   
Nika1
Je li taj zakon o sufinanciranju usvojen ,mislim da se jos ne znaju uslovi i ako se vec dobilo preko kantona da li ce se imati pravo i koji iznos

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1802
   RE: Azoospermija
3.1.2023 10:17:19   
Cicijev_brat
Mislim da jeste jos prije 6 mjeseci jer sam bas citala o tome, a i nama su savjetovali da cim prije predamo do kraja ove godine Zavodu, jer od januara ide sve na Federaciju i rekli su mi u Zavodu isto, te da ce biti uslovi drugaciji, ali mi nisu rekli u kojem smislu drugaciji. Takoder su me na klinici savjetovali da predamo cim prije jer oni stalno nesto smanjuju iznos za postupak, pa ih je bilo sttah da nece smanjiti dodatno sada opet kada prede na Federaciju. Ja se iskreno nadam da nece, a mislim da ce se moci ponovo predati, samo ce iznos ici kao za drugi pokusaj.

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1803
   RE: Azoospermija
3.1.2023 10:19:26   
Nika1
Nadam se da ces uspjeti iz prvog pokusajs

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1804
   RE: Azoospermija
3.1.2023 10:20:34   
Cicijev_brat
Meni je iskreno bilo drago kada sam cula to prvi put, jer kada smo suprug i ja usli u sve ovo ZE DO kanton je davao samo jednokratnu pomoc u iznosu od 2600 KM plus na to porez moras platiti pa dobijes manje i od toga. A sada sam primjetila da svi daju za prvi pokusaj 3300KM prvobitno je bilo 3800. I da pokrivaju 5 pokusaja.

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1805
   RE: Azoospermija
3.1.2023 10:26:53   
Cicijev_brat
Hvala puno, i ja se nadam daj Bože.Je li i kod vas isti slučaj, jeste li prošli mtesu ili se pripremate? I ja vama želim puno sreće i snage za sve što dolazi na što god da ste se fokusirali.
Želim svima puno sreće

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1806
   RE: Azoospermija
3.1.2023 22:32:27   
Nika1
I ja sam iz ZDK i nije to bas tako kako pricaju,mi smo isli preko kantona ,nazalost kad smo uradili pgd analizu embrioni nisu bili za transfer i kanton je priznao samo 500km a postupak 3000km kostao bez transfera 

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1807
   RE: Azoospermija
3.1.2023 23:05:41   
Maya20
Pozdrav i tebi.  Drago mi je da ste uspeli. Dr Tansel je takodje dobar stručnjak. Moj suprug je prošle godine imao neuspešnu mTesu kod dr Emrea. Mi tu nismo odustali, već smo ko taktirali i dr Tansela, on mu je dao terapiju koju moj suprug prima već 6 meseci. Hormoni su mu se dosta popravili, tako da mi krajem Januara ponovo letimo za Istanbul, da okušamo svoju sreću. Jeste sve izuzetno stresno, finansijski momenat da i ne spominjem, ali odustajanja nema, borba traje. Svako dobro svima🍀

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1808
   RE: Azoospermija
4.1.2023 15:58:53   
bopsich
Pozdrav svima, čitam vas već neko vrijeme i pročitala sam sve od početka do kraja... 
Naš slučaj je sljedeći; moj partner ima 40 godina i Klinefelterov sindrom, dakle jedina opcija nam je Micro Tese. Ja imam uskoro 32 godine i curicu od 11 godina iz prvog braka. 
Kontaktirali smo doktora Emrea u prosincu, ali kako je moj partner primio lijek Nebido, rekao nam je da pričekamo da se to očisti iz organizma i da ponovi hormonske nalaze sredinom siječnja.
Iskreno, iznenadila sam se kako sam lako uspila stupiti u kontakt s doktorom. Nazvala sam i odmah se javio, dalje smo se čuli porukama preko whatsappa, što mi je bolja opcija jer smo se lakše razumijeli. Iako dosta dobro pričam engleski, neke pojmove vezane za sve ovo još pokušavam savladati i na hrvatskom. Tako da me malo strah kako će ta komunikacija izgledati kad dođemo u Tursku. Ali snašli su se i drugi, valjda ćemo i mi..
Voljela bih kad bi se javio netko tko je nedavno prošao kroz ovaj postupak u Turskoj kod doktora Emrea. Kako izgleda tih 20-ak dana tamo? Moramo li svaki dan odlaziti u kliniku ili? Imate li neki smještaj koji bi preporučili? Kako funkcionira plaćanje?
Doktor mi je napisao cijene svega, ali zaboravila sam pitati plaća li se isključivo gotovinom? Ili može neka kartica na rate? 
Svaki savjet i iskustvo će mi dobro doći. Pretpostavljam da ćemo mi ići početkom veljače ili ožujka, ne znam sto ce nam doktor reci kad se jvaimo za 10ak dana. Ako ima još koji par koji ide u to vrijeme bilo bi lijepo razmijeniti iskustva..
Malo sam se raspisala, ali stotinu pitanja mi se vrti po glavi..

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 1809
   RE: Azoospermija
5.1.2023 19:11:39   
Cicijev_brat
Maya20 citala sam vasu pricu, pratim forum vec skoro 2 godine, cak sam krenula i iznova citati, zelim vam mnogo srece. Na kraju krajeva, pomislim da su ljudi kada odustajali na preprekama nikada se velike stvari ne bi otkrile, tako da ko zna, mozda bas vasa prica i uspjeh koji vam zelim od sveg srca bude podstrek drugi da ipak nade ima. Nama se sasvim spontano desilo da dr. Tansel operise supruga. Jer dolazi na New life. A kada su mi to rekli mi smo odustali od odlaska, prvenstveno radi finansija. Uz sve ovo jos dodatno placati stan i avio karte, bas je zahtjevno... Htjela sam vas pitati, sve opcenito, da li ste koristili qoenzima q10 u kolicini od 600mg ili 1000mg? Apotekarka mi je neki dan spomenula da je to previsoka doza, kada sma kupovala a kaze da je i ona isla na VTO. Naravno, bilo mi ju je nezgodno dalje ispitivati nesto o procesu i njenom slucaju, ionako sam se izgubila jer sam se nasla sa nekim oci u oci ko je prosao kroz VTO heheh

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 1810
   RE: Azoospermija
5.1.2023 19:29:55   
Cicijev_brat

Ja vam ne znam nista reci osim pozeljeti mnogo srece. Ali ima i na forumu vec su spominjali neke smjestaje, pa mozda da se vratite na te poruke. 
IZVORNA PORUKA: bopsich

Pozdrav svima, čitam vas već neko vrijeme i pročitala sam sve od početka do kraja... 
Naš slučaj je sljedeći; moj partner ima 40 godina i Klinefelterov sindrom, dakle jedina opcija nam je Micro Tese. Ja imam uskoro 32 godine i curicu od 11 godina iz prvog braka. 
Kontaktirali smo doktora Emrea u prosincu, ali kako je moj partner primio lijek Nebido, rekao nam je da pričekamo da se to očisti iz organizma i da ponovi hormonske nalaze sredinom siječnja.
Iskreno, iznenadila sam se kako sam lako uspila stupiti u kontakt s doktorom. Nazvala sam i odmah se javio, dalje smo se čuli porukama preko whatsappa, što mi je bolja opcija jer smo se lakše razumijeli. Iako dosta dobro pričam engleski, neke pojmove vezane za sve ovo još pokušavam savladati i na hrvatskom. Tako da me malo strah kako će ta komunikacija izgledati kad dođemo u Tursku. Ali snašli su se i drugi, valjda ćemo i mi..
Voljela bih kad bi se javio netko tko je nedavno prošao kroz ovaj postupak u Turskoj kod doktora Emrea. Kako izgleda tih 20-ak dana tamo? Moramo li svaki dan odlaziti u kliniku ili? Imate li neki smještaj koji bi preporučili? Kako funkcionira plaćanje?
Doktor mi je napisao cijene svega, ali zaboravila sam pitati plaća li se isključivo gotovinom? Ili može neka kartica na rate? 
Svaki savjet i iskustvo će mi dobro doći. Pretpostavljam da ćemo mi ići početkom veljače ili ožujka, ne znam sto ce nam doktor reci kad se jvaimo za 10ak dana. Ako ima još koji par koji ide u to vrijeme bilo bi lijepo razmijeniti iskustva..
Malo sam se raspisala, ali stotinu pitanja mi se vrti po glavi..



(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 1811
   RE: Azoospermija
8.1.2023 23:56:34   
Anoniman
Nikako Codra. Mi smo bili tamo em su skuplji od Turske em se muz oporavljao od operacije 7 dana a ispostavilo da nisu nasli nista upotrebljivo a u Turskoj dr Emre je za 20 minuta nasao materijal, oporavak jedan dan, konstatovao opstruktivnu azospermiju i cudio se sta su dr ovdje radili prije njega. Nazalost istina je takva da zaboravite nas region za ovu dijagnozu..mi smo izgubili dvije godine isli i kod Vinke i svih i nista do odlaska u Tursku. 

(odgovor članu Bumbamboleja)
  Direktna veza do poruke: 1812
   RE: Azoospermija
9.1.2023 8:51:52   
Cicijev_brat
Znaci uspjesna micro TESA hvala Bogu i kod vas.Jeste li bili vec na ICSIu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1813
   RE: Azoospermija
9.1.2023 10:33:01   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

A ja sam popila samo pola litre nisam mogla da verujem da mi se toliko ide i wc mislila.sam da necu izdrzati.. samo kad je proslo sve.. jos danas smo ovde odmaramo pa se sutra vracamo. Nadam se da cu javiti lepe vesti. 


@Marinkovicm samo da znaš da mislim na Vas 

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1814
   RE: Azoospermija
9.1.2023 11:48:12   
Anoniman
Dragi svi, posto je meni licno forum mnogo pomogao zelim da podijeli iskustvo i detalje kojo ce vam mozda znaciti pa u tom smislu bicu prilicno detaljna. Prvo savjet ne gubite vrijeme sa dijagnozom azospermije kod nas u regionu... jednostavno nasi dr nisu specijalizovani i nemaju dovoljno dobru opremu za ovu stvar. To sam na forumu ovdje procitala odmah ali kad smo dobili dijagnozu u novembru 2020.i pocwli aktivno da se bavimo pronalaskom resenja ipak smo rekli ajde da pokusamo prvo tu. Uglavnom muzu su nakon dijagnoze uradili sijaset_ pretraga ukljucujuci i tumor markere. U kontekstu potomstva preporucili su mikrotesu i prvu smo odradili na klinici Kodra u Podgorici. Ispostavilo se da i ako je dr rekao nasli smo ih da je embriolog napisao da su nepokretni i rijetki a dodatno histolog oprecan nalaz puno optimisticniji. Zamrzli su materijal i mi smo krenuli da obilazimo vto klinike. Skoro svi dr su izrazili sumnju u mogucnost pokusaja sa takvim materijalom i sto je najgore cak nisu pomenuli opciju inostranstva. Neko manje edukovan bi pomislio da smo beznadezan slucaj. Vrhunac savjeta koji smo dobili tu je bio da odemo kod Dr Vinke da prepise terapiju pa onda da vidimo. To smo uradili i zena jeste vrhunski strucnjak ali jednostavno ne radi mikrotesu. Nakon tri mjeseca terapije uradila je biopsiju i nije nasla nista. I da svi dr su bili uvjereni da je neopstruktivna azospermija u pitanju. Genetika je bila ok. Onda smo odlucili da kontaktiramo Dr Emrea. Moram vam reci to je druga dimenzija doktora u pozitivnom smislu. Uvijek srdacan, dostupan i jasan. Pri cemu preporucujem what''s up komunikaciju sa njim. Nakon cujanja odlucili smo da idemo u Istanbul i radimo paralelno moju stimulaciju i mikrotesu. Kada smo dosli tamo Emre je pogledao sve te nalaze prevrnuo ocima sa cudjenjem i rekao da ne moze da ih uzme u obzir jer su nelogicni. Nakon pregleda odmah je konstatovao da se najvjerovatnije radi o opstruktivnon azospermiji. Mikrotesa je to i potvrdila. Operacija je trajala 40 minuta..oporavak par sati u bolnici i jedan dan kuci. Nasli su materijala dosta tako da sada pored smrznutih embriona imamo i smrznutu spermu. U predhodnom slucaju u Kodri oporavak je trajao 7 dana a muz je ostao u bolnici 4 dana. Sad da predjem na Sulejmana. Isto vrhunski strucnjak koji vodi postupak cijelo vrijeme na nacin da znate da ste u sigurnim rukama.Uvijek dostupan. Istina u Turskoj ne traze analize kao kod nas ali niko vas ne sprecava da odradite sve sami..cisto preventivno. Uglavnom oba doktora rade preglede u Unimed ordinaciji u Beskitasu dok intervecije rade u bolnici OTA i Jinemed isto u Besiktasu. Jedna od druge su udaljene oko 800m. Inace sva zakazivanja i ljekove vam narucuju doktori i time ne treba da se opterecujete. Vase je samo da se tamo pojavite kod njih. U smislu tretmana doktora i posvecenosti meni je to bila druga dimenzija u odnosu na nase klinike. Mi smo stan nasli na 100m blizu Klinike Ota  i ima prilicno ponude na airbnb i bookingu. Vidite adresu na Google i trazite tako. To je najpovoljnije a i najlakse zbog odlaska kod dr. Kvart je isto jako lijep za boravak. Na preglede dok traje stimulacija idete svaki treci dan. Kod Emrea dva puta prije intervencije.Uglavnom u mom slucaju a koliko sam ovdje citala dr Sulejman preferira transfer meki od sledecih mjeseci tako da ga to obavezno pitajte prije planiranja puta mada to je tesko reci unaprijed. Tako da smo mi prvi out sve zavrsili za okvirno 13 dana. Ali kazem ovo moze da varira zbog prije svega protokola stimulacije.Po pitanju troskova za troskove dr i ljekova date isti novac kao na klinikama kod nas...nista vise ako ne cak u nekim slucajevima i manje. Dodatan trosak jeste put i smjestaj ali to je nivoa 1000e ukupno. Razlika jesto sto vam fond pokriva kod nas troskove ali je problem sto ne moze da se rijesi ova vrasta dijagnoze i maltene samo izgubite vrijeme i zivce.Na kraju mi sada imamo 5 zaledjenih embriona kako su rekli od cega su dva perfektna i 3 dobra i uskoro idem na prvi transfer. Znam da prici jos nije kraj u nasem slucaju ali za oba doktora moram da kazem da su vrhunski strucnjci. Ono sto moramo svakako svi da znamo je da nisu ipak madjionicari i da u ovom postupku niko ne garantuje nista odnosno da je sve do kraja neizvjesno. Azospermija je jedan veliki problem ali u velikom br skucajeva resi a pored nje moze biti jos stvari zato se treba naoruzati strpljenjem i biti uporan. Zelim svima srecu i nadam se da ce post pomoci svima koji lutate po ovom pitanju


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1815
   RE: Azoospermija
9.1.2023 13:17:56   
Marinkovicm


IZVORNA PORUKA: Bicesuper



IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

A ja sam popila samo pola litre nisam mogla da verujem da mi se toliko ide i wc mislila.sam da necu izdrzati.. samo kad je proslo sve.. jos danas smo ovde odmaramo pa se sutra vracamo. Nadam se da cu javiti lepe vesti. 


@Marinkovicm samo da znaš da mislim na Vas 



Bicesuper, beta je dobra 10-ti dan 354 rekao je dr za dve nedelje ultrazvuk i da ne moram ponavljati betu. Mislim da necu izdrzati da ne ponovim vesti jesu lepe ali sam i dalje u nekom strahu samo da bude sve dobro

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1816
   RE: Azoospermija
9.1.2023 20:01:32   
WomenX
Dobro vece svima. Zelim vam sve najbolje u novoj god I da se ostvarite u ulozi roditelja. Muz I ja planiramo odlazak u Istanbul 12.februara. Da li jos neko ide tad? 

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1817
   RE: Azoospermija
9.1.2023 20:14:21   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm



IZVORNA PORUKA: Bicesuper



IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

A ja sam popila samo pola litre nisam mogla da verujem da mi se toliko ide i wc mislila.sam da necu izdrzati.. samo kad je proslo sve.. jos danas smo ovde odmaramo pa se sutra vracamo. Nadam se da cu javiti lepe vesti. 


@Marinkovicm samo da znaš da mislim na Vas 



Bicesuper, beta je dobra 10-ti dan 354 rekao je dr za dve nedelje ultrazvuk i da ne moram ponavljati betu. Mislim da necu izdrzati da ne ponovim vesti jesu lepe ali sam i dalje u nekom strahu samo da bude sve dobro
[/quote

Jooooj a ja se mislim gde si da javis, mada sam znala da će biti dobro.Razumem te, ponovi ako ti je lakse.Ja nisam ponovila ono za dva dana kako kažu ovde dr, nego sam možda za 7-10 dana uradila ponovo. Da ne čekam bas Ultrazvuk. Jesi ti uspela da zakazes ultrazvuk? Kad ti pada da ga radis? I kod koga ćeš?

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1818
   RE: Azoospermija
9.1.2023 20:19:07   
Prolecee
Zdravo WomanX, mi idemo 17. februara.
Marinkovic, drago mi je zbog vas. I svima ostalima srecno. ❤


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1819
   RE: Azoospermija
9.1.2023 21:33:54   
Marinkovicm
Hvala puno.. nisam jos zakazala idem sutra cekala sam da prodju praznici. Pa kako sam ja negde racunala 18 januara videcu sutra za kad ce mi zakazati.. mislim da cu sutra i betu ponoviti. Nemam nikakve simptome mozda sam malo vise placljiva eto jedino to🙂 prvih 5,6 dana od transfera sam imala kao neke grceve mislila sam da cu dobiti ali proslo je i sad vise nista ne osecam

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1820
   RE: Azoospermija
9.1.2023 21:52:29   
LjubMil
Pozdrav svima,

supruga i ja planiramo put za Istanbul posle 25 februara.
Ona uskoro počinje sa estrofenom, 2 tablete dnevno, 2 naredna meseca (ovaj sad i sledeći).

Mislili smo da ćemo obaviti ceo proces sad,
međutim dr Sami nam je rekao da će sad obaviti samo aspiraciju,
a za nastavak IVF procesa dolazimo nakon 2 meseca.

Da li može neko da nam kaže koliko je okvirno dana potrebno za aspiraciju?
Pitamo najviše zbog rezervacije smeštaja.

Cene su baš otišle, uskoro će put i smeštaj premašiti cenu celog procesa

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1821
   RE: Azoospermija
9.1.2023 23:09:10   
Cicijev_brat
Marinkovicm cestitam, tako mi je drago cuti kada neko uspije! Zelim vam skolsku trudnocu, da sto prije prode sljedecih nekoliko mjeseci i da dobijete zdravu i veselu bebicu.
A takoder svima vama koji putujete za Istanbul ponovo zelim mnogo srece.Buduci da su neki od vas vec imali par transfera, da li znate ima li razlike da se radi odmah vracanje ili da se zaledi embrij, pa vraca sljedeci mjesec?Ja sam nekako nestrpljiva, voljela bih da sve prode kako treba sada sa stimulacijom i oplodnjom pa da se odmah vraca, ali mi se nekako cini da dr u Turskoj radije rade FET?

(odgovor članu LjubMil)
Direktna veza do poruke: 1822
   RE: Azoospermija
10.1.2023 10:17:14   
Bicesuper
Ja sam isla na aspiraciju i stimulaciju u novembru 2021. godine.Dr je hteo da odmah vrati embrion, međutim kao sto sam pisala, ja nisam bila spremna ni psihički ni fizički.A na pregledu je i on rekao da sam u blagoj hiperstimulaciji.Koliko sad čitam vidim da preferiraju da ne Vracaju odmah nego da se radi FET.Sve statistike kažu da je neviđeno uspešniji FET nego svež, ali mislim da treba pokušati i sa svežim, zašto da ne.Cene su nenormalno visoke, mi smo do sad bili tri puta, kraj 2021, mart 2022 i tad je bilo super povoljno. I bili smo sad u septembru 2022, i sokirali se cenama, bukvalno je sve duplo poskupelo, tako da se ne može više smatrati povoljnim gradom.Sto se tiče vremenskog perioda mi smo isli na 3 nedelje jer ne možeš tačno da gađaš u dan ali ako se ide kolima, može. I onda negde za stimulaciju i aspiraciju nekih šta znam 15 dana minimum, mislim da ne može manje, sama aspiracija se radi negde 14-15 dana ciklusa.

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1823
   RE: Azoospermija
10.1.2023 10:58:28   
Cicijev_brat

Vracala sam se na vasu pricu, jako mi je zao.Da li ste odlucili da cete jos nesto pokusati? Ponoviti postupak?Zvala sam Zavod FBiH, kazu da je prebaceni sve na njih ali da cekaju usvajanje budzeta i da sve detaljno utvrde. Rekli su mi da zovem ponovo sljedece sedmice.
IZVORNA PORUKA: Nika1

I ja sam iz ZDK i nije to bas tako kako pricaju,mi smo isli preko kantona ,nazalost kad smo uradili pgd analizu embrioni nisu bili za transfer i kanton je priznao samo 500km a postupak 3000km kostao bez transfera 



(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1824
   RE: Azoospermija
10.1.2023 10:59:42   
Bicesuper

IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

Hvala puno.. nisam jos zakazala idem sutra cekala sam da prodju praznici. Pa kako sam ja negde racunala 18 januara videcu sutra za kad ce mi zakazati.. mislim da cu sutra i betu ponoviti. Nemam nikakve simptome mozda sam malo vise placljiva eto jedino to🙂 prvih 5,6 dana od transfera sam imala kao neke grceve mislila sam da cu dobiti ali proslo je i sad vise nista ne osecam

Marinkovicm POmoc pliz.
Koji dan ciklusa su ti radili FET?
Meni uvek nek 18 dan, ali sad mi je pisao i kaze 21 dan pa sam se malo zbunila.
Inace, ni ja nisam imala nikakve simptome, mozda smo mi te srecnice kojima nije muka i slicno.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here