|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
10.1.2023 11:03:22   
Cicijev_brat

Hvala puno, i ja vama zelim sretan ponovni odlazak u Istanbul kod dr. Tansela. Svasta je moguce, citala sam na Rodi temu azostatiska, krenula sam sve od 2009, i bilo je uspjeha, i cuda su se desavala, vidjela sam da se nekima cak vracamo nalaz u normozospermiju, iako se zaista pitam da li je to uopste moguce u nasim slucajevima ..pa ja se sve nadam da ce se i nama svima Bog smilovati da prodemo ovo sve kako treba.
IZVORNA PORUKA: Maya20

Pozdrav i tebi.  Drago mi je da ste uspeli. Dr Tansel je takodje dobar stručnjak. Moj suprug je prošle godine imao neuspešnu mTesu kod dr Emrea. Mi tu nismo odustali, već smo ko taktirali i dr Tansela, on mu je dao terapiju koju moj suprug prima već 6 meseci. Hormoni su mu se dosta popravili, tako da mi krajem Januara ponovo letimo za Istanbul, da okušamo svoju sreću. Jeste sve izuzetno stresno, finansijski momenat da i ne spominjem, ali odustajanja nema, borba traje. Svako dobro svima🍀



(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Azoospermija
10.1.2023 11:04:36   
Marinkovicm
Bicesuper, 20-ti dan ciklusa mi je bio fet i ja sam se iznenadila isto ali reko valjda on zna sta radi nisam htela nesto da se opterecujem..

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Azoospermija
10.1.2023 11:11:58   
Cicijev_brat

Bicesuper hvala na odgovoru. Morat cu malo sve istraziti. Sve vrijeme sam bila fokusirana na supruga, pa sam sa daljim procesom pomalo na VI. 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja sam isla na aspiraciju i stimulaciju u novembru 2021. godine.Dr je hteo da odmah vrati embrion, međutim kao sto sam pisala, ja nisam bila spremna ni psihički ni fizički.A na pregledu je i on rekao da sam u blagoj hiperstimulaciji.Koliko sad čitam vidim da preferiraju da ne Vracaju odmah nego da se radi FET.Sve statistike kažu da je neviđeno uspešniji FET nego svež, ali mislim da treba pokušati i sa svežim, zašto da ne.Cene su nenormalno visoke, mi smo do sad bili tri puta, kraj 2021, mart 2022 i tad je bilo super povoljno. I bili smo sad u septembru 2022, i sokirali se cenama, bukvalno je sve duplo poskupelo, tako da se ne može više smatrati povoljnim gradom.Sto se tiče vremenskog perioda mi smo isli na 3 nedelje jer ne možeš tačno da gađaš u dan ali ako se ide kolima, može. I onda negde za stimulaciju i aspiraciju nekih šta znam 15 dana minimum, mislim da ne može manje, sama aspiracija se radi negde 14-15 dana ciklusa.



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Azoospermija
10.1.2023 11:53:20   
LjubMil
@Bicesuper hvala puno na odgovoru,mi planiramo da ponovo idemo kolima.

Danas smo malo bolje računali, moramo da budemo tamo od početka ciklusa, 19 februara, znači definitivno 20-tak dana.
Da smeštaj je poprilčno poskupeo, kad malo bolje preračunaš izadje oko 1200 EUR bez hrane i puta.

Nažalost nisu svi u stanju da obezbede toliko novca, tako da će Turska, malo po malo postati teško dostupna za svakoga...

Svima želimo puno sreće i uspeha u narednim mesecima, nadamo se da ćemo svi na kraju godine biti sa +1 user posted image

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Azoospermija
10.1.2023 12:27:11   
Bicesuper
Polako samo. Svi smo fokusirani na muške, šta ćeš takav nas problem zadesio.Mada neko kaže bolje da je do njih samo, ako se nađe materijal, bude dosta uspeha…Samo polako. Ja sam nažalost lose prošla, ali nadam se da će ovaj put biti uspešno.Dosta je poskupelo tamo u smislu hrane, restorana i ostalog. Prvi put smo trošili nismo gledali, izlazili i na bas skupa i fancy mesta. Koja su i tada bila skupa ali ponovo treba imati u vidu da je Istanbul metropola, i da u Londonu ili negde drugo ne bismo mogli ništa od toga.Ali sad u septembru 2022. bas iznenađenje sa cenama.Posto se sećam nekih cena dosta je skuplje, tamo je užasna inflacija i prvo je oborila cene u evrima (sto je za nas sa strane ok) ali su kažu sad još skočile.Naravno može sve to ekonomično i stedljivo, ali nije nimalo finansijski lako. Uz sav taj teret dijagnoze, neki nemaju novca, pa skupljaju pa dižu kredit.Želim svima puno uspeha. Samo pozitivno.Ako se nađe materijal velika je stopa uspeha.Pitajte šta vas zanima.Ko ide na stimulaciju predlažem smeštaj u okolini bolnice i ordinacije, a ko ide samo na transfer realno može bilo gde.

(odgovor članu LjubMil)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Azoospermija
10.1.2023 23:20:58   
Nina30
Zdravo. Oprosti sto se ovako ubacujem u razgovor, zelim samo da kazem da i moj muz ima Klinefelterov i voljela bih da stupimo u komunikaciju ako je ikako moguce. 😔

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Azoospermija
10.1.2023 23:21:23   
Nika1
Odustati naravno necu ,ali pustila sam da se sve slegne prije svega emocije i misli .Nadati se da ce novi zakon o financiranju  biti na nasoj strani .Želim da ove godine bude sto vise plusica na forumu

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Azoospermija
11.1.2023 10:45:03   
Maya20
Svaki put idemo sa nadom da cemo imati makar mali pomak. Proslog puta na spermogramu su se pojavile spermatide, kojih do tad nije bilo. Suprug i ja putujemo 24.01. i tamo smo do 07.02. Ako neko bude bio tamo u to vreme, javite se,da podelimo muku.Srecno svima

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Azoospermija
11.1.2023 17:34:16   
mismo
pozdrav, možeš li mi molim te reći da li dr Tansel radi i microtese operaciju u Newlife-u ili samo "običnu" tese? kod nas je neopstruktivna u pitanju a isto bi nam odlazazk u bih bio puno jeftinija varijanta. dugo već proučavam sve forume vezano za azospermiju pa mi se čini da podjednsko hvale i dr. Emrea i dr.Tansela?

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Azoospermija
11.1.2023 18:36:14   
bopsich

Pozdrav, ne znam da li ste mislili na mene, ali slobodno mi se možete javiti u privatnu poruku ako to ovdje postoji da razmijenimo brojeve. Iako ja zbilja ne znam puno toga, sve mi je novo i učim putem.  Do kraja tjedna nam je u planu ponoviti nalaze i u ponedjeljak ili već u petak ako uspijemo, čuti se s doktorom Emreom. 
Hvala svima na savjetima i pomoći. Svima nam želim da uspijemo u onome što najviše želimo ❤️

IZVORNA PORUKA: Nina30

Zdravo. Oprosti sto se ovako ubacujem u razgovor, zelim samo da kazem da i moj muz ima Klinefelterov i voljela bih da stupimo u komunikaciju ako je ikako moguce. 😔



(odgovor članu Nina30)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Azoospermija
11.1.2023 20:46:36   
Cicijev_brat
Dr. Tansel radi micro TESU i u New lifu-u, mi smo cekali od septembra da dode. Taman kad smo odlucili da je vrijeme da se fokusiramo na odlazak u Tursku, jer je muz vec bio u Turskoj kod dr. Emrea na pregledu, desilo se da su nam u New lifu javili da dr. Tansel dolazi cim prikupe sve "azospermicare" i ugovore sve operacije za taj period dok je tu. Pocetkom decembra su nas nazvali i javili nam da mozemo birati 23, 24 i 25, i rekli nam sta da pripremimo od nalaza zbog totalne anestezije u koju se ide. Prije operacije doktor je dosao i obavio razgovor sa nama, pregledao sve prethodne nalaze. Operacija je trajala jako kratko, i ubrzo su mi javili da su pronasli materijal. I ja sam dosta citala i o dr. Tanselu i dr. Emreu na forumika o azospermiji, i obojici sam pisala kada smo saznali za problem. Vjerujem da au obojica strucnjaci. A procitala sam negdje da dr. Tansel ima 7 miliona odradenih micro tesa operacija i da je rekorder (ne znam sada da li u svijeti ili Turskoj, da ne bubam).

(odgovor članu mismo)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Azoospermija
11.1.2023 20:47:44   
Cicijev_brat
"clock-img"

11.01.2023, 20:46

"clock-img"

Cicijev_brat

"pencil-img"

12

Dr. Tansel radi micro TESU i u New lifu-u, mi smo cekali od septembra da dode. Taman kad smo odlucili da je vrijeme da se fokusiramo na odlazak u Tursku, jer je muz vec bio u Turskoj kod dr. Emrea na pregledu, desilo se da su nam u New lifu javili da dr. Tansel dolazi cim prikupe sve "azospermicare" i ugovore sve operacije za taj period dok je tu. Pocetkom decembra su nas nazvali i javili nam da mozemo birati 23, 24 i 25, i rekli nam sta da pripremimo od nalaza zbog totalne anestezije u koju se ide. Prije operacije doktor je dosao i obavio razgovor sa nama, pregledao sve prethodne nalaze. Operacija je trajala jako kratko, i ubrzo su mi javili da su pronasli materijal. I ja sam dosta citala i o dr. Tanselu i dr. Emreu na forumika o azospermiji, i obojici sam pisala kada smo saznali za problem. Vjerujem da au obojica strucnjaci. A procitala sam negdje da dr. Tansel ima 7 miliona odradenih micro tesa operacija i da je rekorder (ne znam sada da li u svijeti ili Turskoj, da ne bubam).




IZVORNA PORUKA: mismo

pozdrav, možeš li mi molim te reći da li dr Tansel radi i microtese operaciju u Newlife-u ili samo "običnu" tese? kod nas je neopstruktivna u pitanju a isto bi nam odlazazk u bih bio puno jeftinija varijanta. dugo već proučavam sve forume vezano za azospermiju pa mi se čini da podjednsko hvale i dr. Emrea i dr.Tansela?



(odgovor članu mismo)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Azoospermija
11.1.2023 20:54:14   
Cicijev_brat
Kod vas ce ovo biti treca sreca pa i najveca, cvrsto drzim fige za to. Iskreno se nadam da ce se sada pokrenuti lavila trudnica na ovom forumu, a vi cete sigurno biti jedna od njih, pa za 9 mjeseci svi cete biti na drugoj temi vezanoj za novorodencad, jer vas dosta ide na postupak. A i ja se sama nadam da cu se druziti sa svima vama uskoro na tim temama.
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Polako samo. Svi smo fokusirani na muške, šta ćeš takav nas problem zadesio.Mada neko kaže bolje da je do njih samo, ako se nađe materijal, bude dosta uspeha…Samo polako. Ja sam nažalost lose prošla, ali nadam se da će ovaj put biti uspešno.Dosta je poskupelo tamo u smislu hrane, restorana i ostalog. Prvi put smo trošili nismo gledali, izlazili i na bas skupa i fancy mesta. Koja su i tada bila skupa ali ponovo treba imati u vidu da je Istanbul metropola, i da u Londonu ili negde drugo ne bismo mogli ništa od toga.Ali sad u septembru 2022. bas iznenađenje sa cenama.Posto se sećam nekih cena dosta je skuplje, tamo je užasna inflacija i prvo je oborila cene u evrima (sto je za nas sa strane ok) ali su kažu sad još skočile.Naravno može sve to ekonomično i stedljivo, ali nije nimalo finansijski lako. Uz sav taj teret dijagnoze, neki nemaju novca, pa skupljaju pa dižu kredit.Želim svima puno uspeha. Samo pozitivno.Ako se nađe materijal velika je stopa uspeha.Pitajte šta vas zanima.Ko ide na stimulaciju predlažem smeštaj u okolini bolnice i ordinacije, a ko ide samo na transfer realno može bilo gde.



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Azoospermija
11.1.2023 20:56:28   
Cicijev_brat

Naravno, ovo je iscrpna borba, ali vjerujem da kod koga god ima materijala da ima i sanse za uspjeh. A ja zovem zavod ooet u petak pa ako saznam nesto novo obavezno pisem.
IZVORNA PORUKA: Nika1

Odustati naravno necu ,ali pustila sam da se sve slegne prije svega emocije i misli .Nadati se da ce novi zakon o financiranju  biti na nasoj strani .Želim da ove godine bude sto vise plusica na forumu
off


(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Azoospermija
11.1.2023 21:05:44   
mismo
hvala puno Cicijev brat na odgovoru.sretno nam svima.i ja se veselim i verujem da će biti more trudnica na ovom forumu.

(odgovor članu Cicijev_brat)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Azoospermija
11.1.2023 22:19:46   
Marinkovicm
Bicesuper, kako si, kada je transfer? Nadam se ovog puta da ce biti treca sreca

(odgovor članu mismo)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Azoospermija
12.1.2023 9:01:47   
Nika1
Hvala na informaciji Cicijev brat .Kako se sad krecu cijene postupka u Turskoj.Jesu li poslje N.g skocile 

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Azoospermija
12.1.2023 14:00:31   
bopsich


IZVORNA PORUKA: Nika1

Hvala na informaciji Cicijev brat .Kako se sad krecu cijene postupka u Turskoj.Jesu li poslje N.g skocile 



Ne znam kako je iza nove godine, ali ja sam se čula s doktorom početkom 11. mj. da dogovorimo dolazak iza nove godine, tako da se nadam da neće mijenjati cijene.Onda mi je napisao da je Micro Tese 1500 €, IVF/ICSI 2500 €, i lijekovi 500 €

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Azoospermija
12.1.2023 22:17:09   
Nika1
Nadam se da nisu poskupili postupak ako su vec cijene hotela skocile 

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Azoospermija
13.1.2023 11:02:53   
Bicesuper
I ja se nadam, kraj januara je transfer, pocela sam sa pripremom.
Jedino me zbunilo sto mi ciklus bukvalni trajao samo dva dana, vec od treceg dana nista skoro, obicno traje 5 dana, ovo mi bas cudno, dva dana, ali ajde.
Rekao da ce transfer biti 20 ili 21 dana ciklusa pa sam te tao i pitala, to me iznenadilo.
I @prolecee ide uskoro ako se na varam.
Da nam svima bude uspesno.
Kao i ostalima, novima, ne mogu vise da pohvatam price.

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Azoospermija
13.1.2023 11:10:43   
Nika1
Bicesuper sretno da bude kao i ostalim članicama koje idu ubrzo.Mozda zbog terapije (estrofema) jer cilj i jeste da se maternica zadeblja 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Azoospermija
13.1.2023 20:56:53   
bopsich
Dobra večer, taman sam se čula s doktorom Emreom nakon što mi je partner danas ponovio nalaze i testosteron je bio dosta nizak. Tako da nam je doktor rekao da za sad ništa, da bi trebao uzimati inekciju Ovitrelle najmanje 3 mjeseca, pa da ćemo onda vidjeti što ćemo dalje. 
Ja sam prvi put čula za tak lijek i nakon "guglanja" nalazim samo da to žene uzimaju kad su u stimulaciji ako sam dobro povezala.
Da li netko od vaših muževa/partnera primao Ovitrelle i postoje li kakve nuspojave? I da li je na kraju bilo od koristi?


(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Azoospermija
14.1.2023 9:40:41   
Maya20
Moj suprug je od jula do oktobra koristio Ovitrele. Smanjio mu se FSH, povecao teatosteron, pojavile spermatide. Nakon toga, dr Tansel mu produžava Ovitrele, i dodaje Meriofert injekcije takodje. Mi se spremamo za odlazak tamo, meni ce raditi stimulaciju, a njemu mTesu, pa ćemo videti. Kada smo bili kod dr Emrea prošle godine, on je bio protiv terapije, a mi smo uvek bili za to da se makar pokuša. Kada smo posle njega otišli kod dr Tansela, on nije bio za to da se radi mTesa bez prethodnog korišćenja terapije.

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Azoospermija
14.1.2023 15:44:03   
bopsich


IZVORNA PORUKA: Maya20

Moj suprug je od jula do oktobra koristio Ovitrele. Smanjio mu se FSH, povecao teatosteron, pojavile spermatide. Nakon toga, dr Tansel mu produžava Ovitrele, i dodaje Meriofert injekcije takodje. Mi se spremamo za odlazak tamo, meni ce raditi stimulaciju, a njemu mTesu, pa ćemo videti. Kada smo bili kod dr Emrea prošle godine, on je bio protiv terapije, a mi smo uvek bili za to da se makar pokuša. Kada smo posle njega otišli kod dr Tansela, on nije bio za to da se radi mTesa bez prethodnog korišćenja terapije.



Hvala puno na odgovoru. Nama je dr. Emre rekao da će uzimati najmanje 3 mjeseca pa da ćemo onda vidjeti.. Da li vam je suprug imao ikakve loše nuspojave od toga lijeka i da li je on isto primao jednu tjedno? Također, to si sami daju ili?
Od srca vam želim da uspijete, kao i svima ovdje.  Zbilja se nadam dobrim vijestima od vas.

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Azoospermija
14.1.2023 15:49:25   
Maya20
Nema na čemu, tu smo da se pomažemo. Moj suprug daje sam sebi u stomak, utorkom i petkom. Doktor je rekao da se daje svaki put u približno vreme. Do sada nije imao nikakvih nus pojava, sve je u redu. Mi smo te injekcije donosili iz Turske, jer su tamo dosta jeftinije. Sve u svemu, treba isprobati svaku mogućnost, zato smo mi i pitali Emrea za terapiju, i pošto u tom momentu nije bio za to, kontaktirali smo i Tasela. 

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here