|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 16:32:16   
Lilly*
Poslaćemo ti mi odavde čizmica, pa ih dilaj user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 16:32:51   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ali mi smo kao mali stavljali prave cipele na prozor, tek od pre par godina baka ima ove kao ti.



Da, da, prave i idu...

Ova mala, mala deca imaju male, male čizme (ili i nemaju nikakve), pa se stoga kupuju ove da više staneuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 16:35:36   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Poslaćemo ti mi odavde čizmica, pa ih dilaj user posted image user posted image


A ja ću vama "Vau-vau" bomboneuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 16:36:43   
Anoniman
Baka je ove godine odvela dedu u prodavnicu igračaka da kupi Luki neku malu igračku za čizmu, a deda je rekao "Ovde nema igračaka!" user posted image   Baka otkazala Mikulaša, mnogo se iznervirala! user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 16:36:55   
Anoniman
Pa ovo izgleda zavisi ko je koje vere.... jer eto...ja sam katolik...i ja znam da se to radi za Mikulasha...tj 6 decembra... Moj dechko je pravoslavac...al poshto se zove Miroslav...njemu je onda imendan...i on tada chasti klince svojih prijatelja kao Mikulash....user posted image

Ja znam da se to radi i na Sv. Nikolu... ali ne moze dva puta...pa sam ja dobijala samo za Mikulasha....a svakako dobijem poklon svake nedelje jer su materice, pa oci... pa bozic pa ng....tako da sam u decembru u proseku svake nedelje dobijala poklon user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 16:38:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

jer su materice, pa oci...




user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 16:39:07   
Lilly*
Idi Tasho na temu Šta slave pravolavci, tamo smo neki dan pričali o tome user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 19.12.2009 16:40:35 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 16:39:43   
Anoniman
aaaaaaaaaa ok

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 17:20:14   
*Alexx*
user posted image user posted image
Ja sam baš volela Sv. Nikolu, a ove godine sam skroz zaboravila za mog bebana user posted image

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Alexx, zemljakinjo moja user posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 20:41:59   
Anoniman
I mi smo obelezili Mikulasa ove godine, jer moji su katolici i ja sam kao dete uvek dobijala poklone. Nisam znala da je za Sv.Nikolu isti obicajuser posted image . Kod nas na severu Vojvodine se ne obelezava.

< Poruku je uredio Zille -- 19.12.2009 20:42:21 >

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 35
   [Obrisana poruka]
19.12.2009 21:06:48   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 21:08:31   
gina
Ja nikada nisam čula da pravoslavci dele poklone u cipelama i čizmama user posted image user posted image . Rođena sam u Srbiji gde su ovičaji drugačiji nego u Vojvodini, ali toga nema ni tamo ni ovde user posted image
Izgleda da su negde običaji izmešani gde je izmešano i stanovništvo. A izgleda, da i pravoslavci prihvataju običaje od katolika ako im je to simpatično. Ne znam, nisam stručna.... user posted image

< Poruku je uredio gina -- 19.12.2009 21:12:47 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   [Obrisana poruka]
19.12.2009 21:12:07   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:00:06   
eugenija
IZVORNA PORUKA: gina

Ja nikada nisam čula da pravoslavci dele poklone u cipelama i čizmama user posted image user posted image . Rođena sam u Srbiji gde su ovičaji drugačiji nego u Vojvodini, ali toga nema ni tamo ni ovde user posted image
Izgleda da su negde običaji izmešani gde je izmešano i stanovništvo. A izgleda, da i pravoslavci prihvataju običaje od katolika ako im je to simpatično. Ne znam, nisam stručna.... user posted image


Baš sam tužna kada pročitam ovakav jedan post... user posted image Zastrašujuća neobaveštenost...


SVETI NIKOLA ČUDOTVORAC

Nikola je bio sin jedinac znamenitih i bogatih roditelja, Teofana i None, žitelja primorskog grada Patare u Maloazijskoj oblasti Likiji. Odmah po rođenju u Svetom Nikoli se, kako svedoci predanje, mogao raspoznati budući čudotvorac jer je prilikom krštenja mogao da stoji sam na svojim nogama bez ičije pomoći. Pod uticajem svoga strica, koji je bio episkop grada Patare Sveti Nikola se posvetio svešteničkom životu i ubrzo se pročuo svojim neumornim radom, milosrđem i nepokolebljivom verom u Isusa Hrista. Posle smrti svojih roditelja, razdelio je svu imovimu siromasima ne ostavivši ništa za sebe. O njegovim milosrdnim delima zapisane su mnoge priče a među njima i priča o tri kćeri.
Sveti Nikola se smatra zaštitnikom:dece, učenih ljudi, trgovaca, mornara, putnika uopšte… Smatra se da je običaj po kome se deci uoči Svetog Nikole u cipelice potajno stavljaju pokloni potekao otuda što sveti Nikola svoja dobročinstva nikada nije činio javno. Isti motiv se vezuje i za Božić Batu.

PRIČA O TRI KĆERI

U Patari je živeo ugledan i imućan čovek, sa tri veoma lepe kćeri. Njega zadesi nevolja da izgubi sve svoje bogatstvo i naglo osiromaši. U očajanju i bedi, nemajući šta da jede ni šta da odene, čovek odluči da svoju kuću pretvori u bludilište a svoje kćeri u bludnice. Čuvši za krajnju bedu tog čoveka i njegovu zlu nameru, sveti Nikola reši da mu pomogne. Poštujući reči jevanđelske da milostinju ne treba činiti pred ljudima koliko zbog reklame, toliko i radi želje da ne postidi čoveka koji iz velikog bogatstva zapade u bedu, sveti Nikola odluči da mu svoju pomoć pruži tajno.
Jedne noći uze sveti Nikola veliku kesu zlata i neprimetno je ubaci kroz prozorčić u kuću nesrećnog oca. Našavši sutradan kesu sa zlatnicima, presrećan i zadivljen a ne mogavši da objasni otkuda ona tu, čovek ovo neočekivano dobročinstvo pripisa Božjem proviđenju. Hvaleći Gospoda, on odluči da svo zlato koje je dobio da u miraz svojoj najstarijoj kćeri. Uskoro se ona srećno udade a sveti Nikola, čuvši da je ubogi čovek postupio po njegovoj želji i zakonitim brakom sačuvao kćer od greha, odluči da istu milost učini i drugoj kćeri. I ne prođe mnogo vremena a otac na isti način udade i drugu kćer. Uzdajući se u Boga i u čvrstoj nadi da će On zbrinuti i treću kćer, čovek reši da sazna koga to tajnog dobrotvora Bog šalje sa zlatom. Jedne noći, bdijući kraj prozorčića, čovek začu zveket ubačenog novca i potrčavši za nepoznatim, prepoznade u njemu svima znanog svetitelja i izbavitelja. Presrećni otac pade k njegovim nogama, poče ih celivati i kazivati reči hvale, ali sveti Nikola ga podiže sa zemlje i zakle da dok je živ nikome ne kaže šta je s njim bilo.

Izvor

< Poruku je uredio eugenija -- 19.12.2009 22:01:56 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:02:49   
Anoniman
Eugi, vidiš da na teritoriji Srbije to nije tako. Ovde je to slava (velika slava!), i slave oni kojima je slava. Sada sam i muža pitala, jer ja baš i nisam merodavna, on kaže - nikad čuo. 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:03:33   
eugenija
IZVORNA PORUKA: gagi

Ne znam draga mi smo to praktikovala vec odavno od kada sam se ja rodila........sada kod vas bas i ne znam ,ustvari nama je Sveti Nikola kao deda mraz........


Pa naravno.. I moj deda pamti čizmice i poklone od Svetog Nikole.. Nećemo valjda prihvatiti da je marketinški iskonstruisan Deda Mraz stariji od Svetog Nikole..

Lepe poklone dobiše curice!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:05:09   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Eugi, vidiš da na teritoriji Srbije to nije tako. Ovde je to slava (velika slava!), i slave oni kojima je slava. Sada sam i muža pitala, jer ja baš i nisam merodavna, on kaže - nikad čuo. 


I ovde je Slava! I moja je Slava!


Izvini, ali ja zaista nemam motiva da izmišljam ovakve stvari.

Treba više čitati o svojoj veri, naravno ko je zainteresovan! Žao mi je što je u Srbiji ovako lep porodični i dečiji praznik zaboravljen....



< Poruku je uredio eugenija -- 19.12.2009 22:07:40 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:06:22   
Verus
Eugiuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:06:35   
Verus
Srecna Slava!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:07:14   
eugenija
Hvala puno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:09:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Eugi, vidiš da na teritoriji Srbije to nije tako. Ovde je to slava (velika slava!), i slave oni kojima je slava. Sada sam i muža pitala, jer ja baš i nisam merodavna, on kaže - nikad čuo. 


I ovde je Slava! I moja je Slava!


Izvini, ali ja zaista nemam motiva da izmišljam ovakve stvari.

Treba više čitati o svojoj veri, naravno ko je zainteresovan! Žao mi je što je u Srbiji ovako lep porodični i dečiji praznik zaboravljen....




Oj-joj, ko reče da izmišljaš? user posted image Samo kažem da ovde to ne rade, koliko vidim. Ja znam za običaj čizme za Mikulaša (kao što već pisah), i delim mišljenje da je divno!

Srećna slava draga! user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:22:19   
eugenija
Hvala Taške!user posted image user posted image


Nadam se da u Srbiji  prave posnu slavu za Svetog Nikolu. Takođe se nadam da će mlađe generacije uspeti da vaskrsnu ovako lep praznik.

Thomas Nast nacrtao je Deda Mraza u ilustraciji 3.01.1863, za izdanje novina Harper's Weekly. To je prvi prikaz današnjeg izgleda Deda Mraza. 
Moderna priča o dedi nastala je  nakon publikacije pesme "A Visit From St. Nicholas" (poznatiju kao "The Night Before Christmas")

Godine 1931. Coca Cola je slaveći 35 godišnjicu svog popularnog napitka iskoristila lik Santa Clausa u reklamne svrhe. Popularisovala ga je i etablirala kao ikonu savremenoga potrošačkog društva. Postigavši veliki komercijalni uspeh, pedesetih godina prošlog veka izvezen je u gotovo sve zemlje sveta gde se s vremenom uspešno udomaćio.
Masovna histerija kupovanja svega i svačega, s prepunim izlozima iz kojih se smieši dobroćudno lice veselog djedice s vrećom prepunom darova, potiče našu potrošačku maštu s jedinim ciljem kupiti još. Na tom nemilosrdnom civilizacijskom putu prema blagostanju i želji da imamo i više nego što nam je potrebno, jedna ideja o milosrđu, ljubavi i darivanju onih koji nemaju, začeta još u srednjem vijku, nepovratno se izgubila. Duh pomaganja i darivanja siromašnih, koji je bio smisao i životno opredeljenje svetog Nikole, pretvoren je u potrošački praznik kojemu je cilj kupovanje.

Izvor


< Poruku je uredio eugenija -- 19.12.2009 22:23:30 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:25:46   
LillyT
Srecna slava Eugi user posted image  user posted image user posted image

Ovde se slabo slavi sv. Nikola kao posna slava, riba se i dalje sprema samo po kazni jer user posted image je meso, ovo ostalo je.....sta reci user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:28:52   
eugenija
IZVORNA PORUKA: LillyT

Srecna slava Eugi user posted image  user posted image user posted image

Ovde se slabo slavi sv. Nikola kao posna slava, riba se i dalje sprema samo po kazni jer user posted image je meso, ovo ostalo je.....sta reci user posted image



Hvala LillyTuser posted image user posted image

Kako Sveti Nikola "pada" u vreme Božićnog posta, po ovome se lako može videti da se u Srbiji slabo i posti.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Šta se danas našlo u čizmi?
19.12.2009 22:29:02   
gagana83
Eugi,srecna slava!!!
I naravno svima ostalima koji slaveuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here