|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba bljucka posle podoja
27.9.2009 10:05:17   
daxi
Draga mama,moja cura ima 7 meseci.i ona je u pocetku bljuckala posle svakog obroka.Zato sam joj davala Aptamil AR i pokazalo se kao uspesno redenje.Ta hrana je gusca,nije retka kao ostala mleka.Medjutim,to mleko je do 6 meseci.Sada joj dajem Aptamil 2 i ponavlja se isto.Uvek izbaci neku kolicinu mleka cak i 2 sata nakon jela.Postoji varijanta da se bebama koje se hrane na flasicu skuva pirinac,malo gusce, i da im se sa tim pravi mleko.Normalno je da bljuckaju do 6 meseci a vec posle toga ne bi bilo lose da se konsultuje sa pedijatrom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba bljucka posle podoja
27.9.2009 15:55:13   
Jeca*
Novalac ima i AR1 i AR2, za stariju odojcad

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu daxi)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.10.2009 14:50:11   
Anoniman
Joj, meni je pocela tokom dojenja i po par puta da se ispovraca, i to dosta kolicinski, evo danas je to vec par puta uradila i ne znam sta da radim, ne cini mi se normalno! Pokusala sam i da je uspravnije hranim i da je dizem stalno posle podoja da rigne, ali nista ne pomaze... mozda je to samo prolaznog karaktera? A i dr mi je rekao da tako male bebe jos nemaju razvijen taj jednjak il sta vec, pa se to zato desava! Jel imao neko ovakav problem?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.10.2009 17:34:55   
gagana83
Trinny,verovatno ti beba halapljivo jede i pojede vise nego sto joj treba. Ako ona fino napreduje nema razloga za brigu.
Mene je pre neki dan bas uplasila-bukvalno je povratila a ne bljucnula,pukvalno je odletelo 10 cm. Bas sam se prepala,zvala pedijatra a ona mi rekla da nije nista osim ako se ne ponavlja stalno.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.2.2010 10:08:59   
mejra81
Beba mi je jutros kad je podrignula posle podoja malo bljucnula,izaslo je malo mleka i neka sluz zlatno zute boje kao slajm...
Ona nije prehladjena, nema slajma, nosic joj je otpusen,jel znate sta to moze da bude?
Bas je zlatno zute boje i kao slina...Nocas je prespavala celu noc,od 11 do 8 jutros,pelena joj nije nesto narocito bila mokra,nije se mnogo upiskila kao sto zna...
Bas mi je cudna...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.2.2010 10:12:08   
Trcosava
mejra jel joj daješ čajiće?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.2.2010 10:14:45   
mejra81
dajem joj,ali nije pila od sinoc oko 7,a i nije se to pre desavalo...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.2.2010 10:17:01   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: mejra81

Beba mi je jutros kad je podrignula posle podoja malo bljucnula,izaslo je malo mleka i neka sluz zlatno zute boje kao slajm...
Ona nije prehladjena, nema slajma, nosic joj je otpusen,jel znate sta to moze da bude?
Bas je zlatno zute boje i kao slina...Nocas je prespavala celu noc,od 11 do 8 jutros,pelena joj nije nesto narocito bila mokra,nije se mnogo upiskila kao sto zna...
Bas mi je cudna...



Draga mejra ovo sto opisujes i meni se desavalo cak i gore i naravno bila sam uplasena jer znala u mlaz da bljucne naravno pedijatar mi je reko da se beba tada presisa jer je halapljiva i organiza po automatizam izbacije viska mleko.
A to sto je zlatno zuto ko slina je mleko i kod mene tako se pojavljivalo kad bljucne.
Znam da se plasis no procice i to dok beba sama neodrei kolko joj dosta.


(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.2.2010 10:19:32   
mejra81
Nije ona mnogo bljucnula, ne brinem se oko samog bljuckanja vec oko tog zutog...
U sred mleka ta zuta slina,nije ni jednom do sada tako bilo....

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.2.2010 10:22:07   
Trcosava
ma meni palo na pamet da je možda čajić obojio... 

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.2.2010 10:30:13   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mejra81

Beba mi je jutros kad je podrignula posle podoja malo bljucnula,izaslo je malo mleka i neka sluz zlatno zute boje kao slajm...
Ona nije prehladjena, nema slajma, nosic joj je otpusen,jel znate sta to moze da bude?
Bas je zlatno zute boje i kao slina...Nocas je prespavala celu noc,od 11 do 8 jutros,pelena joj nije nesto narocito bila mokra,nije se mnogo upiskila kao sto zna...
Bas mi je cudna...

Mene bi vise zabrinulo to sto joj pelena nije bila bas mokra.Meni je receno da beba koja je sita treba da piski 6-8 puta dnevno i to ako samo doji ili pije adaptirano mleko.A ako pije vodu i caj onda i cesce.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.4.2010 11:20:37   
Anoniman
e ovu temu trazim...

tea bljucka posle svakog podoja...i to nekad bas bas...izbaci nekad bas dosta...
a zaista jede brzo i guta kao blesava...
citam vase postove...valjda ceproci...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.4.2010 11:23:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sonja999s

i ja sam drzala malog da podrigne
ali kad to uradi, usput i izbaci brdo hrane
zato sto je imao taj refluks




isto...

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.4.2010 11:25:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ja sam sa ćerkom imala velikih problema što se tiče tog bljuckanja ...svakodnevno, a sa sinom ništa

ne daji cuclu, ali ubjeđena sam da je problem sa stomačićem, sada počinju grčići, jednostavno ako halapljivo vuče naguta se zraka i onda nije problem samo da treba da podrigne nego jednostavno i povrati

ono što je bitno jeste da beba dobija dovoljno na težini i jedino ako ti u luku povrati vodi ljekaru, inače nema razloga za zabrinutost

sretno ti draga u svakom slučaju



U LUKU???

tea je sinoc povratila u luku...user posted image user posted image user posted image user posted image

jao moram sutra da pitam DR na kontroli...sta to znaci????

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.4.2010 17:59:51   
gagana83
Ne sekiraj se Oti!

I nama se to jednom desilo, povratila je bukvalno sve sto je pojela,ja se istraumirala,odmah zovem pedijatra i ona mi kaze da ne brinem osim ako se ne desi ponovo.Hvala Bogu nije se ponovilo.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.4.2010 21:34:30   
Anoniman
hvala mila moja

sutra jke kontrola

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.4.2010 21:52:04   
gagana83
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba bljucka posle podoja
15.4.2010 23:07:55   
Anoniman
Otice draga i Stefan je jedn dan 3 puta povratio bas tako u luku i nista mu nije bilo!Uplasili smo se ali nije nista,jer se kasnije nije ponavljalo.user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.4.2010 11:54:05   
Nena81
Ne mora biti nista strasno, moje oboje bljuckaju cini mi se pola vrate napolje od onoga sto su pojeli. Bitno je da beba nije uznemirena, da napreduje, a sve sto je visak ce da izadje ne brini.
A mozda joj tog dana nije bilo po ukusu tvoje mleko, zavisi sta si ti jela, mozda si bila malo nervozna, sve se to odrazi na mleko. A oni jos kako znaju da osete.
Ajde javi se posle kontrole da vidimo kolko je porasla Tea.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.4.2010 7:21:24   
Anoniman
devojke ja razumem da je normalno da bljucka ali ...

koja je razlika izmedju bljuckanja i povracanja???

evo malopre je jela (i to ne mnogo) i onda je bljucnula...posle pola sata je izbacila jos i onda jos jednom...
nekad malo a nekad cini mi se dosta...

ovako je ista kao pre...sem sto manje spava preko dana...

brine me ovo njeno bljuckanje,...ovoliko.

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.4.2010 7:46:50   
Trcosava
Oti, draga, razlika je u tome što kad povraća - to je onako u luku, a bljuckanje - kad samo od sebe izađe, onako joj se sao slije niz bradu i obraze. Ana meni i danas bljucka, od tumbanja nekad nekad zato što se prejela. Nemoj da brineš, na sama izbacuje višak
Ja pitala i doktorku - i ona rekla isto

user posted image user posted image user posted image user posted image
Ljubi mi Teicu



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.4.2010 7:54:40   
Anoniman
hvala mila...
ma i ja se nadam da ona izbaci visak i da je sve ok..\

trco user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.4.2010 8:33:06   
Trcosava
Evo da te utešim do kraja user posted image
I pored tog bljuckanja SVAKODNEVNOG i veoma čestog (ja čak gledam 2 sata posle jela da je ne tumbam, tj tek posle 2 sata posle jela ja je okrenem na stomak pa čak i tad mi bljucne)- Ana mi je na prethodnoj kontroli napredovala 500gr za 15 dana



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.4.2010 8:46:07   
minavb
Kad ste vec tu, sta raditi-presvudi dete pa ga podojiti, ili podojiti pa presvuci. Ako ga prvo presvucete pa nahranite, posle jela ce se opet ukakiti i upiskiti, a ako ga presvucete posle jela, bljucnuce i opet se ukakiti i upiskiti. Mozda ja malo umisljam, ali mi se cini da se beba iskaki posle svakog podoja, jel tako?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba bljucka posle podoja
21.4.2010 9:02:49   
Trcosava
Minče, mene su ovde učili - prvo presvlačenje pa onda podoj, i ako se upiški posle - ništa strašno - pa nismo više sa pamučnim pelenama

Ana meni kaki jednom dnevno, nekad preskoči neki dan... Pogotovo kad je beba mala, presvačenje ih jako uznemirava (ana se zacenjivala pri svakom presvlačenju) i onda se umire kad ručkaju. Ako ti se i ukaki posle podoja, pričekaš malo pa je tek onda presvučeš, da je ne tumbaš posle jela.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here