|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Fiskalni računi u zdravstvu od juna
3.4.2009 13:17:25   
Anoniman
Od 1. juna ove godine izdavaće se fiskalni računi za sve plaćene zdravstvene usluge u državnim i privatnim zdravstvenim ustanovama da bi se imao tačan uvid u tržišna dešavanja u tom sektoru.

Kako je najavio ministar zdravlja prof. dr Tomica Milosavljević, fiskalni računi biće izdavani za sve usluge koje ne pokriva zdravstveno osiguranje, bilo da je reč o uslugama pruženim u vreme dopunskog rada lekara u državnoj klinici, usluzi kod privatnika ili nekoj drugoj.
Na ovu novinu reagovali su lekari zaposleni u privatnoj praksi. Prof. dr Višeslav Hadži-Tanović, predsednik Udruženja privatnih lekara Srbije, kaže za „Blic” da ne vidi razlog zašto bi se uvodila fiskalizacija jer su zdravstvene usluge do sada bile oslobođene poreza na promet.
- Samim tim onda je iluzorno uvoditi fiskalni račun. Evropski standard je da se izjednače državna i privatna lekarska praksa. Mnogo elegantnije od ove fiskalizacije bilo bi uključiti privatnike u sistem državnog zdravstvenog osiguranja. Onda bi i privatnici fakturisali Fondu kao i državne ustanove i ne bi bilo potrebe za fiskalnim računima. To je evropsko rešenje - komentar je dr Hadži-Tanovića.
Izvor: blic.rs

Šta mislite, hoće li fiskalizacija biti svrsishodna?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
3.4.2009 13:19:00   
mamanp
Pitam se samo hoce li lekari izdavati fiskalni i za ono sto im se cusne u dzep???user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
3.4.2009 13:50:29   
Sneža

IZVORNA PORUKA: mamanp

Pitam se samo hoce li lekari izdavati fiskalni i za ono sto im se cusne u dzep???user posted image

user posted image user posted image user posted image dobro pitanje!


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
3.4.2009 22:13:16   
afrodita
Ma kakvi fiskalni racuni?Niko vise nece da se leci u drzavnoj ambulanti.
Cetiri godine nisam bila kod lekara, sad sam otisla kao hitan slicaj,
nemam ugovor sa lekarom ali posto sam hitan slucaj primice me.
Injekciju sam platila, tri leka sam platila, dobila uput privatno
da kontrolisem hormone ma user posted image sve cu obaviti za 20eura da me niko
ne user posted image i da ne cekam celo pre podne u cekaonicu i jos ispadnes lud.
Kakvi fiskalni racuni sta se zaludjuje taj jadan narod.
popravitii zub u domu zdravlja kosta 600 din a privatno 800 pa neka se user posted image
Vise me ceni i lepse me pozdravi na ulici onaj sto mu odem privatno.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
4.4.2009 7:47:03   
Anoniman
Do juna meseca, svaki državljanin Srbije mora da ima potpisan ugovor sa nekim lekarom opšte praxe. Ne znam dal treba poseban ugovor i sa ginekologom? Jel zna neko? Jel treba svakog specijalistu posebno da biremo? Pa gde ćemo čuvati sve te ugovore? Kako ćemo im popamtiti imena? user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
4.4.2009 9:43:51   
afrodita
Treba i sa ginekologom!
Samo sto je moj ginekolog postao
upravnik porodilista i on ne sklapa
ugovore, ali 500 din platis i pregleda te.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
4.4.2009 14:50:49   
Anoniman
A jel? Hm... moraću da prošetam...

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
4.4.2009 15:02:10   
prolece
Je l se pod ugovorom podrazumeva oprdeljenje za nekog lekara koji potpišeš i dobiješ primerak?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
4.4.2009 15:06:02   
afrodita
Dobijes primerak od ugovora i dobijes doktora.
Vezan si da uvek ides kod njega.
Zoves zakazujes cekas...
ma bez-veze
kod nas je ovako a ne verujem da se razlikuje
od ostalih

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
4.4.2009 15:15:06   
Anoniman
Ako je hitno, možeš kod bilo kog lekara.

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
4.4.2009 15:20:48   
prolece
To sam kod ginekologa potpisala još pre godinu dana, a kod lekara opšte prakse nisam išla od gimnazije(sada imam 28g), verovatno mi je karton još na školskom. E, zbog toga su mi napravili problem pre 2 nedelje, ćerka mi je bila bolesna pa sam zbog nje bila 10 dana na bolovanju i kad je trebalo da mi izdaju doznake rekli su da ne mogu jer ja nisam opredeljena ni za jednog lekarauser posted image , a nisu našli za shodno da me o tome obaveste kad sam otvarala bolovanje! Već u petak popodne posle kontrole kod pedijatra ja jurim kao ludak sa detetom od lekara do lekara kroz čekaonice pune bolesnika, tažim ko će da me primi samo da mi izda jbni papir da sam opredeljena! Samo u zemlji Srbiji!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
4.4.2009 15:23:14   
prolece
Hitno kod ginekologa znači porodjaj ili vidno obilno krvarenje inače zakazuju pregled za 2 nedelje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Fiskalni računi u zdravstvu od juna
29.6.2009 16:06:30   
Anoniman
I ja sam kod ginekologa opredeljena za jednog lekara...a kod opshte prakse nisam...user posted image
I ne kapiram ovo njihovo sa fiskalnim kasama...... kako ja da znam shta mi ulazi u zdravstveno osiguranje...a shta ne?user posted image

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here