|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
31.1.2010 19:48:34   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Shishica

Jel normalno da ponekad iscuri i tecnost, kao voda.. Kaze mi Verus da jeste, ali negde sam procitala da nije dobro.. pa da li se jos nekome desava to....????


I meni se ovo često dešava, imam osećaj kao da sam se upiškila. Pa sam to rekla i svom ginekologu, jer sam se bojala da mi ne ističe plodova voda. On je rekao da to nije normalno, i pregledao me ultrazvučno, ali pošto mi je količina plodove vode bila u redu i dovoljna, onda znači da se eto i takve stvari dešavaju.....

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
1.2.2010 23:59:57   
JULIE
Zadnjih par dana mi se desava da mi iscuri kao neka voda,i to bas osetim.Kad sam radila bris bio je IIIgrupa,dr nije htela nista da mi da jer nemam nikakvih tegoba.I stvarno ih nemam,ali na ulosku kad menjam,tacno se vidi razlika gde je sekret jer je gusci i belicast a gde je ova kao voda.Ne verujem da je plodova voda,nista me ne boliuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
2.2.2010 1:40:29   
Anoniman
i kod mene je treca grupa sekrta,ali mi nista ne curi niti mi je pojacan sekret...mada,ja sam na samom pocetku..
nemoj se brinuti,nije to nista strasno,citala sam i dosta trudnica ima isto curkanje kao ti i to je kod nekih normalno....eto,neke trudnice imaju sekret da ne mogu ni da sede ni da hodaju koliko ih sve pece i svrbi,ma kod svake je drugacije...bitno je da se to i drugima desava i da su sve ok,i izdrzale do kraja i rodile zdrave user posted image user posted image

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
3.2.2010 11:49:05   
manny
Zdravo,nova sam ovde a imam neka pitanjca :)
U 12. nedelji trudnoce sam,bila sam na pregledu i imala sam pojacan sekret,rezultati kazu da imam 3. i 6. grupu i treba da mazem mast nystatin.Sta sad taj nystatin leci?Sta znace ove grupe?Jesu li opasne za bebu,jer doktorica kaze da ce da mi radi cervikalni bris na sledecem pregledu,za 4 nedelje,sad ne sme zbog rane trudnoce?Nista mi nije jasno,kakav sad bris?
Hvala unapred na odgovorima!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
3.2.2010 11:51:23   
engimengi
Nistantin je za tu 6.grupu koju imas.to su gljivice,3. grupa je bakterijska vaginoza i za to se koriste druge vaginalete al naravno lekar mora da ti kaze!!

(odgovor članu manny)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
8.2.2010 13:02:14   
dostickage
Kod nas u Makedoniju u 16 nedelju je obavezan je vaginalno cervikalni bris.
To znaci chlamidia,mikoplazma / ureoplazma,kandida.
Mozda je dokrtorica mislila na to.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
12.4.2010 20:02:17   
lenaa
jel normalno da kroz sekret bude i malo zuckaste sluzi ?

(odgovor članu dostickage)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
12.4.2010 20:07:16   
cipiripi
meni je bas pojacano lucenje ocu da shiznem...treba da radim kontrolni bris na kandidu jer sam je imala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
12.4.2010 20:11:37   
bebablue
Ja jednom nedeljno koristim gino daktanol vaginalete, a jednom orvagil, mada mi je dr rekla ako je jaci sekret da mogu i dva puta nedeljno, nekad imam manje, nekad malo vise, alli u principu mi ne smeta.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
12.4.2010 20:12:42   
lenaa
cipiripi meni kad su radili proveru sekreta sve je bilo u redu i tad sam imala to zuckasto malo ali se u medjuvremenu izgubilo pa danas sam opet imala i to nekako sluzavo.Ja se nadam da je sve u redu ionako se sekiram za svaku sitnicu ne treba mi i to

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
12.4.2010 20:14:47   
lenaa
Beba ni meni ne smeta, nema ni miris nekako je belicasto. Jedino sam primetila da kad sam nervozna il imam tremu kad idem kod dr meni se oznoje gacice tj ...... ali ne skroz dole user posted image user posted image user posted image a nisam debela (bar ne jos uvek) pa da je od trenja

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
12.4.2010 20:18:27   
bebablue
IZVORNA PORUKA: lenaa

Beba ni meni ne smeta, nema ni miris nekako je belicasto. Jedino sam primetila da kad sam nervozna il imam tremu kad idem kod dr meni se oznoje gacice tj ...... ali ne skroz dole user posted image user posted image user posted image a nisam debela (bar ne jos uvek) pa da je od trenja


I ja sam primetila nekad da se oznojim, kao sto ti kazes, to mi se ranije nije desavalo dok nisam bila trudna, a sad sam sva toplauser posted image

Meni je dr rekla da je kandida cesta pojava u trudnoci i da preventivno stavljam gino daktanol, jednom do dva puta nedeljno.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
23.7.2010 22:20:15   
cipiripi
Evo mene opet..nekako mi se cini da ni ne treba da odem iz ove teme..
Poludecu vise od mokrih gaca majke mi user posted image

5x dnevno ih menjam, mokro zene, mokro...
Plodova voda ok, unutrasnje usce zatvoreno...znaci sve skolski..
Mozda zbog progesteronauser posted image
Mozda tek tako...user posted image
Ne ispiram se jer nije dobro a pritom imam i serklaz, a druga stvar dole ne guram nista..apsolutno nista user posted image

Nema mirisa, nema svraba, nema crvenila..samo curkanje ili providno ili belicasto...
I tako svaki dan...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
23.7.2010 22:38:03   
pahulja76
e cipika, kod mene sam providno tj. kad su ove vrucine gacice su mi skroz mokreuser posted image dal je od znoja il sta je, izludeh user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
23.7.2010 22:45:13   
cipiripi
Ja sam to rekla jos odavno mojoj dr...
Kaze da hoce od progesterona (naravno ako je bris ok)..a kad se saberem i oduzmem ja na progesteronu nisam bila od 21-22 nedelje , znaci samo 2 nedelje, i opet sam na 3x1...
A kaze i da je normalno...
Unutrasnje usce je zatvoreno, znaci nema veza sa plodovom vodom..

Mislila sam da cu se serklazom otarasiti toga ali djokica...opet sve isto user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
23.7.2010 22:51:03   
pahulja76
cuti, kad je sve u redu user posted image

i menjaj gace user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
23.7.2010 22:52:50   
cipiripi
a jok...bicu u uzeglim ceo dan user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
23.7.2010 23:33:31   
choopa choops
Cipi znam kako ti  je user posted image
Ja curim od pocetka, naizmjenicno gusto-bijelo i sluzavo-prozirno user posted image Nisu mi radili bris do sada, ali su mi zato izmjenjali brdo vaginaleta. Te je tako ovo zamorce probalo gino daktanol, Macmiror i sada Povidon jodid. Zasu brate sta da vam kazem user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
24.7.2010 12:20:47   
Trudnicica83
Meni je od pocetka trudnoce pojacan sekret, belicaste boje i dr mi je rekao da je to u trudnoci normalno. Rekao mi je da koristim gel Seba Med 3.8 Ph za tusiranje i stvarno uvece ga koristim sve vreme i sve je ok. A to za znojenje, znam i meni se desava od prepona ka gore mi budu mokre gacice. Negde sam procitala da je normalno i to pojacano znojenje u trudnoci, pogotovo kad se blizi kraju, i to bas za tu regiju i ispod pazuha. Pa i nije cudo, kad nam je stalno toliko vruce...user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
24.7.2010 12:26:52   
maslinica
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Evo mene opet..nekako mi se cini da ni ne treba da odem iz ove teme..
Poludecu vise od mokrih gaca majke mi user posted image

5x dnevno ih menjam, mokro zene, mokro...
Plodova voda ok, unutrasnje usce zatvoreno...znaci sve skolski..
Mozda zbog progesteronauser posted image
Mozda tek tako...user posted image
Ne ispiram se jer nije dobro a pritom imam i serklaz, a druga stvar dole ne guram nista..apsolutno nista user posted image

Nema mirisa, nema svraba, nema crvenila..samo curkanje ili providno ili belicasto...
I tako svaki dan...



meni se to desavalo, kao vodica...i tripvala da mi curi plodova...mozda ti draga bebica pritiska besiku, pa pisnes da nisi svesna...
samo se ti opusti i uzivaj, sve je to deo user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
12.8.2010 14:11:16   
nala
U pocetku sam mislila kao i Cipiripi da je plodova voda. Toliko sam strepela kad idem kod DR dok ne cujem od nje da je sve u redu nisam se mogla smiriti. Kad na UZ pregledu kaze "dovoljna kolicina plodove vode" meni odmah bude lakse. Presvlacim se ne znam ni ja koliko puta dnevno. Prosle nedelje sam radila i briseve, ali nije bilo nicega u njima, tj. sve je u redu. A i pored toga, stalno sam mislila da nesto nije u redu dok mi DR nije rekao da je to normalno da imam pojacan sekret.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
12.8.2010 14:14:08   
eni26
Ja sam imala pojacano belo pranje kad sam tek ostala trudna,sve mokro u gacicama user posted image

I sad ga imam,ali manje

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.8.2010 7:53:15   
Jele
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Evo mene opet..nekako mi se cini da ni ne treba da odem iz ove teme..
Poludecu vise od mokrih gaca majke mi user posted image

5x dnevno ih menjam, mokro zene, mokro...
Plodova voda ok, unutrasnje usce zatvoreno...znaci sve skolski..
Mozda zbog progesteronauser posted image
Mozda tek tako...user posted image
Ne ispiram se jer nije dobro a pritom imam i serklaz, a druga stvar dole ne guram nista..apsolutno nista user posted image

Nema mirisa, nema svraba, nema crvenila..samo curkanje ili providno ili belicasto...
I tako svaki dan...



I kod mene je ista situacija, kao voda i stalno mokri gaćoni, što me jako nervira. Radila sam bris, sve uredno, plodova voda u redu, dr kaže to hoće da ''flisuje'' od hormona i to je to. Stavljam dnevne uloške i svako malo ih menjam da mi ne probije mokro na odeću na poslu. Nosim i rezervne gaćice, pa se zaključam u kancelariju da ih promenim u toku dana, jer nekad baš bude jako mokro...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
26.9.2010 23:00:39   
dejana007
mozda nije za ovu temu ali ja ne znam koga da pitam.... Imam s vremena na vreme pojacan sekret koji je belicast, ponekad svetlo zut. i ja sam imala to da mi nesto iscuri i onda stane. sve to sam smatrala normalnim. medjutim, danas sam osetila blago peckanje i blagi svrab pa ne znam sta da mislim? radila urinokulturu, nije izolovana ni jedna bakterija.

Planiram sutra da kontaktiram dr, ali eto i vas da pitam dal se moze desiti da bude prolazno. inace tek sam na pocetku 10 nedelje.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
27.9.2010 13:45:33   
bojanica7
ja sam negde oko 20. nedelje imala blagi svrab i peckanje, ginekolog mi prepisao makmiror (valjda se tako citaju) i nestao mi je sekret. tako da nemoj da se brines, dace ti nesto ginekolog, samo mislim tek posle 12. nedelje. meni je rekao dr da ne praktikuje da daje vaginalete u prvom trimestru, nego tek kasnije


_____________________________

Panta rei

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here