|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
16.1.2010 19:43:55   
buhla
hvala lisice...
videla sam da postoji bris uretre, neki kazu da se to samo radi muskarcima, vezano je za mokracni kanal, ali pretpostavljam da se taj bris radi i zenama... ja imam neke bakterije i na poslednjoj urinokulturi je pisalo da imam malo sluzi... mozda je to to.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
27.1.2010 20:14:04   
Anoniman
cao,imam pitanje.... da li se na pocetku trudnoce,osim vaginalnog i cervikalnog brisa, radi test i na hlamidiju,mikroplaznu i ureoplazmu?

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 10:22:30   
dostickage
jeste,kod nas u Makedoniji se radi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 10:26:43   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: lenaJe

cao,imam pitanje.... da li se na pocetku trudnoce,osim vaginalnog i cervikalnog brisa, radi test i na hlamidiju,mikroplaznu i ureoplazmu?


Meni, u Bgd, nisu radili.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 10:28:33   
Anoniman
Ni meni u NS nisu radili.

(odgovor članu dostickage)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 10:57:30   
Shishica
Jel normalno da ponekad iscuri i tecnost, kao voda.. Kaze mi Verus da jeste, ali negde sam procitala da nije dobro.. pa da li se jos nekome desava to....????

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 10:58:02   
Daca88
Ja sam imala pojacano belo pranje,ali nije mi nista smetalo.Nisam imala svrab,peckanje,otecenost,ali otisla sam za svaki slucaj u dispanzer da mi drzavni ginekolog uzme bris sekreta.Juce sam isla po rezultate i sekret je ok,stepen cistoce II,i pise da imam malo nekih bakterija,ne pise kojih.Rekao mi je dr.da koristim polyginax vaginalete,ali ja za sada necu da ih koristim jer iskreno malo sumnjam u nalaz.Tamo kada se izvadi bris,plocica sa brisom se stavlja u jogurtosku casuuser posted image ,i to tako na zajednickom stolu,sa 50 drugih briseva isto u jogurtoskim casama stoji na zajednickom stolu i tako se prasi do kraja smene dok sestre ne dodju da pokupe i odnesu u higijenski.Ipak cu u ponedeljak kad odem u bolnicu kod svog ginekologa zatraziti da mi on opet uzme bris.Tamo je bar sve korektno jer se stapic stavlja u sterilnu epruvetu.Ipak bi mi ti rezultati bili verodostojniji.Necu bezveze da stavljam vaginalete dok ne proverim.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 18:47:35   
dakana
evo me lena...

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 18:50:13   
Anoniman
pa postavila sam ovde pitanje dal da uradim briseve za mikoplazmu,ureoplazmu i hlamidiju? jesi li ti radila? posto meni je doktor rekao da mogu i da ne moram,kao retko ko radi jer je malo skuplje ali je pozeljno. pa sad ako nije neophodno ne bih bacala pare.... sta ti mislis?

(odgovor članu dakana)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 18:52:22   
dakana
lena ja sam to radila letos, i to posle neuspele trudnoce, ne znam da li si citala ali ja sam imala jednu neuspelu trudnocu u maju mesecu. Nakon toga mi je doktorka savetovala da uradim te briseve i na svu srecu svi su bili negativni. Sada u trudnoci stvarno ne znam sta da ti kazem. Mozda ipak da poslusas doktora ili da pitas ovde nekoga da li je to radio u trudnoci. I nisam bila od neke pomoci....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 18:54:22   
dakana
Lena, ali imas ovde na forumu temu mikoplazma, ureaplazma i hlamidija u trudnoci, mislim da se bas tako i zove, pa probaj da je procesljas


(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 18:57:10   
Anoniman
ma bila si user posted image
pa koliko sam pratla retko ko to uradi jer problemi sa zacecem,verovatno,nastaju zbog tih bakterija pa se tada radi bris za njih...nemam pojma,porazgovaracu jos jednom sa doktorom

(odgovor članu dakana)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.1.2010 18:59:28   
Anoniman
ok,nesto sam gledala....ali nisam nasla ono sto me zanima.. ipak cu se osloniti na doktora i njegovo misljenje(pa makar mi i izvukao pare za badava,bolje i to,bar da budem  sigurna da je sve ok) user posted image

(odgovor članu dakana)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 15:57:28   
dakana
Jue sam bila na prvom ginekoloskom pregledu, na kome mi je tek potvrdjena trudnoca znaci sam pocetak. Kako imam pojacan sekret, koji mi uz to i smeta (svrbi pecka, iritira), doktorka mi je dala Kansen vaginalete i Nistatin mast da se mazem. Ja procitam uputstvo, i tamo pise da nisu preporucljive u prvom trimestru trudnoce, i naravno uspanicim se... Jel imala neka od vas slicna iskustva? Sad nisam pametna sta da radim...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:02:13   
buhla
hmmm, kako moze da ti da takve vag i mast a da nije videla koja je grupa sekreta!?
mene je dr poslala da radim vaginalni i cervikalni bris i imala sam kandidu, ali mi je rekla da tek posle treceg meseca stavljam nistatin!
mozda bi i ti trebala da proveris koja si grupa sekreta, pa na osnovu tog da ti da odgovarajuce vaginalete, ali to sve od treceg meseca!!!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:05:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

hmmm, kako moze da ti da takve vag i mast a da nije videla koja je grupa sekreta!?
mene je dr poslala da radim vaginalni i cervikalni bris i imala sam kandidu, ali mi je rekla da tek posle treceg meseca stavljam nistatin!
mozda bi i ti trebala da proveris koja si grupa sekreta, pa na osnovu tog da ti da odgovarajuce vaginalete, ali to sve od treceg meseca!!!



slažem se sa Buhlom, čudno da ti nije proverila ni grupu ni ništa a već ti daje vaginalete koje koliko ja znam ne smeju u ovom periodu da se koriste...
Kansen, misliš Kanesten? ... traži da ti uradi bris da vidi šta je u pitanju , možda da se ispiraš sa kamilicomuser posted image dok ne budeš smela vaginalete...?

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:05:32   
dakana
Pa zato mi i nije jasno i ne znam sta da radim. U stvari za mast ne pise nista, ali za vaginalete pise da ih nije preporucljivo koristiti, i ja sad u dilemi. A opet kontam , pa doktorka je, nije luda da ne zna sta radi... Ali me svakako strah da pocnem da ih stavljam. Zato sam i postavila pitanje, da vidim da li ih je jos neka devojka stavljala....

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:06:55   
dakana
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Kansen, misliš Kanesten? ... traži da ti uradi bris da vidi šta je u pitanju , možda da se ispiraš sa kamilicomuser posted image dok ne budeš smela vaginalete...?



Ne, ne bas Kansen, to je valda isto sto i Kanesten, samo Kansen proizvodi Zdravlje Leskovac.... Nisam pametna sta da radim, a da mi smeta, smeta mi...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:09:43   
Ana RR
Kansen ili kanesten, isto je.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:10:37   
buhla
dakana... ja sam bila kod dr u 9 nedelji i tada sam uradila briseve, odnela sam joj rezultate u 10 nedelji i rekla mi je da uzmem nistatin, ali tek kad prodje 3 nedelja! ja ti kao i kaliopi preporucujem, da uradis briseve ili kod nje ili unekoj labaratoriji, pa tek od 3 meseca da koristis vaginalete i kremu, a do tada kamilicu (tako sam ja).
a da doktori grese, grese....


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:12:55   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Kansen ili kanesten, isto je.


Mojoj sestri je kansen sra** a kanesten dobar! Ranije, kad sam jedini put pre trudnoce imala bas bas Kandidu uzela sam sama kanesten 3 i proslo me od njega... Tek me sad stiglo u trudnoci, ali ne onako jako...nego "trudnicki"

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:16:38   
dakana
Drugarice moje, hvala vam na savetima....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:17:10   
Shishica
Jeste, do treceg cetvrtog meni nije htela nista da daje i rekla da ne sme!!!!!!

Operes se sa kamilicom polako iznutra! Namotas na prst tanko vate i mocis u kamilicu i peres se unutra sa tim i sve vata pokupi.. ako ne mozes vatom ti samo prstom i kamilicom...da zadjes unutra i u one "dzepove".. tako jednom nedeljno...

A za nelagodnost koji stvara sekret, namaze SAMO SPOLJA malo kantarionovim uljem i procice momentalno..posle se vrati, ali nakon dva tri dana vise nema svraba i peckanja....

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:18:44   
dakana
IZVORNA PORUKA: Shishica

Jeste, do treceg cetvrtog meni nije htela nista da daje i rekla da ne sme!!!!!!

Operes se sa kamilicom polako iznutra! Namotas na prst tanko vate i mocis u kamilicu i peres se unutra sa tim i sve vata pokupi.. ako ne mozes vatom ti samo prstom i kamilicom...da zadjes unutra i u one "dzepove".. tako jednom nedeljno...

A za nelagodnost koji stvara sekret, namaze SAMO SPOLJA malo kantarionovim uljem i procice momentalno..posle se vrati, ali nakon dva tri dana vise nema svraba i peckanja....


Hvala mila moja, pokusacu sa ovim kako si objasnila....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
30.1.2010 16:23:27   
Shishica
Samo ti tako izguraj do kraja treceg meseca... a kantarion samo spolja i on je stvarno meni zakon... ja radim tako i u sedmom mesecu sam.. a od pocetka me muci sekret, ali doktorica kaze da je normalno.. sada po drugi put koristim macmiror vaginalete jer se bas jako pojavio sekret i smetao mi, ali sad smem... da mi ne smeta toliko, a da ga ima ne bi mi dala to nego nastavim sa kamilicom jednom nedeljno ...

Eto... Cuvaj se..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here