|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
25.12.2009 15:10:41   
buhla
I meni se Verus par puta to desilo... bukvalno su mi bile mokre gaće, pitala sam med.sestru i kaže da je normalno.
Na svu sreću imam drugarice koje su med.radnici i za svaku sitnicu ih smorim, odma svima šaljem poruku sa istim pitanjem user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
25.12.2009 15:28:54   
maslinica
Verus....isto mi se dogadja, kao da se upiskim, sve gacice budu mokre...mislim da je to normalno...prvo sam mislila da kao ne stignem do wc-a...pa mirisem, pa nema mirisa....dogadja se, ne cesto, ali da..a belo pranje je non stop tu, nekad jace nekad manje ali da...stalni nas pratilac:)


(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
25.12.2009 15:51:32   
aster
Maslinice, doktorku je verovatno mrzelo da te pregleda i onda ti je samo prepisala terapiju. Baš su užasni!!  Trebalo bi prvo da ti uzme bris i da vidi kakva je situacija, pa tek onda da ti prepiše lekove.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
25.12.2009 20:24:51   
Anoniman
Organizam se čisti. Dok sekret nema boju i miris (ne daj bože zelenkastu! Tada se ooooooodmah reaguje!!!!!!)  sve je ok....user posted image user posted image

(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 8:15:25   
LillyT
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Organizam se čisti. Dok sekret nema boju i miris (ne daj bože zelenkastu! Tada se ooooooodmah reaguje!!!!!!)  sve je ok....user posted image user posted image


Moj ima miris user posted image Mislilm, mirise (ma sta mirise, smrdi) na sekret, rekao dr da je to ok, ali me nervira jer znam nekada da sva budem mokra. Boja je bela...i smara me jer je bas pojacan.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 8:16:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Organizam se čisti. Dok sekret nema boju i miris (ne daj bože zelenkastu! Tada se ooooooodmah reaguje!!!!!!)  sve je ok....user posted image user posted image


Moj ima miris user posted image Mislilm, mirise (ma sta mirise, smrdi) na sekret, rekao dr da je to ok, ali me nervira jer znam nekada da sva budem mokra. Boja je bela...i smara me jer je bas pojacan.



Sve isto i kod mene...ne nerviraj se LIllyt

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 8:19:24   
minavb
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Organizam se čisti. Dok sekret nema boju i miris (ne daj bože zelenkastu! Tada se ooooooodmah reaguje!!!!!!)  sve je ok....user posted image user posted image


Moj ima miris user posted image Mislilm, mirise (ma sta mirise, smrdi) na sekret, rekao dr da je to ok, ali me nervira jer znam nekada da sva budem mokra. Boja je bela...i smara me jer je bas pojacan.



Sve isto i kod mene...ne nerviraj se LIllyt


Kod svih je isto. Sad moramo stalno da setkamo dnevne uloske.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 8:20:17   
LillyT
Ih, pa kako da se ja ne jedim zbog necega, pa to ne bi bilo normalno user posted image Salim se, ali iskreno, imam utisak da sva smrdim (boze, sta ja pisem), pa se stalno pirkam, rekao mi momak (vec 1000 puta) da ne smrdim i da ce mi reci kada se budem osetila

Mina, ja nosim te dnevne, ali nisu bas oni dobri, vlazna sredina koju prave, pogoduje bakterijama


< Poruku je uredio LillyT -- 28.12.2009 8:23:31 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 8:22:04   
Anoniman
lillyt, tripujes!!!!
To je sve u tvojoj glavi.
Opusti se...
i ja se kupam kao debil ali ne bas non stop..mozda dva -tri puta uletim u tus kabinu("na brzinu")...

nekad je jace, nekad slabije...ne znam ni sama.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 8:23:23   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ih, pa kako da se ja ne jedim zbog necega, pa to ne bi bilo normalno user posted image Salim se, ali iskreno, imam utisak da sva smrdim (boze, sta ja pisem), pa se stalno pirkam, rekao mi momak (vec 1000 puta) da ne smrdim i da ce mi reci kada se budem osetila

user posted image user posted image user posted image
Mogu da zamislim to saopstenje!
Zeno, ne opterecuj se, to je sasvim normalno. Ako bas imas trip da smrduckas, uzmi neke vlazne maramice za intimnu negu pa se briskaj sa njima. Mirisaces kao cvetak.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 8:28:11   
LillyT
Ma i maramice i kupanje, hehehee, trudna i luda, a i ja sam tako teatralna, volim da pravim probleme gde ih nema, pa kako da sve ide normalno.....to nije normalno da je sve ok user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 10:19:01   
cicko
Meni se desava da se ujutro probudim da mi je donji deo pidzame vlazan... Nosim dnevni ulozak, ali bez obzira. Cak sam utripovala da mi curi plodova voda.user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 10:55:44   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: cicko

Meni se desava da se ujutro probudim da mi je donji deo pidzame vlazan... Nosim dnevni ulozak, ali bez obzira. Cak sam utripovala da mi curi plodova voda.user posted image

Mozda ti je to samo znoj? I meni se ponekad desi. Mislim da plodova voda ipak ima neku gustinu...umeces da primetis razliku.

Ja za sekret koristim vece blaznice i menjam ih kad god idem u wc pa ne stigne da bude jako vlazno, pritom je 100% pamuk.

Ginodaktanol stavljam jednom nedeljno do porodjaja.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 11:01:26   
cicko
I ja stavljam Ginodaktanol, to sam cula u skolici za trudnice. Ma nije znoj, drugacije je, nemam pojma sta je. Ja prvo nisam nocu stavljala dnevni ulozak, mislila sam ajde da barem nocu budem bez njega, ali poslednjih par noci sam morala.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 14:23:18   
maslinica
IZVORNA PORUKA: aster

Maslinice, doktorku je verovatno mrzelo da te pregleda i onda ti je samo prepisala terapiju. Baš su užasni!!  Trebalo bi prvo da ti uzme bris i da vidi kakva je situacija, pa tek onda da ti prepiše lekove.


jeste Aster u pravu si, ali sam se ja vec spremila za sledeci pregled, nece to tako proci...prekinula sam nakon dva dana vaginalete jer su mi stvarala grozan osecaj unutra...al sad kad odem ima da mi uzme briseve!!! ovaj put joj je proslo, al nece vise..u ostalom kako ona zna da si ja nisam umislila, kao sto sam vec bila umislila da imam urinarnih problema, kad nalaz sterilan....ma oni su svi jako povrsni oko nas trudnica...jako me ljute...

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 23:02:14   
Verus
 mi je sada kada cujem tebe buhla i maslinicu...sve sam mislila mokraca li mislim da je bas sekret, ali me prepalo sto je vodenast, jer citamo i slusamo svasta o ranom pucanju vodenjaka bla bla....ma bolje je ako se covek ne opterecuje....sto moja mama kaze, lakse je onima sto znaju manje!
IZVORNA PORUKA: maslinica

Verus....isto mi se dogadja, kao da se upiskim, sve gacice budu mokre...mislim da je to normalno...prvo sam mislila da kao ne stignem do wc-a...pa mirisem, pa nema mirisa....dogadja se, ne cesto, ali da..a belo pranje je non stop tu, nekad jace nekad manje ali da...stalni nas pratilac:)



(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 23:05:02   
Verus
I moj ima miris....ne mogu reci da mi smrdi na neku infekciju ili kao da nesto nije u redu, ali perem se po dva puta na dan jer tripujem da neko moze da me oseti!
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Organizam se čisti. Dok sekret nema boju i miris (ne daj bože zelenkastu! Tada se ooooooodmah reaguje!!!!!!)  sve je ok....user posted image user posted image


Moj ima miris user posted image Mislilm, mirise (ma sta mirise, smrdi) na sekret, rekao dr da je to ok, ali me nervira jer znam nekada da sva budem mokra. Boja je bela...i smara me jer je bas pojacan.


(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.12.2009 23:07:11   
Verus
isto! nosim dnevne uloske jer ne mogu da budem ceo dan na poslu sa mokrim gacama pa oni bar upiju deo, ali zato nocu 'vetrim' hahahhaa pa spavam bez gaca, pa menjam pidzame ko gadje, jer budu morke! Dobro je,s ve je to onda normalnouser posted image   Ne bi nam svima curila ne daj boze voda!
IZVORNA PORUKA: cicko

Meni se desava da se ujutro probudim da mi je donji deo pidzame vlazan... Nosim dnevni ulozak, ali bez obzira. Cak sam utripovala da mi curi plodova voda.user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.12.2009 0:02:12   
Anoniman
LillyT , oTI, vEKI.... Sve dok nema boju i neki sumnjiv miris (znam ja na koji mislite , imate onaj običan miris sekret.. jbg, sekret nikad ne miriše...user posted image ) mislim da je ok, a dnevne uloške mislim da treba izbegavati u trudnoći. Kontam da je bolje neko parčence čiste sterilne vate... 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.12.2009 0:05:10   
cipiripi
ja dugooooo ne koristim dnevne uloske...
kad mi je pojacano lucenje uzmem mrezaste pamucne uloske..
jeste da su mi kao stitnik tj mudobran kod fudbalera..ali opet je zdravije nego dnevni ulosci user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.12.2009 0:05:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Markovicka

IZVORNA PORUKA: cicko

Meni se desava da se ujutro probudim da mi je donji deo pidzame vlazan... Nosim dnevni ulozak, ali bez obzira. Cak sam utripovala da mi curi plodova voda.user posted image

Mozda ti je to samo znoj? I meni se ponekad desi. Mislim da plodova voda ipak ima neku gustinu...umeces da primetis razliku.

Ja za sekret koristim vece blaznice i menjam ih kad god idem u wc pa ne stigne da bude jako vlazno, pritom je 100% pamuk.

Ginodaktanol stavljam jednom nedeljno do porodjaja.


draga plodova voda je - voda---user posted image evo reći će ti i ostale žene ... Cicko ne brini neće to samo od sebe tek tako ako ti je na kontroli sve ok, ne lupaj glavu a pidžamica ti je verovatno mokra i od znoja.... jbg kad se nabubri u trudnoći pa se češu butinice ..user posted image user posted image   to je neko moje mišljenje... svakako, ako previše sumnjate imate svoje doktore pa pitajte . infekcija se baš oseti ali nažalost tek kad krene baš ono .... znači njuškati (ne manijakalno) i gledati boju. to stalno pirkanje ne pomaže puno... bolje pustiti kožu da diše i tek malo vate....

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.12.2009 0:07:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ja dugooooo ne koristim dnevne uloske...
kad mi je pojacano lucenje uzmem mrezaste pamucne uloske..

jeste da su mi kao stitnik tj mudobran kod fudbalera..ali opet je zdravije nego dnevni ulosci user posted image user posted image



user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
29.12.2009 10:18:37   
Markovicka
Cula sam da postoji test koji se radi pomoću specijalnih uložaka (funkcionišu po principu lakmus papira), koji će pokazati da li je u pitanju urin (kiselina) ili plodova voda (baza). Kupuje se u apoteci, pa eto ako je neko bas zabrinut...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
16.1.2010 11:49:34   
buhla
opet ja sa nekim pitanjima 

da li i u mokracnom kanalu moze da postoji kandida ili neka vrsta sekreta i kako se zove ta analiza ili bris?
*fala!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
16.1.2010 12:31:37   
Lisica
IZVORNA PORUKA: buhla

opet ja sa nekim pitanjima 

da li i u mokracnom kanalu moze da postoji kandida ili neka vrsta sekreta i kako se zove ta analiza ili bris?
*fala!


Ja licno nisam cula da se rade brisevi iz mokracnih kanala, uglavnom se sve kontrolise preko urina i urinokulture
i naravno preko cervikalnog i vaginalnog brisa ali to nema veze sa mokracnim putevima osim ako iz istih bakterija ne predje u vaginu
a za kandidu ne znam ali moze biti e.coli
nadam se da sam bar malo pomogla  user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here