|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:28:25   
*Alexx*
Pa za te godine ne znam šta da vam kažem. Mi smo imali u školi devojčicu za koju se pričalo da je imala odnose u 6. razredu (koliko je to tačno - ne znam, deca umeju da budu prilično zla). Dakle, moguće je. Ako će da budu promiskuitetni, bar nek se štite. Ja ne mogu da idem za njim i špijuniram ga, ali mogu da mu usadim u glavu da postoje polno prenosive bolesti i trudnoća, i da ga edukujem o kontracepciji.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:32:05   
branki*
mina-u nase vreme!mi smo ti neki od pre nove ereuser posted image
vise mi se svidja to,nase vremeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 10:36:06   
Olga75
iskreno , ja ne mogu nikako da zamislim da moja beba , devojcica , ako hocete princeza ima seks sa tamo nekim mamlazom user posted image
ali imace ga i mora da nauci da se stiti
i zato ziveli anatomski atlasi i naucne publikacije user posted image
mislim da je za adolescente najbolja zastita prezervativ , nezeljena trudnoca i tako te moralne dileme i to na jednu stranu a polno prenosive bolesti na drugu stranu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 11:29:15   
Anoniman
Mislim da je pogrešno učiti decu da je kontracepcija prvenstveno protiv neželjene trudnoće...naći će način da vide statistiku...prekinuti snošaj i princip neće se to meni desiti...ako ih od starta budemo poučili koje polne bolesti postoje, pa im lepo pokažemo neke odvratne slike, pa im još kažemo koliko su rasprostranjene i česte...pošto imam dečaka ne vidim drugo rešenje osim kondoma, ali ako budem imala devojčicu, sasvim sigurno ide i na pilulu čim pokaže prvo interesovanje za seks...pa ne mora da ga upražnjava...a kad poželi svakako neću moći da je sprečim, pa zašto da joj ne pomognem da se zaštiti. Bolje to nego da zažmurim i kažem 13 godina je rano. I mislim da, koliko god ih dobro vaspitali, i koliko god naš odnos sa njima bio dobar i otvoren, neko se dete uvek "otrgne", neko uvek mora da bude izuzetak...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 11:41:26   
Olga75
kondom obavezno , hormonske tablete , spirala , ne znam
trudnoca je jedno , bolestine su drugo
a zvercicin pubertet i seksualnost je nesto sa cine , iskreno , ne mogu jos uvek da se pomirim user posted image
i najvaznije je naci nacin da dete poveruje roditelju ( koji su u tom periodu svi odreda zaostali , ne idu u korak sa vremenom , sta oni znaju ) a ne tamo nekoj - nekom ko kaze da je bez kondoma bolje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 13:34:35   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ribizla

Vuko user posted image


Molim user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Mladima nedostaju informacije o kontracep...
9.2.2012 13:42:22   
vukosava
Ja sam dobila sa 10 godina pa mislite o tome hehe. Teoretski - uzimam ekstreman primer - da me je neko napastvovao u plodnim danima, mogla sam ostati trudna (a jeste neko probao samo sam se odbranila kad sam imala 14 godina i jednom sa 16 godina).

Nedostaju informacije o abortusima (ja kad sam procitala knjigu o mentruaciji i abortusu koju mi je mama dala u 5. razredu - cim sam pocela da se seksam koristila sam ovakvu zastitu - kondom, ABF film + prekinuti snosaj). Zovite me paranoikom, ali gledala sam da ako radim nesto radim to tako da ne dovedem sebe nikad u zivotu u dilemu abortus ili ne.

Secam se dobro kad mi je mama nasla ABF film u rancu kako se zacenila od smeha jer je skontala sta je vec skontala... Da se njena cerka keksa. Imala sam 19 godina, nisam bas bila zeleni tinejdzer vec poslednja godina tinejdz doba.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 32
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







“Uzmi knjigu malo, jesi li učio danas?”
Domaći zadatak „u zadnji čas“, učenje nekoliko lekcija za dan i „borba sa gradivom“ za sutrašnji test? Ako ste prepoznal...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here