|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 16:37:45   
Jeca*
Ja takođe mislim da nezaposlena žena nije kriva i ne smatram da je manje vredna, ali zaista...ako bi država plaćala i nezaposlenima onda niko ne bi radio. Mnogo ljudi voli da se "šlepa". E sad, tužno je to što je neko zaista ostao bez posla, a vreme je za dete...to jeste nepravda, ali to su ipak ređi slučajevi. Takođe, smatram da nisi u pravu kad kažeš "lošije" jer Australija je bolji primer od Srbije u svemu, zato mnogi naši ljudi i odlaze tamo, jer mogu bolje da zarade i žive. E sad, to što se ne plaća porodiljsko, takva je politika države. Moja drugarica je diplomirala u prvoj trudnoći, sad već ima dvoje dece i stava je "kad odčuva decu naći će posao". Meni je to ok. Ona je svesna u šta je ušla i dobro se nosi sa tim. Verovatno da je i njoj teško i verovatno da im je i materijalno vrlo nezgodno, ali ona je izabrala. Iskreno i moja plata koju primam sad kao porodilja je ponizavajuca i bedna, a radila sam od jutra do sutra...pa ko te pita. Ipak, da se vrati vreme ja bih opek izabrala da sad rodim dete, a za posao ce biti prilike. Vazno da smo svi zivi i zdravi.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 16:47:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

pa jesi li prijavljena na biro Lu?????????? jer ako nisi ne mozes ni dobiti

Pa Lenkić normalno da sam prijavljena,neće valjda nitko meni zakucati na vrata i pitati jel mi treba ikakva naknadauser posted image
Sreća pa mi ne trebaju te pare ali ima mnogo obitelji kojima su jako bitne,na kraju krajeva tražila sam svoja prava ali eto muž mi imao plaću veću od minimalca,koja je prije 2godine u bih iznosila oko 450km ili 225 eura,valjda predpostavljaju da se s tim može preživjeti...
Ma nema veze što ja nisam dobila,ali mislim da bi trebalo da se malo stimuliraju i trudnice bez posla ili će im možda ukinuti i zdravstveno zato što ne plaćaju nikakav porezuser posted image
Protiv "njih" se ne može,što kažu s rogatim se nije bosti, kako nam je tako nam je ali eto bar da izrazimo svoje nezadovoljstvo ili eventualno saznamo nekakve ohrabrujuće informacije,kao što je napisala Sara user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 18:48:45   
guppy RR
Evo mačkice moje, stavila sam na Home user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 20:52:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja takođe mislim da nezaposlena žena nije kriva i ne smatram da je manje vredna, ali zaista...ako bi država plaćala i nezaposlenima onda niko ne bi radio. Mnogo ljudi voli da se "šlepa". E sad, tužno je to što je neko zaista ostao bez posla, a vreme je za dete...to jeste nepravda, ali to su ipak ređi slučajevi.


To sam htela da kažem, eto Jeca je sročila kako valja.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 21:08:30   
bebać
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

dobijaju Lu dodushe mizeriju 120 KM ili 60 Eura 12 mjeseci .... bili zaposleni muzevi ili ne ...bili na minimalcu ili ne

dok zaposlene dobijaju oko 230 Eura ili ili 460KM

ovo se odnosi na porodilje ...za trudnice ne znam ( i ne znam kako je od kantona do kantona govorim za sarajevski kanton)



Ja dobijala neki materinski,80km...odnosno 40eura..i taman kad će mi prestati,12ti mjesec oni povećali na 50eura...a meni overuser posted image sve u svemu mizerno

Sad mi je m i poštar i banka i jednokratna i višekratnauser posted image user posted image user posted image sve


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   [Obrisana poruka]
20.5.2009 21:12:08   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 21:13:41   
bebać
Ali radovala sam se i tome,znam da će biti trk u grad potrošit u nešto,što mi se svidi meni il Sergeju...ovako se sad radujem m kad mi dodje pod balkonuser posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 57
   [Obrisana poruka]
20.5.2009 21:14:15   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
20.5.2009 21:15:07   
bebać
i kaže bil išla malo trošit pare,aj sidjiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 10:28:05   
Lady412

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja takođe mislim da nezaposlena žena nije kriva i ne smatram da je manje vredna, ali zaista...ako bi država plaćala i nezaposlenima onda niko ne bi radio. Mnogo ljudi voli da se "šlepa". E sad, tužno je to što je neko zaista ostao bez posla, a vreme je za dete...to jeste nepravda, ali to su ipak ređi slučajevi. Takođe, smatram da nisi u pravu kad kažeš "lošije" jer Australija je bolji primer od Srbije u svemu, zato mnogi naši ljudi i odlaze tamo, jer mogu bolje da zarade i žive. E sad, to što se ne plaća porodiljsko, takva je politika države. Moja drugarica je diplomirala u prvoj trudnoći, sad već ima dvoje dece i stava je "kad odčuva decu naći će posao". Meni je to ok. Ona je svesna u šta je ušla i dobro se nosi sa tim. Verovatno da je i njoj teško i verovatno da im je i materijalno vrlo nezgodno, ali ona je izabrala. Iskreno i moja plata koju primam sad kao porodilja je ponizavajuca i bedna, a radila sam od jutra do sutra...pa ko te pita. Ipak, da se vrati vreme ja bih opek izabrala da sad rodim dete, a za posao ce biti prilike. Vazno da smo svi zivi i zdravi.


Sto se tice nadoknada za ne zaposlene trudnice, to sam vec objasnila da i one dok su zaposlene placaju razne prireze i poreze, a takodje i za zdravstvo,... Pa tako mislim da imaju PRAVA da dobiju i novcanu nadoknadu kada su trudne,...
A nisam napisala da je Australija losija zemlja kao zemlja (i druge njene mogucnosti), vec sto se tice tog zakona o trudnicama koje si navela. Ima sigurno i boljih primera u drugim zemljama, gde vise cene trudnocu. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 10:54:14   
Anoniman
Naravno, KADA su zaposlene, plaćaju. KADA su zaposlene, dobijaju od države. KADA BI zadržale posao, dobijale bi. Ne čitaš što ti se govori. Kaže Jeca i ja se slažem, NIJE FER PREMA ONIMA KOJI SU IMALI POSAO I KOJI SU U TVOJOJ SITUACIJI DA SI OSTALA BEZ POSLA I OTPRILIKE SLEDEĆI DAN SAZNALA DA SI TRUDNA, ALI PRIJAVI SE NA BIRO PA ĆEŠ DOBIJATI PARE. A NEZAPOSLENIMA SE PARE NE DAJU DA SE NE BI ŠLEPALE ONE ŽENE KOJE NEĆE DA RADE.

Pa da država plaća tako nezaposlenima, ja bih sada rađala bar 6-to, a država bi bankrotirala.

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 61
   [Obrisana poruka]
21.5.2009 10:56:51   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 12:07:12   
Lady412
Citam sta pise,... Ali verovatno se ne razumemo. Svako ima svoje misljenje i naravno da ga postujem.
Sve u svemu mene je interesovalo sta dalje,... A vidim da treba ipak pitati na biro - u.
U svakom slucaju hvala na savetima. user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 12:13:39   
Anoniman
Požuri na biro, ako sam dobro shvatila, imaš mesec dana nakon što si otpuštena.

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:11:43   
nina83
A sta se desava sa trudnicama koje studiraju i nisu udate? Da li to nesto menja? Ja sam ranije htela da se prijavim na biro, posto sam u jednom periodu radila i studirala, pa kad sam prestala da radim, htela sam da se prijavim na biro, ali su me odbili jer studiramuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:15:03   
eugenija
Šta dobijaju nezaposlene trudnice?
Kod nas dobijju pečat svaka dva meseca u radnu knjižicu sa datumom sledećeg javljanja na Birouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:25:38   
sara09
Ne razumem. Odakle si? Ja sam na studijama, a i na Birou. I imam pravo na naknadu. Prestala sam da radom 01.01.2009.godine a ostala sam trudna 02.05.2009.Naravno trenutno sam na naknadi, koja je smesna, ali mi je bitno zdravstveno i staz, bolovanje su mi rekli da otvorim pre isteka naknade (koju jos nisam primila, posto u Beogradu kasne oko 5 meseci), ali referent u Birou kaze da imam pravo na bolovanje (trudnicko i porodiljsko kao sto sam vec napisala). Takodje nisam vencana zvanicno (mislim da u tom slucaju primas tu jednokratnu naknadu kao samohrana majka). Ja sam se prijatno iznenadila kad su mi rekli da mogu da otvorim bolovanje zato sto sam u navedenoj situaciji.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:27:11   
sara09
To je radovno javljenje na biro kod nas i pecat dobijes bila trudna ili ne. Koa nas je na mesec dana.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:29:23   
eugenija
Ma zezam se ja Saro, izvini, navikla sam da me se ne shvata ozbiljno, naučićeš na moje postove vremenomuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ono što sam u stvari htela reći -  ne dobijaju ništa. Ja sam iz Banja Luke. Kod nas je tako.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sara09)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:31:49   
nina83

IZVORNA PORUKA: sara09

Ne razumem. Odakle si? Ja sam na studijama, a i na Birou. I imam pravo na naknadu. Prestala sam da radom 01.01.2009.godine a ostala sam trudna 02.05.2009.Naravno trenutno sam na naknadi, koja je smesna, ali mi je bitno zdravstveno i staz, bolovanje su mi rekli da otvorim pre isteka naknade (koju jos nisam primila, posto u Beogradu kasne oko 5 meseci), ali referent u Birou kaze da imam pravo na bolovanje (trudnicko i porodiljsko kao sto sam vec napisala). Takodje nisam vencana zvanicno (mislim da u tom slucaju primas tu jednokratnu naknadu kao samohrana majka). Ja sam se prijatno iznenadila kad su mi rekli da mogu da otvorim bolovanje zato sto sam u navedenoj situaciji.


Mene to bas cudi, jer kada sam htela da se prijavim, na birou su  mi trazili diplomu iz srednje skole i posto je ona trenutno na mom faxu, uzela sam je, donela, ali kada su na poledjini diplome videli pecat fakulteta, pitali su me da li jos studiram. Kada sam potvrdila, rekli su mi da im je zao, ali da ne mogu da se prijavim kao nezaposlena, jer se vodim kao student.. user posted image user posted image

(odgovor članu sara09)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:32:56   
Anoniman
A odakle si nina?

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:34:16   
nina83

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A odakle si nina?


Iz Panceva

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:35:56   
Anoniman
fino iz svoje srednje škole uzmes duplikat .... i prijaviš seuser posted image

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:36:35   
nina83

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

fino iz svoje srednje škole uzmes duplikat .... i prijaviš seuser posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Sta dobijaju nezaposlene trudnice?
21.5.2009 14:37:25   
sara09
Ja sam odgovorila Nini 83. A nisam nista preozbiljno shvatila, samo komentarisem i pokusavam da pomognem nekome ako mogu. Naravno da ne mozes da ocekujes od drzave nista koja god da je. Meni je u sustini svejedno dobila nesto ili ne, ali sve sto mogu da uzmem od drzave uzecu, ne stedi ni ona mene.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here