|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrste cista na jajnicima
3.6.2010 20:24:26   
cipiripi
pa kad ti stane...
vidi sa devojkama koje zive gde i ti da odes kod nekog... user posted image

p.s. dobro je kad nema zelenog user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vrste cista na jajnicima
3.6.2010 20:25:30   
ksenija81
a sta je kad ima zelenog, mislim zlu ne trebalo user posted image ?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vrste cista na jajnicima
3.6.2010 20:28:25   
cipiripi
eserihija u brisu vagine.. uglavnom..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vrste cista na jajnicima
6.6.2010 16:56:41   
pepino
Mene je jutros probudio bol,nisko skroz,skoro pa da me vagina boli,vjerovatno je jajnik!user posted image
Prozigne me kao da me neko bode,kao struja da me strese i stane,pa prodje malo vremena pa opet!
Taman sam se malo opustila,odlucila da krenem da radim imunoloske pretrage,htjela sam da ne razmisljam o cisti i mogucoj endometriozi,al sipak,ovo me malo zabrinulo!user posted image
Mozda je prehlada obicna,a mozda ne.....user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vrste cista na jajnicima
29.5.2011 23:02:05   
mikica sa
porodila sam se prije nepune 8 sedmica, nisam jos dobila mecu a ginic mi je rekao da imam cistu na l.jajniku. nije rekao kakvu nego navodno da cekamo i kontrola za 3 mjeseca user posted image velicina ciste je 3cm i strah me je!
sta da radim, ima li kakav caj ili bilo sta? uostalom, kako da znam je li se povecava posto me ne boli, cudno hm.user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vrste cista na jajnicima
29.5.2011 23:08:28   
jance
mikice cistu ce prvo pratiti, da vide dali se povecava i kako se ponasa.. tako su i kod mene radili. pogledaj mozda na nalazu od gin. pise da je cista ispunjenja npr. tecnim bistrim sadrzajem, ili tamnim cvrstim sadrzajem... verovatno je ustanovio da nicemu ne smeta pa ce za pocetak samo da je prati...
za cajeve ne znam ni sama, iskreno to kod nas prvo pokusavaju da lece kontracepcijom da se jajnici odmore....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vrste cista na jajnicima
29.5.2011 23:15:58   
New Mom
mikice, samo će te pratiti, može i da se smanji ili sponatno pukne. Ako dojiš, nikakvi čajevi i lekovi ne dolaze u obzir za sada. A zbog prolaktina ne verujem da će cista rasti (ona raste sa ovulacijom).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vrste cista na jajnicima
29.5.2011 23:16:02   
mikica sa
ma, ja ne smijem koristiti antibebi pilulle jer imam neki glupi visak estrogena pa jos i to i gdje bi mi bio krajuser posted image . da, shvatam da ce pratiti ali me hvata panika, nekako mi to brate dugo tri mjeseca.
ovdje uglavnom ne daju nalaze nego sve stoji u arhivi i dobijes ih tek kad odes drugom doktoru. malo glupo, ali jbg, tako je.
jutros me je malo bolio stomak, kao ubodi nozem, ali izgleda da je bilo u pitanju rad crijeva i stolice jer je kasnije proslo.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vrste cista na jajnicima
29.5.2011 23:17:37   
mikica sa
ne dojim. svaki dan se nadam meci a nista user posted image
rekao mi je da se vidi da imam dosta sluzi ili je ostalo materijala (na sta sam se frapirala i ukocila)! i da bih trebala dobiti svaki dan,ali nema nista. iscjedak mi je povecan.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vrste cista na jajnicima
29.5.2011 23:34:21   
jance
znaci da ce najverovatnije doci vrlo uskoro.. a cista se mozda i pojavila zbog viska estrogena, meni su tako nesto bili rekli pre nego sto su saznali kakva je cista ako se dobro secam...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 20:28:59   
Anoniman
Da li je neka od vas imala ciste na materici?
Ja sam sad došla od Dr i dujagnostikovana mi je cista na materici veličine 4 cm, a nastala je od nezrelih jajnih ćelija, tj to je sadržaj, tako kaže Dr. Jedino što je malo diskutabilno je to što je nastala u skorije vreme i toliko narasla, jer je 17 februara na kontroli nije bilo.

Zna li neko nešto o tome, kakve su ciste na materici, kako se leče, koliko su komplikovane?
Moj dr je meni rekao da ćemo za sada samo da je pratimo, pa ćemo videti.
Značilo bi mi bilo kakvo iskustvo neke žene sa istim problemom.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 21:05:18   
Anoniman
Jesam li u dobroj temi? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 21:08:54   
Ana RR
Bubo, ja nemam pojma, znam za ciste na jajnicima ali ne sećam se da mi je neko pričao o cistama na materici user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 22:04:49   
Mishica 77
Nisam ni znakla da takve postoje. Bubi? 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 22:12:52   
Anoniman
Neće ti se svideti ovo što sam našla. user posted image
KLIK  To izbacuje na Google kad kucam "ciste na materici".

Ovo bi se moglo povezati sa tim što si rekla "nezrele jajne ćelije": Adenomi tela materice (polipi korpusa) – Adenomi i polipi tela materice u nisu pravi tumori već benigne hiperplazije endometrijuma. Mogu se javiti od detinjstva pa sve do senijuma, ali se najčešće sreću kod žena u klimakterijumu neposredno po gašenju ovarijalne funkcije. Uzroci pojave: ovih polipa nisu poznati, a njihova simptomatologija je relativno oskudna. Obično ih prati neuredno krvarenje koje nastaje zbog  oštećenja samog polipa i povrede njegovih sudova, zatim belo pranje i eventualno bolovi koji dovode do kontrakcija materice - pa su bolovi povremeni i u obliku grčeva. Belo pranje je posledica sekundarne infekcije oštećene površine polipa

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 22:14:16   
Mishica 77
Tash ali to su tumori, ne ciste. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 22:19:59   
Anoniman
A šta su ciste nego benigni tumori? Mislim, ja sam ekonomista, ali sam to tako nekako shvatila. user posted image Kako god, ja sam kao laik to našla na net kad sam kucala pojam za koji je Mira pitala. user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 22:30:09   
Mishica 77
Cista i jeste benigni tumor ali ne postoji cista na materici(bar koliko ja znam.. medicina je čudo...). Ovo što si ti pronašla su sve solidni tumori, a ne ciste. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 23:02:17   
Anoniman
ahaaaa, sad razumem. Ok. Sorry onda Bubo za pometnju. 

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 23:12:03   
Anoniman
Hvala vam, cure.
Mishice, zaista jeste cista, video je jedini ginekolog koji moje reproduktivne organe prati od puberteta, od menarhe bukvalno, i jedini je kome verujem. To je jedini Dr (a još i mamin kolega) koji me pregleda po sat vremena, i koji me tretira kao svoje dete. Pokazao mi je na ekranu sve, i baš mi objašnjavao kako šta nastaje, bla bla ... rekao je da ne brinem, nije u toj "opasnoj" vrsti promena, samo treba da se prati jer je velika a nije je bilo pre 2-3 meseca.
Inače, ovaj pregled je doveo do toga da se razočaram u doktora T koji mi je radio kontrolu spirale početkom juna, i samo konstatovao da je spirala tamo gde treba da bude a toliku cistu nije ni zapazio niti se potrudio da zvirne koji cm levo od spirale. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 23:14:46   
mikica sa
ja sam prosli mjesec imala cistu 3cm veliku i receno mi da cekam 3 mj. da se vidi sta je s njom user posted image u medjuvremenu sam dobila mecu i sad nemam pojma je li otisla. ali, nocas me je probudio uzasan bol u stomaku. znate ono kad se moras zguriti kao zvrk.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 23:16:15   
Anoniman
Mikice, na materici ili na jajniku? Meni je Dr rekao da mogu ciste pući same i otići sa menstrualnom krvlju.

(odgovor članu mikica sa)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 23:17:36   
bubulence
bubamiro meni je na samom pocetku trudnoce receno da imam cistu na materici ali nije bila velika, a stvarno ne znam kolika je bila, isto je nismo dirali ali sam isla na pregled posle 2 nedelje i nije je bilo... i ni jedan put posle toga na uz nisu videli da se ponovo pojavila...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 23:22:48   
mikica sa
na jajniku ali koliko sam ja vidjela bio je vrlo blizu zida takozvanog.
ne znam vise sta da mislim, nikad to prije poroda nisam imala i cudni su mi ovi bolovi. kontam da pocnem piti neke cajeve, majke mi. jer, tablete mi se nikako ne piju a nesto dalje ne smijem ni pomisliti user posted image
Bubo, ne sekiraj se. ja opet vjerujem da i oni nekad neke stvari previde ili fulaju totalno.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.6.2011 23:28:36   
Olga75
ja imam miom na zadnjem zidu uterusa , naracno u cavum i na pocetku trudnoce je bio 3,5x3,2 ( mislim ) ali to je miom a ne cista user posted image
nije na peteljci , ne raste , kazem neka ga ne pravi probleme


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here