|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrste cista na jajnicima
25.3.2012 19:05:42   
vukosava
Ja moram da sad pijem zbog ciste na jajniku ne zbog kontracepcije. Ima li ko isustva sa tim? Nikad ih nisam ranije koristila... Nesto se plasim hormona, nikad nisam pila nista na hormonskoj bazi...

< Poruku je uredio vukosava -- 25.3.2012 19:06:20 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Vrste cista na jajnicima
22.4.2012 13:59:51   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja moram da sad pijem zbog ciste na jajniku ne zbog kontracepcije. Ima li ko isustva sa tim? Nikad ih nisam ranije koristila... Nesto se plasim hormona, nikad nisam pila nista na hormonskoj bazi...


Ja sam pre prve trudnoće bila par meseci na antibebi pilulama zbog cisti koje su divljale. Rasle su u nedogle, a kada puknu, bude jako bolno, da gubim svest. Tada mi je dr rekla da se antibebi pilulama to reguliše jer se na taj način obustavlja rad jajnika, pa samim tim i rast cisti, i zaista bi tako. Onda sam prestala da ih pijem, ostala trudna. Posle trudnoće i dojenja, opet su divljale ciste, pa sam ih opet pila. onda opet prestala, ostala trudna, i posle mislim da se nisu pojavile ciste, ali ja opet pijem antibebi pilule.
Ne znam dal imaš neki ritual ujutru, nešto što sigurno ne preskačeš. Npr, stavi ih pored četkice za zube. Ja moje držim pored kafe. user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Vrste cista na jajnicima
22.4.2012 18:44:07   
vukosava
E bas ih drzim kod cetkice za zube pa pijem pre spavanja user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Vrste cista na jajnicima
7.7.2012 23:46:35   
sarti
Laparoskopijom mi je otklonjena cista u aprilu, stigao PH nalaz, pa je doktor trazio reviziju i sada to glasi ovako:
MIKROSKOPSKI OPIS:
Serozni cisticni tumor jajnika koji mestimicno pokazuje brojne papilarne prominencije, oblozene atipicnim seroznim epitelom. Nema znakova invazije epitela u stromu jajnika.

DG. ATYPICALLY PROLIFERATING SEROUS- BORDER LINE- TUMOR JAJNIKA.

Da li je neko imao iskustva sa ovim tumorom?

Doktor kaze da cemo da pratimo jajnik(sacuvao mi je jajnik) i da nemam razloga za strah.

Ne moram da vam pricam koliko sam uplasena user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Vrste cista na jajnicima
15.2.2016 16:47:39   
vocicana
Imala sam ogromnu cistu na levom jajniku, posto vidim da dugo nikog nema na temi, mozda ce nekada nekom zatrebati pa da pisem i ovde. Nikada problema nisam imala sa te strane, ali kada smo krenuli u akciju za bebicu, do trudnoce nije dolazillo do prvog meni do tada nepoznatog bola sa leve strane gde su jajnici.
1 l belog vina
3 supene kasike rastavica
3 supene kasike hajducke trave
3 supene kasike kantariona
sve pomesati i cuvati u zatamnjenom delu 10 dana, nakon toga, procediti vino i svako jutro na prazan stoak popiti jednu rakijsku casicu vina sa ovim travkicama.
Moja cista je pukla 20-tog dana terapije. Pijte caj od virka, ja sam ga uzimala 2 puta dnevno uz ovo vino

< Poruku je uredio vocicana -- 15.2.2016 16:48:42 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu sarti)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Vrste cista na jajnicima
9.3.2016 13:49:49   
Sladja 29
Imala sam cistu na levom jajniku morala sam na operaciju i uklonjena je zajedno sa levim jajnikom....sada primecujem da imam probleme i sa desnim jajnikom...moracu uskoro na pregled jer se plasim ponovne operacije...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Vrste cista na jajnicima
11.3.2016 22:24:15   
Sladja 29
na ultazvuku uocena i cista na desnom jajniku moracu u ponedeljak da odnesem izvestaj mom ginekologu i neke inekcije cu verovatno primati da bi pukla...bas mi nije svejedno jer znam kako samprosla sa levim jajnikomuser posted image user posted image

(odgovor članu Sladja 29)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Vrste cista na jajnicima
14.9.2017 16:03:46   
AnkAndrej
Ako verujete u prirodu i njenu isceliteljost, ako imate kojim slučajem HELIKO BAKTER PILORI, EŠERIHIJU KOLI, CISTE, zajedno sa prirodom imam lek za Vas! Završio sam poljoprivredni fakultet u konsultaciji sa profesorom I doktorom medicine pružam pomoć ljudima koji boluju od navedenih bolesti. Kontakt: 061/160-90-84

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Vrste cista na jajnicima
16.2.2020 22:56:04   
dunja RR
Ovako i meni, u poslednje vreme, i bila na UZ pre 3 dana, imam na levom jajniku cistu 3cm, dr misli folikularna. Inače, 2-3 meseca poslednja imam i produženo krvarenej (oskudno), nakon ciklusa. Bolelo je na UZ strahota, dok mije gledala taj levi jajnik, sad me n nešto manje boli donji stomak, bilo bi lepo da je pukla, samo da ne raste više. Kaže dr da jajnici rade, da ne očekujem menopauzu, za još nekih 5 godina sigurno. Hormone sam radila pre neke 2 nedelje ok su-
I ginekolog i endokrinolog bi mi dali progesteron, da ne dojim, čak je dr gin htela i utrogestan da da, ali nije na kraju, jer to krvarenje nije patološko, jedino eto malo smeta, ali ništa strašno.

IZVORNA PORUKA: vukosava

A kako ste se osecali kad ste mali ciste?

Mene boli stomak dole levo u tom predelu vec deset dana, sutra cu na UZ levog jajnika. Bila sam kod lekara i doktora, slazu se da je nesto oko jajnika u pitanju. Boli me i ovako, kad se pomerim nekad kao noz da mi zabijes u stomak. Vrsenje nuzde mi je slicno porodjajnim bolovima a produkt je ravan ovcinom uspehu. Joojjj...




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.2.2020 21:41:30   
vocicana
Tih sto je mene to identicno bolelo, u fazi planiranja trudnoce, majko mila, poradjala sam se kuci jedno 8 sati, dok je pšukla, ali sam spravila neko belo vino sa travkama i nakon 20 dana, od pocetka konzumiranja pukla je, nakon toga jos par puta, ali svaki put je biula bistra, folikularna.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.2.2020 23:04:02   
smeško
Dunja, ja sam se zalila na cistu prosle godine, ako se secas. Dobila hormone, pa si mi rekla da ih ne pijem. Videcu na kontroli sta se desilo bez terapije, ali jos uvek ume da zaboli na tom mestu. I ja imam produzeno krvarenje, a hormoni su super. Dr se nada da moze i sama da pukne. 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Vrste cista na jajnicima
18.2.2020 1:57:26   
dunja RR
Smeško, setila sam se tebe, baš kada sam bila kod dr. Jer, rekla sam joj da je endokrinolog htela da mi da progesteron, ali nije, jer dojim. A onda ta dr. ginekolog reče, da razmišlja da ,mi prepiše utrogestan, vaginalno, kao tako hormon po njoj "možda" ne može da dođe do mleka, ali odbila sam i to, a onda se i ona složila rekavši, da nije ovo nikakva patologija pa da moramo da delujemo, prosto, utrogestan bi bio radi komoditeta, ali meni to ne treba. Meni je važno da nije nešto patološki, endometrioza, neka promena na grliću ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Vrste cista na jajnicima
18.2.2020 8:36:04   
smeško
Bar je razmislila. Ovi moji dr odmah krknuli hormone i dovicin. 🥺 Srecom, drugarica nam je farmaceut i upozorila me. Ne znam samo sta se radi kada nece da pukne. Moja jeste folikularna, ali ima i krvi u njoj. Necu ni da razmisljam, videcu na kontroli. Dali su mi primolut nor proslog puta, videcemo sada. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Vrste cista na jajnicima
28.9.2020 12:11:43   
Filadendronka
I ovu temu da dopunim. Uz ranicu na grlicu dr mi rece da imam velike ciste na jajniku i da je to povezano vrv sa insulinskom rezistencijom. Da odradim OGTT i da ce mi dati terapiju. Je l’ to normalna procedura? Ostala sam trudna odmah dva puta, pa valjda bi mi IR otezavao zacece, zar ne?! Skroz sam zbunjena. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.2.2023 0:57:59   
marketing RR
Pitanje korisnice (anonimno):

Dobro vece,postovanje jedno pitanje imala sam folikularnu vodenu cistu,i ali i zuto telo,ginekolog mi je rekla ta cista mora da pukne,kad pukne ponovo da dodjem otisla sam ponovo ali tad na UZ pregledu nije pomenula cistu vec je bilo samo zuto telo i onda mi je rekla nemogu bas najbolje da vidim al mislim da je rana trudnoca,molim vas pomozite mi dobijem sad 16 dva dana je islo jako treci onako blaze i evo cetvrti kazite mi jel upitanju pobacaj😢🙏ili moja Beba moze da se spasi,unapred zahvalna.

< Poruku je uredio marketing RR -- 20.2.2023 0:58:21 >

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 115
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here