|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gliste
1.4.2014 11:11:27   
madre
i ja sam pre par dana posumnjala da bogi ima glistice! i to zato sto uvece se zali da ga jako svrbi guza i blago je crvena. dali smo stolicu na analizu - na parazite, ocekujem sutra rezultate.
to cackanje nosa nisam primetila...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Gliste
2.4.2014 6:49:33   
Misha i Ljisha
jao evo sad sam se istraumirala sa glistama. Pre neki dan je Dunja jela malo zemlju. I od tad se brinem. Kolko dugo treba da prodje da bih ja videla u stolici da li D ima gliste?? Sad pokusavam da se prisetim njene kake od juce i sve mi zao sto nisam zagledala u nosu. Danas cu obavezno.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Gliste
2.4.2014 8:17:56   
Anck Su Nmaun
Mi Lj .. nisu to te gliste user posted image
A i kazem da u stolici uopste ne moraju da se vide. Ova devojcica sto je zarazena iz nase grupe ,uopste se nisu videle gliste, mislim da je joj je cak i na analizi bila cista.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Gliste
2.4.2014 8:25:16   
Misha i Ljisha
Anck i mislila sam na ove decije user posted image od prljavih ruku i stavljanja zemlje u usta hehehe...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Gliste
2.4.2014 9:25:21   
Anck Su Nmaun
Mi smo jutros odneli nasu plocicu i cekam rezultate popodne..i sad mi javlja jedna mama da jos jedno dtee ima gliste... jaooo umrecu ko ce docekati 3 sata da saznam rezultate user posted image user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Gliste
2.4.2014 9:43:00   
Peace*
Meni je pedijatrica (koja inače nikada ne daje lekove na slepo i baš je temeljna) za gliste rekla da se pločica nosi 3 jutra uzastopce, i da su rezultati uglavnom negativni, te da ako su se u vrtiću pojavile gliste da se ne cimam već da mu dam da ispije Soltrik, ništa neće da mu škodi a skratiću agoniju.
Čak mi je neko posle rekao ko ima malo starije dete od Luke, da je davao Soltrik 1x u 6 meseci, po preporuci lekara.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Gliste
2.4.2014 9:59:20   
Anck Su Nmaun
Spomenula je ona to za tri jutra i dala mi 3 plocice vec, ali je rekla da ako prvo jutro ispadne negativno da posle ne moram nositi.
Cekam da vidim rezultate pa da vidim sta cemo dalje.... jer ako je pozitivna svi moramo da se lecimo i mi i baka i deka i ujo...jooj.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Gliste
2.4.2014 11:05:01   
Olga75
ASN , odnesi sve tri plocice , za vaki slucaj
a kako kod te devojcice nisu nista nasli a ipak ih ima ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Gliste
2.4.2014 13:23:01   
madre
i mene, olga, to zanima?
inace, ja sam nosila samo jednom na analizu na paraziteuser posted image danas pokupila rezultete i pise sve ok... mada je i prestala guza da ga svrbi, to je trajalo samo dan i po.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Gliste
2.4.2014 13:32:00   
Olga75
Madre , kad jedu nesto kiselo moze guza da ih svrbi , kad je stolica malo cesca ili meksa ili tvrdja i onda guza zna da svrbi i da se zacrveni
zato treba odneti par puta
a ako su eozinofili poviseni moze biti i alergija a i paraziti , znaci treba ih izolovati da bi bili sigurni

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Gliste
20.5.2014 12:05:04   
ivaMark
Moja J ima gliste user posted image
Na sistematskom smo otkrili.
Niti joj je guza crvena, niti je placljiva, nocu lepo spava...nista. Popila je sinoc sirup pa cemo videti za 20dana.

Mozda ih imamo i mm i ja user posted image


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Gliste
20.5.2014 12:56:34   
Torbica
Ivo, svi morate da ispijete terapiju i da dezinfikujes stan zbog mogucih larvi user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Gliste
20.5.2014 19:36:00   
ivaMark
Hvala Torbi user posted image

Danas sam sredila veliki deo, brisala domestosom, nemam trenutno asepsola pa cu sutra da sveeeee isprskam njime.

Nista nama pedijatar nije rekla, samo da beba popije sirup, pa ako ima i na kontroli onda i nas dvoje imamo user posted image .... sve sam ostalo saznala preko neta, izmedju ostalog i dezinfekcija kompletna da se radi.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Gliste
6.10.2014 14:12:58   
jabudic
Mom J je otkriven askaris, tako što je doktorka posumnjala po povišenom nekom parametru na nalazu krvi.
Kaže da ih sigurno ima odavno, jer je to uvećano 3-4 puta. Analiza stolice je potvrdila, dobili smo sirup Soltrik, koristi se 2x dnevno, 3 dana, pa se ponavlja za dvije nedelje.

Nisam primjetila ništa u solici poslije terapije, s tim što se on žali i dalje da ga boli stomak, i ja sad zamišljam taj haos u njegovom organizmu, puno mrtvih parazita, bljak.
Btw, ukucajte askaris na google, to je čudovište user posted image
Moj sin gricka nokte otkad je prvi zubić dobio, tako da se ne čudim ni da ima krokodila u sebi.
Nadam se da ćemo uspjeti da im stanemo na kraj!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Gliste
11.12.2014 21:10:19   
tijatija
Jaooo poludelaaa sam. M.vec par dana se budi uvece i place boli je guza a danas je kakila u nosu i videla sam crvice... neznam dali je potrbno da je vodim sad kod dr. Kupila sam sirup pije dva puta dnevno tri dana pa 7 pa opet... hocu li davati i ostaloj deci sirup?apotekarka je rekla da ne moram ali ja bi radi preventive svi da ga pijemo

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Gliste
12.12.2014 2:20:07   
Misha i Ljisha
tijatija ja bih odnela i stolicu i briseve u lab za svaki slucaj. Mislim jesi li sigurna da su to te decije gliste? Ja nemam pojma kako to izgleda. Nosila sam pre dva meseca tri dana plocice u lab i odnela sam stolicu, rekla sam im da urade analizu na gljivice i parazite, hvala Bogu sve je negativno. Ja odnela jer sam rekla dr da moju D muce gasovi i ona kao ajd ipak da proverimo. Mislim znala sam da ce biti negativno jer da ima nesto onda bi je mucili gasovi svaku noc a ne kad jede "problematicnu" hranu tipa kupovne neke kekse kao sto je plazma i sl. Prosto mom detetu ta kupovna hrana ne odgovara i ne sme da gricka ima problema i od "redovne" hrane a ne od kupovne. Al eto bar sam mirna i lepo sad stoji u kartonu da je cista ko suzauser posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Gliste
23.6.2021 10:11:27   
nata11
Nosila bih u subotu detetovu stolicu na analizu medjutim kako nema redovnu stolicu da li je moguce ostaviti stolicu u frizideru neki period ili ne?

_____________________________





(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 67
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here