|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gliste
3.11.2009 14:37:41   
Verus
Evo price: na moru u Makarskoj kada sam bila nekih 5,6 godina pokupim decije gliste, verovatno sa ne opranog voca u restoranu.  Mama kaze da sam celim putem trazila da stanu da piskim svakih 15 min.  Odvede me do dr. zbog toga se se brinula da nije neka infekcija.  I tu nadju gliste.  Kaze dr mama: "kada izadjete, obratite se sestri Jagodi za lek".  Misli se mama, bas cudno, sto ce sestra dati lek.  Kaze Jagoda: "neka jede beli luk, a za klistir cete napraviti mesavinu belog luka, seckanog sitno, tople vode i malo sapunice, i sa tim je klistirati nekoliko puta.".  Mama je to meni uradila kaze mozda 3 puta-sve gliste su umrle!!!  Ja NISAM MOGLA DA VERUJEM!  Ne secam se toga hvala bogu....rekla sam mami da je mogla dupe da mi sprzi sa belim lukom!user posted image   Posle toga svi nalazi negativni na gliste i jajasca....

Eto, tako se to radilo pre skoro 30 godina!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Gliste
4.11.2009 23:37:31   
Pansophia
Sta ako beba dobije gliste? Kakvi lekovi se daju?

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Gliste
4.11.2009 23:41:26   
2002m
IZVORNA PORUKA: Verus RR
Ne secam se toga hvala bogu....rekla sam mami da je mogla dupe da mi sprzi sa belim lukom!user posted image   Posle toga svi nalazi negativni na gliste i jajasca....
user posted image user posted image user posted image user posted image e blesava si user posted image .Dobro si me nasmejalaauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Gliste
4.11.2009 23:42:12   
2002m
IZVORNA PORUKA: Pansophia

Sta ako beba dobije gliste? Kakvi lekovi se daju?
Sirup.Moj sestric je imao gliste pre 5 godina.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Gliste
5.11.2009 10:12:19   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: 2002m

IZVORNA PORUKA: Pansophia

Sta ako beba dobije gliste? Kakvi lekovi se daju?
Sirup.Moj sestric je imao gliste pre 5 godina.


Da li je bio beba tada? I kako ste posumnjali na gliste? Kako da pretpostavim da moja beba ima gliste, koje simptome moze da pokaze? Zabrinuta sam, jer mi je bas ovih dana prijateljica rekla da sumnja da njena cerkica od 2 godine ima gliste, a dodirivala je moju bebu po rucicama i ljubila ga je.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Gliste
6.11.2009 20:56:02   
2002m
Stolica bude puna belih crvica, grcevi u stomaku.
Dok je bebi stolica cista,nemas razloga za brigu.Ni meni nije bilo sve jedno kada je sestric dobio.Kao prvo, zbog njega.(tetkino suncee) a sa druge strane sam se plasila za svoje dete.Oni su po ceo dan bili zajedno(igrali se,jeli,ljubiliuser posted image )kao i dan danas.Moje dete nije dobilo gliste, samo sam jedno vreme vodila racuna i svaki put zabadala nos u nosuuser posted image user posted image .Nemoj da brinesuser posted image

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Gliste
6.11.2009 21:34:32   
Pansophia
Jao, bas sam primetila da ima kao neke bele semenke u stolici koja je uvek zelenkaste boje. Da li je to normalno kod bebe koja sisa?

< Poruku je uredio Pansophia -- 6.11.2009 21:35:40 >

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Gliste
6.11.2009 21:44:33   
Lu
Pansophia,ako sumnjaš bolje odnesi bebu (odnosno njenu stolicu),na pregled.
Vjerojatno ćete i svi ukućani dobiti terapiju,za odrasle tablete.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Gliste
6.11.2009 21:47:54   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: lu

Pansophia,ako sumnjaš bolje odnesi bebu (odnosno njenu stolicu),na pregled.
Vjerojatno ćete i svi ukućani dobiti terapiju,za odrasle tablete.

Da, svakako cemo vec u ponedeljak otici kod pedijatra.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Gliste
8.7.2010 18:54:42   
Mishica 77
Očigledno se tema odnosi na jednu, određenu vrstu glista. Ova vrsta je najčešća kod dece. Ne bi bilo loše da se nešto napiše i o ostalim vrstama. Uh! Ljaks! user posted image
Ali to je ne bitno, htela sam nešto drugo da kažem.
Znate kad se za nekog ko je nemiran kaže: Kao da ima pundravce u duuser posted image tu. E, pa to su upravo ove glistice. Logično. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Gliste
8.7.2010 20:33:19   
Anoniman
Vidim da text nije povezan sa temom: KLIKNI

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Gliste
25.1.2012 13:00:13   
mirjanica
Ima li neka mama cija je beba imala parazite, tj. gliste u stolici? Moja beba ima 6 meseci i zbog povisenih eozonofila u krvi dr kaze da ili je neka alergija ili su paraziti. Kako za pregled kod dr cekamo jos 7 dana, ja bih uradila test na te gliste, kako se to radi?
Pre par dana smo nosili stolicu na analizu, koprokulturu, i sve je bilo ok!


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Gliste
25.1.2012 13:01:54   
Anoniman
Ja mislim da, ako ih nije bilo u stolici, da onda nisu gliste, ako sam dobro upamtila kad se radi koprokultura gleda se i da li ima parazita.

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Gliste
25.1.2012 16:12:20   
mirjanica
Ne, samo bakterije i virusi, za parazite je drugacija analiza.

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Gliste
25.1.2012 21:22:59   
branki*
mirjanice,kao i za koprokulturu,uzme se uzorak kake u onu posudu i treba poseban uput za prisustvo parazita.mi smo vadili bozi,takodje je imao povisene eozinofile.ali,bilo je ok.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Gliste
25.1.2012 21:39:11   
mirjanica
znam branki, odnela sam vec danas u labo i sutra su rezultati. izvini, ne znam jesi li negde vec pisala o tome, ali sta je vama bio uzrok? nama su rekli ili paraziti ili alergija na neku hranu? pa dok cekamo pregled, ja reko da sama uradim test na parazite, da bar to eliminisemo.. nekako razmisljam, bolje da je to u pitanju, lakse se izleci nego da se patimo sa alergijama, ali onda se pitam, kako je beba od 6 m mogla da dobije gliste??? toliko vodim racuna o cistoci, a i nije se igrao sa starijom decom koja bi to mogla imati!? videcemo sutra rezultat!

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Gliste
25.1.2012 21:48:48   
branki*
boza je prva 2 meseca zivota proveo u IZMD, imao operaciju,svasta je bili.nakon operacije,dobio ekcem u stravicnom obliku,i posto su mu cesto vadili krv,uvek su bili poviseni eoz.moguce da je otuda i ekcem.on je kasnije,sa 4 meseca poceo da odbija mleko,imao neke zelenkaste,sluzave stolice,nakon toga jedno par dana,ali ja nisam radila nikakve alerg.testove.posl.put kad je vadio krv,eoz.su bili nizi,a i ekcem je pod kontrolom.ne znam sta je bio uzrok.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Gliste
25.1.2012 22:47:43   
Anoniman
Šta ti znači da su eoz niži? Ispod gornje granice? I šta ti znači da je ekcem pod kontrolom? Mažeš kortiko pa je pod kontrolom, ili ne radiš ništa a on se ne pojavljuje?
Sve što si navela su simptomi alergije.

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Gliste
25.1.2012 22:49:46   
Anoniman
Na gliste se analiza radi na sledeći način:
Odeš u laboratoriju, uzmeš 3 pločice.
Prvo jutro uzmeš selotep, ravzučeš detetu guzicu, i zalepiš selotep na čmar, skineš, i zalepiš ga na pločicu. Nosiš u lab.
Drugi dan ponoviš isto.
Treći dan ponoviš isto.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Gliste
25.1.2012 22:54:51   
branki*
ma,muka mi je vise od dr,ali stvarno.mrzi me sad da trazim papire,poslednji put kad je vadio krv,pre 3 meseca su bili nizi nego ranije,malo iznad gornje granice.ekcem,kad se negde pojavi,pa postaje jaci,mazem elokomom,on ga sredi.ovako vrtim-pantenol mast,eucerin sa ureom...niko nikad odr nije posumnjao na alergiju,niti mi govorio da nesto radim po tom pitanju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Gliste
25.1.2012 23:00:15   
branki*
mi smo u institutu dali kao za kopro,na uputu je pisalo-na prisustvo parazitauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Gliste
29.6.2013 13:37:52   
lanajelena
Sa pojavom glista u jednom Novosadskom vrticu porasla je panika u mojoj kuci,ne idemo u taj vrtic,da li su ti simptomi ceskanja guze jako izrazeni,jer moje dete po neki put ima obicaj da se pocese user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Gliste
29.6.2013 14:23:56   
Olga75
LJ , pa svi mi ceskamo guzu ponekad user posted image
ali kod tih glista postoje i grcevi u stomaku a i u stolici se vide "crvici ""

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Gliste
29.6.2013 15:30:43   
lanajelena
user posted image ,danas sam zaduzena za gledanje u solju user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Gliste
1.4.2014 11:05:59   
Anck Su Nmaun
Kod nas u vrticu se pojavile gliste user posted image bas u T grupi, moramo da idemo da se proverimo ... bas sam nesto uplasena? I kako se te analize rade, jel moram i dete da vodim ili sta?

I da uopste ne mora da se vide u stolici kao sto ste pisale, navodno i jedan od simptoma je izrazeno cackanje nosa!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here