|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: 17 joka
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
29.1.2021 13:42:43   
Maya20


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Dobrodosla, nazalost... ali polako...
i mi smo u tome uskoro cemo u Tursku.
Nas je sve to uhvatilo tj saznali smo u toku korone pa nismo mnogo ni isli po lekarima - ovaj jedan ovde idite na biopsiju ako nema usvajanje.
Ja kad sam pomenula microtese on prvrnu ocima...
jer se to ne radi ovde pa nema naplate.
Ikreno ja sam zelela i misljenje nekog sa klinickog, ali jbg nista ne funkcionise zbog korone...
sta su vam rekli posle biosije?
Ja sam shvatila da je mtese slica biopsiji samo se ne radi nasumice nego se gleda gde su i onda se uzima.
dosta ljudi je imalo neuspesu biopsiju pa su ovako nasli
[/quote

Nama su posle biopsije jednostavno rekli da je to to, niko se nije ni potrudio da nam bilo sta objasni. Posle toga smo bas psihicki pali, ali vreme je ucinilo svoje, tako da smo sada puni volje i nade. Odlucni smo da pokusamo i ovo, ali idemo sa razmisljanjem kako bude. Toliko puta smo se nadali da ce biti makar nesto, i svaki put se razocaramo. Ovde se dosta pisalo o tome koja je cena Mtese i same VTO u Turskoj, ali mene sad zanima i to koliko dana je neophodno boraviti tamo, koje su cene smestaja i ostalo . Vreme je pripremati i novac za ovaj poduhvat😊

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Azoospermija
29.1.2021 13:53:53   
Bicesuper
Prvo da odlucite da li radite paralelno stimulaciju - ako je to opcija onda da li ces stimulaciju raditi ovde ili u turskoj.
To ti utice na vreme boravka tamo. Iskreno povoljnije je tamo se stimulisati jer su ti u cenu vTO ukljuceni lekovi za stimuaciju. Ali to podrazumeva duzi boravak, jer moras da krenes na pocetku ciklusa i negde nekih 20 dana ja sam tako racunala nema sanse manje, mada sam se ja spremila na 4 nedelje.
ako se stimulises ovde onda tamo ides neki 7 dan ciklusa, dakle ustedela si par dana smeestaja. ali su lekovi za stimulaciju skupi. a tamo ih ne placas.
ako ne razmisljate o donaciji moj predlog je paralelna stimulacija, tu gubis ako njemu ne nadju spermatozoide.
i ja i hope18 koja je sad tamo, cemo raditi paralelno i tamo cemo biti, mislim ona je vec tamo.
Hortenzijaje isto paralelno ali se stimulisala ovde, a miracleb se isto ovde stimulisala.
Smestaj - mi smo gledali i rezervisali stan, tak mi komfornije buuci da se duze ostaje.
Nikakv luksuz ali fin kraj, blizu ordinacija . ima sve u kuhinji zbog hrane i ves masinu... normalan - cena 500 evra za 22-23 dana

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:00:13   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Maya20



IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Dobrodosla, nazalost... ali polako...
i mi smo u tome uskoro cemo u Tursku.
Nas je sve to uhvatilo tj saznali smo u toku korone pa nismo mnogo ni isli po lekarima - ovaj jedan ovde idite na biopsiju ako nema usvajanje.
Ja kad sam pomenula microtese on prvrnu ocima...
jer se to ne radi ovde pa nema naplate.
Ikreno ja sam zelela i misljenje nekog sa klinickog, ali jbg nista ne funkcionise zbog korone...
sta su vam rekli posle biosije?
Ja sam shvatila da je mtese slica biopsiji samo se ne radi nasumice nego se gleda gde su i onda se uzima.
dosta ljudi je imalo neuspesu biopsiju pa su ovako nasli
[/quote

Nama su posle biopsije jednostavno rekli da je to to, niko se nije ni potrudio da nam bilo sta objasni. Posle toga smo bas psihicki pali, ali vreme je ucinilo svoje, tako da smo sada puni volje i nade. Odlucni smo da pokusamo i ovo, ali idemo sa razmisljanjem kako bude. Toliko puta smo se nadali da ce biti makar nesto, i svaki put se razocaramo. Ovde se dosta pisalo o tome koja je cena Mtese i same VTO u Turskoj, ali mene sad zanima i to koliko dana je neophodno boraviti tamo, koje su cene smestaja i ostalo . Vreme je pripremati i novac za ovaj poduhvat😊



Zavisi da li idete paralelno i stimulaciju ili ne. Ja sam stimulaciju radila u Bg, otisla tamo 10 dan ciklusa (ponedeljak), nastavila jos sa terapijom do cetvrtaka i tada imala aspiraciju. Paralelno je i suprug treba da ima operaciju ali se otrovao pa su moje jajne celije zaledili. U subotu su njega operisali, nasli spermatozoide, odledili moja jajne celije i uradili icsi. Sve embrione koji su dosli do 5 dana su zamrzli, pa smo na FET dosli sledeci ciklus.Ostali smo do ponedeljka posto je suprug imao kontrolu posle 2 dana. Znaci: smestaj od ponedeljka do ponedeljka. Da smo odmah vracali embrione ostali bi do srede, posto je dan operacije 0 dan, onda gledas 5 dana da embrioni dodju do stadijuma blastociste i onda se tek vracaju. Tak dan kada je et moras da mirujes.Smestaj zavisi, gde nadjete, koliko ste spremni da platite...mi smo svaki put bili blize turistickim atrakcojama, pa smo taksijem isli na preglede. Sama sebi sam davala terapiju pa nismo morali da idemo svaki dan. Nama je prosek bio oko 45e nocenje sa doruckom za nas dvoje. Imas cesto akcije na bookingu.Ako radis stimulaciju tamo racunaj oko 21 dan minimalno. Ako ti je npr aspiracija 13-14 dana, prodje 5 dana, jedan jos mirujes...

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:09:12   
Maya20
Mi bi se odlucili da tamo odradimo stimulaciju. Mnogo mi znaci sto mogu da cujem i vasa razlicita iskustva, pa ce mi sigurno biti lakse da se snadjem u svemu tome. Sve u svemu, nas su ovde doktori toliko zavlacili, da mi je sada  zao godina u koje je potroseno mnogo suza, nade,ali i novca. Jos jednom moram da se zahvalim svima vama koje delite ovde svoja iskustva. Divne ste🙏


(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:15:34   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Maya20

Mi bi se odlucili da tamo odradimo stimulaciju. Mnogo mi znaci sto mogu da cujem i vasa razlicita iskustva, pa ce mi sigurno biti lakse da se snadjem u svemu tome. Sve u svemu, nas su ovde doktori toliko zavlacili, da mi je sada  zao godina u koje je potroseno mnogo suza, nade,ali i novca. Jos jednom moram da se zahvalim svima vama koje delite ovde svoja iskustva. Divne ste🙏


[/quote


Mi smo godinu dana bili na terapiji. Ne znam da li je to uticalo na ishod operacije, ali je bilo bas skupo. Nasi lekari nisu toliko u materiji, a i nemaju sredstav za rad. Jedan nas urolog kod koga smo bili mi se smejao kada sam rekla da planiram da idemo kod Schlegela....toliko o tome koliko znaju. Covek izmislio metodu koja je pomoglq hiljadama parova, a nasima to smesno. Biopsija ti nista ne znaci, to je toliko nasumicno uzimanje uzorka, bez ikakve indikacije da tu mogu da se nadju spermatozoidi. Kakvi su vam ostali rez, hormoni, genetika? Na su na konsulatcijam u embriolabu kada smo bili rekli da se uradi i cisticna fibroza. Mi nismo stigli da je uradimo.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:27:35   
Maya20
 [/quote


Mi smo godinu dana bili na terapiji. Ne znam da li je to uticalo na ishod operacije, ali je bilo bas skupo. Nasi lekari nisu toliko u materiji, a i nemaju sredstav za rad. Jedan nas urolog kod koga smo bili mi se smejao kada sam rekla da planiram da idemo kod Schlegela....toliko o tome koliko znaju. Covek izmislio metodu koja je pomoglq hiljadama parova, a nasima to smesno. Biopsija ti nista ne znaci, to je toliko nasumicno uzimanje uzorka, bez ikakve indikacije da tu mogu da se nadju spermatozoidi. Kakvi su vam ostali rez, hormoni, genetika? Na su na konsulatcijam u embriolabu kada smo bili rekli da se uradi i cisticna fibroza. Mi nismo stigli da je uradimo.
[/quote]


Mikrodelecija, kariotip-sve u redu. Hormoni svi dobri, osim fsh koji je nekada na granici, a nekada bude malo povisen. Mi smo radili i cisticnu fibrozu, tu je takodje nalaz uredan.  Mom suprugu je spermogram uvek bio 0. Zadnji nalaz je takodje pokazivao nulu, ali je prvi put pronadjen jedan nepokretan spermatozoid i to dr Emre je rekao da je to veoma dobro, jer znaci da se ipak odvija spermatogeneza 

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:28:05   
Bicesuper
Jel tvom suprugu dr Emre dao terapiju?
Bas je dugo bio.
Da li se secas sta je pio, i koji je efekat bio u smislu hormona?
Vi niste odmah transfer radili? Znam da je veca uspesnost kod zaledjenog ali neko proba i odmah?

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:30:39   
Bicesuper
Je l vama da terapiju?
Mom je dao a slicna je situacija, fsh mu je bio blizi gornjj granici, sad je sa terapijom skocio, ali je skocio i testosteron.
Ja sam inace malo luda pa se brinem zbog te terapije?
Hteli smo da ponovimo hormone ali smo se sad razboleli -mozda je kovid pa cemo sacekati

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:36:42   
Maya20
Kada smo se culi sa doktorom, nas razgovor je bio informativnog karaktera, nismo razgovarali o terapiji, cak sam se toliko zbunila, da ga nisam ni pitala da li treba da uradimo novi hormonski status. Rekao je da mu slobodno pisemo ukoliko imamo bilo koje nedoumice, tako da cu ga ovih dana sigurno ponovo kontaktirati u vezi sa tim.


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:38:36   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Maya20

[/quote


Mi smo godinu dana bili na terapiji. Ne znam da li je to uticalo na ishod operacije, ali je bilo bas skupo. Nasi lekari nisu toliko u materiji, a i nemaju sredstav za rad. Jedan nas urolog kod koga smo bili mi se smejao kada sam rekla da planiram da idemo kod Schlegela....toliko o tome koliko znaju. Covek izmislio metodu koja je pomoglq hiljadama parova, a nasima to smesno. Biopsija ti nista ne znaci, to je toliko nasumicno uzimanje uzorka, bez ikakve indikacije da tu mogu da se nadju spermatozoidi. Kakvi su vam ostali rez, hormoni, genetika? Na su na konsulatcijam u embriolabu kada smo bili rekli da se uradi i cisticna fibroza. Mi nismo stigli da je uradimo.



Mikrodelecija, kariotip-sve u redu. Hormoni svi dobri, osim fsh koji je nekada na granici, a nekada bude malo povisen. Mi smo radili i cisticnu fibrozu, tu je takodje nalaz uredan.  Mom suprugu je spermogram uvek bio 0. Zadnji nalaz je takodje pokazivao nulu, ali je prvi put pronadjen jedan nepokretan spermatozoid i to dr Emre je rekao da je to veoma dobro, jer znaci da se ipak odvija spermatogeneza 


Pa to je fenomenalno, znaci da ima nesto sigurno. Nama je jednom rezultat 2010 bio nekoliko progresovno pokretnih i nepokretnih spermatozoida. Posle kada smo resili da pocenmo lecenje i da hocemo dete imali smo sve nule. Na pocetku su nam hormoni bili ok, posle 7 godina je fsh skocio.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:43:45   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Jel tvom suprugu dr Emre dao terapiju?
Bas je dugo bio.
Da li se secas sta je pio, i koji je efekat bio u smislu hormona?
Vi niste odmah transfer radili? Znam da je veca uspesnost kod zaledjenog ali neko proba i odmah?

[/quote

Ne, nama je dao dr Bojanic, a posto je hormonska terapija u pitanju onda smo otisli i kod Svetlane Vujovic. Bio je 3 meseca na pregnilu, pa pregnil i merional i posle samo pregnil. Mislim da ima u mojim prethodnim postovima tacno koja doza i koliko dugo. Padale su vrednosti fsh i lh cal do 0, pa se posle ponovo vracale u normalu, blize gornjoj granici. Kada smo otisli na operaciju mislim da ke fah bio 21...22, nemojte me drzati sada za rec...nisam kod kuce da pogledam u papirima.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:53:10   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Vi niste odmah transfer radili? Znam da je veca uspesnost kod zaledjenog ali neko proba i odmah?




Mi nismo mogli da radimo transfer odmah posto smo propustili vremenski period kada je optimalno vratiti embrione, sve zbog pomeranja operacije za dva dana.Da je sve bilo kako treba sigurno bi vratili odmah, imali smo 9 embriona tako da mi ne bi bio problem da se odmah vrati...znala sam da ima i za posle ako ne uspe.Jeste, vecina kaze da im je uspelo iz zaledjenog transfera, mada i to je sve individualno.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Azoospermija
29.1.2021 14:59:48   
Bicesuper
Ne moras se maltretirati da trazis rezultate, pitala sam informativno.
Dr Emre vam nije dao terapju. Verovatno kad ste stupili sa njim u konakt je on vec bio na terapji.
To je kako mi lici slicna terapija tj slicni lekovi ko sto zene uzimaju a znam da su oni supi.
Za dr Vujovic sam cula, ona je kao top pogotovo za zene, ali moih paar sto je islo nije imalo rezultat a i dosta je skupa, ako se ide privatno to je neverpvatna cifra...
Jasno jasno, ovo za transfer... obicno kad ima dosta embriona tj opodjenih probaju i odmah transfer, sto da ne.

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Azoospermija
29.1.2021 15:05:10   
Bicesuper
Ni nama nije odmah dao terapiju, neg je u razgovoru pomenuo pa e predlozio da probamo, i da za dve nedelje uradimo analizu i dostavimo.
Ja se malo vis ebrinem jer smo mi planirali odlazak u januaru ali smo to pomerili, a sad se nadam da cemo ili februar ili mart u zavisnosti od toga da li smo bolesni... od korone trenutno.
Maya i ja se nadam da ce nam nesto naci.
Mom muzu je prvi bio 0, a sutradan je ponovio i pisalo je vidjeni retki pokretni i retki nepokretni.
Meni je to dalo veliku nadu da ih ima.
A ovaj urolog je bio u fazonu- jao to ne verujem da je tacno (pazi tacna je 0 a kad ima neki onda nije tacan) a i da je tako to je gora varijanta jer se radi o neopstruktivnoj azospermiji sto je gori slucaj.
I dalje nisam utvrdila kako se tacno daje dijagnoza da li je opstruktiva ili ne.
Svakako je opstruktiva bolja varijanta - to znaci da ih ima, sam ne mogu zbog prepreke da izadju :)
Mozes li da mi kazes gde ste radili spermograme u kojim laoboratorijama - a pogotovo taj sto je nasao jedan komad...
ALI VREDAN.

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Azoospermija
29.1.2021 15:05:40   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ne moras se maltretirati da trazis rezultate, pitala sam informativno.
Dr Emre vam nije dao terapju. Verovatno kad ste stupili sa njim u konakt je on vec bio na terapji.
To je kako mi lici slicna terapija tj slicni lekovi ko sto zene uzimaju a znam da su oni supi.
Za dr Vujovic sam cula, ona je kao top pogotovo za zene, ali moih paar sto je islo nije imalo rezultat a i dosta je skupa, ako se ide privatno to je neverpvatna cifra...
Jasno jasno, ovo za transfer... obicno kad ima dosta embriona tj opodjenih probaju i odmah transfer, sto da ne.



Vec je zavrsio terapiju i dr Svetlana  je rekla da nema svrhe pokusavati vise, pravac operacija. Lekovi su preskupi, nas je oko 2-2,5 hiljade evra izasla terapija tada za njega. Plus jos redove lab analize, sve naravno privatno. Mi smo pored testosterona pratili i slobodni testosteron.Da, mi smo isli kod nje privatno skoro godinu dana. Super je i kao lekar i kao osoba.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Azoospermija
29.1.2021 15:06:28   
Bicesuper
A sta vam je Emre rekao za tu terapiju, je l se zjasnjavao?

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Azoospermija
29.1.2021 15:17:59   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

A sta vam je Emre rekao za tu terapiju, je l se zjasnjavao?



Bio je u fazonu da misli da nije uopste bila potrebna. Da smo samo njega kontaktirali ne bi nam nista dao.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Azoospermija
29.1.2021 18:41:07   
bebec
To je slučaj i sa nama, kada sam pitala doktora da li treba neka terapija pre zahvata,objasnio mi je da nije potrebno. Pa smo pričali sa njim da idemo u drugoj polovini februara, tako da evo gledamo da se organizujemo tako i radićemo sada samo MicroTesu (i po tom pitanju sam malo nesigurna ).Da li ste smeštaj rezervisan na booking-u?
Sto se tice devojke iz makedonije imam savet da su lekari i u Srbiji isti kao i kod vas. Doktor je verovatno Potic? Sta si čula o njemu pa želiš da dođeš kod njega? Mi smo ovde obišli 5 lekara i jednog u bg-u, ali veruj mi da su mi svi rekli jedno isto. Samo je jedan od njih i pomenuo TESU. Iskreno nemoj da trošis vreme sa njim, ali ako ti treba bilo kakva pomoć u Nisu, pomoćicu ti sve sto mogu.


(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Azoospermija
29.1.2021 19:12:47   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: bebec

To je slučaj i sa nama, kada sam pitala doktora da li treba neka terapija pre zahvata,objasnio mi je da nije potrebno. Pa smo pričali sa njim da idemo u drugoj polovini februara, tako da evo gledamo da se organizujemo tako i radićemo sada samo MicroTesu (i po tom pitanju sam malo nesigurna ).Da li ste smeštaj rezervisan na booking-u?
Sto se tice devojke iz makedonije imam savet da su lekari i u Srbiji isti kao i kod vas. Doktor je verovatno Potic? Sta si čula o njemu pa želiš da dođeš kod njega? Mi smo ovde obišli 5 lekara i jednog u bg-u, ali veruj mi da su mi svi rekli jedno isto. Samo je jedan od njih i pomenuo TESU. Iskreno nemoj da trošis vreme sa njim, ali ako ti treba bilo kakva pomoć u Nisu, pomoćicu ti sve sto mogu.





Da, nasli smo svaki put hotel preko bookinga. Nekako mi je to bilo sigurnije posto je postojala uvek opcija bespaltno otkazivanje, a morali smo da tempiramo prema mom ciklusu.Nemoj da budes nesigurna za operaciju. Vecinom zene cekaju da vide rezultate operacije pa da se odluce za stimulaciju. U svakom slucaju je najbitnije da dr nadje spermatozoide na operaciji. Meni su zaledili jajne celije dok smo cekali suprugovu operaciju i svih 18 se lepo odledilo posle.Nama donacija nije bila opcija u slucaju neuspele mTESE, zato sam i odlucila da idem odmah i ja u proceduru. Jednom mi nije strasno da prodjem sve to, ali da smo planirali donaciju u slucaju neuspeha ne bih isla paralelno  sigurno.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Azoospermija
29.1.2021 19:43:20   
Hortenzija
https://www.youtube.com/watch?v=qKb0AYn6ZgQ&feature=youtu.be


Pocela je nova nacionalna kampanja. Mozda sada videti i sa njima sta moze da se uradi u slucaju azoospermije, ipak i njihovi lekari sede u komisijama za besplatnu vto.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Azoospermija
29.1.2021 23:42:55   
bebec
Hvala ti hortenzija beskrajno :*
Da li neko mozda ima iskustvo sa klinikom feronom u Novom Sadu? Cula sam bezbroj lepih komentara za tu kliniku. Ali ne znam njihovu povezanost sa azzospermijom.


(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Azoospermija
30.1.2021 8:43:55   
Maya20


IZVORNA PORUKA: bebec

Hvala ti hortenzija beskrajno :*
Da li neko mozda ima iskustvo sa klinikom feronom u Novom Sadu? Cula sam bezbroj lepih komentara za tu kliniku. Ali ne znam njihovu povezanost sa azzospermijom.




Mi smo prvo u Feronu otisli kada smo saznali za problem. Uopste nismo bili zadovoljni. Mislim da su oni ok za VTO  ali kaonkretno za ovaj nas problem nisu. Mi smo bar imali bas lose iskustvo.

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Azoospermija
30.1.2021 12:10:17   
Bicesuper
Kakvi su tvom partneru horoni?
U granici normale?

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Azoospermija
30.1.2021 12:20:25   
Bicesuper
Sad vidim da mu je fSH povisen, setila sam se...

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Azoospermija
30.1.2021 15:22:36   
azooo
Kod nas u mk se radi micro tese ako mislimo na isto ali nekako nismo sigurni u privatne klinike sve e jesto oko novcanne gledaju te kao pacienta 


(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here