|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
29.10.2021 20:58:38   
JacaIvan
Caos..Hvala punooo na podrsci od ❤️!!!Da li mi mozete reci koji pregledi se rade zeni pred postupak i koliko kosta spermogram i zaledjivanje?Nadam se da cemo bar nekog od vas sresti tamo,jer mi ostajemo skoro ceo novembar..😀Hvala unapred na odg.

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Azoospermija
29.10.2021 21:40:01   
Maya20


IZVORNA PORUKA: JacaIvan

Caos..Hvala punooo na podrsci od ❤️!!!Da li mi mozete reci koji pregledi se rade zeni pred postupak i koliko kosta spermogram i zaledjivanje?Nadam se da cemo bar nekog od vas sresti tamo,jer mi ostajemo skoro ceo novembar..😀Hvala unapred na odg.


JacaIvan, suprug i ja 22og dolazimo, mozda se i sretnemo😊

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Azoospermija
30.10.2021 0:27:59   
Bicesuper
Pisala sam na drugom forumu ali ajde i ovde, ne znam da li su svi na oba. Dr Emre mi je rekao da je cena ISCI 2500 evra a da lekove plaćamo sami… do sada je priča bila da je 2500 evra sa svim lekovima i pregledima. Ja ću ga svakako još jednom pitati ali eto da znate zbog troškova, a pitaje ga i vi…Lekove smo za prva 4 dana platili nekih 130 evra a za 5 dan 20 evra. Sutra imam novu kontrolu pa će mi dati terapiju za dalje. Znaci kad odete oni vas pregledaju daju terapiju za pra dana i to ode dečko i kupi vam i vi platite na licu mesta. 

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Azoospermija
30.10.2021 8:50:12   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Pisala sam na drugom forumu ali ajde i ovde, ne znam da li su svi na oba. Dr Emre mi je rekao da je cena ISCI 2500 evra a da lekove plaćamo sami… do sada je priča bila da je 2500 evra sa svim lekovima i pregledima. Ja ću ga svakako još jednom pitati ali eto da znate zbog troškova, a pitaje ga i vi…Lekove smo za prva 4 dana platili nekih 130 evra a za 5 dan 20 evra. Sutra imam novu kontrolu pa će mi dati terapiju za dalje. Znaci kad odete oni vas pregledaju daju terapiju za pra dana i to ode dečko i kupi vam i vi platite na licu mesta. 




E to samo zapisujte koliko ste sta platili i posle kad placate oni ce vam odbiti to od 2500, tako smo i mi (cak smo mi pola terapije u srbiji a pola tu)

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Azoospermija
30.10.2021 11:40:54   
Bicesuper
Zapisujemo svakako, ali nam je on rekao ISCI je 2500 a lekove plaćate sami. Danas sam dobila novu terapiju za danas i naredna 3 dana.Pa će u utorak da me pregleda ponovo.Kaže terapija se prima 10/11 dana. Da li znaš koliko si ti jajnih ćelija dobila, ja sam ga pitala koji je prosek on je rekao oko 10.Mada se meni čini da su svi koji su pisali imali više, da je jedna devojka imala 11 i da je to kao “malo”?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Azoospermija
30.10.2021 14:32:50   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Zapisujemo svakako, ali nam je on rekao ISCI je 2500 a lekove plaćate sami. Danas sam dobila novu terapiju za danas i naredna 3 dana.Pa će u utorak da me pregleda ponovo.Kaže terapija se prima 10/11 dana. Da li znaš koliko si ti jajnih ćelija dobila, ja sam ga pitala koji je prosek on je rekao oko 10.Mada se meni čini da su svi koji su pisali imali više, da je jedna devojka imala 11 i da je to kao “malo”?




E pa nama je bio dogovor isto 2500, i posle kad smo placali mi smo rekli da smo lekove vec placali i oni su nam odbili to od cifre. Oni su inace vrlo fleksibilni za sve tako da sve moras da dogovoris, pitaj ga otvoreno tj reci da je dogovor bio da placate 2500 sa terapijom, pokazi mu uostalom prepisku. E ja sam ako se dobro secam imala 28, ali veruj mi da je bolje da ih imas 10ak jer sto ih je vise imas vecu verovatnocu da dobijes hiperstimulaciju. Tako da nemoj s tim da se opterecujes...

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Azoospermija
30.10.2021 18:52:42   
Bicesuper
Tako ću i reci nego ne znam da li imam prepisku o ceni ili nam je to rekao kad smo se čuli preko whatsapp… ali svakako ćemo se dogovoriti.Nisam znala tj ne znam ništa o jajnim ćelijama ja sam i mislila da treba da dođe do hiperstimulacije 🤣🤣🤣 mislila sam sto više to bolje

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Azoospermija
30.10.2021 19:03:09   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Tako ću i reci nego ne znam da li imam prepisku o ceni ili nam je to rekao kad smo se čuli preko whatsapp… ali svakako ćemo se dogovoriti.Nisam znala tj ne znam ništa o jajnim ćelijama ja sam i mislila da treba da dođe do hiperstimulacije 🤣🤣🤣 mislila sam sto više to bolje



E pa da znas sto manje znas to bolje mirnija ti je glava :)... koji dan stimulacije ti je sad, jel znas koliko za sad imas?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Azoospermija
30.10.2021 20:52:28   
Bicesuper
Ja sam se fokusirala samo nešto njemu da nadju… sad sam se set_ila da ne bi smelo da se upadne u hiperstimulaciju ali iskreno nisam se previše bavila, a šta god da sam pitala doktora putem maila nije preterano objašnjavao.Meni je danas 6 dan kako sam na terapiji, a 8 dan ciklusa, počela sam terapiju od 3 dana jer sam dobila u subotu pa sam od ponedeljka krenula.Bila sam 4 dana na gonal f 300 pa kontrola pa jedan dan meriofert (nešto 2 u 1 piše) pa me pogledao danas ponovo i rekao da je dobro da je endometrijum dobar i da nastavljamo narednih 3 dana isto taj meriofert ali se dodaje uz njega cetrotide da bi se kontrolisala ovulacija. Tako mi je objasnio, jer kad ne bismo kontrolisali imala bih je sada. O broju jajnih ćelija nije pričao.Kad bi to trebalo da se zna?On je rekao samo da obično bude 10-11, a ja znam da su svi živi imali dosta više pa me to zabrinulo

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Azoospermija
30.10.2021 21:06:10   
Bicesuper
Jao Boze sad se još uplasis, vidim da je pre neka devojka na forumu pitala kako su lekove ubacivali u avion jer mora da su na hladnom.Ja svoje ne čuvam na hladnom, piše na njima van svetlosti ali ne piše frižider. Sad sam se bas uplašila, ali valjda bi mi rekli.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Azoospermija
30.10.2021 21:10:38   
miracleB
E ja sam imala.slican protokol Gonal F, cetrotide ali sam imala Merional ili tako nesto uz to...ma jao ja sam se tu istripovala imala sam veliki broj ali su nekako sporo rasle na tu velicinu koja treba da bude za aspiraciju, secam se toga bas da je bilo duze nego sto sam ja ocekivala... zato ti i kazem prepusti taj deo njima i nista ne brini, sve ce to biti super 😉

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Azoospermija
30.10.2021 21:36:22   
Bicesuper
Imam i ja taj meriofert verovatno je to isto 🤣Ma valjda će mi oni sve reci. Sad ponovo iščitavala, svašta su pisali ljudi kao iskustva, i šta da se jede kao da ih je savetovao.Meni je rekao da se ponašam isto.Ja sam ga pitala smem li da budem aktivna, posto ovde dosta hodamo… on kaže naravno.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Azoospermija
31.10.2021 11:15:07   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: JacaIvan

Caos..Hvala punooo na podrsci od ❤️!!!Da li mi mozete reci koji pregledi se rade zeni pred postupak i koliko kosta spermogram i zaledjivanje?Nadam se da cemo bar nekog od vas sresti tamo,jer mi ostajemo skoro ceo novembar..😀Hvala unapred na odg.



Mi smo platili 100$ Za supruga permogram i pregled kod dr. Emrea, a za mene smo pregled kod dr. Sulejmana 100$. Ostale rezultate sam imala iz Srbije (hormoni 2 ili 3 dan ciklusa, AMH, stitna, brisevi vaginalni i cervikalni, i sve one analize sto se rade kod nas za vto-hiv, hcv, vdrl, hbsag). Mada, nista od ovoga mi po njima nije trebalo osim polnih hormona i AMH.Zamrzavanje ne znam koliko kosta posto mi nismo imali u uzorku vec smo isli na mTESE. Sada placamo godisnje 100$ za embrione i 100$ za tkivo sa spermatozoidima.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Azoospermija
31.10.2021 12:01:07   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja sam se fokusirala samo nešto njemu da nadju… sad sam se set__ila da ne bi smelo da se upadne u hiperstimulaciju ali iskreno nisam se previše bavila, a šta god da sam pitala doktora putem maila nije preterano objašnjavao.Meni je danas 6 dan kako sam na terapiji, a 8 dan ciklusa, počela sam terapiju od 3 dana jer sam dobila u subotu pa sam od ponedeljka krenula.Bila sam 4 dana na gonal f 300 pa kontrola pa jedan dan meriofert (nešto 2 u 1 piše) pa me pogledao danas ponovo i rekao da je dobro da je endometrijum dobar i da nastavljamo narednih 3 dana isto taj meriofert ali se dodaje uz njega cetrotide da bi se kontrolisala ovulacija. Tako mi je objasnio, jer kad ne bismo kontrolisali imala bih je sada. O broju jajnih ćelija nije pričao.Kad bi to trebalo da se zna?On je rekao samo da obično bude 10-11, a ja znam da su svi živi imali dosta više pa me to zabrinulo




IZVORNA PORUKA: Bicesuper

To ce znati tek kada ti odrade aspiraciju, sada samo prate rast antralnih folikula i velicine. Meni su izvadili 19, od toga je 18 bilo zrelo, dva dana posle aspracije sam imala malo slobodne tecnosti u stomaku i uvecan jedan jajnik. Na kontroli posle dva dana tecnoat se povukla a jajnik je bio iste velicine. Za 7 dana se sve vratilo u normalu. Meni je samo Sulejman tada rekao da povecam unis proteina i izbacim ugljene hidrate. U Srbiji preporucuju da se pije surutka posle aspiracije.Najbolje ti je da se ne nerviras i prepustis njima, znaju oni jako dobro sta rade.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Azoospermija
31.10.2021 12:02:22   
Hortenzija

IZVORNA PORUKA: Bicesuper
To ce znati tek kada ti odrade aspiraciju, sada samo prate rast antralnih folikula i velicine. Meni su izvadili 19, od toga je 18 bilo zrelo, dva dana posle aspracije sam imala malo slobodne tecnosti u stomaku i uvecan jedan jajnik. Na kontroli posle dva dana tecnoat se povukla a jajnik je bio iste velicine. Za 7 dana se sve vratilo u normalu. Meni je samo Sulejman tada rekao da povecam unis proteina i izbacim ugljene hidrate. U Srbiji preporucuju da se pije surutka posle aspiracije.
Najbolje ti je da se ne nerviras i prepustis njima, znaju oni jako dobro sta rade.



_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Azoospermija
31.10.2021 12:04:09   
Hortenzija

To ce znati tek kada ti odrade aspiraciju, sada samo prate rast antralnih folikula i velicine. Meni su izvadili 19, od toga je 18 bilo zrelo, dva dana posle aspracije sam imala malo slobodne tecnosti u stomaku i uvecan jedan jajnik. Na kontroli posle dva dana tecnoat se povukla a jajnik je bio iste velicine. Za 7 dana se sve vratilo u normalu. Meni je samo Sulejman tada rekao da povecam unis proteina i izbacim ugljene hidrate. U Srbiji preporucuju da se pije surutka posle aspiracije.Najbolje ti je da se ne nerviras i prepustis njima, znaju oni jako dobro sta rade.



_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Azoospermija
31.10.2021 16:07:47   
Bicesuper
A Hvala puno, puno…Ja se svako malo nešto istripujem, mada sam manje više ok. Ali me jeste zbunilo to sto je rekao oko 10 jajnih ćelija kad znam da je većina devojaka imala više… meni je on rekao da se isto ponašam kao i da nisam na stimulaciji, da šetam jedem pijem, čak smem i času vina… Znam da ti Nisi imala transfer odmah, nego zaledeni, kao sto znam i da vecini taj prvi svezi ne uspe.A da li neko može da mi kaže, posle aspiracije dok se čeka razvoj embriona da li je zena na nekoj terapiji? Jer ja sam shvatila da inače pred transfer postoji neka terapija da bi se materica pripremila?

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Azoospermija
31.10.2021 16:32:17   
Bicesuper
Ja sad vidim tvoje pitanje.Ja nisam ništa spec od pregleda radila sem sto me on pregleda sad dok sam na stimulaciji. Mislim da će mi svakako proveriti TSH.Muz je davao spermogram i to smo platili odmah nekih 4000 dinara ili 40 evra.Lekove plaćamo kako nam ih dostave, na svakih par dana.Ne znam šta će još biti od troškova ali javljam blagovremeno.Vi ćete isto paralelno stimulaciju?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Azoospermija
31.10.2021 17:02:24   
miracleB
Posle aspiracije ce ti u slucaju da imas veci br jajnih celija reci da pijes velike kolicine vode i da unosis vise proteina a uglj.hidrate da smanjis na minimum. Mi smo isto sve vreme set_ali i ponasali se normalno, samo malo slabiji tempo posle aspiracije jer mi je prosto tako prijalo imala sam blage blage bolove i nadutost.Mi smo odmah radili tranafer, bila je biohemijska trudnoca, i ako budete radili odmah dobices terapiju tih 5 dana a ako cekate na FET onda ta terapije ide tek tada.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Azoospermija
31.10.2021 19:33:02   
Bicesuper
Hvala na odgovoru. Tako sam i mislila, u smislu ako ide odmah onda mora i terapija.Je l to odlučujemo mi, ili doktori ili u konsultaciji?Ne znam od čega zavisi ali shvatam da nikom taj transfer prvi nije uspeo, ne znam zašto…Možda i zbog terapije za stimulaciju pa odmah onda druga terapija…Ali znam da je uspešnost dosta veća kod zaledjenog…Kako si ti?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Azoospermija
31.10.2021 21:12:23   
miracleB
Pa to se dogovarate sa doktorom, u principu on ce vam reci kako on misli ali cete se na kraju dogovoriti. Nama su predlozili da radimo FET ali s obzirom da smo imali 10 embriona mi smo odlucili da jedan vratimo odmah, i doktor je rekao da ne postoji nikakva prepreka samo da nece da vracaju vise od jednog zbog rizika od hiperstimulacije.Mi smo tad imali pozitivan test, ali se beta nije pravilno duplala. Mi smo posle toga radili FET, koji nije uspeo pa mislim da tu nema pravila.Sada 3.put smo vratili 2 embriona jedan se zakacio i sve je bilo okej neko vreme, medjutim embrion je u 7.nedelji prestao da se razvija. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Azoospermija
1.11.2021 10:38:10   
Bicesuper
Pa i ja sam mislila ako ima više oni mogu i odmah da vrate, ako ne onda se čeka FET.Međutim ne zna se koliko će ih biti dok ne prođe tih 5 dana, zar ne, dok se ne razviju? A na terapiju se mora odmah posle aspiracije, ako sam dobro shvatila?Je l jaka ta terapija koja se uzima za pripremu za transfer?Stvarno mi je zao za ovo sto čujem, imate naravno još pokušaja ali svakako nije nimalo lako… Prolaziti kroz sve to…Šta kažu dr, i Turski i naši?Ja stvarno mislim da nama ženama u ovoj situaciji u kojoj se nalazilo treba podići spomenik ❤️

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Azoospermija
1.11.2021 10:51:12   
miracleB
E ako mi verujes ja sam zaboravila neke stvari, ali evo sad sam nasla medju porkama,ja sam posle aspiracije dobila da uzimam estrofem i progesteron plus estrogen flastere, 1 antibiotik i aspirin. I onda kad su nam rekli koliko imamo cega i sve i vec sam bila spremna mi smo resili da nemamo sta da izgubimo i da probamo.da vratimo 1embrion. Svakako smo misli da ce ih biti 8 ili 9 a bilo ih je 10 tako da smo pokusali.Znaci ja sam odmah posle aspiracije dobila svu tu terapiju

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Azoospermija
1.11.2021 10:53:10   
miracleB
Pa ne znam sta bi ti rekla, ali slabija ne od svega sto primamo u samoj stimulaciji. E pa nista dogovorili smo se da pre sledeceg FETa uradimo to neko genetsko testiranje embriona da vidimo da li od preostalih 5 imamo uopste genetski dobre da znamo sta i kako dalje. Ako ima opet radimo FET, ako ne onda cemo ponovo stimulaciju ali uz micro TESE 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Azoospermija
1.11.2021 12:47:42   
Bicesuper
Ako sam dobro razumela ti si terapiju posle aspiracije dobila nevezano od toga da li će se raditi transfer. Ili ipak kao pripremu za eventualni transfer.Meni je ova terapija za stimulaciju manje više ok, malo me uhvati kao blagi PMS.Ali sam užasno naduta… stomak mi je bas veliki…Polako testirajte sve, ja se nadam da će vam uspeti i da neće biti potrebe za novim stimulacija i microtese…Kada planiraju to ispitivanje?Kako se ti držiš?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here